PDA

View Full Version : Венец-роза ,цъфти от кариеса ми ..ПОМОЩ



HyperBoy
02-18-2009, 08:36
Значи ..преди 1-2 години имах пулпит на долен-ляв-предпоследен кътник..ходих по-снимки глупости..и накрая се реши че трябва да се умъртви..Слагат ми арсена и след 5 минути ме прорязва ужасна болка..и съответно вадя арсена с клечки за зъби...на 14 съм и съм уж стабилен ,но съм стигал и до плач от болка.. Зарязах зъба...с

След 1 месец се опитаха да го извадят,но не стана... счупи се..

Махнах се от софия за година и полвина..не съм пипал зъба..
През това време венеца ми цъфна като роза и буквално излезе от зъба - през дупката...
Сега ми казат че трябва да се реже а мене ме е много страх...как така ЩЕ СЕ РЕЖЕ ? :(

Моля някой да поясни..и също така да каже ,боли ли и как трябва да се подготвя за операцииката.. :o

HyperBoy
02-18-2009, 10:36
Значи ..преди 1-2 години имах пулпит на долен-ляв-предпоследен кътник..ходих по-снимки глупости..и накрая се реши че трябва да се умъртви..Слагат ми арсена и след 5 минути ме прорязва ужасна болка..и съответно вадя арсена с клечки за зъби...на 14 съм и съм уж стабилен ,но съм стигал и до плач от болка.. Зарязах зъба...с

След 1 месец се опитаха да го извадят,но не стана... счупи се..

Махнах се от софия за година и полвина..не съм пипал зъба..
През това време венеца ми цъфна като роза и буквално излезе от зъба - през дупката...
Сега ми казат че трябва да се реже а мене ме е много страх...как така ЩЕ СЕ РЕЖЕ ? :(

Моля някой да поясни..и също така да каже ,боли ли и как трябва да се подготвя за операцииката.. :o

Моля за отговорче.. :oops:

bebity92
02-18-2009, 13:03
Щом са ти казали,че трябва,значи това е правилно,те са специалисти.Адокмолкото за болката незнам! :(

afterforever
02-18-2009, 14:04
МОМЧЕ, ти нормален ли си?!?!?! На 14 и вече с пулпит!?!?!!?!?!?!?!?!? Ненормална работа!!!!!!! Как така ще го зарежеш?!?!? Как с пулпит няма да ходиш на зъболекар?!!?!?!? ненормалник, ти не си добре, ако ти бях баща щях да те пребия от бой, ДА сега ще ти го срежат, ако искаш недей ходи и да ти го срежат, че накрая да стане така, че трябва цялата ти глава да ти отрежат, май и без тва не я ползваш за нищо... ллелелелелелелелелеле

gia_sena_mono
02-18-2009, 18:52
Незабавно иди на зъболекар!!! Чак тръпки ме побиха като прочетих темата ти.Изобщо не мисли за страха,а за здравето си!!!

Abigoria
02-18-2009, 19:10
На мене са ми рязали венеца... Не боли, слагат ти упойка и след като изрежат квото трябва, слага кислородна вода да спре кървенето и после временна пломба. Цялата работа трае около 15, най- много 20 минути, само упойката е гадна... Та, иди на зъболекар ;)

OneGirl
02-18-2009, 19:39
Аз познавам едно момиченце, на което и цепиха венеца между предните два зъба, но на нея не беше заради кариес а заради това, че предните два зъба и били мн разделени и трябвало да се махне нещо като ципа.
Но тя каза, че докато са и правили тази операцийка нищо не е усетила тя дори упойката и е била месна иначе след тва трябваше като пие нещо да го пие от сламка. След това може би ще те боли но ще пиеш нещо обезболяващо и така. :) Няма да е кой знае каква болка.

HyperBoy
02-18-2009, 20:20
МОМЧЕ, ти нормален ли си?!?!?! На 14 и вече с пулпит!?!?!!?!?!?!?!?!? Ненормална работа!!!!!!! Как така ще го зарежеш?!?!? Как с пулпит няма да ходиш на зъболекар?!!?!?!? ненормалник, ти не си добре, ако ти бях баща щях да те пребия от бой, ДА сега ще ти го срежат, ако искаш недей ходи и да ти го срежат, че накрая да стане така, че трябва цялата ти глава да ти отрежат, май и без тва не я ползваш за нищо... ллелелелелелелелелеле
Не съм молил за толкова неадекватен отговор. Ако си разиш и ти устата брутално ,като мен и след това не знаеш че нещо ти работи там и влиза храна ...ще си в същото положение..

Иначе за другите отговори..Мерси :)

afterforever
02-18-2009, 22:08
проблемът е, че дори те разбирам за каква болка ми говориш, защото и аз в момента лекувам пулпит, също защото съм несериозен и не ходя на лекар. Обаче при мен ситуацията е, че аз не усещах нищо, докато не ме заболя изведнъж много, така че дори не съм могъл да зная, че имам. А ти не стига, че те е боляло, пък не си и отишъл. Няам за идея да те обиждам, по-скоро да се замислиш и да не го правиш отново. Това, че има вариант да ти режат венеца и дали ще е с упойка или не, дали ще боли или не не е толкова важно, колкото самият факт, че си стигнал дотам. Бъди просто по-сериозен. айде, успех с възстановяването!

pifiella
02-19-2009, 16:32
Ходи на зъболекар,стига си се лигавил!!!!!!! 8)

HyperBoy
02-19-2009, 17:16
Ходи на зъболекар,стига си се лигавил!!!!!!! 8)
Туко що се върнах..
оказа се че зъба се е самоумъртвил и съм развил парадонтит 8-) зъбарката ми избута венеца и е възможно да мина без рязане..

nesquik
02-19-2009, 18:07
Дано да сЪ оправиш и без "рязане" ;-)

afterforever
02-19-2009, 18:46
Ходи на зъболекар,стига си се лигавил!!!!!!! 8)
Туко що се върнах..
оказа се че зъба се е самоумъртвил и съм развил парадонтит 8-) зъбарката ми избута венеца и е възможно да мина без рязане..

В коя тема да се радвам и да стискам палци?

HyperBoy
02-20-2009, 06:43
туко що ми извадиха нерв без упойка.. :( :( :(
но пък съм с отворен зъб и каточели по-малко боли :grin:
Сега остава да ми спадне инфекцията и да ми пломбират зъба.. 8)

afterforever
02-20-2009, 08:52
А защо си с отворен зъб? :shock: Са можеш ли да ядеш?!

MrUndaztood
02-20-2009, 15:24
А защо си с отворен зъб? :shock: Са можеш ли да ядеш?!

До колкото знам,те ги запушват с памук,докато не го изкарат или пломбират.Интересно ми е при него как ще му пломбират мъртъв зъб,логично е да се изкара,какот се прави.До сега не съм имал такова нещо,силно се моля и да нямам,амааа ;)

Божееееееееееееее и парадонтит ли си развил бееееееее :shock:

HyperBoy
02-20-2009, 15:30
Ем..сега няма болка,защото зъба е отверен и самостоятелно си пъхам едно памуче за да не влиза храна в каналчетата..

Когато спадне инфекцията ше ми сложат пломба (надявам се) :grin:
Всичко опираше до това да мога да спя спокойно..защото после изкрейзвам :O

afterforever
02-20-2009, 20:18
А защо си с отворен зъб? :shock: Са можеш ли да ядеш?!

До колкото знам,те ги запушват с памук,докато не го изкарат или пломбират.Интересно ми е при него как ще му пломбират мъртъв зъб,логично е да се изкара,какот се прави.До сега не съм имал такова нещо,силно се моля и да нямам,амааа ;)

Божееееееееееееее и парадонтит ли си развил бееееееее :shock:

пломбира се, аз съм със същия случай, т.е. само пулпит. просто след време зъбът се чупи, това което е останало от него , разбира се, и после тряа си изградиш изкуствен ... и така... иначе се пломбира... но и почернява... става супер гледка...