PDA

View Full Version : Немски. Родови връзки



BeBsItO
02-17-2009, 08:53
Ох моля ви някой да ми помогне.!! Сега учим за родовите връзки.....и госпожата ще изпитва утре. Аз знам думите .....и сичко ,но ми е мн трудно да си построявам изречения на немски (макар и толкова елементарни) Просто съм се отдала на английския и сега....закъсах. Може ли някой да ми напише на немски това:

Майка ми е дъщеря на баба ми и дядо ми. Баба ми и дядо ми имат две деца. Едното дете се казва ......... Тя е моя леля. Тя е женена и има син. Той е мой братовчет. Мъжът и е мой чичо. Тя е сестра на майка ми.

Баща ми е син на баба ми и дядо ми. Баба ми се казва....., а дядо ми.......... Те имат 2 деца. Леля ми е женена за чичо ми......... Те имат две момичета. Казват се ....... и .......... Те са мои братовчетки.



shadow4e
Грешен раздел

Bubbly
02-17-2009, 10:23
Meine Mutter ist die Tochter von meinem Gro

ponpon4eto
02-17-2009, 21:46
оле ужас мразя немски напрао ти съчувствам :shock:

BeBsItO
02-17-2009, 21:48
Blagodarq ti mnogoooo!!!!!!!!!!!!!!!!!! :*

Balooon
02-18-2009, 15:19
А като граматика на кой материал сте, защото когато ние взехме Genitiv го упражнявахме с родови връзки... :)

ef4etyYy
02-26-2009, 19:54
А като граматика на кой материал сте, защото когато ние взехме Genitiv го упражнявахме с родови връзки... :) кой клас си сми коя паралелка?

Balooon
02-27-2009, 07:50
А като граматика на кой материал сте, защото когато ние взехме Genitiv го упражнявахме с родови връзки... :) кой клас сми сми коя паралелка?

нещо не зацепих въпроса :D

ef4etyYy
02-27-2009, 09:36
А като граматика на кой материал сте, защото когато ние взехме Genitiv го упражнявахме с родови връзки... :) кой клас си сми коя паралелка?

нещо не зацепих въпроса :D ъъ сори в немската ли учиш ? ако учиш в нея коя паралелка си