PDA

View Full Version : Проблем Със Съня



jumpstylerbg
02-17-2009, 20:17
Здравеите .Значи имам 1 проблем .На 16 години съм и съм момче .Преди няколко години разбрах ,че съм ,като нощните птици (на някои хора от това им става смешно) .Денем ми е трудно да се занимавам със всичко имам предвид ,че нямам сила да върша какво и да е ,ако ще да е физическа или психическа работа .Трябва да изпия няколко кафета (както имам проблеми с нервите с тези кафета още повече се прецаках но няма накъде) за да стана почти нормален човек за да върша какво и да е .Когато съм в познати или приятели на гости ,и ако спя там им става странно ,защото ставам около 11:00 часа на обяд и когато стане 14:00 часа следобяд пак ми се спи и направо полудвам вече .Ето пак почнах да вземам хапчета за нерви ,защото неиздържам вече .Днеска говорих с 1 госпожа (разговора започна когато тя попита класът ми кои кога си ляга) и ми каза ,че е нормално и има такива хора .Ще се радвам ,ако някои ми каже ,че е ,като мене .Защото досега не съм чул някои да ми каже ,че е на това положение .Аз съм ,като хората ,които работят нощна смяна и явно и аз ще съм така .

Благодаря на отзявилите се . :-D :-D :-D

Dind0r
02-18-2009, 09:35
хах аз лятото заспивах в 4-5-6 часа и ставах в 11 едвам едвам .. хем ми се спеше хем не мовех да заспя.Вечер като легнех (5-6 часа :D ) уж ми се спи а не можех да заспя и на сутринта бях като парцал :Х не знам от какво се получаваше , но беше ужасно ..
сега се пооправих малко като тръгнах на даскало , защото ставам в 6 и към 10-11 ми се доспива и съм доволна че поне малко се наспивам :)

scyLLa
02-18-2009, 13:03
Оо мале аз бях така беше ми се преобърнало всичко, през деня ми се спи, а през ноща на компа, едвам се оправих много е трудно тря да си лягаш към 10 вечерта и да ставаш в 11 ей така пробвай.И като се оправиш стой до по-късно ама недей до много късно всяка вечер щот пак ще ти се прецакат работите

Baby_b
02-18-2009, 14:35
И аз съм така, през деня нищо не ми се прави и само ми се спи, а вечерта ми идват силите. От 1-2 години съм така ама вече свикнах донякъде. Еми нз какво друго можеш да направиш освен да си направиш график кога да си лягаш и да си организираш по-добре деня, и аз съм се опитвала да го променя ама явно нямам воля не се получава.

iv4oiv
02-18-2009, 19:21
причината за това е претоварването на психиката.
Има няколко начина за борба с това и лечението е лесно но иска самодисциплина. На мен перфектното ми е ставане в 11. Спане от 3-4 следобед или 4-5. След това лягане в 1-2 през ноща. Ако се занимавам с много психически натоварени дейности - 9-10 часа сън ми трябват като минимум.
Физическото натоварване успокоява нещата но всичко е до самодисциплина и правилно подреждане на задачите.

plmn
02-18-2009, 20:26
Е ти си на 16, кфи хапове пиеш за нерви...глупости ... обърнал си режима, просто започни да си лягаш преди 12, навивай часовника за не по-късно от 9:30-10:00 и тва е.Ще свикнеш.

jumpstylerbg
02-18-2009, 21:30
причината за това е претоварването на психиката.
Има няколко начина за борба с това и лечението е лесно но иска самодисциплина. На мен перфектното ми е ставане в 11. Спане от 3-4 следобед или 4-5. След това лягане в 1-2 през ноща. Ако се занимавам с много психически натоварени дейности - 9-10 часа сън ми трябват като минимум.
Физическото натоварване успокоява нещата но всичко е до самодисциплина и правилно подреждане на задачите.


Оо мале аз бях така беше ми се преобърнало всичко, през деня ми се спи, а през ноща на компа, едвам се оправих много е трудно тря да си лягаш към 10 вечерта и да ставаш в 11 ей така пробвай.И като се оправиш стой до по-късно ама недей до много късно всяка вечер щот пак ще ти се прецакат работите.

iv4oiv Пробвал съм това . Слеобяд от 2 часа лягах да спя и се сабуждах около 5 .Вечер си лягах в 10 часа и заспивам около 12 ,а трябваше да ставам в 7 ,но това хич не ми деистваше .Сега си лягам около 11 ,а записвам 1 часа някаде и ставам 9 часа и сега няма как да се наспя .

scyLLa Аз съм така от около 4 години .От 3 години правя това (от няма и месец не го правя) ,което iv4oiv и ти казвате и нестава .Относно компютъра ,ако се сяда преди лягане неможе да се заспи това го знам .Аз сядам вечерно време 3 часа преди времето ,което си лягам ,а и имам заболяване на очите и на ден сядам за по най много 3 часа .Така че това не ми влияе .


Е ти си на 16, кфи хапове пиеш за нерви...глупости ... обърнал си режима, просто започни да си лягаш преди 12, навивай часовника за не по-късно от 9:30-10:00 и тва е.Ще свикнеш.

plmn Значи имам си няколко проблема заради ,които сега отново изкреизих .И не за 1 път ми се налага да вземам хапчета .

evalongoriq
02-19-2009, 16:04
еми вечер за да спиш добре пии Беносен.

MrUndaztood
02-20-2009, 15:28
еми вечер за да спиш добре пии Беносен.

Ма ти наред ли си?! Искаш да се събуди,като че ли е пил 1 литър водка предишният ден,с адски мохмурлук ли и да му се скапе деня ли?!

Стига се трови.И недей се прави на интересен,не си мъж като не спиш! Или си оправи режима,или пък отивай на лкеар