PDA

View Full Version : В навечерието на 19 февруари :?



Spamer
02-16-2009, 21:00
В навечерието на 19 февруари, искам да ви попитам за мнението ви за етносите в българия, ИСКАМ ДА Е ЦЕНЗУРИРАНО И БЕЗ ОБИДИ. Примерно защо ромите са толкова единни и се толерират, примери за това не плащат ток, вода данъци и т.н и никой нищо не им казва а ако някой който не принадлежи на този етнос, веднага ще си го отнесе. Или пък така наречените помаци те са единни винаги, защо ние КОРЕННОТО НАСЕЛЕНИЕ не можем да се обединим в името на висшите ценности, в които е вярвал човека умрял на 19 февруари 1873 :(

Извинявам се за правописните, логическите и пункуационни грешки.

kristo
02-16-2009, 21:37
Много хубава тема си започнал за което те поздравявам :)

Та за циганите и защо са толерирани... Мисля, че отговора е много прост- толерирани са понеже сегашните управляващи бяха избрани в много голяма степен благодарение на техните гласове. Но това не е от вчера разбира се, а от началото на прехода. Няма правителство от 89-та досега, което да не беше избрано до голяма степен с решаващите гласове на циганите плюс турските изселници. Именно затова властта така ревниво се грижи за тях и не дава лоша дума да им се каже, но в случая мисля, че най-виновни са именно тези същите управвляващи и в по-малка степен циганите, които не им пука кой ще ги управлява, а кой ще им даде някой лев отгоре или някое друго кебапче. В смисъл, че не е луд този, който яде баницата, а този, който му я дава. Това е жестоката и в същото време жалка действителсност в България особено за последните 4-5 години, когато както казах с решаващите цигански и турски гласове ни управляват Станишев-Доган-Кобурготски, а Гошо Първанов стана президент. И как при това положение да ги санкционират след като са зависими от тях и знаят, че закачат ли ги за нещо и същите цигани няма да гласуват повече за въпросните, които са им плащали и са ги хрантутили преди изборите най-вече. А и след...
Това е истината в момента- циганите са "по-ценни" от нас българите, понеже са удобните гласоподаватели, тоест гласоподавателите, които гласуват "правилно" или по-точно казано за този, който им плати. Защото мен, теб и още милиони българи никога няма да ни накарат да гласуваме за Тройната коалиция каквито и пари да ни предлагат, но за един циганин му даваш 20 лева и е готов да гласува за който му посочиш без да се замисля и без да знае кой е този, а и не го интересува реално...
Тази порочна система е разбира се крайно време да бъде премахната, като на неграмотните и необразовани български граждани(в частност циганите) им бъде забранено да гласуват. Това мисля че е идея около която трябва да се обединим всички български гласоподаватели занапред, защото така ДПС просто загива и никога няма да бъде във властта повече. Но затова трябва законодателна реформа, а тя може да бъде извършена само от едно ново правителство, което да не бъде избрано от същите гласоподаватели.

acdcfenka
02-16-2009, 21:43
Съжалявам за тъпият въпрос, но кой е умрял на 19.Февруари. 1873?

cherrypezz
02-16-2009, 21:45
Оххххххх, Левски!!!!
Можеше да си спестиш бъдещите :-x ако просто беше написал в гуугъл.

ScionOfStorm
02-16-2009, 21:46
^^ Левски...

само че утре (форумно днес) не е ли 17 февруари?

Spamer
02-16-2009, 21:49
Просто в навечерието на такива знаменателни дати човек си дава сметка за много неща. Официалната религия е християнската а те искат да строят джамии и още какви ли не центрове само и само да има повече гласове за ДПС, не че е лошо, ама Кубрат се обръща в гроба (ние с теб знаем защо). Не искам да слагам всички под общ знаменател, имам 2ма много добри приятели роми и 1-2 помаци, турици немога да се сетя :) Няма лошо да ги интегрират, ама неможе щели квартали с преобладаващи етноси да не си плащат тока и т.н, защото ние данъкопладците им го плащаме с нашите пари :( Аз ако не си го платя тока ще дойда веднага да ми го спрат :( Във Видин съм виждал пружина от легно се свръзва с кабелите по който се доставя ток и пружината се нагрява до такава степен че свети, и не ги е страх от тия хиляди волтове :(

acdcfenka
02-16-2009, 21:51
Оххххххх, Левски!!!!
Можеше да си спестиш бъдещите :-x ако просто беше написал в гуугъл.

Добре, де спокойно, без нерви. Знам за Левски, но просто не мога да помня дати.

InitialD
02-16-2009, 22:03
Ебаси деградиралите копелета!!!


Няма и 3то мнение и вече някой се разписа в книгата на простотията!!!

kristo
02-16-2009, 22:10
Просто в навечерието на такива знаменателни дати човек си дава сметка за много неща. Официалната религия е християнската а те искат да строят джамии и още какви ли не центрове само и само да има повече гласове за ДПС, не че е лошо, ама Кубрат се обръща в гроба (ние с теб знаем защо). Не искам да слагам всички под общ знаменател, имам 2ма много добри приятели роми и 1-2 помаци, турици немога да се сетя :) Няма лошо да ги интегрират, ама неможе щели квартали с преобладаващи етноси да не си плащат тока и т.н, защото ние данъкопладците им го плащаме с нашите пари :( Аз ако не си го платя тока ще дойда веднага да ми го спрат :( Във Видин съм виждал пружина от легно се свръзва с кабелите по който се доставя ток и пружината се нагрява до такава степен че свети, и не ги е страх от тия хиляди волтове :(
Да се интегрират, ама това нали се сещаш човече, че е изключително трудно, да не кажа невъзможно... Интегриралите се цигани в България в момента са не повече от 5-10% така като гледам, а това означава с две думи единици хора... Просто те са свикнали да живеят на гърба на другите, да не работят, да не учат, да не плащат. За съжаление това е проблем от много повече от 20 години, но какъвто и да е бил комунизма тогава са били мачкани и никой не ги е жалил и тогава не са имали възможност да си проявяват мързела и ината. Очевидно при тях с хубавото не става в повечето случаи и се налагат по-тоталитарни методи. Иначе и аз познавам работливи и читави в сравнение с останалите цигани, но нали ти казвам, единици...

Spamer
02-16-2009, 22:17
Вие 2мата спрете да спамите :-x
ДА, така е трудно е да се интегрират :( но повечето ги е страх че като са роми може да откраднат нещо или си мислят че все ги мамят :(
Мислел съм и по бъпроса защо те дириминират защото си ром, а затова че имаш друга религия се държат като с почти равен :( Както казах Повечето български канове, най-общо владетели са били християне, по пътя на логиката трябва да подрепяме повече християните (роми), а не друго верците :(

hottie
02-16-2009, 22:19
Просто в навечерието на такива знаменателни дати човек си дава сметка за много неща. Официалната религия е християнската а те искат да строят джамии и още какви ли не центрове само и само да има повече гласове за ДПС, не че е лошо, ама Кубрат се обръща в гроба (ние с теб знаем защо). Не искам да слагам всички под общ знаменател, имам 2ма много добри приятели роми и 1-2 помаци, турици немога да се сетя :) Няма лошо да ги интегрират, ама неможе щели квартали с преобладаващи етноси да не си плащат тока и т.н, защото ние данъкопладците им го плащаме с нашите пари :( Аз ако не си го платя тока ще дойда веднага да ми го спрат :( Във Видин съм виждал пружина от легно се свръзва с кабелите по който се доставя ток и пружината се нагрява до такава степен че свети, и не ги е страх от тия хиляди волтове :(
Да се интегрират, ама това нали се сещаш човече, че е изключително трудно, да не кажа невъзможно... Интегриралите се цигани в България в момента са не повече от 5-10% така като гледам, а това означава с две думи единици хора... Просто те са свикнали да живеят на гърба на другите, да не работят, да не учат, да не плащат. За съжаление това е проблем от много повече от 20 години, но какъвто и да е бил комунизма тогава са били мачкани и никой не ги е жалил и тогава не са имали възможност да си проявяват мързела и ината. Очевидно при тях с хубавото не става в повечето случаи и се налагат по-тоталитарни методи. Иначе и аз познавам работливи и читави в сравнение с останалите цигани, но нали ти казвам, единици...

Не съм съгласна - първо ромите не са били мачкани по време на комунизма, а напротив- осигурявали са им дом(и тук не си мисли че одобрявам комунизма).
Второ - на ромите не им е заложено да мързелуват, а всичко идва от неграмотността. Ако искаме да ги интегрираме --> образование.

hottie
02-16-2009, 22:30
acdcfenka - Няма смисъл - спри със спама, за да не си навличаме взаимно проблеми, а и пак ще трия.

kristo
02-16-2009, 22:31
Вие 2мата спрете да спамите :-x
ДА, така е трудно е да се интегрират :( но повечето ги е страх че като са роми може да откраднат нещо или си мислят че все ги мамят :(
Мислел съм и по бъпроса защо те дириминират защото си ром, а затова че имаш друга религия се държат като с почти равен :( Както казах Повечето български канове, най-общо владетели са били християне, по пътя на логиката трябва да подрепяме повече християните (роми), а не друго верците :(
Е виж сега, националност и вяра са две различни неща все пак. Прав си за повечето български Канове и голяма част от аристокрацията са били християни и изобщо комунистическия мит за "насилственото" налагане на Християнството е пълна глупост, неотговаряща на фактите.
Но пък си припомни, че волжските българи са приели исляма и въпреки това са се запазили като един висококултурен и цивилизован народ за разлика от повечето останали ислямски народи. Така че религията не винаги трябва да се поставя на първо място, защото все пак българите-мюсюлмани, макари друговерци са ни кръвни братя също. Жалкото е, че пропагандата им промива мозъците и си мислят подобно на македонците, че са "отделен етнос" от нас, в случая само защото са с друга религия :(
Но като цяло мисля, че религията е по-малкия проблем при циганите, а по-големият е манталитета им, който е един и същ от хилядолетия и не се е променил на практика и до днес. Реално те живеят много векове назад, културата им го показва категорично. А не може един съвременен човек да живее с нрава и културата на средните векове да кажем...


Не съм съгласна - първо ромите не са били мачкани по време на комунизма, а напротив- осигурявали са им дом(и тук не си мисли че одобрявам комунизма).
Второ - на ромите не им е заложено да мързелуват, а всичко идва от неграмотността. Ако искаме да ги интегрираме --> образование.
Е да, ама тогава цигански проблем конкретно не е имало каквото и да си говорим. Партията е мачкала всеки, който по един или друг начин й създава проблеми, дори мним проблеми, тъй че циганите добре са знаели какво ги очаква ако се противопоставят с нещо- Белене...

acdcfenka
02-16-2009, 22:32
Добре, бе Хотти, тоя не стига, че пише че не е българин, ама и ще ми прави намеци, че аз съм изменница. Да си имаме уважението, ама за тези неща не мога да си мълча.

SiSsKkAa
02-16-2009, 22:32
Ще цитирам Бойко Борисов,който последните дни го плюят заради думите "В България има некачествен материал - 2 милиона и половина пенсионери,1 милион турци,2 милиона цигани" Е как да се оправим?Докато бабичките са мнозинство - БСП,докато има турци,които срещу пари се продават и вярват,че властта ще ги оправи - ДПС и докато има наивни хорица,които си мислят,че царя е ЦАР какъвто е бил едно време истинския цар - НДСВ.Т.е се получава БСП + ДПС + НДСВ т.е нашето положение в момента и управляващите ни.Бойко софиянците доста го уважават,защото малко или много им подобри стандарта на живот и защото говори истината в очите.Ако Бойко се кандидатира за премиер или президент аз съм с две ръце ЗА него.Той има качествата,които е притежавал Васил Левски.Дано не ме упрекнете за думите ми.Извинявам се ако има турци и цигани във форума,но това е България,а не Турция.

ScionOfStorm
02-16-2009, 22:33
Значи по отношение на циганите (ромите) имам становището, че ако една такава голяма група от хора няма желание за интеграция в рамките на едно нормално общество, на една нормална държава, няма смисъл да има обвинения от типа на "расист", човек "примитивен" и подобни.

Писнало ми е да се обвинява всичко живо как има предразсъдъци към ромите и не им осигурява нормална атмосфера за интеграция, след като 95 % от тях въобще не се стараят положението да бъде променено, а после предявяват искания.

И да, знам, че съм от другата страна на барикадата, обаче не е като да няма нещо правилно в думите ми.

Хоти, не виждам нормален начин, по който ромите да бъдат вкарани в образователната ни система. Тя и без това е една такава особена...

hottie
02-16-2009, 22:34
Добре, бе Хотти, тоя не стига, че пише че не е българин, ама и ще ми прави намеци, че аз съм изменница. Да си имаме уважението, ама за тези неща не мога да си мълча.

е кофти е ама може и на лс-та , защото после аз трябва да чистя темата, а не е приятно когато се пише за нещо сериозно :) :)

hottie
02-16-2009, 22:37
Е да, комунистите са знаели какво вършат, но както и да са го правили е имало полза явно.
А говорейки за малцинства - според мен заради прекаленото съсредоточаване върху проблемите около турците и ромите се пропускат китайците. Те стават все повече и повече и до няколко години те ще са тема на разговори, помнете ми думата.

kristo
02-16-2009, 22:42
Да, китайци, виетнамци, които ги внасяме като работна ръка, все едно няма банатски, бесарабски българи, от Западните покрайнини и от къде ли не, които могат да живеят тук и да си работят тук, независмо, че условията не са много добри... Какво да се прави, "националноотговорна" политика на правителството ни, "насърчаваща" българите...
Та за китайци и други представители на жълтата раса си права(не, че имам нещо против расата им разбира се), че ще са проблем...

SiSsKkAa
02-16-2009, 22:42
китайците поне готвят хубаво,обличат се добре,плащат си сметките и не избират нашите политици.апък и предпочитам китаец да ни управлява отколкото ДПС или БСП,ко се стигне до тази дилема.

Spamer
02-16-2009, 22:45
Ето ще дам пример защо повече симпаритизирам на ромите :) помаците твърдят че не са Българи а турци живеещи в България, те са родени в България израстнали в България, говорят Български не знаят и 5 думи на турски а твърдят че са турци, а най-смешното е че турците ги мразят и неги искат също като нас, каквото и да твърдят от ДПС, а най-голямата простотия, за която разбрах е че дават по 200 или 300 лв не съм сигурен на 16-24 годишни момичета за да почнат да носят забратки с който да показват че се помакини и най-лошото е че стават все по-вече и повече това тяхното е твърде крайно даже в турция не ходят така :?

За бат ти Бойко да не говорим че той си пада повече популист. Бях чел статия на някакъв чужденец за него и статията почва с нещо от рода на "обикалям съм из целият свят срещал съм се с кметове, премиери и президенти, но никога не съм виждал такова нещо като при бойко борисов. влизаш и навсякъде негови снимки, дипломи и медали"

kristo
02-16-2009, 22:46
китайците поне готвят хубаво,обличат се добре,плащат си сметките и не избират нашите политици.апък и предпочитам китаец да ни управлява отколкото ДПС или БСП,ко се стигне до тази дилема.
Е извинявай, не мога да се съглася- не искам никакви хора от друга националност, каквато и да е тя да ни управляват. България трябва да си бъде управлявана от българи, но иначе малцинствата ако спазват законите в тази държава и не прекаляват с правата, нека си живеят тук(стига да не са много на брой). Но никакви етнически партии и такива подобни, не сме Швейцария, Белгия или друга такава страна, където не си знаят произхода и колко десетки етноси са част от народността им...

SiSsKkAa
02-16-2009, 22:47
ми снимал си се човека сложил си ги.трудил се е и се е борил дали са му дипломи показва си ги е какво лошо бе мама му стара.това ли ни е проблема,че Бойко се обича.Да ама обича и софиянци и си пролича.нека не бъдем толкова дребнави

Spamer
02-16-2009, 22:48
Бъркате китайци с виетнамци. Китаеца утива в чужбина работи 2-3-5-10 години докато научи занаята след това се връща в родината и започва собствен бизнес.

SiSsKkAa
02-16-2009, 22:48
е сега като ни управляват "българи" като ДПС-арите много ли си добре?

kristo
02-16-2009, 22:56
ми снимал си се човека сложил си ги.трудил се е и се е борил дали са му дипломи показва си ги е какво лошо бе мама му стара.това ли ни е проблема,че Бойко се обича.Да ама обича и софиянци и си пролича.нека не бъдем толкова дребнави
И за бат Бойко не мога да се съглася, уви, пълен популист както отбеляза Spamer. Много малко от нещата, които е обещал да направи реално ги е направил...

е сега като ни управляват "българи" като ДПС-арите много ли си добре?
Е, тука спор няма да водим, сама се сещат защо- ДПС нито са българи, нито са направили каквото и да било за България, няма и да направят естествено.
Но като цяло каквито и да са чужденци няма да направят нещо добро за България, понеже не са българи и България не е тяхна Родина...
затова ти казвам, че за мен дали евреи, турци или китайци ще ни управляват- еднакво зле, все за небългари става дума.

SiSsKkAa
02-16-2009, 22:59
да но аз говорех за дилемата ДПС или китайците тогава казах,че ще предпочета китайците.Но ако става въпрос за дилема чужденци българи естествено,че и аз искам да управляват българи нашата родина България,но защо ли не се получава...

kristo
02-16-2009, 23:05
Е надявам се да не се стигне до такава дилема да избираме между турци или китайци, понеже аз не бих избрал нито едните, нито другите.
По-добре да се съсредоточим в това да направим така, че България да бъде управлявана отново от българи, но не такива като сегашните "български" управници от БСП и НДСВ(ДПС е ясно защо не ги числя), защото те макари етнически българи определено не се държат като такива, а това е не по-малко зле.
За съжаление управници като Стамболов, Цанков, Андрей Ляпчев, Богдан Филов и Георги Кьосеиванов България не е имала от десетилетия, лошото е, че скоро няма и да има...

SiSsKkAa
02-16-2009, 23:08
Когато младите в България станем мнозинство тогава ще се оправим,защото ние знаем кое е най-доброто за нас,а не пенсионерите турците и ромите(които немогат да четат ,а не знам как гласуват),но кога ще стане това...

Spamer
02-16-2009, 23:10
Работа е там че на много малко хора им пука кой ги управлява, повечето се оставят на "течението да ги носи", точно така процедират и масите, е тоя сега дава пари и кебапче кой знае какво ще стане ако гласувам за него :( Ето тук идва мястото на ДОИП, не съм съгласен изцяло с вижданията, но общо взето има добри идей :) аз лично бих предложил покрай изборите да се блокира турската граница рейсовете да немогат да преминат 8-) старите хора поне тези за които аз има наблюдение взеха да осъзнават че това не е 1 време и че няма смисъл да се глаува за БКП защото не мислят за никой, а се подиграват със старите хора 120-5лв(ако не се лъжа стана минималта пенсия) друг проблем на обществото е че неиска да се занимава, все чака някой друг да му свърши работата. гледайки на нещата от далече симеончо и дядо му са чужденци, паметник на дядо му трябва да има на центъра на атина, за дето 1908 отхвърля предложението на гърците да сключат мирен договор в замяна на територията до олимп :( Други ден е 19 а след 2 седмици и 3ти март 1 не по-малко важен празник, но не трябва да се сещаме за великите ни прадеди и минало само на тези дати, а да се гордеем че сме българи, очаквах някой от така наречените хейтъри да започне да псува и т.н и да ми заключат темата слава богу това засега не се случва :)

SiSsKkAa
02-16-2009, 23:13
че това е България не виждам причина поради която да ти заключат темата

kristo
02-16-2009, 23:24
Работа е там че на много малко хора им пука кой ги управлява, повечето се оставят на "течението да ги носи", точно така процедират и масите, е тоя сега дава пари и кебапче кой знае какво ще стане ако гласувам за него :( Ето тук идва мястото на ДОИП, не съм съгласен изцяло с вижданията, но общо взето има добри идей :) аз лично бих предложил покрай изборите да се блокира турската граница рейсовете да немогат да преминат 8-) старите хора поне тези за които аз има наблюдение взеха да осъзнават че това не е 1 време и че няма смисъл да се глаува за БКП защото не мислят за никой, а се подиграват със старите хора 120-5лв(ако не се лъжа стана минималта пенсия) друг проблем на обществото е че неиска да се занимава, все чака някой друг да му свърши работата. гледайки на нещата от далече симеончо и дядо му са чужденци, паметник на дядо му трябва да има на центъра на атина, за дето 1908 отхвърля предложението на гърците да сключат мирен договор в замяна на територията до олимп :( Други ден е 19 а след 2 седмици и 3ти март 1 не по-малко важен празник, но не трябва да се сещаме за великите ни прадеди и минало само на тези дати, а да се гордеем че сме българи, очаквах някой от така наречените хейтъри да започне да псува и т.н и да ми заключат темата слава богу това засега не се случва :)
Е виж сега, конкретно за Борис III не мога да се съглася, защито той е един от единствените читави управници на България от небългарски произход. Той успя да направи за страната ни толкова, колкото комунистите и сега демократите(както се водят) не успяха да направят за близо 70 години. Така че Борис е изключението от Кобурготския род сравнен с баща си и сина си Симо...
Иначе си съвсем прав, че проблема ни на българите е чакането някой да ни "оправи". А така не става- не ходим да гласуваме най-малкото, което обаче е основен проблем.
Иначе зомбирането е пълно, но е истина, че много хора от мизерия(българи също до голяма степен) духовно оскотяха и мислят само за препитанието си, а не че ще има избори и някой ще падне от власт, а друг ще дойде на негово място. А то това им е целта- отчаян народ, на когото му е само до хляба, а те да живеят с милионите...
И все пак повечето хора взеха да се усещат, проблема е, че не вярват, че нещата могат да се променят и оправят, а без вяра в по-доброто бъдеще няма и действие. А няма ли действия- няма и промяна...
И за ДОИП си прав- колкото и аз като теб да не съм съгласен с някои от аргументите на Глобала, с основните от тях съм абсолютно съгласен и това няма нищо общо с отношението ми към него.

kristo
02-16-2009, 23:25
абе некой знае ли защо след като Васил Левски е обесен на 18-ти февруари,официално на 19-ти се чества годишнина от смъртта му? :(
И аз съм си задавал този въпрос но също си нямам представа :(

Spamer
02-16-2009, 23:42
Значи аз говорех за фердинант ама нещо съм те подвел или съм сгрешил :( Знаичи непомня по Час по България или Памет Българска говореха че 1908 когато е независимостта всички скачат че това е срещу берлинският договор и чакат великите сили да се разберат каква ще е съдбата на България и тогава помня че по време на преговорите Фердинанд не е бил приел договора а кой колкото си завземе, обаче не съм много сигурен дали е така или нещо не съм се объркал защото това съм го гледал сигурно преди 2-3 години :(
Иначе доколкото знам на 6ти февруари по стар стил и на 18 по нов стил се пада обесването, но поради някаква традиция се чества на 19, мисля со че може тогава да е погребан и затова :?

Jesus
02-17-2009, 09:42
Spamer и Kristo всеедно аз съм писал :) Очаквам скоро да започнат да ни обвиняват и т.н но това е истината, е може би малко се различаваме че аз не съм с толкова крайни обеждения :)

Pliok0019
02-17-2009, 09:54
Няма да се изказвам по въпроса с циганите, защото ще ме обвините в нетолерантно отношение.

С турците проблема е по-голям. Те се опитват да се намесват в политиката на България, да участват в управлението и т.н. Имаше една мисъл в един от филмите по СКАТ: "А Родопите си отиват неумолимо от България, това е жалкото". Виждате какво става в Кърджали, например...Издигат се паметници на турски терористи, убили МАЙКИ С ДЕЦАТА ИМ, Ахмед Доган получава Орден Стара Планина, издигат се палати...Ако случайно решиш да си купиш хляб на български - отказват ти...

След 2 дни е 19ти, а положението е меко казано трагично. Време е някой да се замисли. На шествието на генерал Луков, Боян Расате каза: "България не е на прага на пропастта, тя неумолимо лети към нея."

Jesus
02-17-2009, 10:03
Може би 1 протест на 3ти март точно на празника ще разбуни духовете :? Тогава е почивен ден и може би ще се съберат страшно много хора :)
С тази разлика че феновете на футбола и други такива трябва да си стоят утях и да не им се плаща зада правят размирици :( Идеята да се блокира пътят за турция когато са изборите зада не могат да гласуват по 2 пъти е гениална :) мисля че ако се направи влиянието на ДПС ще отслабне :) ако се направи както правеха учителите да пресичат пешеходната пътека постоянно мисля че 100 човека ще са достатъчни за да се спрат хилядите избиратели който гласувати в турция и след това идват и гласуват и в българия :)

Alco
02-17-2009, 10:27
Няма да се изказвам по въпроса с циганите, защото ще ме обвините в нетолерантно отношение.

С турците проблема е по-голям. Те се опитват да се намесват в политиката на България, да участват в управлението и т.н. Имаше една мисъл в един от филмите по СКАТ: "А Родопите си отиват неумолимо от България, това е жалкото". Виждате какво става в Кърджали, например...Издигат се паметници на турски терористи, убили МАЙКИ С ДЕЦАТА ИМ, Ахмед Доган получава Орден Стара Планина, издигат се палати...Ако случайно решиш да си купиш хляб на български - отказват ти...

След 2 дни е 19ти, а положението е меко казано трагично. Време е някой да се замисли. На шествието на генерал Луков, Боян Расате каза: "България не е на прага на пропастта, тя неумолимо лети към нея."

да не споменаваме и старите български читалища с турски имена, чрез които се пропагандира турската култура и обичаи ... :booooomb:

Pliok0019
02-17-2009, 10:34
Да...и факти, като това, че до паметник на българските освободители има театър с турско название...

Jesus
02-17-2009, 10:45
Не мисля това че мадона ще идва е главното което трябва да ни вълнува, да тя има доста добри песни харесвами, но не би отишал защото иска твърде много пари :D 100-200 лв са си сериозна сума с оглед на факта че знам как се спестяват тези пари, да ги изкараш е лесно да ги спестиш е трудно :)
Интересно ми е защо още няма обиди за тези който защитават темата за българското :? Няма ли да им кажат че са недъгави и изостанали :? Да не би тези който да опиждат по този начин са осъзнали че това да си правиш подигравка с такива хора е просто в разрес с всякакви човешки добродетели :) Трябва да се сещаме за България и българското не само покрай такива дати ами да мислм постоянно и да се опитваме да е подобрим :)

SoFarSoG00d
02-17-2009, 12:16
Не искам да споделя мнението си за останалите етноси в България,защото няма да се сдържа,ще бъда груба ..........
България е на българите,не тези,които имат български паспорт/гражданство,а на тези,които са българи-не цигани,не турци,не помаци,нито пък останалите мелези.

Canis_Dirus
02-17-2009, 12:56
Не искам да споделя мнението си за останалите етноси в България,защото няма да се сдържа,ще бъда груба ..........
България е на българите,не тези,които имат български паспорт/гражданство,а на тези,които са българи-не цигани,не турци,не помаци,нито пък останалите мелези.

А ти какво правиш в Англия, а? Или там може да има всякакви?

SoFarSoG00d
02-17-2009, 12:59
Ами моя си работа какво правя в Англия.Живея.

Canis_Dirus
02-17-2009, 13:03
Ами моя си работа какво правя в Англия.Живея.

Ми как ще живееш в Англия като не си англичанка? Я обратно в България - тя е за Българите!


Що не се подчиняваш на собствените си критерии?

Или в критериите ти за недостойни за живот в България влизат и тъпите куpви, та затова си емигрирала от България?

SoFarSoG00d
02-17-2009, 13:06
Ами моя си работа какво правя в Англия.Живея.

Ми как ще живееш в Англия като не си англичанка? Я обратно в България - тя е за Българите!


Що не се подчиняваш на собствените си критерии?

Или в критериите ти за недостойни за живот в България влизат и тъпите куpви, та затова си емигрирала от България?
Ако имаш някакви проблеми,по-добре ги реши,недей да се занимаваш с мен,не ме познаваш,нямаш никакво право да ме обиждаш,за да бъда точна,емигрирах заради такива агресивни,неосъзнати,дебил ни и комплексирани същества като теб-казвам същества,защото ако те нарека мъж или жена,то това ще бъде обида за всички останали мъже и жени!

Canis_Dirus
02-17-2009, 13:12
Ако имаш някакви проблеми,по-добре ги реши,недей да се занимаваш с мен,не ме познаваш,нямаш никакво право да ме обиждаш,за да бъда точна,емигрирах заради такива агресивни,неосъзнати,дебил ни и комплексирани същества като теб-казвам същества,защото ако те нарека мъж или жена,то това ще бъде обида за всички останали мъже и жени!
Въх, срази ме.
Агресивни, а? Е че яко агресия по тъпаците! И да стига ми един твой пост да прочета. Абсолютната лицемерка.

Тръби "България за Българите" и хоп - в Англия! Я у лЕво! Проповядва едно, а върши друго - абсолютната лицемерка!

За теб ще е голям проблем да намериш хора с твоето мислене в обкръжението си, защото за тях ти си навлек!


У лЕво!

Jesus
02-17-2009, 13:14
Стига сте разваляли темата :-x

SoFarSoG00d
02-17-2009, 13:16
Не развалям темата,има доста хора с проблеми и голяма доза комплекси,предизвикани от проблеми от различно естество.Та аз спирам до тук.

Canis_Dirus
02-17-2009, 13:18
ни въ бивъ!

И двамата!

Jesus
02-17-2009, 16:02
Всеки си има глава на раменете и собствено мнение :) Всеки си има приоритети, за някой те са да се разбият в чужбина, за други да се развият в българия и т.н Мойте са семейство + още 3ма човека и религията :) (а не съм много религиозен) след това може би и родната земя :)

ScionOfStorm
02-17-2009, 16:05
абе некой знае ли защо след като Васил Левски е обесен на 18-ти февруари,официално на 19-ти се чества годишнина от смъртта му? :(
И аз съм си задавал този въпрос но също си нямам представа :(

и аз това писах преди време. нямам никаква идея, но е странно..


глобале - зле.

fashion4etyy
02-19-2009, 00:08
Левски :lol:
в училище ни надуха главите :?

LiveFlower
02-19-2009, 00:49
^То под тоя гел,трябва да има нещо,бе...

LINKNOT
02-19-2009, 01:00
Получило се е объркване при смяната на календара.

s3xy
02-19-2009, 01:03
^То под тоя гел,трябва да има нещо,бе... :lol: :lol: :lol: сички на това разчитаме, ама... :?

иначе и аз точно си мислех как преди хора като Левски по цял живот са живели с идея и цел да направят нещо голямо, значимо за България, което да сплоти народа повече и да ни направи истинска република, а вместо това гледайте само колко се разединихме всички, всеки с неговите си идеи и разбирания... братче колкото и ужасно да звучи за 5 века не си научихме урока да сме единни като народ и като всичко, затова такъв бълкоч и цялото управление... след тооолкова велики бълари, царе не-знам-си-кфи с излас до еди-си-колко-морета и такива истински неща с които да се гордеем, разцвет на книжнина ии изобщо всичко, вече ме е лееко срам да се нарека българка като гледам и отношението към държавата ни, погледнато ако щете от европейския съюз, да не кажа от цял свят ... и по-лошото е че имат право да не ни харесват, като погледнеш държавата не виждаш друго освен корупция и каша... ТОТАЛНО СЪСИПАХМЕ ВСИЧКО ЗА КОЕТО 1328 години предците ни са се борили и воювали... shame on us! :x

Jesus
02-19-2009, 14:18
днеска даже ни караха да ставаме прави :D аз неисках амаа господина ме изгледа мръсно и станах :-D
Аз нито сирена нито нищо съм чул но си бях навил часовника в 11:59 да звъни зада стана и окажа почит макар и за 1 минута, трябва да се срамувате че не почитате един от най-великите българи :(

ПП: абе македонците няма ли да го изкарат че е тяхен герой :D

Juchok
02-19-2009, 14:24
Левски :lol:
в училище ни надуха главите :?

Подкрепям :)
днеска даже ни караха да ставаме прави :D аз неисках амаа господина ме изгледа мръсно и станах :-D

"Господинът" ти е трябвало да ти забие един шамар, скапана пикла.
Не главите, а задниците от бой трябва да ви надуят.

kristo
02-19-2009, 14:32
ПП: абе македонците няма ли да го изкарат че е тяхен герой Very Happy
Оо, не са казали, не са го обявили за македонец, недей...

Те щом пробваха дядо Вазов македонец да го изкарат, значи на всичко са способни. Преди броени дни като идваше президента им Църенковски на посещение в Пловдив се "притесних" да не вземе да си "поиска" и този изконен македонски град :D

Само че той пък кмета Славчо Атанасов го изненада с един хубав подарък- "Алманах Македония" и ако въпросния македонсски президент прочете тази книга тотално ще се отчая по отношение на македонската "национална идентичност" :D

Jesus
02-19-2009, 14:39
Е та по македонски град от пловдив няма :D
тва "Алманах Македония" усещам че е някаква книга която разисква македонският въпрос :) Е те и Самуил го изкараха македонец :?

kristo
02-19-2009, 15:06
Да, Алманах Македония е всъщност Библия на българщината в тази изконно българска област. Ето защо казвам, че президента Цървенковски ще бъде много "приятно" изненадан след като я прочета, ако изобщо прочете повече от 2-3 страници като види за какво иде реч :D

ScionOfStorm
02-19-2009, 15:13
Juchok, няма да се притесняваш, някой ще им го лепне доста яката в живота, такива олигофренчета рано или късно си го получават. ;)

Juchok
02-19-2009, 15:15
Левски :lol:
в училище ни надуха главите :?

Подкрепям :)
днеска даже ни караха да ставаме прави :D аз неисках амаа господина ме изгледа мръсно и станах :-D

"Господинът" ти е трябвало да ти забие един шамар, скапана пикла.
Не главите, а задниците от бой трябва да ви надуят.

Абе комунист такъв млъквай :razz: :razz:
:razz: Лелеееее, бива ли да си толкова проста и глупава. :razz: Ти знаеш ли какво е комунист и кой е Левски.
То не е много смешно всъщност. Направо си е за рев.

ScionOfStorm
02-19-2009, 15:16
по-скоро някой мазен мангал, ако не ти го е вече ;)

ама май си фейк акаунт, затова не е интересно. :(

Juchok
02-19-2009, 15:22
по-скоро някой мазен мангал, ако не ти го е вече ;)

ама май си фейк акаунт, затова не е интересно. :(

даа .. фейк съм на баба ти.сеа ще е интересно :-|

Бягай да си купуваш горчивия лак, че отидоха ноктенцета. Май само за това те бива. Проста си беше, проста ще си останеш... Съдба.... :smt064

psychopath
02-19-2009, 15:54
Тази година 19 февруари е знаменита дата - пускат билетите за концерта на Мадона в София! И то на стадион В. Левски.Без коментар.

miminia
02-19-2009, 16:01
Днеска имам Ден Ден :grin: :grin: :grin: 8-)