PDA

View Full Version : Имам вирус :(



raduna
02-18-2009, 17:29
Имам един вирус, който ме мъчи от около 2 седмици и не мога да го махна с никоя програмка от тези, които имам. Иначе ми го намират, но не могат да го изтрият...
Ето го, този е win32.Parite.B Ако някой е имал вземане даване с него, плс да даде идеи и програми, които могат да го махнат, не искам да преинсталирам.

m3talmania
02-18-2009, 17:50
Ти как си могла да устискаш 2 СЕДМИЦИ с тая гадина? Една приятелка го имаше и викна мен да го чиста, доколкото помня се изчисти с NOD32(не съм му фенка, ама...)
Продължавам да се чудя как си устискала, 'щото той правеше копия на ехе-тата от програмите и при всяко стартиране увеличаваше двойно обема на файла. :shock:

raduna
02-18-2009, 17:54
Не става с NOD, не става с Avira, s Padna не става :(
Търпя го, защото се опитвам да го махна и все се надявам, че с нещо ще успея...

mizzzuno
02-18-2009, 19:03
На мен някой вирус ако ми се опъва направо си преинсталвам Windowsa, може да не звучи особено рационално но винаги помага. :D

Samoten89
02-18-2009, 19:08
Махал съм го него. Мисля с Касперски или със специален фикс който изтеглих.
Пусни под Safe Mode и тогава пълен скан.

raduna
02-18-2009, 21:24
В момента сканирам с F-Prot, ако не помогне и с Касперски ще опитам, то не остана антивирусна да не съм я изпробвала:)
Има доста изписано за тоя вирус, рових се, и на английски има и на немски, на български, но нищо оптимистично за съжаление. :( Мамка им и праета, дето ги пускат!!! Мразя ги! :x

MakeMeLaugh
02-18-2009, 21:25
Вируси по принцип е най-добре да се махат под Safe mode! ;)
Пускаш компа и помиш яката F8 след това влизаш в Сейф Мод и сканираш ;)

beretta92sd
02-18-2009, 21:48
По принцип влезели ти вирус и да го изтриеш вече ситемата са е скапала щото те се лепват в уйндолса към някои фаил или като програмка , и кат тръгнеш си играиш да го търсиш и триеш и ти се скапва операционната сиситема .Ида успееш да го изтриеш след това сигурно щи прави проблеми уйна .
Направо формат и чиста инсталация.

XceSS
02-18-2009, 21:54
На мен някой вирус ако ми се опъва направо си преинсталвам Windowsa, може да не звучи особено рационално но винаги помага. :D

Това си е класиката !
И аз съм така, от колко време карам без антивирусна, па ако нещо тръгне да забива, преинсталирам уина и всичко си е на мястото :)

TheBlackStranger
02-19-2009, 08:41
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=221330&highlight=online

Но кой ли ползва търсачката...

ПС: Стартирай Уиндоуса в Safe Mode with networing и сканирай. Касперски премахва вируса, както и НОД-а. За другите онлайн скенери не мога да гарантирам, защото не съм сканирал с тях (не съм намирал този вирус по-точно)

colymoly
02-20-2009, 17:10
и аз доакто се оттърва от някой се лепва друг :lol: и так ама за сега с нода става обаче последно се наложи авирата :D

HipHopBlond
02-20-2009, 17:35
На мен някой вирус ако ми се опъва направо си преинсталвам Windowsa, може да не звучи особено рационално но винаги помага. :D

Това си е класиката !
И аз съм така, от колко време карам без антивирусна, па ако нещо тръгне да забива, преинсталирам уина и всичко си е на мястото :)

Хора без работа

Виж, ако толкова ти е трудно ти препоръчвам да си намериш от някъде Sophos 7, ше ти го махне за секунди ;) Ако не успееш да намериш, виж в task manager, тая гадина трябва да бачка от някъде все пак. Гледаш за странни процеси и след като го намериш (най-вероятно е съкратен по някакъв начин) пускаш search да го търсиш като file и след като го намериш - shift & delete (през safe mode) Айде успех \\//

SoFarSoG00d
02-20-2009, 18:08
Трябва да форматираш С,защото win32 e в С,следователно не може да бъде изтрито.

Outlaw87
02-20-2009, 18:14
преинсталирай си бозъта.
направи един image с Ghost. и преди да си пуснеш нета си инсталирай една АВ с real time scanner по възможност безплатна мисля,че Avira-та имаше.
Ако всичко ти е ок пусни си един scan на другите дялове на харда и това е.

BTW като знам днешната младеж какви PC-та ползва то един install на Win не е повече от 20-30 минути.

raduna
02-20-2009, 18:52
Много благодаря на всички за съветите :-)
Сканирах през сейф мод както ми казахте, сканирах и нормално сигурно със 6 различни антувирусни, естествено нищо не се получи, ама аз съм тъпо и упорито, трябваше да пробвам. В интерес на истината всяка програма ми намери по 2, 3 заразени файла и ми ги махна (но не и пирата), сега ПЦ работи малко по-добре:) Ще го преинсталирам другата седмица, то се е видяло.

anitram
02-26-2009, 16:38
аз един път хванах некъв вирус и ми викат че моя комп е нещо сериозноооооооооо ама баш си сериозно компа през 5 мин. го рестартирах мале фо беше ужас