PDA

View Full Version : Който знае нещо по въпроса нека да помогне



DoomShadow
02-19-2009, 18:28
Преди година ми правиха операция заради спукан далак.И като са ме рязали скед това са залепили срязаното а не е с шевове, ами е ЛЕПЕНО.
Някой ако знае би ли ми казал този белег (от лепеното) дали ще изчесне след време и има ли начин или нещо да направя за да се махне някога ?

Abigoria
02-19-2009, 18:53
Абе кво толкова ти пречи един белег, не мога да схвана... Толкова много хора имат белези и не им пука... Та ениуей, естествено, че ще остане белег! Това е разрез, кожата ти е била разрязана и после пак съединена... Няма особена разлика между тва дали ще ти я зашият, или ще ти я залепят... Белег ще има Ако искаш да го махнеш, събирай пари за пластична. Има и кремове, ама не съм много добре информирана относно тях... Чичко Гугъл знае всичко :)

afterforever
02-19-2009, 18:55
Преди година ми правиха операция заради спукан далак.И като са ме рязали скед това са залепили срязаното а не е с шевове, ами е ЛЕПЕНО.
Някой ако знае би ли ми казал този белег (от лепеното) дали ще изчесне след време и има ли начин или нещо да направя за да се махне някога ?

Брат, как така е лепено?! Ти луд ли си? Кво значи лепено?!?! С С200, Капчици, Поксиполове, как лепено?!?! Ако ти го бяха зашили, мислиш изгленик щеше да има там, не белег, м?!

DoomShadow
02-19-2009, 19:26
4ovek ti ni6to nemoje6 da mi pomogne6 kak mi govori6 za takiva lepila? ? :shock:
tuk stava duma za drugo lepilo koito se izpolzva ot hirurzite

neka ako nqkoi moje da kaje ne6to dopalnitelno ako znae :)

Boyd
02-19-2009, 19:50
Тогава си помогни ти!!! Обогати си шибаната обща култура и разбери, че дори с нож да се порежеш малко по-дълбоко - пак ще имаш белег!

afterforever
02-19-2009, 19:57
Тогава си помогни ти!!! Обогати си шибаната обща култура и разбери, че дори с нож да се порежеш малко по-дълбоко - пак ще имаш белег!

мерси, че го каза ти...

DoomShadow
02-20-2009, 16:23
abe kade sam kazval 4e nqma da ima beleg ???
pitam ako nqkoi znae lepeno mqsto dali belega sled vreme iz4ezva i dali ima nqkakva terapiq - le4enie na tozi beleg. ako neznaete pone ne pi6ete gluposti ili ne6ta koito vaob6te nqma da mi pomognat :)

InVic7us
02-21-2009, 00:28
Има един гел, казва се "Контратубекс"-за всякакви белези. Разрови се в интернет и прочети, има много разказани случай, при които е помогнал. До колкото си спомням по аптеките се разпространява без рецепта от здравната каса. Айде и после кажи кво си направил :P

varnen4e
02-21-2009, 08:54
Щом е лепено би трябвало да се махне белега.

HyperBoy
02-21-2009, 10:33
Щом е лепено би трябвало да се махне белега.
Няма значение дали е лепено или е шито. Остава си белега ,ако не се прибегне до пластика или тоя гел ,който споменаха по-горе.

colymoly
02-21-2009, 10:42
ако не се махне пробвай с Контратубекс

varnen4e
02-21-2009, 11:00
Щом е лепено би трябвало да се махне белега.
Няма значение дали е лепено или е шито. Остава си белега ,ако не се прибегне до пластика или тоя гел ,който споменаха по-горе.

Не винаги остава белег.

Nitroglycerin
02-21-2009, 11:22
С лепило до 5г. белезите изчезват.Ползвай крем за заличаване на белези (контратубекс има и още ама за този знам,че е ефективен).

ThePainIsReaL
02-21-2009, 23:08
Аз съм лепена точно на челото, в десятката. Това стана на 6 години и до ден днешен си има белег. Малък е, т.е. той се е свил малко, почти не се вижда, но е там. Контратубекс никак не ми помогна.

James
02-23-2009, 19:12
И аз като бях на 10 години ми сцепиха главата брутално"челото" и не ме шиха , ами ме лепиха ......... Не искам да те отчайвам но белега ми е все същия , а пък сега съм на 19. Така че тези глупости за лекарства не са вярни.....и аз сум се мазонтил ама мазонтил яко...... така че се примири......На мен тва ми е чара :-P

batkodoki
02-25-2009, 01:54
Преди година ми правиха операция заради спукан далак.И като са ме рязали скед това са залепили срязаното а не е с шевове, ами е ЛЕПЕНО.
Някой ако знае би ли ми казал този белег (от лепеното) дали ще изчесне след време и има ли начин или нещо да направя за да се махне някога ?

Е то голям проблем!

А ако би бил "шит" не зная дали имаш идея как би изглеждал днес?!

След време само ти ще забелязваш осатъчният белег :)

aaaaaaaaaaaaaaah
03-06-2009, 17:08
кфо се оплакваш аз имам белег на челото, ама си го харесвам :D имам и на ръката ама с него свиквам още :?

john95
03-06-2009, 17:20
Аз имам един на лявото бедро точно до онази работа.. :D
Следната случка : При братовчедите ми караме колело там с мноо приятели и аз гъзаря - карам прав без ръце /.....
Засилвам се, ставам и .... нали голямата работа, ама кво става минавам през дупка (Майка и деба на Скапаната ни държава..) залитам надясно и назад - падам.
За момент не усещах нищо от скороста на случилото се, но в последствие виждам че шортите са ми целите в кръв, цялата тумба тръгваме към брадчедите - при което аз забелязвам парче кожа на задната гума :shock:, Без да погледна кво е станало с крака ми тичам с мойте хора,към дома...
Гледам некви меса се показват :shock: - аз вече паника - умирам
Пристига от горния етаж съседа - лекар - успокои ме човека, но все пак искаше да провери точно какво има - и бръкна с пръст навътре като ми каза да кажа кога усещам нещо - Бръкна с целия си пръст :D и чак тогава усетих нещо да пипа крака ми и то тоя доктора май беше стигнал до кокала :D
После 6 шева и 1 седмица висене само пред Компа :D