PDA

View Full Version : истинска любов ?



James
02-20-2009, 09:04
Дали наистина съществува понятието истинска любов??? И ако да колко дълго продължава тя?

GossipGirl89
02-20-2009, 09:19
Ами да съществува. За времетраеене не мога да ти кажа, но съм на мнение, че не е задължително да си цял живот с нея... в смисъл може поради ред причини човек да не може да бъде с този, когото обича, но това не значи, че той не му е истинската любов... Имам предвид, че не е задължително да си заедно с някой цял живот, за да кажеш, че той ти е истинската любов. Може да си бил вече с този човек, но обстоятелствата да са ви разделили или пък нещо друго, но това не значи, че той не може да ти е истинската любов

cinderella_gugutka
02-20-2009, 09:22
да ,съществува.а колко дълго трае-ами 4е тя е истинска именно защото трае ве4но :D

soul1199
02-20-2009, 09:41
of ima tolkova takiva temi :-x ve4e po4nah da se draznq :o

Blab
02-20-2009, 09:57
Да обичаш, ако наистина обичаш, обичаш завинаги.
Някои хора не са се научили да го правят, да бъдат, да се отдават, да преживяват чрез другия, за него...
А, и друго - трябва да се намерите, за блус трябват двама, може и без музика, зависи от себеусещането.

Punisherrr
02-20-2009, 10:02
Трае точно 3 месеца,17 дни и 6 часа.

:smt120 О Боскоди!
Що за тъп въпрос... +това има още милярд такива теми.

elsy
02-20-2009, 14:18
Няма да ти кажа.

NaNa_SladuRana
02-20-2009, 14:23
Съществува понятие абсолютна нула,но всички знаем,че тази температура реално не може да се достигне.Извод:съществуват понятия за несъществуващи неща.Всичко е въпрос на виждане,различни хора по различен начен изпитват дадено чуство,всеки има различно и уникално светоусещане. :)

mickelangelo
02-20-2009, 14:25
Това е нещо за което знаят всички че съществува ... но никой не може да го обясни ;)

nicolepcd
02-20-2009, 14:44
А дали съществува понятието търсачка? И ако да - то тогава защо не я ползваш? :-o

aka6a_vamp
02-20-2009, 14:50
Дали наистина съществува понятието истинскатърсачка?
Вярвам в нея!

3oPuTy
02-20-2009, 15:10
Истинската любов съществува :)
А що се отнася до това,колко продължава - толкова,колкото трябва :)

hip
02-20-2009, 15:43
Съмняаа ме... ама не е невъзможно ;D

anSsito
02-20-2009, 16:02
Истинска любов? Ами незнам..
Вече съм на мнение,че не мога да кажа дали съществува или не.. при положение, че човек по различен начин възприема всичко.. Пък и любовта това е чувство, което не може да се докаже и всичко зависи от самия човек.. от това как той самия чувства нещата..

kifla
02-20-2009, 16:02
Дали наистина съществува понятието истинска любов??? И ако да колко дълго продължава тя?
За всеки човек е различно.Някои смятат че съществува и че са я открили ,за други тя е просто мит,нереално нещо ,което никога няма да се появи в живота им...всеки си е изградил мненеи според това какви връзки е имал в миналото си .За мен истинска любов няма...не и в наше време.Имало е някога ,по времето на бабите ни и дядовците ,но сега определено не може да се говори за такива силни и вечни чувства.Днешните тийнове казват "Обичам те" след първата седмица или първия секс с някой...тва мислите ли че е real love?!

mihichkaaa
02-20-2009, 19:13
Съществува понятие абсолютна нула,но всички знаем,че тази температура реално не може да се достигне.Извод:съществуват понятия за несъществуващи неща.Всичко е въпрос на виждане,различни хора по различен начен изпитват дадено чуство,всеки има различно и уникално светоусещане. :)
+1

princesa_viki
02-20-2009, 19:32
Ако има истинска любов мисля,че трябва да продължава винаги.Т.е-да си представяш как си с един човек и искаш да си до края на живота си с него.Всичко в него да ти харесва,да се допълвате взаимно,никой друг/никоя друга да не са от значение...
Аз така си го представям.

beiho
02-21-2009, 17:55
Да, 1 седмица и се изпарява, след това пак се завръща силното чувство, а иначе с времето обичта расте.Любовта се проявява само в някои случаи.Не можеш да седиш постоянно влюбен, обичаш, но не си инлов, а просто обичаш, това е истината!!!

kypo
02-21-2009, 18:07
има! но продължава недостатъчно... иска т исе още съвсем малко повече, само още една прегръдка, още една целувка време, но не!

Snejkou
02-21-2009, 18:08
Не съществува това е ясно ;(

valdesbg
02-22-2009, 05:18
Дали наистина съществува понятието истинска любов??? И ако да колко дълго продължава тя?

Човек преминава през няколко етапа когато е с някой. И всеки един е уникален по свое му. В началото акъла ти отлита някъде ии не знаеш къде си. Това е около седмица две. Това етака нареченото влюбване. След това идва момента в който искаш да си постоянно с любимия, да правите всичко заедно, абе с една дума да сте като дупе и гащи. Това е момента, когато го ревнуваш дори от одеалото му, пък какво остава за приятелите/приятелките и всички останали. Тук си показвате/доказвате чувствата, опознавате се по сериозно и нагаждате ритъма си на живот един спрямо друг. Това е така наречената любов. Периода продължава различно - от няколко месеца до година-година и половина. Ако ще се разделяте или не сте си паснали, ако ще има скандали, караници сцени и прочее - точно тук става. Следващия период се нарича обич - вече сте сигурни един в друг, и няма нужда да си показвате чувствата ежедневно. По скоро това вече е нещо като ритуал, с който се "награждавате" един друг. Стремите се да прекарвате време заедно, но всеки от вас иска и лично време, време само за себе си. Което е повече от нормално. Този период е около няколко години - 3-4-5. Ако ще има брак - най-вероятно е в този период да се случи. Децата също обикновено се появяват тук. Последния период който продължава неопределено дълго е така наречената приятелска привързаност. За нея ще напиша съвсем мъничко - достатъчно е да знаете че любимия е до вас и ви подкрепя. Нямате нужда от показване на чувства, от доказване на нещо. Вие вече сте свикнали с този човек и той е част от живота ви, както и вие от неговия. Малките подаръчета и изненади са начина да си разнообразявате живота. Затова се радвате предимно на присъствието му, както и изминалото време, ви дава сигурността и увереността, която преди сте изисквали в една или друга степен.

Повечето хора стигат до втория етап и връзките приключват тогава най-често. Заради убеждението че другия трябва да се нагоди към мен без аз да положа усилие да направя същото. Заради убеждението че когато си с някой трябва да го знаеш всяка секунда къде е. Заради подозрението че той ти изневерява ако не е с теб. Заради убеждението че ти знаеш най-добре кое е правилното нещо за него. И заради безброй още неща.

И така :)