PDA

View Full Version : Ревнувам го от бившите...



XXX_f
02-17-2009, 23:58
Когато си влюбя в някой и като разбера нещо макар и малко за бивши връзки и почвам да ревнувам и да се дразня че е спал с други момичета.
Някой ще ми обясни ли защо съм такава и как да го преодолея това...защото ме побърква? Самата мисъл, че е спал с друга ме кара да се чувствам на тръни...

bub1to
02-18-2009, 01:29
Не че искам да кажа нещо но смятам че просто те е страх да не би той да ви сравнява и тя да е по-добра от теб. Но виж сега щом момчето е с теб а не с нея значи е намерил нещо в теб което й е липсвало на другото момиче. Няма да намериш някой който ще бъде единствено твой както предполагам и ти си имала бивши. Не смяташ ли че това е малко егоистично? Просто приеми факта че тя не значи нищо за него вече и по-добре се съсредоточи в това го обичаш ти в този момент от колкото да мислиш за неговото минало.

KisSsSsSs
02-18-2009, 06:32
Не че искам да кажа нещо но смятам че просто те е страх да не би той да ви сравнява и тя да е по-добра от теб. Но виж сега щом момчето е с теб а не с нея значи е намерил нещо в теб което й е липсвало на другото момиче. Няма да намериш някой който ще бъде единствено твой както предполагам и ти си имала бивши. Не смяташ ли че това е малко егоистично? Просто приеми факта че тя не значи нищо за него вече и по-добре се съсредоточи в това го обичаш ти в този момент от колкото да мислиш за неговото минало.

Много точно казано ;)

Bellatrix
02-18-2009, 06:36
Съгласна съм с bub1to. Нормално е, особено ако си неопитна или той ти е първия, да се тревожиш, че момичетата преди теб са били по-добри (независимо дали става въпрос за по-хубави или по-добри в секса). Помоли го да не си говори за бившите. Кажи му, че предпочиташ да забравиш миналото и да живееш в настоящето.

princesa_viki
02-18-2009, 08:15
Аз също ревнувам приятелите си от бившите им.Сравнявам се с тях и се чудя дали не я е обичал повече или пък да е бил по-щастлив с нея и тн и тн....Няма смисъл от това,което правим,но явно си е въпрос до човек :) В един момент ще спре да те интересува това :)

soul1199
02-18-2009, 08:26
nedei taka,te sa biv6i,a ti si sega6na,zna4i si po-dobra ot tqh,nedei da se sravnqva6 s tqh,kusmet :)

vesSynkaa
02-18-2009, 10:05
И аз мисля , че те е страх да не си по-долу от другите му гаджета , ама разбери , че и да си по-долу важното е че той е с тебе .. Не мога да разбера кво се дразниш просто .. Като не искаш да ти говорят за бивши , или т.н си хвани някой който е нямал гадже до ся и готово :D Ебаси :D

Barbie
02-18-2009, 11:44
Намирам го за абсолютно нормално. Някаква съвкупност от страх, несигурност, застрашено самочувствие, егоизъм и чувство за собственичество е. Но дълбоко в себе си, вярвам, че всеки го е изпитвал. Просто, когато си влюбен...искаш да знаеш, че за другия си единствен, неповторим, че с теб изпитва нещо, което никога и с никого не е преживявал. Всяка любов се цели към това да бъде невероятна, неповторима...повече от всичко, което е било и което ще бъде.

Естествено, че ще ревнуваш като знаеш, че е бил и с други момичета. Аз самата съм адски ревнива и изобщо не го намирам за необичайно да ми е криво, че е бил и с други преди мен. Хора сме, такива сме. Трябва да намериш начин това да не те измъчва и да не вреди на връзката ви. Поговори с него за това, а дано се сети по някакъв начин да ти помогне - да те убеди, че с никоя не е имал това, което има с теб и тн. С времето това чувство избледнява...

raia338
02-18-2009, 17:53
И аз бях така..Но видях че няма смисъл,нито сме първите нито полследните за нашите гаджета ,така че :)

summer_mo0n
02-18-2009, 18:05
Не че искам да кажа нещо но смятам че просто те е страх да не би той да ви сравнява и тя да е по-добра от теб. Но виж сега щом момчето е с теб а не с нея значи е намерил нещо в теб което й е липсвало на другото момиче. Няма да намериш някой който ще бъде единствено твой както предполагам и ти си имала бивши. Не смяташ ли че това е малко егоистично? Просто приеми факта че тя не значи нищо за него вече и по-добре се съсредоточи в това го обичаш ти в този момент от колкото да мислиш за неговото минало.

Много точно казано ;)

Да, и аз съм съгласна :)

Kostadin_682
02-18-2009, 18:13
Ами... бивши са, това не би трябвало да те притеснява... :?

valdesbg
02-18-2009, 18:24
Само гледай да не си го превърнеш в комплекс. И повярвай в себе си и във ВАС. А иначе - малко ревност не вреди.

MartyParty
02-18-2009, 18:42
Ами... бивши са, това не би трябвало да те притеснява... :?
Да не мислиш,че не е наясно с това?Не би трябвало,но въпреки това я притесняват.Такива сме -не обичаме да ни говорите за бившите си завоевания,като за трофеи(представи си).
Във всяка връзка е така и никой не е казвал,че трябва да харесваш бившата на гаджето си и да сте първи приятелки.Още повече ако той ти е бил първия.Кофти е усещането да слушаш за някоя друга,при положение,че за теб той е "the only one". :? Понякога и те самите не разбират защо ги дрънкат тия глупости.Кажи му,че не ти е приятно да разговаряте по този въпрос,или смени темата,когато пак се случи..Постепенно ще спре.

cherinka
02-18-2009, 18:43
Бъди по-самоуверена и не се лигави толкова с глупости.
Като те е страх да не би да те замени с някоя друга или някоя друга да те превъзхожда повече, какво правиш още с въпросното момче?!

Не се филмирай с простотии, стягай се, а и също си избий от главата, че това е ревност, защото в твоя случай си е чист и прост комплекс за малоценност. ;)

kobrichka
02-19-2009, 13:58
При повечето хора го има това.Аз също съм го ревнувала от бивши негови приятелки. Минаваше ми през ума дали не ме сравнява с нея,дали не съжалява,че не е с Нея и сумати други глупости,които може да ти роди главата. Но всичко беше само в началото. Все пак те са само Бивши и нищо повече, замисли се че сега приятелят ти е с теб,целува и прегръща теб, избрал е да бъде с теб, а не с бившата. Всеки човек е различен и исдивидуален сам по себе си. Не се вдълбаваи в глупости, а се наслаждаваи на връзката си.