PDA

View Full Version : Врасъл нокът



drowhit
02-19-2009, 19:40
Момче съм на 16 години. Миналата година също имах врасъл нокът,но се оправи не помня как. Тази година е доста опорит и повече от месец ме държи-не го фиксирах кога започна. За операция съм доста негативно настроен понеже се появяват усложнение за пример майка ми- доста са и рязали нокътя. Какво е ефективно лечение? Бани със сапун, със соли за вана,със сол,със сода,с тетра? Прахчета - топоцин или гентамицин върху засегнатото място добър подход ли са? Някакви препоръки ако имате за оздравяването на крака ми помагайте че много ми пречи тая гадорийка.

one_teen
02-19-2009, 20:02
Също съм момче на 16 години и имам същия проблем...какв ода ти кажа.Няма да те успокоявам...само ние си знаем,колко боли понякога...търпял съм 2 пъти да ме режат без упойка..иии нямаше ефект..педикюри,глупости...и зрязване...най0ефикасното е спирт и иой (премиване...дори и на вътре в вдълбнатата част...боли,но помага).
И чакаш...не режеш нокътя...докато пробие една част от месото (колкото и брутално да звучи).Предполагам,че става въпрос за крака...при мен и двата крака са така!Просто това е което мога да ти кажа... :( И...успех,колега.

Blab
02-19-2009, 20:05
За теб: бани в бледорозов разтвор на калиев перманганат.
Моите не могат да се оправят. Поне е само на единия крак.

Abigoria
02-20-2009, 06:26
ако набира и не е рана, пробвай с ихтиол :>

MrUndaztood
02-20-2009, 15:17
И аз имах такъв проблем 2х.Беше почнало преди 6 години,когато стъпих върху трънов храст и един огромен трън ми проби маратонката и от там пръста в страни.После срасна.1 година някъде нямаше оправия,а операция не исках,както и вадене.И се оправи от само себе си.Преди 2 години ми стана пак така и пак нямаше оправия,а и гноясваше,та постоянно го мазах с Йодасепт крем,нз дали стана от него или пък от оставянето да пробие месото и да излезне,но повече проблеми съм нямал слава богу!

В крайна сметка,колкото и да не ти се вярва причината е неправилното изрязване!
Варианти:операция;лекарств а

colymoly
02-20-2009, 16:44
ами на мама и беше забрал имаше гной и болеше докато не си свари ориз и си натопи пръста във водата от ориза така нокътя се изтегли сам и после тя го изряза, ми точно след като приключи с оризовата вода го изрярза

MaRiQnKa
02-21-2009, 09:06
Оф и мен са ме рязали 4 пъти. 2 пъти на единия крак и 2 пъти на другия. Мисля, че бях на 13-14, но от последната операция насам да чукна на дърво не ми се е налагало ... сега съм на 19. Та моят съвет е да ти го премахнат оперативно и след това има огромно значение как си режеш ноктите. Мисля че от това се получава в повечето случаи. Успех :)

MaRiQnKa
02-21-2009, 09:23
Оф и мен са ме рязали 4 пъти. 2 пъти на единия крак и 2 пъти на другия. Мисля, че бях на 13-14, но от последната операция насам да чукна на дърво не ми се е налагало ... сега съм на 19. Та моят съвет е да ти го премахнат оперативно и след това има огромно значение как си режеш ноктите. Мисля че от това се получава в повечето случаи. Успех :)

Blab
02-21-2009, 09:39
Глупости, имам над 5 операции, не е гаранция, че ще се промени пътят на нокътя.

EroSennin
02-21-2009, 18:39
Аз пък съм чувал истории че ако си режеш ноктите по-надълбоко може да стане врасъл :? и затова не смея да си ги режа напълно ами си оставям по 1-2 милиметра :)

drowhit
02-22-2009, 17:35
Аз пък съм чувал истории че ако си режеш ноктите по-надълбоко може да стане врасъл :? и затова не смея да си ги режа напълно ами си оставям по 1-2 милиметра :)

точно така е.

Добре един път след като се овладее инфекцията какво се прави за да се махне нокътя?

mumiikataa
02-22-2009, 17:42
Момче съм на 16 години. Миналата година също имах врасъл нокът,но се оправи не помня как. Тази година е доста опорит и повече от месец ме държи-не го фиксирах кога започна. За операция съм доста негативно настроен понеже се появяват усложнение за пример майка ми- доста са и рязали нокътя. Какво е ефективно лечение? Бани със сапун, със соли за вана,със сол,със сода,с тетра? Прахчета - топоцин или гентамицин върху засегнатото място добър подход ли са? Някакви препоръки ако имате за оздравяването на крака ми помагайте че много ми пречи тая гадорийка.
Az imah sushtiq problem. Opravi se ot Acne Out(sinioto). Lekar mi go predpisa i az mu se izsmqh v liceto, no naistina za nqkolko sedmici mi se opravi... Po 2-3 puti na den, obache izsushava kojata i moje da ti se obeli, no posle se vuzstanovqva burzo. Ako ima neshto pitai, no naistina pomaga i sega predi 1 sedmica pak beshe trugnalo da se vrastva i si slojih 2 puti mejdu nokutq i mesoto i sega e chuk..

MaGBiG
02-22-2009, 17:53
Аз ти предлагам да отидеш на лекар... за 10 мин ти бият една упойка в краченцето 8-) после 3 дена си с превръзка и оттогава има огромно значение да си режеш нокътя в права линия без никакви заобляния. Помага, а и ако не е толкова зле почвай с Ихтиол - хубаво лекарство! :)

Blab
02-22-2009, 17:58
Една? На няколко пъти май беше, а?
3 дни? За толкова ли ти пораства? Вълнуващо.
Ихтиол е възможно най-грешното.
Аман.

drowhit
02-22-2009, 19:20
Момче съм на 16 години. Миналата година също имах врасъл нокът,но се оправи не помня как. Тази година е доста опорит и повече от месец ме държи-не го фиксирах кога започна. За операция съм доста негативно настроен понеже се появяват усложнение за пример майка ми- доста са и рязали нокътя. Какво е ефективно лечение? Бани със сапун, със соли за вана,със сол,със сода,с тетра? Прахчета - топоцин или гентамицин върху засегнатото място добър подход ли са? Някакви препоръки ако имате за оздравяването на крака ми помагайте че много ми пречи тая гадорийка.
Az imah sushtiq problem. Opravi se ot Acne Out(sinioto). Lekar mi go predpisa i az mu se izsmqh v liceto, no naistina za nqkolko sedmici mi se opravi... Po 2-3 puti na den, obache izsushava kojata i moje da ti se obeli, no posle se vuzstanovqva burzo. Ako ima neshto pitai, no naistina pomaga i sega predi 1 sedmica pak beshe trugnalo da se vrastva i si slojih 2 puti mejdu nokutq i mesoto i sega e chuk..


А какво точно прави тоя акне аут - премахва инфекцията ли? И друго да питам трябва ли да го изрежа враслото след това ?

gabi_94
02-23-2009, 10:59
аз в момента имам такъв проблем и ме е страх :-# На майка ми са иа правили операции и съвсем се паникиосах. Болеше ме ужасно и се беше подуло, ама мама ми го изряза внимателно по някъкъв начин и ми го намаза с едно кафяво нещо и сега не ме боли, надявам се да се оправи, иначе ще проверя как се казва това кафявото лекарство.

idiotismm
04-25-2009, 16:51
хора имах такъв проблем на левия крак- вътрешната страна, направиха ми операция и сега почти се е възтановил,но имам проблем почна да ми бере и външната страна...до преди няколко дни правех бани със смрадлика, а след това с бледо розов разтвор от вода и калиев перманганат и след тва го мажа с Йодасепт и няма гной, искам да питам да ходя ли на лекар веднага, защото не искам пак да ми махат нокътя, или да изчакам да порастне, благодаря предварително;;;;;;;;;;;

mumiikataa
04-25-2009, 16:58
хора имах такъв проблем на левия крак- вътрешната страна, направиха ми операция и сега почти се е възтановил,но имам проблем почна да ми бере и външната страна...до преди няколко дни правех бани със смрадлика, а след това с бледо розов разтвор от вода и калиев перманганат и след тва го мажа с Йодасепт и няма гной, искам да питам да ходя ли на лекар веднага, защото не искам пак да ми махат нокътя, или да изчакам да порастне, благодаря предварително;;;;;;;;;;;
Иди на козметичка да ти го почисти. И можеш да го мажеш с Йодасепт. Тея операции са напълно безмислени. Като идеш на козметичка тя ще ти обясни как точно да го режеш, за да не ти се враства и трябва да внимаваш със спортовете, в които има рязко спиране и тръгване. Ако искаш ми пиши лично имам опит с тея работи..

clever
04-25-2009, 21:11
Момче съм на 16 години. Миналата година също имах врасъл нокът,но се оправи не помня как. Тази година е доста опорит и повече от месец ме държи-не го фиксирах кога започна. За операция съм доста негативно настроен понеже се появяват усложнение за пример майка ми- доста са и рязали нокътя. Какво е ефективно лечение? Бани със сапун, със соли за вана,със сол,със сода,с тетра? Прахчета - топоцин или гентамицин върху засегнатото място добър подход ли са? Някакви препоръки ако имате за оздравяването на крака ми помагайте че много ми пречи тая гадорийка.
операцията е най-ефективното лечение :-o :(

idiotismm
04-25-2009, 22:02
хора имах такъв проблем на левия крак- вътрешната страна, направиха ми операция и сега почти се е възтановил,но имам проблем почна да ми бере и външната страна...до преди няколко дни правех бани със смрадлика, а след това с бледо розов разтвор от вода и калиев перманганат и след тва го мажа с Йодасепт и няма гной, искам да питам да ходя ли на лекар веднага, защото не искам пак да ми махат нокътя, или да изчакам да порастне, благодаря предварително;;;;;;;;;;;
Иди на козметичка да ти го почисти. И можеш да го мажеш с Йодасепт. Тея операции са напълно безмислени. Като идеш на козметичка тя ще ти обясни как точно да го режеш, за да не ти се враства и трябва да внимаваш със спортовете, в които има рязко спиране и тръгване. Ако искаш ми пиши лично имам опит с тея работи..

благодаря ти, много ме успокои, защото хич не ми се занимава с операции и лекари, мерси пак

mumiikataa
04-26-2009, 09:49
благодаря ти, много ме успокои, защото хич не ми се занимава с операции и лекари, мерси пак
За нищо. Ще се оправиш :)

mynichka
04-26-2009, 17:33
Аз знам,че за враснал нокът ходиш да ти цепят кожата отстрани и те мажат с нещо и се оправя..поразпитай личния си :)

plmn
04-26-2009, 18:13
имах такъв проблем и на двата крака. направих си операция и за сега нямам никакви проблеми.

viktity
04-30-2009, 19:04
az sam momiche na 14 godini sam.Az imam sy6tiqt problem ot 3 god. na leviqt palec na kraka.Ni6to ne mi pomaga s Jodasept/Ehtiol/oriz/medena pitka/ vsichko sam probvala no nishto i nishto a mi kaza che ako se stoi mn dylgo taka s vrasnal nokyt moje da poluchish gangrena nz do kolko e vqrno! I taka bqh prinudena da mi pravqt operaciq 1.beshe v sofiq bez upoika 2.beshe pak v sofiq s upoika 3.beshe vyv pleven s upoika 4. beshe vyv VT bez upoika za6toto ne me hvana 5.beshe vyv VT s upoika 6.mi beshe tozi ponedelnik 27.04.2009 vyv VT s upoika.No operaciqta e reshenieto vsqka god po 2 -pyti mi se sluchva tova i e mn gadno i ujasno boli. chuvala sam 4e imalo v pleven chovek koito opravql takiva neshta no vzemal nqkyde okolo 2000 lv. za tova i mn bolqlo nz. Na nikogo ne go pojelavam !!!!! :lol: :-k

Blab
05-01-2009, 01:49
Ами, и това е условно.
След 5 такива операции, нокътят на единия ми палец продължава да враства.;

qwerradi
08-22-2009, 14:20
Здравейте,
от около две години имам същия проблем. На мен много ми помага следното: едно пакетче ситно смляно кафе се вари в 4 литра вода, ври около 5 минути, слага се крака за около 45 минути, 1 час. Хубаво е докато кафето е по-топло, но разбира се, да може да се търпи. Ако има гной много помага този чай: http://www.lechitel.bg/product.php?p=104 сваряват се 2-3 пакетчета от него и пак се слага крака за същото време. Може да ви звучи смешно, но наистина помага много, особено кафето. Опитайте само веднъж и още на първия път ще усетите разликата. Ако е в по-ранен стадий лекува напълно. Казвам го от личен опит. Надявам се да съм помгнал. Успех!

milica181
12-12-2009, 12:45
na men 6te mi pravqt operaciq na nokatq sled 3 dni poneje nqka kak po drug na4in da se opravi samo se molq da nqma uslojneniq

daru6a1
12-12-2009, 13:39
Преди 1-2 месеца претърпях тази операция на врасъл нокът .. Друго решение няма ! Боцват те на 2 места (упойка) Започва да се подува и не го усещаш,рязват ти пръста със скалпел (под долната част на нокътя и по дължината на болезненото място) превръзват ти пръста (не се стряскайте , че много кърви ;d) .. Операцията се състои от 5 до 15 минути максимум .,. :) Хващаш си едно такси от болницата до вас и си готов ,, ходиш редовно на превръзки (почти през 5-6 дни) ,, пиеш обезболяващи (ако се събуждаш през ноща - както бях аз .. :( ) ,, почиваш ,, гледаш телевия и така .. Крака задължително трябва да е на високо (на възглавничка или нещо височко ..) за да не отива много кръв към пръста .. Все пак целта е да зарасне по-бързо .. Ако не го натоварваш до 1 месец няма да имаш проблеми ;) Успех ! :-)

stefanov
12-13-2009, 10:40
В продължение на една седмица всяка вечер пръстът се държи в гореща (до поносимост) вода. След това се държи 5 минути в йодна тинктура. Гнойта бързо изчезва, болките намаляват, а кожицата на пръста се обелва. Може да падне и нокътят, ще израсне друг, но загнояването няма да се повтори. :)