PDA

View Full Version : цикъл-ужасни болки в корема



CoOLBebZz
02-20-2009, 16:30
Какви хапчета пиете, когато сте в цикъл и много ви боли корема? Аз пия NO - SPA, ама не спира да ме боли... Кои най - много помагат?!.. плс.. кажете :)


Moderated by slun4ice
т.1 от правилника

vikito1994
02-20-2009, 16:33
спазмалгон,нурофен ама най-вече бускулизин ;) поне на мен тези ми помагат а и неувеличават цикъла надявам се и на теб да помогнат ;)

CoOLBebZz
02-20-2009, 16:36
мерси :)

CoOLBebZz
02-20-2009, 16:37
днес още от сутринта ме боли.. друг път ме е болял корема, ама не чак толкова..

vikito1994
02-20-2009, 16:39
то и мен първият ден всеки месец супер много ме боли ,но другите дни нищо ми няма дано и при теб да е само днес ;)

kasanova1994
02-20-2009, 16:42
kogato she praich sex zemi valeriqn ama bez da 4etech effeecta v neta :D:D:D::D

CoOLBebZz
02-20-2009, 16:44
хихи.. няма да правя секс.. спокойно :D

deanne
02-20-2009, 17:03
И мен много ме боли при цикъл, свивам се и не мога да ходя и 5 минути, имам чувството, че ще припадна, неведнъж съм щяла да се строполя, както си ходя, треперя, гади ми се и е много гадно.
Ако си у вас, много помага слагането на бутилка с топла вода на корема. Иначе на мен не ми помагат разните Нурофени, Но-шпата, бусколизини и спазмалгони, пих и няква хранителна добавка дето в Англия се използвала в такива случай, но не ми помогна. Само Аулина ми върши работа.

PLuScHeTo
02-20-2009, 17:51
Аз пия едни капки хексалгин... само те ми помагат..

LovelyGirl
02-20-2009, 17:55
На мен само спазмалгон ми помага.
Пробвай и с аулин или бусколизин.

princesa_viki
02-20-2009, 17:56
Мен всеки месец ме боли корема.Ужасни болки...Пия аналгин-помага ми.Една приятелка ми препоръча едни хапчета Arnica Montana Каза,че е много доволна.И са Хомеопатични(май така се наричаха тези,които са на билкова основа)

MmimsS
02-20-2009, 18:10
И аз съм така, даже повръщам от болка. Ако не взема хапче още в началото когато усетя, че започва да ме боли, като ме заболи по силно каквито и хапчета да вземам пак си ме боли. Обикновено пия нурофен.

KisSsSsSs
02-20-2009, 18:12
Мен рядко ми се случва да ме боли.
Когато се случи, вземам бусколизин
или спазмалгон, лягам да спя и когато
се събудя, вече съм добре и не ме боли.

SpOrTs_GiRl
02-20-2009, 19:24
И аз повръщам от болка всеки месец........... Обикновено треперя като ще ми идва (от притеснение какво ли ще бъде този път.. ) .. Не ми помага почти нищо, сега наскоро гинеколожката ми изписа Катафлам, но още не съм го изпробвала при цикъл ..

b3byl1nka
02-20-2009, 20:16
Аз пия едни капки хексалгин... само те ми помагат..

и аз + спазмалгон и сичко се оправя ...

Rofl4e
02-20-2009, 20:28
аз пия бузколизин

Treselle
02-20-2009, 20:40
Само не прекалявайте - аз след бусколизин, спазмалгон и аулин буквално се надрусах. Идиотското е, че не си чувствах ръцете, а продължаваше да ме боли....

TheHeartOfEverything
02-20-2009, 21:53
на мен нурофен-а ми помага

Spider4eto
02-20-2009, 22:14
Аз пия спазмалгон и ми помага, но все пак при всеки организъм е различно. Ако не ти действа пробвай аулин- той е доста силен :)

Бтв темата не трябва ли да е за здравни проблеми и болести?

sadsad
02-21-2009, 08:16
Кошмар са просто такива болки...не трябва да си със стегнат колан, защото така матката се притиска и боли повече и също така трябва да се движиш (което с такива болки незнам как ще стане, но ...) А и междудругото тези хапчета не е много хубаво да се пият ....

sextazy_baby
02-21-2009, 08:21
Аз пия Ибудулор,болките ми страшно силни и много ме успокояват хапчетата

djuki
02-21-2009, 08:34
попринцип пия спазмалгон и болката намалява съвсем малко , но наистина не трябва да се прекалява . най -добре се успокоява един горещ душ

CoOLBebZz
02-21-2009, 09:00
мерси за съветите :)

foreverr
02-21-2009, 09:02
Aз пък съм на принципа, че ако ме боли корема по врее на цикъл си го оставям сам да мине.Карче много рядко ми се е случвало да ме боли.Например вчера ме боля цял ден корема ама не пих нищо и днес нищо ми няма.

BrokenInnocence
02-21-2009, 16:07
И аз съм така, даже повръщам от болка. Ако не взема хапче още в началото когато усетя, че започва да ме боли, като ме заболи по силно каквито и хапчета да вземам пак си ме боли. Обикновено пия нурофен.

+1

Случвало се е даже почти да припадна от болки, ей- така на улицата... Веднъж даже се бях надрусала до безпаметност с болкоуспокояващи само и само да мине... Кошмар.

Hysteric_Bitch
02-21-2009, 16:09
Аз хапчета не пия, но пушенето на трева много помага.

shell
02-21-2009, 16:24
мене ме боли невъобразимо корема :-x цялата треперя,повръщами се,гади ми се,не ми се стои,не ми се лежи :-x ако не изпия един Аулин или Нимезил направо ме пиете умряла.... :-x :o

ThePainIsReaL
02-21-2009, 21:51
Когато това се случи, седя с електрическо одеало на корема и пия Аулин. Просто болката е доста силна.
Ако е по-лека, но-шпа ми помага.

Ако всеки път те боли адски силно, това си е проблем. Мисля, че трябва да се консултираш с гинеколог.

Kami92
02-21-2009, 22:57
Nurofen i Aolin.Редувам ги за да не ми привикне организма към някое от двете.

CoOLBebZz
02-22-2009, 08:15
Не, не е всеки път силна.. този път само ме болеше толкова.. аз дори рядко ме боли корема като съм в цикъл.. но оня ден направо се превивах от болки ..

gLoRiToO
02-22-2009, 09:23
Аулин и Нимезил съдържат едно и също вещество и са много силни болкоуспокояващи и наистина помагат,но не е препоръчително да пиеш повече от едно прахче на ден.Аз когато ме боли корема пия Нимезил и нямам никакви проблеми до 15 мин след като го изпия не усещам никаква болка :wink: :grin:

pam1
02-22-2009, 11:04
стискам зъби само веднъж пих нещо дето баба ми го даде и ми мина ама иначе не пия майка казва да взимам аналгин но щяло да тече повече но винаги се опъвам

LP_GirL
02-22-2009, 11:49
На мен само спазмалгон ми помага.
Пробвай и с аулин или бусколизин.
Аулин ...

BoBa4eWeR
02-22-2009, 20:35
pii Aulin na sestra mi i pomaga da se otpusne i da zaspi

kitty9410
02-24-2009, 22:00
Мене много ме боли и винаги ми е като река и пия едни хапчета дицинон те са за намаляване то не се издържа.А това дето си слагате топли бутилки и одеала е много погрешно и ще ви кажа защо.Защото от топлото кръвоносните съдове се разширяват и менструацията ви става ужасно силна.Така,че ви съветвам да не слагате топлите неща по коремите докато сте неразположени.

SsIiSsIiTtOo0
02-24-2009, 23:04
На мен само спазмалгон ми помага :)

pepeputkata
02-25-2009, 18:29
az piq spazmalgon ...pomaga za malko i to samo pritapqva bolkata. Predi nqmax takiva problemi no ot kakto pravq po redovno sex i mi se naloji da piq Escapelle izpitvam adski bolki .. nqkoi spomnq li si kak mu e bilo predi da po4ne da vodi polov jivot i ne, za6toto mai ima izvesna razlika 8-)

Shia
02-25-2009, 18:42
Един секс ден преди да ви дойде или точно на деня и боката се затъпява

colymoly
02-26-2009, 11:15
На мен само спазмалгон ми помага.
Пробвай и с аулин или бусколизин.
аулин за такива болки едва ли :?

rauwkost
02-27-2009, 09:05
Аулин. Безотказно действие, или поне при мен.

kalpazanka
02-28-2009, 04:53
Мене много ме боли и винаги ми е като река и пия едни хапчета дицинон те са за намаляване то не се издържа.А това дето си слагате топли бутилки и одеала е много погрешно и ще ви кажа защо.Защото от топлото кръвоносните съдове се разширяват и менструацията ви става ужасно силна.Така,че ви съветвам да не слагате топлите неща по коремите докато сте неразположени.
Най-накрая един разумен глас по темата за бабешките лекове.

Abigoria
02-28-2009, 08:27
Пиеш Но Шпа, после лягаш и се завиваш... Затопляш си корема( може и с шише топла вода) и се свиваш на топка. Не е зле да си вземаш от време на време вана, когато имаш болки. Хем освежава, хем затопля... :)

bybii7o
08-21-2010, 11:13
Мене много ме боли и винаги ми е като река и пия едни хапчета дицинон те са за намаляване то не се издържа.А това дето си слагате топли бутилки и одеала е много погрешно и ще ви кажа защо.Защото от топлото кръвоносните съдове се разширяват и менструацията ви става ужасно силна.Така,че ви съветвам да не слагате топлите неща по коремите докато сте неразположени.
Най-накрая един разумен глас по темата за бабешките лекове.

може и да не е хубаво, но лично мен не ме успокоява докато не пия Хексалгин и не си сложа топла вода на корема !

Backspace93
08-21-2010, 14:54
При мен болката е нетърпима. Повръщане, пребледняване, припадане, рев, нищо не помага. :( Но имаше период, в който пих по 2 литра вода всеки ден и въобще не ме боля, когато ми дойде.

WaterLilly
08-21-2010, 18:52
И аз пия No-Spa и си ми помага доста, но пък не ме боли толкова силно, а на никоя от приятелките ми не й става по-добре от него. Шанс. :-|

cappuccin0
08-22-2010, 12:36
Нурофен

StolenBliss
08-22-2010, 18:54
Само не прекалявайте - аз след бусколизин, спазмалгон и аулин буквално се надрусах. Идиотското е, че не си чувствах ръцете, а продължаваше да ме боли....

:shock: :-D

На мен сега ми помага най-вече Аулин обаче той е много силен .. И съм чувала специално за тия хапчета за менструални болки след време спират да действат след примерно няколко месеца употреба и даже с едни хапчета така ми се случи. За 5 минс ми минаваше от тях но след 4-5 месеца вече не ми действаха :-o

bybit0o0
08-28-2010, 01:42
Ооох като чета някой какви проблеми имат...ужас !! .. Аз пия аналгинче и за половин час ми минава..радвам се , че поне не ме боли всеки месец..някой път ме пропуска и даже е много лек и едва усещащ се период.. :-o

dreamerrr
08-29-2010, 09:30
аз нищо не съм пила шот много рядко ме боли и не е селна болката ( за мой късмет 8-) ) ама иначе некви фр са ми казвали ,че пият и те ношпа , нурофен , спазмалгон :smt016

bloodyF
08-29-2010, 17:17
само аулин ми помага
имаше едни хапчета...солпадейн май бяха, и ги пих няколко месеца и ми помагаха..и после спряха да ми помагат ;/

Serendipitys
08-29-2010, 17:20
Мен не ме боли. Твърде рядко се случва (сигурно веднъж в годината), а болката е минимална.

HeavensMaiden
08-29-2010, 20:26
Ем аз квото и да пия не ми помага. Първите 2-3 дена съм на легло с яко повръщане и страшни болки... И пак аз съм окей ама имам приятелка на която пък и продължава 2 седмици ... :/ тва да си жена е много гадно ...

RainbowInTheDark
09-05-2010, 12:03
еми тва е да си жена..
при мен винаги болките са ужасни, не знам как издържам..
аз пия нурофен, спазмалгона спря да ми помага отдавна.. понякога и Аулин пия, но не прекалявайте с него понеже е доста силен..

Hayashi
09-05-2010, 12:17
На мен вищо не ми помага. Опитала съм 101 вида обезболяващи - никакъв ефект. Първите два-три дни е някакъв ужас. Имам чувството, че някой ми вади вътрешностите бавно с лъжичка.

dydka
09-05-2010, 12:52
ако с анаистина мн силно болките отиди на преглед аз отидох гледа ме бърка ми там после ме гледа на видеозон ,но от тези които слага презерватив на едно и ми го пъха да види вътрешно органите ,аз бях мн зле сега нз как ще съм де като ми дойде повръщам първите 3 дена не мога да се вдигна от леглото прбеледняване повръщане до стомашни сокове ,охкания пъшкания вдигам тука целия апартамент и ми изписаха противозачатачни нямало др какво ,защото те са на хормонална основа ,вече и те ако не помагат на инжекции ако не успокоят болката ..така ,че ако е наистина мн мн силна и от дълго време се ходи на лекар.

bonbon4e_to
09-05-2010, 18:25
толкова ме боли,че цялата започвам да треперя и почти припадам.Помагат ми аулин и спазмалгон,но най-вече аулин.Не мога без него направо умирам от болка. :(

dydka
09-05-2010, 18:28
толкова ме боли,че цялата започвам да треперя и почти припадам.Помагат ми аулин и спазмалгон,но най-вече аулин.Не мога без него направо умирам от болка. :(

аз съм така цялото тяло се сковава на леглото р1цете ми застават така както са седели положение и очите ми ще кажеш ще с еобърнат да охкам .пъшкам и студена пот ...това са частични припадаци леки ми казаха ...на нервна почва е при невролог се ходело хах ,но не съм отишла обиколих най-разлини генеколози послендо ходих при един от най-добрите казват на частно и каза няма друго противозачатъчни се поият ,защото има нарушение някакво хормонално явно ,а те са хормонални хапчета ,които да уравновесят дисбаланса,и сега средата на месеца чакам да ми доиде ще видя как е ,и следващия като мина втората опаковка.

vIKToriYa
09-07-2010, 14:27
моите болки са поносими не са кой знае какви ... но ми помага нурофен / нош-па :)

GuGzinka
09-08-2010, 18:00
аз пия Спазмалгон и ми помага :) но съм пробвала и no-spa... не премахва болката напълно но се търпи иначе съм на легло :( :(

IvUsHkA
09-08-2010, 19:10
На мен но шпа, бускулизин, нурофен, аналгин, парацетамол, спазмалгон нищо не ми помага боли ме много ако не е стомаха ще е кръста.Попринцип най-много ме боли главата имам страшно главоболие и след като веднъж пих поне 4 хапчета и продължаваше да ме боли супер силно се отказах да пия каквото и да е.Вече не лапвам никакво хапче боли ме боли ме ден-два и на третия вече съм добре.

cyclops
09-08-2010, 20:03
Профинид на свещички - минава много бързо и не прецаква стомаха :)

Biskfitka
09-08-2010, 21:10
ако с анаистина мн силно болките отиди на преглед аз отидох гледа ме бърка ми там после ме гледа на видеозон ,но от тези които слага презерватив на едно и ми го пъха да види вътрешно органите ,аз бях мн зле сега нз как ще съм де като ми дойде повръщам първите 3 дена не мога да се вдигна от леглото прбеледняване повръщане до стомашни сокове ,охкания пъшкания вдигам тука целия апартамент и ми изписаха противозачатачни нямало др какво ,защото те са на хормонална основа ,вече и те ако не помагат на инжекции ако не успокоят болката ..така ,че ако е наистина мн мн силна и от дълго време се ходи на лекар. :shock: :shock: :shock:


Нетърпими болки съм имала само в 6ти клас,ама тогава имах чувството,че съм получила кръвоизлив ;д ...
Помага ми но-шпа,но рядко ме боли корема

pussucetka
09-08-2010, 22:51
спазмалгон и нош-па :)

Violenza
09-09-2010, 05:34
ако е наистина мн мн силна и от дълго време се ходи на лекар.
На мен нищо конкретно не ми казаха. И гинеколог съм питала, и личната лекарка - до организъм си било. :?
Ама аз се побърквам. Буквално! Всеки месец са адските болки, не мога да си намеря място, повръщам, случвало ми се е дори да колабирам. Никакви хапчета не ми помагат вече, защото дълго време съм пила какви ли не обезболяващи и просто не ми действат. Вече не знам какво да правя...

dydka
09-09-2010, 13:16
ако е наистина мн мн силна и от дълго време се ходи на лекар.
На мен нищо конкретно не ми казаха. И гинеколог съм питала, и личната лекарка - до организъм си било. :?
Ама аз се побърквам. Буквално! Всеки месец са адските болки, не мога да си намеря място, повръщам, случвало ми се е дори да колабирам. Никакви хапчета не ми помагат вече, защото дълго време съм пила какви ли не обезболяващи и просто не ми действат. Вече не знам какво да правя...

дам и аз бях така и затова последното вече е сега пия противозачатъчни ,защото те са на хормонална основа няма друго псоелдния вариант вече остава после ако не помагат инжекции.

sladkalady
09-09-2010, 14:28
Аз също имам ужасни болки в корема и кръста ,когато съм неразположена.Ходих на гинеколог,защото помислиха ,че имам някаква киста .Но не се оказа прави (слава богу) и ми предписаха едни прахчета,които се разтварят във вода за облекчаване на болките,но още не съм си ги взела...не мисля ,че ще има някакъв ефект от тях .

p0lina
09-09-2010, 19:50
Ами каквото ми е под ръка, но попринцип бусколизин, спазмалгон или нурофен.. Имам болки, но както чета отговорите на : dydka , bonbon4e_to нямам си напредстава колко е гадно понеже при мен не е толкова зле, но аз не търпя попринцип на болка и ви съчувствам

SuMmEr_KiSS
09-09-2010, 21:27
Опитайте - Кокстрал ! Мен ме боли ужассннннннооооо ! Припадала съм, гълтала съм обезболяващи с шепата - не помагаха! Но това хапче прави чудеса !!! Докато усетя ,че ме боли гълтам едно и вс е наред. :)

JustBrunette
09-11-2010, 17:14
От както ми е дошло не е имало нито един случай да не ме боли зверски много корем. В повечето случаи като съм на училище се прибирам веднага, понеже максимум час - два след като ми е дошло умирам от болки. Случвало ми се е да повръщам, а най - отвратителното е като започнат да ми се схващат крайниците - пак от болка...

Та, по темата: Пробвала съм толкова видове хапчета, но повечето нямаха резултат при мен. No spa въобще не ми помага, Кокстралът помага, но след известно време, да не говорим за бускулизин, парацетамол и тем подобни - те пък не ми действат въобще... Така че в повечето случаи пия Спазмалгон. То е единственото хапче, което може да ме поуспокои малко.
За мен единственият действащ вариант срещу болката е Спазмалгон и сън!

SunnyBunny147
07-25-2018, 11:52
...

Ivaaaaa
07-26-2018, 14:59
Стара тема, но аз да си кажа. Рядко съм изпитвала толкова нетърпими болки, че да посегна към обезболяващо, но когато се случи - кетопрофен. Това нещо е прекрасно. Не е по-опасно от повечето нестероидни противовъзпалителни, но пък обезболява ефективно. Знам какво е да те боли толкова, че да повръщаш и да колабираш. Съчувствам на момичетата, които минават през това често, но нека посетят гинеколог за този проблем. Не е ок. Също някъде мярнах 14 дни цикъл о.О това пък въобще не е ок и изисква лекар.