PDA

View Full Version : Как да постъпя?



GossipGirl89
02-17-2009, 15:42
Здравейте !!! Много хлътнах по едно момче. Наскоро той приключи с едногодишна връзка. Проблемът е, че си имам някакво предчувствие, че отново ще се събере с бившата си приятелка и не знам какво да правя... :( Усещам се, че наистина доста съм хлътнала по него и във всеки един момент искам да съм с него, но се сдържам да не го търся и т.н. Той също не е безразличен - онзи ден например ми заяви,че му се искало да ме целуне :shock: Държи се много яко с мен, флиртува ми такъв обаче ме е страх да се отпусна, защото си мисля, че отново ще се върне при нея :( Все пак връзка 1 година не се забравя толкова лесно пък и предполагам я обича още... Моля ви посъветвайте ме какво да правя и как да се държа с него, защото наистина не знам :( От една страна много го искам, но от друга ме е страх да се отпусна, защото ще се влюбя до уши и после ще остана наранена :?

cinderella_gugutka
02-17-2009, 15:51
еми ако бях на твое място щях да говоря направо с него-той трябва да знае как се 4увстваш,за да не остане с впе4атлението 4е не го искаш.а той сам би трябвало да прецени дали е готов да се обвърже пак

GossipGirl89
02-17-2009, 15:57
еми ако бях на твое място щях да говоря направо с него-той трябва да знае как се 4увстваш,за да не остане с впе4атлението 4е не го искаш.а той сам би трябвало да прецени дали е готов да се обвърже пак

Той знае, че го искам, защото не съм го отблъснала. В смисъл такъв, че аз не му показвам директно, че го искам, но не му показвам и обратното... Когато флиртува с мене и ми прави намеци аз не го режа, но не му се хвърлям и на врата, а нормалното в подобна ситуация когато не ти е приятно нещо да покажеш, че не ти е приятно... Просто не искам да разбира, че съм толкова много хлътнала по него, а вече ми е адски трудно да се сдържам - от няколко вечери насам искам да го целуна, но все се спирам, защото ме е страх да не вземе да се дръпне рязко или пък да се събере с бившата си и накрая ще остана сама :S

sadsad
02-17-2009, 16:00
Щом толкова си хлътнала поговори с него за намеренията му за момичето, с което е скъсал и за намеренията му за теб. Защото може да е просто критичен момент във връзката им.

GossipGirl89
02-17-2009, 16:04
Щом толкова си хлътнала поговори с него за намеренията му за момичето, с което е скъсал и за намеренията му за теб. Защото може да е просто критичен момент във връзката им.

Ми те много пъти до сега са се разделяли и събирали, но той е категоричен, че този път било за последно, че нямало да й прости, бил много обиден и му било писнало вече да се занимава, просто искал да се освободи от нея... Но някак си не мога да му повярвам, защото и друг път се е случвало д казва, че това е края, а пък отново са се събирали и може би томно заради това ме е страх да не стане така и този път :?

sadsad
02-17-2009, 16:09
Изчакай известно време, за да видиш как ще се развият нещата между тях и това е. Недей да се намесваш в тяхната връзка и да се опитваш да го убеждаваш да скъса с нея. Остави го сам да вземе решението си, защото той докато е наранен може да каже какви ли неща, така че просто изчакай, но не прекъсвай контакти с него.Пишете си това онова както и по принцип, но не прибързвай.

angelcheeee_93
02-17-2009, 16:13
Абе всички винаги казвате-говори с него ,кажи му как се чувсвтваш,но ако бяхте вие на нейно място,трудно бихте проявили подобна смелост.Според мен изчакай известно време,за да разбереш дали той ще се върне про бифшата си.Да разбереш как ще постъпи.Ако се събере с нея-то значи още я обича.Ако ти му признаеш за чувствата си-той ще тръгне с теб,но постоянно ще си мисли за бифшата.ЗАтова,ако искаш да не си наранена,изчакай определено време,за да разбереш дали чувства той нещо към теб.Ако е така-ще ти го покаже по някакъв начин,но ако ти направиш първата крачка,то той ще се съгласи,няма да има силни чувства,и накрая ти ще си наранената.Надявам се разбра какво ти казвам.Но все пак ти си взимаш решенията.Защо момичето трябва да прави първата стъпка в любовта? аз не съм на това мнение.Ако момчето има чувства,нека пръв ги покаже и докаже.А това,че флиртува с теб и се прави на мил-не е доказателство :!:

sadsad
02-17-2009, 16:17
Абе всички винаги казвате
Не е вярно ! :Д И аз и казах да изчака 8-)

angelcheeee_93
02-17-2009, 16:20
Абе всички винаги казвате
Не е вярно ! :Д И аз и казах да изчака 8-)

Имах предвид,че повечето това съветват,все едно и също.

sentient_
02-17-2009, 16:26
Познавам хора, които са ходили 7 години, но се разделиха окончателно без да се търсят повече. Щом ти харесва пробвай късмета си! Не се оставяй да въздишаш тайно по него, докато не се влюбиш и не стане някоя несподелена любов

sadsad
02-17-2009, 16:26
Абе всички винаги казвате
Не е вярно ! :Д И аз и казах да изчака 8-)

Имах предвид,че повечето това съветват,все едно и също.
Еми то това е от първите неща за които може да се сети човек, но тя трябва да се постави и на мястото на момичето и на момчето. Вярно, че човек понякога трябва да бъде егоист, но в случая ако го обича нека поне да помисли за него ;)

angelcheeee_93
02-17-2009, 16:29
Абе всички винаги казвате
Не е вярно ! :Д И аз и казах да изчака 8-)

Имах предвид,че повечето това съветват,все едно и също.
Еми то това е от първите неща за които може да се сети човек, но тя трябва да се постави и на мястото на момичето и на момчето. Вярно, че човек понякога трябва да бъде егоист, но в случая ако го обича нека поне да помисли за него ;)
не си заслужава да мисли за него,ако той няма чувства.
Само дето ще се нарани повече и любовта няма да е взаимна.Ако момчета се интересува от нея,то ще потърси нея ,а не бифшатаа си!

KisSsSsSs
02-17-2009, 16:32
Според мен му трябва време на момчето ;)
Щом я е обичал.. не е важно година, пет или 2 седмици,
обичал ли я е, му трябва време да я забрави. Изчакай.

sadsad
02-17-2009, 16:34
Дори и да няма чувства той, а в случая е показал внимание.....една година не е малко и може да се окаже само привличане, а една година е достатъчна, за да заобичаш някого и по - добре да го изчака за да се изясни ще се връща ли при бившата си, защото може просто да и е ядосан и да има желание за отмъщение или нещо такова, което според мен е нормално, ако тя е направила нещо гадно.

GossipGirl89
02-17-2009, 17:09
Благодаря много на всички за съветите. Ще поизачакм малко пък ще видим какво ще стане.

Иначе на въпросното момче никога не съм му била безразлична - поне по негови думи е казвал, че винаги си е имал нещо към мен. Даже имаше един период, в който отказваше да се вижда с мен, защото го беше страх, че ще й изневери. На 15-ти онзи ден, когато си говорихме и ми каза какво е станало то попитах защо не ми се е обадил на 14-ти да дойде с мен и моите приятели да се напием и да си изкараме яко, а той ми каза "Защото и двамата знаем какво щеше да стане като се видим" :) Преди малко се чухме по телефона и беше много ядосан, каза ми само "Не съм ядосан заради това, което си мислиш - просто не ми се говори сега, утре ще ти се обадя" следователно все още не се е сдобрил с бившата си. Това, заради което са скъсали е, че тя му е отказала да празнува Св Валентин с него с оправданието, че напоследък се била чувствала пренебрегната и нежелана, а пък той имал планове за празника и му провалила всичко и така... Погледнато реално не е кой знае колко сериозно, но пробремът при тяп е, че тя е от друг град и се виждат 1 път на 2-3 месеца...и за въпросният 14-ти се бяха разбрали още преди месец тя да дойде тука и да си изкарат яко, а пък тя му отказала и то с някво супер глубаво оправдание... И така в момента той твърди, че се чувства много обиден и няма никакво намерение да подновява отношенията си с нея, но въпреки всичко ни го вярвам :? Все си мисля, че отново ще се съберат...

sadsad
02-17-2009, 17:13
И все пак не бъди толкова песимистична.Сигурно има вариант да се сдобрят, така че не избързвай, освен ако той не те търси и внимавай в началото, ако се получи нещо, за да не стане после да се върне при нея и на теб да ти е още по - гадно.