PDA

View Full Version : WPW синдром



mkio
02-20-2009, 15:28
Здравейте на всички! :P Имам синдром на Волф-Паркинсон-Уайт(WPW). Този синдром представлява допълнителен проводен път в сърцето, който отвежда импулсите не където трявба и предизвиква тахикардии(учестен пулс). Това заболяване е вродено, но за него има лечение :grin: Лечението представлява една медицинка манипулация-нарича се аблация, при която през вените на краката се вкарват катетри, които стигат до сърцето и премахват този допълнителен проводен път чрез високочестотен ток-тоест изгарят го :( Интересува ме има ли други такива хора като мен, които са претърпели такава процедура, или им предстои да претърпят :-P На мен лично ми предстои! Споделете и кажете трябва ли да се притеснявам :oops: :-P

MrUndaztood
02-20-2009, 15:30
Oле майко божия мила! Искренно ти желая късмет!

HyperBoy
02-20-2009, 15:54
Здравейте на всички! :P Имам синдром на Волф-Паркинсон-Уайт(WPW). Този синдром представлява допълнителен проводен път в сърцето, който отвежда импулсите не където трявба и предизвиква тахикардии(учестен пулс). Това заболяване е вродено, но за него има лечение :grin: Лечението представлява една медицинка манипулация-нарича се аблация, при която през вените на краката се вкарват катетри, които стигат до сърцето и премахват този допълнителен проводен път чрез високочестотен ток-тоест изгарят го :( Интересува ме има ли други такива хора като мен, които са претърпели такава процедура, или им предстои да претърпят :-P На мен лично ми предстои! Споделете и кажете трябва ли да се притеснявам :oops: :-P
Снощи гледах "Анатомията на Грей" и имаше същия случай..само дето на човека му отвориха гръдния кош...НЕ ТЕ ПЛАША. Просто той имаше големи проблеми с сърцето и за това го отвориха...

Искренно ти желая късмет. Мене преди време ми вадиха вени и чужди тела от главата..с упойка нищо не усещах..,но при тебе е по-сложна операцията и би трябвало да си под пълна упойка.. :)

Късмет и плавно преминаване на операцията. =; :wink: ;-)

mkio
02-20-2009, 16:13
Всъшност това не е толкова страшно, колкото звучи-прави се с местна упойка само на мястото, където се слагат катетрите! :booooomb: По време на процедурата, защото това не е операция, си в пълно съзнание и си разговаряш с докторите! Иначе много благодаря за подкрепата! В такива моменти една проста думичка като желая ти успех може чудеса да направи с психиката! :grin:

HyperBoy
02-20-2009, 16:20
Всъшност това не е толкова страшно, колкото звучи-прави се с местна упойка само на мястото, където се слагат катетрите! :booooomb: По време на процедурата, защото това не е операция, си в пълно съзнание и си разговаряш с докторите! Иначе много благодаря за подкрепата! В такива моменти една проста думичка като желая ти успех може чудеса да направи с психиката! :grin:
Знам от личен опит..днес ме изтормозиха ,като ми извадиха нерва без упойка.. :D

Щом не е толкова страшно..само едно Безболезнено преминаване на операийката :) и късмет

MrUndaztood
02-20-2009, 16:23
Всъшност това не е толкова страшно, колкото звучи-прави се с местна упойка само на мястото, където се слагат катетрите! :booooomb: По време на процедурата, защото това не е операция, си в пълно съзнание и си разговаряш с докторите! Иначе много благодаря за подкрепата! В такива моменти една проста думичка като желая ти успех може чудеса да направи с психиката! :grin:

Прав си.Не мога да се сетя как се казваше процедурата...с "А" почваше,ако не се лъжа....гррр

Кога ще е "големият ден"

HyperBoy
02-20-2009, 16:29
Ако е в София..може и да се надигна да дойда за подкрепа. :D
Или поне 1 СМС ще пратя :-D

mkio
02-20-2009, 16:38
В София е на 1 Април! К`во ли ще се лъжеме с доктора! :razz: И подкрепа не отказвам! Едно приятелско потупване по гърба! :D

ThePainIsReaL
02-21-2009, 22:17
Ами.. мога да ти пожелая успешно преминаваме през всички етапи на процедурата. И спокойно.. :)

plmn
02-22-2009, 10:00
Успех!

redbul2
02-22-2009, 11:26
Абе няма от какво да се притесняваш.Тая техника е вече усъвършенствана.След манипулацията ще следят всички параметри на мониторите.По-добре да я минеш отколкото цял живот с рискове от сърдечна аритмия и внезапна смърт при сегашното положение. :)

NqkfaNikakva21
02-22-2009, 13:31
Ей най-искрено ти пожелавам успех и бързо оправяне!!!
:-)

iv4oiv
02-22-2009, 14:16
Не се притеснявай. Няма нищо страшно. Наистина упойката е само местна в крака. Пави се от вътрешната страна на десния крак до тестисите и пениса. По принцип има 3 монитора и на тях гледаш къде бъркат. Това е най страшното.
На един приятел баща му го оперираха по този начин и операцията мина много бързо. На следващия ден го изписаха. Най важното по време на операцията е да си спокоен и да не се притесняваш. Знаеш какво ще ти правят, знаеш че няма да боли, знаеш че операцията е без никакъв риск така, че може да си спокоен.

На колко години и от къде си ? В коя болница ще те оперират - Чирков ?

Maver1k
02-22-2009, 15:09
uspeh i ot men batka ;)

Boyd
02-23-2009, 13:28
Не е страшно, но проблемът е да не получиш инфаркт по време на операцията, защото пулса и кръвното се вдигат много. Като си под местна упойка е опасно. Дано премине всичко добре и да се похвалиш после.

clever
04-11-2009, 21:35
Похвали се как мина процедурата :)
Е... вече са минали 11 дена 8)

batkodoki
04-11-2009, 22:02
Здравейте на всички! :P Имам синдром на Волф-Паркинсон-Уайт(WPW). Този синдром представлява допълнителен проводен път в сърцето, който отвежда импулсите не където трявба и предизвиква тахикардии(учестен пулс). Това заболяване е вродено, но за него има лечение :grin: Лечението представлява една медицинка манипулация-нарича се аблация, при която през вените на краката се вкарват катетри, които стигат до сърцето и премахват този допълнителен проводен път чрез високочестотен ток-тоест изгарят го :( Интересува ме има ли други такива хора като мен, които са претърпели такава процедура, или им предстои да претърпят :-P На мен лично ми предстои! Споделете и кажете трябва ли да се притеснявам :oops: :-P

ВЪЗРАСТ&ПОЛ?!

по принцип това е много добре отработен протокол, грамотно следван не носи капитални рискове и при залягане по темата - на правнуците ще разтягаш легенди за "страшната операция" при която "само Твоята воля" те е спасил/а да ги има Тях :)

AutumnTears
04-12-2009, 05:05
Всичко ме заболя като прочетох, как ще протече операцията. Дано всичко е минало добре и без усложнения ! 8-)