PDA

View Full Version : Фалове при баскета ?



gree_girl
02-18-2009, 20:13
Здравейте :) Пускам тази тема, защото тренирам баскет, но тренера не си прави труда да обеснява, не свири всички фалове ... И така, ако може някой да ми обсни фаловете при баскета. :) И същевремено искам да попитам, когато пред мен има човек и аз го пазя, имам ли право да разперя ръцете си като пазене, или не се позволява? Благодаря предвалително на всички. :-)

Terorist
02-19-2009, 06:14
Хубаво е да си намериш правилника и да го прочетеш, иначе все нещо ще се пропусне.
Отдавна не тренирам и се сещам само, че основно има 2 типа фалове - в атака и в защита. В атака фал може да се свири ако избуташ някой противник докато си с топката, но все пак това зависи от съдията.
Фаловете в защита вече са друга работа, може да е изблъскване на противников играч, може да е удар през ръката при опит за стрелба(дават се 2 наказателни удара, ако топката не е попаднала в коша и 1 ако е попаднала в него)
И все пак всичко зависи от съдията.

Да разпериш ръце като пазене е не само позволено, но и препоръчително.

term0t0
02-19-2009, 18:12
Ше ме извинявате ама баскет ми е много женско..ходих на едно училищно първентво..аз го бутам с рамо ония фал свири..аз съм свикнал като му ударя рамо да хвърчи :D

Terorist
02-20-2009, 06:32
Ако искаш да удряш по едно рамо на някой може да тренираш борба... баскетбола не е боен спорт

term0t0
02-20-2009, 08:02
То и футбола не е..амам там няма фал за това нещо :)

Terorist
02-20-2009, 08:48
А пък във волейбола направо ще те изгонят за такова нещо... Всеки спорт си има правила и те се спазват.

Ако играеш ръгби ще се очаква да блъснеш некое рамо на противника, а ако играеш водна топка не ти дават да давиш противниковите играчи.

psychopath
02-20-2009, 09:39
и мен не ме кефи...само да го пипнеш и е нарушение :-o

1234
02-20-2009, 12:08
фалове или грешки ?

крачки,двоен дрибъл ,върнат център ,прегръщане ,носена топка ,три секунди,8 секунди ,24 секунди

избирай и пиши втутъл мързи ме да обяснявам

gree_girl
02-20-2009, 19:57
Благодаря на всички :-)