PDA

View Full Version : Фитнес ?



snoopy123
02-20-2009, 17:33
Отскоро тръгнах на фитнес , ходил съм вече 3-4 пъти и въпроса ми е колко често да ходя , с каква продължителност да ми е тренировката , какво да тренирам и по колко да тренирам и тн .. на 17 съм.

Outlaw87
02-20-2009, 17:58
един месец тренировки 2 пъти в седмицата за да посвикнеш малко.

vikc
02-20-2009, 18:31
По два-три пъти е достатъчно първите няколко седмици, за да свикнеш.(около половин - един час не повече) Мой съвет е после да се консултираш с инструктор да ти направи програма и да ти обясни каквото не ти е ясно. УСПЕХ! Ако имаш някакви въпроси питай. :)

redbul2
02-21-2009, 07:56
В началото при кръгова тренировка 2 пъти седмично е добре.След това 3 посещения за седмица е най-добър вариант за начинаещи.Примерно понеделник-гърди и бицепс,сряда-гръб и трицепс,петък-крака и рамена.Може да се разменят понеделника и срядата,според това кое за теб е по-важно.Гърба или гърдите.
Правиш по 3-4 упражнения за всяка от големите мускулни групи (гръб,гърди,крака) и по 2-3 за малките(бицепс,трицепс).В началото правиш по 3 серии от всяко упражнение.Когато напреднеш може и 4. Правиш по 6-10 повторения(средно осем) на всяка серия или по схема пирамида.За краката по 12-15 повторения(15 е оптималното).Общото време е различно при всеки-от 50 минути до час и 20 минути.Най-добре е около час до час и 15 минути.Не се препоръчва повече от час и половина,защото според някои кортизолът в кръвта нараства.Той е катаболен хормон и стопява мускулите.Паузите между сериите са по 1-2 минути.Отначало по-големи,нататък ги скъсяваш все по-малки.

SiegHeil
03-06-2009, 15:59
Ходи 3-4 седмици поне че да свикнеш с мускулната треска и натоварването, прави каквото ти харесва, и прави разнообразни упражнения...
След това питай пак :)

ToniStoraro
03-06-2009, 19:33
Значи, първо, както ти казват и другите, два пъти седмично първите 2 - 3 седмици ти е достатъчно. Не забравяй да загряваш гобре преди тренировка. Не се хвърляй веднага на повече от 25 кила щанга. Прави разнообразни упражнения. Колкото повече ходиш, толкова по - натоварващи прави упражненията, съответстващо на развитието ти. След първите седмици може да ходиш по 3 - 4 пъти седмично. Само гледай да не се хвърлиш на големите кила докато не свикнеш, че после лошото е много. И е лошо, наистина. Постепенно качвай килата на щангата. Ако искаш да правиш релеф прави упражнения с по - малко тежко, но с повече повторения. Ако искаш да направиш маса, упражненията ти трябва да са с по - тежко, по - малко пъти.
И един съвет - питай инструктор за повече, да не направиш някоя беля да се контузиш нещо, че и такива познавам.
Също е добра идея да съчетаеш фитнеса с някой друг спорт. Според мен добро съчетание е с плуване или бокс. Може и само фитнес, де. Но е по - хубаво тия мускули, дето ще ги направиш да ги тренираш не само на фитнеса.

Darkkiss
03-06-2009, 21:02
:lol: