PDA

View Full Version : Маска за коса!



titinkaa
02-16-2009, 18:41
Коя маска за коса е най-подходяща за мазна коса и изтощена от кичури и преса?Препоръчайте ми от която сте най-доволни.Марка и цена :)

foreverr
02-16-2009, 18:51
Препоръчвам ти на ейван, но тъй като на ейван трябва да чакаш да ти ги донесат по-добре си вземи някакви от някоя аптека или козметичен магази.Elseve или Gliss са хубави марки и са на цени 9-10 лева.

aaasdfghjklll
02-16-2009, 19:05
Тези подхранващите маски винаги омазняват косата.
Предполагам твоята се омазнява в корените най-вече.
Моята и тя така.
Аз ползвах преди на Елсев с цимент(една жълта) и бях много доволна. Сега ползвам на Нивеа за боядисана коса, също съм доволна.
Маските на Глис Кюр не ми харесват, правят ми косата някак твърда.
И такова забравих да кажа, за да избегнеш омазняването в корените не си сладай маската по цялата коса, а само по дължините(аз си я слагам някъде от ухото надолу)
Препоръчвам ти след всяка изхабена опаковка шампоан или маска да ги сменяш с някакъв друг вид.
И двете маски са някъде от 8 до 10 лева не могада кажа точно колко.

titinkaa
02-16-2009, 19:19
Тези подхранващите маски винаги омазняват косата.
Предполагам твоята се омазнява в корените най-вече.
Моята и тя така.
Аз ползвах преди на Елсев с цимент(една жълта) и бях много доволна. Сега ползвам на Нивеа за боядисана коса, също съм доволна.
Маските на Глис Кюр не ми харесват, правят ми косата някак твърда.
И такова забравих да кажа, за да избегнеш омазняването в корените не си сладай маската по цялата коса, а само по дължините(аз си я слагам някъде от ухото надолу)
Препоръчвам ти след всяка изхабена опаковка шампоан или маска да ги сменяш с някакъв друг вид.
И двете маски са някъде от 8 до 10 лева не могада кажа точно колко.Ахаа аз мисля да си взема на Елсев,даже преди малко бях по козметичните магазини и ги разглеждах :) и утре ще си взема :grin:

titinkaa
02-17-2009, 11:16
Хора да ви питам как си нанасяте маската на косата-само по дължината или се втрива в корените?

foreverr
02-17-2009, 11:19
Хора да ви питам как си нанасяте маската на косата-само по дължината или се втрива в корените?Aко ти се омазнява само по дължината :)

shell
02-17-2009, 11:38
аз си правя маска с хума и жълтък и съм страшно доволна-нито една маска преди това не ми е правила косата толкова красива,мека и блестяща!И моята коса е мазна :(
Избягвай да я втриваш в корените

SoFarSoG00d
02-17-2009, 11:39
http://www.hairsupermarket.com/p/1379?r=5

Тази е много яка.

titinkaa
02-17-2009, 12:06
http://www.hairsupermarket.com/p/1379?r=5

Тази е много яка.

А на каква цена е ? :)

SoFarSoG00d
02-17-2009, 12:19
Ами не съм сигурна,абе скъпчка е към 35 лв,но се слага по-малко от нея и свива порите и от там омазняването

varnen4e
02-17-2009, 13:26
Защо не си правиш домашна с яйце, хума и бадемово масло например?

titinkaa
02-17-2009, 17:52
Защо не си правиш домашна с яйце, хума и бадемово масло например?
Правила съм

varnen4e
02-18-2009, 12:53
И какво? Нямаше ефект ли?

titinkaa
02-18-2009, 16:14
И какво? Нямаше ефект ли?
ми нямаше [/b]

kat4enceto
02-18-2009, 18:25
Опитай се да си по-постоянна с маската с хумата и бадемовото масло, защото тези неща са натурални и винаги имат положителен резултат.Късмет все пак.

varnen4e
02-19-2009, 03:12
И какво? Нямаше ефект ли?
ми нямаше [/b]

Не мисля, че можеш да си намериш нещо на пазара, което да е по- добро от домашните маски.
Опитай пак.
;)

titinkaa
02-19-2009, 11:22
Ами аз намерих една маска за коса подхранваща и е специална за разтежа на косата.Видях едни снимки на които е показан ефекта и едното момиче беше с коса до раменете а след няколко месеца косата й беше почти до кръста.И сега съм решила да си я направя и да я пробвам и аз,може би ще има ефект и при мен. :) :grin:

varnen4e
02-19-2009, 14:56
Я кажи каква е да проуча.. :P :D

titinkaa
02-19-2009, 17:03
2с.л. тривитаминол-купува се от ветеринарната аптека,струва около 4-5лв. за 100мл
1с.л. свинска мас-заменя се с бадемово масло(най-мощният стимулант за израстване на косата);зехтин;масло от гроздови семена(за регулиране на омазняването);масло от пшеничен зародиш(за много суха,накъсана,цъфтяща коса),масло от шеа/карите,масло от жожоба.
1с.л. ракия-или друг алкохол-коняк,ром,водка
1с.л. оцет- за да се избегне миризмата на салата,може да замените с лимонов сок
2-3 капки газ-за блясък ако е с изтекъл срок на годност мирише по-слабо.Купува се от железария или евентуално магазин за домашни потреби.

Начин на употреба:
Маската се нанася в корените и се разнася по цялата дължина на суха коса,преди миене.Косата се прибира в найлонова шапка/торбичка и се завива с кърпа или се увива в потопена в гореща вода и добре отцедена кърпа.
След 2 часа се измива.Прави се 2-3 пъти седмично(зависи от честотата на миене) за период от 2 месеца(една опаковка тривитаминол е достатъчна за около месец при посочените по-горе количества на продуктите),след което се почива месец-два,за да не се пренасити косата и да не се предисвика обратен ефект.

ето това е рецептата за маската,мисля да я пробвам скоро :)

varnen4e
02-20-2009, 12:51
А, ти говориш за домашна маска.. ;)
Тази я знам.. да.. най- вероятно ще има добър ефект.
Аз лично избягвам да слагам оцет в домашните маски.

Lolitta
02-20-2009, 12:54
Аз съм страшно доволна от маските на Клоран(Klorane), вече трети път си взимам от тази с нар за боядисана коса ;)

titinkaa
02-20-2009, 13:40
Аз съм страшно доволна от маските на Клоран(Klorane), вече трети път си взимам от тази с нар за боядисана коса ;)ее мойта коса не е боядисана имам малко кичури останали да израстнат ама те са тук там :)

titinkaa
02-20-2009, 13:41
А, ти говориш за домашна маска.. ;)
Тази я знам.. да.. най- вероятно ще има добър ефект.
Аз лично избягвам да слагам оцет в домашните маски.А защо избягваш да слагаш оцет?и ти пробвала ли си я тази маска или просто си я чувала? :)

GerYy
02-20-2009, 14:02
Пробвай моята маска :
2 лъжици свинка мас
2 лъжици ракия
2 пакетчета черен чай
Това всичкото се затопля на водна баня докато се разтопи маста
и след малко, като поистине се слага и 1 жълтък
Мажеш се и престоява 1 час...ефекта за мен е много добър. Пробвай няма да ти навреди :) аа и след това си я миеш нормално с шампоанче :)

Lolitta
02-20-2009, 14:08
Аз съм страшно доволна от маските на Клоран(Klorane), вече трети път си взимам от тази с нар за боядисана коса ;)ее мойта коса не е боядисана имам малко кичури останали да израстнат ама те са тук там :)
Ами Клоран имат за всякакъв тип коса... Предполагам че и останалите ще са добри ;)

titinkaa
02-20-2009, 14:44
Пробвай моята маска :
2 лъжици свинка мас
2 лъжици ракия
2 пакетчета черен чай
Това всичкото се затопля на водна баня докато се разтопи маста
и след малко, като поистине се слага и 1 жълтък
Мажеш се и престоява 1 час...ефекта за мен е много добър. Пробвай няма да ти навреди :) аа и след това си я миеш нормално с шампоанче :)А за каква цел си я правиш,за разтеж или за подхранване? :)

pinki
02-20-2009, 15:02
Съжалявам ако се повторя с някой, но ме домързя да изчета вс коментари :) Така по темата, маските на milmil и miosotis са мн хубави, също така от AVON има мн хубави маски на Planet Spa :) а пък и домашните маски с хума за мн хубави ;)

Sensuality
02-20-2009, 15:44
Аз си правя маска на косата с два жълтъка и половин кофичка кисло мляко,на моята коса се отразява повече от перфектно! :)

bibi90
02-20-2009, 18:37
Ами аз намерих една маска за коса подхранваща и е специална за разтежа на косата.Видях едни снимки на които е показан ефекта и едното момиче беше с коса до раменете а след няколко месеца косата й беше почти до кръста.И сега съм решила да си я направя и да я пробвам и аз,може би ще има ефект и при мен. :) :grin:


Знаем я тази маска с тривитаминола,тя е за растеж,ама това за косата до раменете и след няколко месеца до кръста,искрено ме разсмя :D
ае като го постигнеш с каквото и да е средство (изключвам удължаването) свиркай 8-) 8)
Иначе за маските,каквито и да ти препоръчват,varnen4e е права,че домашните са най-добри.
Ако си си правила маска два-три пъти е нормално да не е станало нищо,при тях просто ефекта се появява след по вече време ако се правят редовно,точно защото съдържат само натурални продукти и действат по-бавно :wink:
Ти ако очакваш такъв светкавичен ефект като това,което си написала за тривитаминола е нормално да не си доволна.Косата расте с 1,2-1,5 см на месец.Нека мислим реално все пак.

varnen4e
02-20-2009, 19:25
А, ти говориш за домашна маска.. ;)
Тази я знам.. да.. най- вероятно ще има добър ефект.
Аз лично избягвам да слагам оцет в домашните маски.А защо избягваш да слагаш оцет?и ти пробвала ли си я тази маска или просто си я чувала? :)

Пробвала съм я.
А избягвам да слагам оцет, защото много ми изсушава косата и на моята коса специално не се отразява никак добре.

Len4etyYyy
02-21-2009, 07:49
Cristian of Roma,pitai nqkoi frizior...mnogo sa dobri maskite

titinkaa
02-22-2009, 07:09
Cristian of Roma,pitai nqkoi frizior...mnogo sa dobri maskiteеми питала съм и ми каза фризьорката да си взема няква ама не ми каза точно ква трябва,и защото тя ми каза че мн ми се накъсва косата,първо защото съм на кичури и предната ми фризьорка ме прави със супра и много ми е прегоряла косата,и ми се накъсва и бързо цъфти,затова на Елсев жълтата маска мисля че ще е добра за мен,но смятам и домашна да си направя :)

titinkaa
02-22-2009, 18:40
давайте още мнения :)