PDA

View Full Version : Редовно или задочно



b0Nb0n
02-20-2009, 07:32
kakvi sa predimstvata ?
a nedostycite na syotvetnata forma na obu4enie?
po-golqmo li e predimstvoto na zavarshilite redovno da si namerqt rabota sprqmo tezi,zavarshili zado4no ( primer: za edno rabotno mqsto ima dvama kandidata s diploma za visshe-ediniq ,zavarshil redovno,drugiq zado4no)
Interesuvam se zashtoto moi poznati ,s koito sym razgowarqla , sa mi kazvali (citiram):" Te zado4nicite ne sa studenti,te nqmat studentski jivot,tva onova" NO problemyt,koito e pri men(a sig. i pri mn dr hora),e 4e trqbva da rabotq po vreme na studentsvoto,za da plashtam semestri ,a pyk i da se izdyrjam sama malko ili mnogo. A dokolkoto sym zabelqzala,zado4nicite po-lesno si namirat rabota.

SAJALQVAM,4E PISHA NA LATINICA,NO NQMAM DR. IZBOR :-)
I BLAGODARQ ,DANO DA IMA HORA,KOITO DA SA ME RAZBRALI :)

shadow4e

b0Nb0n
02-20-2009, 07:40
A i oshte edno vapros4e:
:-) :-)
Moje li ot redovno obu4enie da minesh zado4no,i obratnoto?

Mbp3eJlaH
02-20-2009, 09:55
:-) :-)
kum koi vuz si se orientiral

Blab
02-20-2009, 09:59
Въобще не го мисли.
Зависи от специалността, де, някои дори нямат задочна форма.
Но, ако да, хич не го мисли, пиши си редовно, никой не те кара да ходиш постоянно, бля-бля... ще си уговориш с тоя и ония, и така.

A i oshte edno vapros4e:
:-) :-)
Moje li ot redovno obu4enie da minesh zado4no,i obratnoto?
да.

lLady_MooN_RaiN
02-20-2009, 10:43
Задочниците си намират по-лесно работа, защото имат повече време. Работодателите сигурно като чуят редовен студент, предполагат, че ще е по-малко полезен в работата си, тъй като има и други задължения. Но задочните студенти наистина не виждат студентски живот, в сравнение с редовните студенти. Аз съм редовна студентка и много ми харесва. Но ако ситуацията те кара да работиш, може би е по-добре да станеш задочна, защото така ще можеш да съчетаваш ученето и работата си.

gia_sena_mono
02-20-2009, 11:20
Az ucha redovno,ama studentski jivot dosega ne vidqh shto e.Za da go vidish toq proslovut "studentski jivot" trqbva da uchish v drug grad.I studentskiqt jivot ne e samo "ihu-ahu" i :smt002 :smt006
Zadochnicite ne sa po-dolu ot redovnite i nikoi ne se polzva s predimstvo.

VerryBerry
02-20-2009, 17:10
зависи какво искаш да учиш,някои специалности са само редовни.Ти какво си решил/а?

b0Nb0n
02-22-2009, 13:58
ИКОНОМИЧЕСКИТЕ КАТО ЦЯЛО,НАЙ-ВЕЧЕ ТУРИЗЪМ :)

shadow4e
02-22-2009, 14:12
В София няма къде да учиш задочно Туризъм.
Икономика задочно мисля, че предлагаше ХТМУ за друг университет не знам. Нито УНСС, нито СУ, нито ТУ имат задочни икономически специалности.

В Свищов май имаше задочно.

Така че наистина трябва да си помислиш в кой град искаш да учиш, защото и да си задочно някъде надалеч, пак ще трябва да оставаш там за по 2-3 седмици и ще ти е трудно.

Naughty_
02-22-2009, 14:36
Аз лично предпочитам задочно, за да имам повече време за работа, учене и т.н. :)

Maver1k
02-22-2009, 15:53
redownooooo :-o

AtMosFera
02-24-2009, 16:32
При задочното имаш много повече време.Общо взето се ходи само за изпити и на очните,които са 2 пъти в годината за по 25 дена макс .И поради тези причини е подходящ избор за хора,които искат да работят на постоянна работа и дори може на пълен работен ден.Абе...да си работиш нормално просто.
При редовното си учиш и си ходиш редовно като на даскало се едно.Нищо не пречи и да работиш,но доста по-трудно ще съчетаваш работа,изпити,лекции,практ чески и т.н.

Абее тва за студентския живот го мани.И на мен така ми казваха преди,ама човек ако има желание без проблем може да си го направи весело. :)