PDA

View Full Version : Въпрос,относно зъболекалите.



HyperBoy
02-19-2009, 01:47
Трябва да ми изрежат 2 санта живо месо..тоест венеца. :-#
Та..въпроса ми е : Един обикновен зъболекар има ли право да ми сложи пълна упойка и дали това ще повиши цената?[/u]

Abigoria
02-19-2009, 05:35
Абе пълна упойка... Слага се местна, и изобщо не боли. Един зъболекар може да ти изреже венеца, само ако е Дентален хирург... Упойката е около 10 лева, после пък, ако искаш ест. и ако имаш възможността, да ти изградят зъба наново... Не е страшно, от личен опит ти казвам ;)

HyperBoy
02-19-2009, 07:31
Аз съм на 14 ,така че ми е ебезплатна упойката..
Но за рязането на венеца..простооо нз..ужасявам се ,като помисля че това е месо и ще трябва да ми го отстранят..

А още 1 въпрос..дали това че сега ме боли зверски мястото ще подсили болката при операцията?

afterforever
02-19-2009, 07:46
Нали ще ти сложат местна упойка, нищо няма да усещаш. Голяма си паника. Местна упойка означава, че ще си в съзнание, но нищо няма да усещаш, успокой се.

Abigoria
02-19-2009, 08:18
Когато ти махат венеца, няма да те боли. Упойката държи около 2 часа, което значи, че 2 часа няма да те боли, ще си се чувстваш нормално.. След като премине действието на упойката ще усещаш напрежение, но НЕ ТРЯБВА ДА БАРАШ ПЛОМБАТА! Все пак са ти махали венеца, временната пломба предпазва от инфекции. Напрежението трае около 3- 4 часа (поне при мен беше толкова :) ), но сравнено с болката, която изпитваш сега е нищо.

HyperBoy
02-19-2009, 08:29
..Слагали са ми упойка ..една инжекциика.. за да ми вадят нерв ии чесно казано доста ме боля..
Дали болката ,коятоиспитвам сега ще повлиае упойката? :(

afterforever
02-19-2009, 08:31
Болката на упойката не знам дали ще подейства, обаче упойката на болката трябва да повлияе.

Terorist
02-19-2009, 09:22
Когато се вади нерв не се слага упойка, нещо си в грешка.
А при местна упойка няма начин да те боли

HyperBoy
02-19-2009, 09:31
Когато се вади нерв не се слага упойка, нещо си в грешка.
А при местна упойка няма начин да те боли
Биха ми инжекция в зъба,когато ми вадиха нерва..
Не би бяха слагали арсен защото пулпита беше в много напредлан стадии..

Terorist
02-19-2009, 09:35
Нерва трябва да е умъртвен за да се извади, иначе болката е умопомръчителна. А не трябва да се бие упойка за да може да се извади целия, т.е. трябва да се стигне до венец и това се разбира само когато пациента каже, че го е усетил. Това разбира се ако не са измислили някаква нова космичекса технология, за която не съм чувала.

HyperBoy
02-19-2009, 09:43
За това казах че ми биха упойка ,но при ваденето усетих болка ..когато ми достигна венеца..

afterforever
02-19-2009, 10:33
Когато се вади нерв не се слага упойка, нещо си в грешка.
А при местна упойка няма начин да те боли

има - ако не кълцат там, където са обещали :-o

Presley
02-19-2009, 11:49
Съвет - недей да се стресираш толкова от фиэическата болка.Всичко ти е в кратунката.

HyperBoy
02-19-2009, 12:34
Съвет - недей да се стресираш толкова от фиэическата болка.Всичко ти е в кратунката.
Така и направих 1 път..
отпуснах се аз и по 1 време страшна болка..и защитният ми механизъм ми завъртя главата..Зъболекарката едва не ми проби бузата с бор-а.
За това...като съм на зъбар,хващам стола и чакам болката..и ,когато тя дойде просто стискам ръце :-P

HyperBoy
02-19-2009, 12:47
Съвет - недей да се стресираш толкова от фиэическата болка.Всичко ти е в кратунката.
Така и направих 1 път..
отпуснах се аз и по 1 време страшна болка..и защитният ми механизъм ми завъртя главата..Зъболекарката едва не ми проби бузата с бор-а.
За това...като съм на зъбар,хващам стола и чакам болката..и ,когато тя дойде просто стискам ръце :-P
м.у другото..утре ми е опреацията ;(

afterforever
02-19-2009, 13:39
успех, тогава, няма да боли ;)

pifiella
02-19-2009, 15:54
Да не дава Господ,мъж да го заболи нещо.!........ :razz:.пък и месо от венеца да ти режат леле ужас!!! :-& Защо винаги трябва да се глезите и да мрънкате(не се отнася само за теб) :) ,а попринцип е така........

Nitroglycerin
02-19-2009, 16:19
За тази процедура се консултирай и с друг специалист стоматолог.Много често се получават много тежки инфекций.И при тази процедура би трябвало пълната упойка да е задължителна.

nesquik
02-19-2009, 18:21
не вярвам да ти сложат пълна упойка за един венец .. Нищо няма да усетиш ..само когато ти я слагат (упойката) ;]