PDA

View Full Version : Само час?! СПЕШНО



future_butterfly
02-18-2009, 11:16
Става дума за косата ми - къдрева е и някоко пъти се опитах да я изправя - нито стана права /наистина права, а не само..."наполовина"/, нито пък поне този резултат, който постигам се задържа за повече от час. Сега си взех и лак за коса, но още не съм сигурна какво да правя.
Ще помоля СПЕШНО за отговори - как точно да си я изправя и как да се задържи повечко. :-o

SoFarSoG00d
02-18-2009, 11:24
С преса.

future_butterfly
02-18-2009, 11:26
Да де, с преса, но явно не я изправям както трябва, щот нещо не се получава точно права, а и не се запазва по-дълго от час...

SoFarSoG00d
02-18-2009, 11:33
Ами трябва преди това да си нанесеш бласам за изправяне,да задържиш пресата по дълго време на висока температура,след това сенапръскай с лак,ако времето е влажно няма начин да стои идеално права.

VilleBaby
02-18-2009, 11:43
И моята е така :) изправи се при фризьор , но не сега! Времето е влажно и всичко ще се развали , няма смисъл :)

shell
02-18-2009, 12:34
Става дума за косата ми - къдрева е и някоко пъти се опитах да я изправя - нито стана права /наистина права, а не само..."наполовина"/, нито пък поне този резултат, който постигам се задържа за повече от час. Сега си взех и лак за коса, но още не съм сигурна какво да правя.
Ще помоля СПЕШНО за отговори - как точно да си я изправя и как да се задържи повечко. :-o .
и аз съм така мила-изправя се,сложа си лак и след 5-6 часа вече се е накъдрила :D

varnen4e
02-21-2009, 09:57
Опитай с повече лак или някакъв друг фиксатор, например вакса.

kapinka
02-21-2009, 10:13
И аз имам същия проблем, преди майка ми ползваше нещо като крем заглаждащ - вакса ддзн какво беше на Глис Кюр, в една розова кутийка и миришеше мн хубаво, след като се изправех с преса леко си слагах на пръстите и минавах косата си и се задържаше почти целия ден права :)

Sissy90
02-21-2009, 15:50
И моята така бързо се разваля. Ако я изправян на по-висока температура, стои повечко. С кристали за коса би трябвало също да се позадържи. Аз съм си слагала, но не помня дали стоеше повече. А с балсам за изправяне без отмиване даже по-бързо се накъдря.

myHeartIsOnlyForYou
02-21-2009, 19:27
Аз ще ви посъветвам или по-скоро ще ви кажа как постигам правота за дълго :D.Искам да кажа,че косата ми е чуплива и понеже съм на етажи след като се изкапя е кадрава..Започваме още от миенето на косата..мия я парво с някакъв шампоан,после слагам маска(в момента използвам на Денис синята за третирана коса)и след като съм се изкапала и подсушила косата с кърпа слагам кристали в краищата.Оставам косата да съхне от въздуха и след това я изправям,но по-малко бавен,но траен начин.Разделям я първо на две части,а след това от едната част взимам малко,а другото го връзвам,малкото го мажа с пяна и след това взимам мъничко кичурче и го изправям бавно 1 път после още 2 пъти го минавам..така кичурче по кичурче..после пускам още малко коса а изправената я връзвам с др ластичка и пак пяна пак кичурче по кичурче....Имам лак за коса,който е специално за права,но рядко го използвам.Така постигам перфектно права коса,въпреки че пресата ми е обикновена,дори не е керамична,задържа ми се същата както съм я изправила до следващото капане дори то да е след 3 даже 4 дни :) Обяснението се получи дооста подробно,но надявам се да съм ви помогнала :)

Sissy90
02-21-2009, 20:31
А като слагаш пяна преди изправянето, не изгаря ли повече косата? Аз съм пробвала нещо подобно, но слагах лак за коса и после косата ми сякаш беше по-суха.

myHeartIsOnlyForYou
02-21-2009, 20:34
Не мисля,че повече я изгаря та да не кажа,че я предпазва :D Пяната е на водна основа и служи нещо като защитен слой + че е фиксатор и спомага за задържане на изправянето :-D

n0va_s1m_tYk
02-21-2009, 21:42
Има и някви втвърдители ли как му се вика не съм мн сиг.. Представлява нещо като лак.. :D само че май втвърдител се казваше :D

MisSsKaTa
03-29-2009, 16:26
axhahx и мойта беше така ама си купих професионална преса и се изправя мнооо яко и седи поне за 1 -2 дена :grin: