PDA

View Full Version : Как се е зародил животът на планетата?



DimovB
02-20-2009, 23:15
Излагайте своите хипотези.
Надявам се да не намесвате дядо Боже и да приемете сериозно темата.

Nam3less3
02-20-2009, 23:22
Аз имам тези научни теории:
1.Постепенна еволюция(от хуманоидно същество подобно на маймуната).
2.От извънземни микроорганизми.
3.Потомци на извънземни, или пренесени тук от тях.
4.Потомци на мистериозни цивилизаций като Лемурия, Атлантида и т.н..

И тези ненаучни теории:
1.Религиозната идея, че сме създадени от Бог(все едно с магическа пръчка), и вече потомци на Адам и Ева и т.н..
2.Идеята на окултните общества. - Душите на хората са съществували в нематериален свят, неподлежащ на физическите закони. Те искали да се материализират на земята, като постепенно поели формата и организма на човека, съответстващ на околния свят. Отначало били като сенки, а после загубили връзка с "нематериалния свят".

DimovB
02-20-2009, 23:24
говоря ти за произхода на живота, не за произхода на човечеството

Nam3less3
02-20-2009, 23:28
говоря ти за произхода на живота, не за произхода на човечествотоОх чак сега го забелязах. Мисля, че той е доста добре научно обяснен, и по Discovery са давали предавания и т.н.
Общо взето май има 2 теории:
1.Еволюция от химически съединия в молекули, после в РНК и някакви подобни, после в микроорганизми, в клетки, и т.н. до малки водорасли.
2.Микроорганизмите, дали начало на живия свят, са дошли тук с комета или космически кораб.

53downfall
02-20-2009, 23:36
Най- логичното е интелект+материя = живот
Не ми се вярва от нищото да се появи ред и порядък и закони и съваршенството(човека),кой о междо другото е най-сложното нещо за което можете да се сетите.Ама хич не ми се вярва това да е случайност,както твърдят повечето. :)

Kman
02-21-2009, 03:03
я да напавя една внезапна проверка 8-)


Най- логичното е интелект+материя = живот

Материята-сивото вещество дето ти е черепа те прави интигентен и е единственото нещо с което отъзнаваш живота си....малко повече биология се изисква тук.


Не ми се вярва от нищото да се появи ред и порядък и закони

Една звезда се заражда от хаос(от газове),ако на кислорода викаш нищо,ако на видорода викаш нищо....тука доооста куца химията
Ред и порядък....ако имаш на предвид човешкото подобие на ред и порядък ще останеш разочарован от факта,че нищо не в ред порядък.Ако говориш за природните закони отново ще останеш разочарован защото иначе нямаше да има бедстия.
Съвършенството....!?!?! И кое му е съвършенното на човека....зрението,убоняние о,способността му да мисли,чувствата му.Единственното което сме развили досега това е мозъка до известна степен,която е изключително ниска все още!


(човека),който междо другото е най-сложното нещо за което можете да се сетите
Аз пък се сещам за доста повече сложни неща които малко или много имат нещо общос човека,но не се причисляват към него.Има много сложни химични съединения и взаимодействия които протичат еднакво каквото в човека така и в много други животни,да не говорим за еднаквите фунции които изпълняват и човека и животните ядат,серат,е*ът и да не изброявам че няма време.А и аз се сещам за много по сложни действия и учудващи неща които правят различните животни,които са изключително сложни като захващането на гекона на молекулярно ниво за повърхностите и много други подобни,а човека има само един мозък,а и даже има животни които също са развили мозъка си до много голяма сетивна степен,което не ги прави по-малко сложни.


Ама хич не ми се вярва това да е случайност,както твърдят повечето.
Не е случайност....това е нещо нормално да се зароди живот на една планета на която има необходимите за това условия и като казвам необходимите условия имам напредвид необходими за определените организми,понеже има организми които могат да си живуркат там където хората дори не биха издържали и една секунда дори със скафандър.
Ами водатана марс,за която скоро стана ясно че е по чистая дори от тази на нашата планета,ами почвата й,която повечето места е абсолютно сходна с почвата от някяо полянка от нашата планета.

Сега малко потемата.Хипотезите винаги се въртят около фактите и когато има достчтъно факти еди коя си хипотеза която бива потвърдена от фактите става реалност.Така е било и когато хората са прокарвали идеята за НЕплоскостта на планетата ни.А как идват тези факти.....от машинките!От науката и техниката.Всеки забелязва че с всеки изминал ден дори самата скорост с която науката и техниката се развиват,се покачва,т.е. всичко е въпрос на време.Моето виждане е че живота на нашата планета се е зародил и едни същества,които са били роднини на маймуните,но не са били точно маймуни,са започнали да еволюират и не изключвам възможността на определен етап от това развитие да има намеса от по висш разум,сиреч извънземни,но както казах даването на точни оговори е въпрос на време.

SoFarSoG00d
02-21-2009, 08:49
Аз вярвам ,че животът на планетата е от извънземен произход,много ми харесва теорията,че хората са произлезли от гигантите,сега има и доста разкопки,които намират кости на хора с ръст до 4-5м,та това е моята логика,гигантите са създали хората.....това обяснява Стоунхендж,Великденските острови,Кристалния череп и много други невероятни открития.Не вярвам,че човек е произлязал от маймуната,нито пък,че е създаден от Бог,макар,че и тези хипотези си имат своите доводи.
Сега също се срещат гиганти,но все по рядко:
http://www.stevequayle.com/Giants/pics/giants.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Easter_Island
http://www.world-mysteries.com/sar_6_1.htm
Но съм далеч от мисълта,че човек е произлязал от маймуната....

53downfall
02-21-2009, 09:06
я да напавя една внезапна проверка 8-)


Най- логичното е интелект+материя = живот

Материята-сивото вещество дето ти е черепа те прави интигентен и е единственото нещо с което отъзнаваш живота си....малко повече биология се изисква тук.


Не ми се вярва от нищото да се появи ред и порядък и закони

Една звезда се заражда от хаос(от газове),ако на кислорода викаш нищо,ако на видорода викаш нищо....тука доооста куца химията
Ред и порядък....ако имаш на предвид човешкото подобие на ред и порядък ще останеш разочарован от факта,че нищо не в ред порядък.Ако говориш за природните закони отново ще останеш разочарован защото иначе нямаше да има бедстия.
Съвършенството....!?!?! И кое му е съвършенното на човека....зрението,убоняние о,способността му да мисли,чувствата му.Единственното което сме развили досега това е мозъка до известна степен,която е изключително ниска все още!


(човека),който междо другото е най-сложното нещо за което можете да се сетите
Аз пък се сещам за доста повече сложни неща които малко или много имат нещо общос човека,но не се причисляват към него.Има много сложни химични съединения и взаимодействия които протичат еднакво каквото в човека така и в много други животни,да не говорим за еднаквите фунции които изпълняват и човека и животните ядат,серат,е*ът и да не изброявам че няма време.А и аз се сещам за много по сложни действия и учудващи неща които правят различните животни,които са изключително сложни като захващането на гекона на молекулярно ниво за повърхностите и много други подобни,а човека има само един мозък,а и даже има животни които също са развили мозъка си до много голяма сетивна степен,което не ги прави по-малко сложни.


Ама хич не ми се вярва това да е случайност,както твърдят повечето.
Не е случайност....това е нещо нормално да се зароди живот на една планета на която има необходимите за това условия и като казвам необходимите условия имам напредвид необходими за определените организми,понеже има организми които могат да си живуркат там където хората дори не биха издържали и една секунда дори със скафандър.
Ами водатана марс,за която скоро стана ясно че е по чистая дори от тази на нашата планета,ами почвата й,която повечето места е абсолютно сходна с почвата от някяо полянка от нашата планета.

Сега малко потемата.Хипотезите винаги се въртят около фактите и когато има достчтъно факти еди коя си хипотеза която бива потвърдена от фактите става реалност.Така е било и когато хората са прокарвали идеята за НЕплоскостта на планетата ни.А как идват тези факти.....от машинките!От науката и техниката.Всеки забелязва че с всеки изминал ден дори самата скорост с която науката и техниката се развиват,се покачва,т.е. всичко е въпрос на време.Моето виждане е че живота на нашата планета се е зародил и едни същества,които са били роднини на маймуните,но не са били точно маймуни,са започнали да еволюират и не изключвам възможността на определен етап от това развитие да има намеса от по висш разум,сиреч извънземни,но както казах даването на точни оговори е въпрос на време.

Ако опираш до извънземни как са се появили те?
Сложно погледнато от всяка гледна точка.
Всичко без нашия контрол е хаос,което прави необходим интелекта засъздаване на ред(живот).Колкото до звездите мисля че никога не се е виждало формиране на звезда всичко е само хипотези,виждал се е само край на звезда.
И най-накрая аз може би никога няма да те убедя че за създаване на хармония е нужен интелект но и ти никога няма да ме убедиш че изведнъж от нищо се е появило нещо и от всичкия хаос се е създал живот и е почнал да еволира до сега.Така че аре мир.

53downfall
02-21-2009, 09:16
Аз вярвам ,че животът на планетата е от извънземен произход,много ми харесва теорията,че хората са произлезли от гигантите,сега има и доста разкопки,които намират кости на хора с ръст до 4-5м,та това е моята логика,гигантите са създали хората.....това обяснява Стоунхендж,Великденските острови,Кристалния череп и много други невероятни открития.Не вярвам,че човек е произлязал от маймуната,нито пък,че е създаден от Бог,макар,че и тези хипотези си имат своите доводи.
Сега също се срещат гиганти,но все по рядко:
http://www.stevequayle.com/Giants/pics/giants.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Easter_Island
http://www.world-mysteries.com/sar_6_1.htm
Но съм далеч от мисълта,че човек е произлязал от маймуната....

Еми това пак не обяснява произхода на живота като цяло.
Има една много интересна теория към която се придържам:
Преди около 5000 години е имало слой вода в атмосверата който е създавал значително по-високо налягане и е повишавал нивата на кислород.Мисля че колкото повече кисород сложим нещата растат по големи.В частност хора(гиганти) динозаври и общо взето всичко е било по-голямо.След това тази вода се изсипва и създава потоп които погребва и фосилизира съответните индивиди (динозаври,хора и т.н.).
Днес ги намираме и казваме "да деца това са други цивилизаций" .
Защо като само допреди 200-300 години хората много рядко са били над 140 см високи?

SoFarSoG00d
02-21-2009, 09:29
5000години?!!!може би искаш да кажеш 500 000 000,земата е на 5 милиарда години,а преди 5хиляди години си е имало цивилизация.

Kman
02-21-2009, 11:09
Ако опираш до извънземни как са се появили те?
Сложно погледнато от всяка гледна точка.
Всичко без нашия контрол е хаос,което прави необходим интелекта засъздаване на ред(живот).Колкото до звездите мисля че никога не се е виждало формиране на звезда всичко е само хипотези,виждал се е само край на звезда.
И най-накрая аз може би никога няма да те убедя че за създаване на хармония е нужен интелект но и ти никога няма да ме убедиш че изведнъж от нищо се е появило нещо и от всичкия хаос се е създал живот и е почнал да еволира до сега.Така че аре мир.

Как са се появили извънземните ли....ми въри го питай....
всичко без нашия контрол....аз като гледам какъв контрол оказваме 8-)
редът и хармонията са човешка фантазия,както в предишни постове съм казвал,дължаща се на невъзможността ни да просъществуваме в хаоса,понеже не сме достигнали нужното ниво на еволюция,а извъмзените....да приемем че те са същества на по голямо ниво на интелект,тогава те знаят как оказват ефект на физичните и химичните закономерности за да могат да си поддържат златната среда в която да съществуват,което е и инстинкта за самосъхранение,което обаче те го осъзнават и знаят какво правят когато рефлектират,докато ние с нашите малки познания в сравнение с техните само прави опити.Звезди се формират постоянно.....вселената е толкова огромна...това е като ражданията и умиранията....навсякъде по планетата всяка минута умират хора и се зараждат другу хора....същата е работата и със зараждането на звезди....естествено учените ги изучават и наблюдават и за какъв чеп ще споделят информацията която изисква проучване и постоянно пристига нова информация.
"за създаване на хармония е нужен интелект"....хармония....хармония може би имат извънземните висши раси,които посназат света в който живеят и са в синхрон с хаоса,който само и единственно за нас е хаос,защото не можем да ко контролираме,а за тях сигурно е нещо нормално.
живота не е ред....живота е постоянна борба за оцеляване,поне на нашата планета на този етап,на това ред ли му викаш....ред на това кой да бъде изяден,на това кой да бъде пребит за да му бъдат взети парите с които две дечица да си сложат троха в устата от три дена(егати бруталния пример).
Нима за свързването на химичните елемти на водата е имало нужда от интелект,а не една молекула кислород и две водород....стига да ги има на определената планета и да им предпоставки за това.
Нужен ли е интелект за да се появи епинефрина,за да се появат химичните елементи от които да започнват да се образуват различни молекули в последствие все по големи ирганизми.
Запознай се с теорията на хаоса и тогава говори за хаос.А и ние викаме хаос на това което неможем да контролираме и на това което не познаваме,а ако го познавахме и използвахме в наша изгода,то тогава щяхме да гледаме на него като на водата....нещо което е жизнено важно,но и нещо което може да те погуби,ако не се научиш да "плуваш".

53downfall
02-21-2009, 12:20
5000години?!!!може би искаш да кажеш 500 000 000,земата е на 5 милиарда години,а преди 5хиляди години си е имало цивилизация.

Кой ти каза че е на 5 милиарда?
Аз поставям почти всичко на съмнение за мен те изхвярлят толкова назад във времето неща които са се случили последните 5-6 хиляди години.
Няма сигурен начин за датиране.
Сегашните методи са базирани на скороста на распад на въглерода което е различно навсякаде и дава огромни разлики така че никои тогава не е бил там и не може да си сигурна :) .

53downfall
02-21-2009, 12:27
Ако опираш до извънземни как са се появили те?
Сложно погледнато от всяка гледна точка.
Всичко без нашия контрол е хаос,което прави необходим интелекта засъздаване на ред(живот).Колкото до звездите мисля че никога не се е виждало формиране на звезда всичко е само хипотези,виждал се е само край на звезда.
И най-накрая аз може би никога няма да те убедя че за създаване на хармония е нужен интелект но и ти никога няма да ме убедиш че изведнъж от нищо се е появило нещо и от всичкия хаос се е създал живот и е почнал да еволира до сега.Така че аре мир.

Как са се появили извънземните ли....ми въри го питай....
всичко без нашия контрол....аз като гледам какъв контрол оказваме 8-)
редът и хармонията са човешка фантазия,както в предишни постове съм казвал,дължаща се на невъзможността ни да просъществуваме в хаоса,понеже не сме достигнали нужното ниво на еволюция,а извъмзените....да приемем че те са същества на по голямо ниво на интелект,тогава те знаят как оказват ефект на физичните и химичните закономерности за да могат да си поддържат златната среда в която да съществуват,което е и инстинкта за самосъхранение,което обаче те го осъзнават и знаят какво правят когато рефлектират,докато ние с нашите малки познания в сравнение с техните само прави опити.Звезди се формират постоянно.....вселената е толкова огромна...това е като ражданията и умиранията....навсякъде по планетата всяка минута умират хора и се зараждат другу хора....същата е работата и със зараждането на звезди....естествено учените ги изучават и наблюдават и за какъв чеп ще споделят информацията която изисква проучване и постоянно пристига нова информация.
"за създаване на хармония е нужен интелект"....хармония....хармония може би имат извънземните висши раси,които посназат света в който живеят и са в синхрон с хаоса,който само и единственно за нас е хаос,защото не можем да ко контролираме,а за тях сигурно е нещо нормално.
живота не е ред....живота е постоянна борба за оцеляване,поне на нашата планета на този етап,на това ред ли му викаш....ред на това кой да бъде изяден,на това кой да бъде пребит за да му бъдат взети парите с които две дечица да си сложат троха в устата от три дена(егати бруталния пример).
Нима за свързването на химичните елемти на водата е имало нужда от интелект,а не една молекула кислород и две водород....стига да ги има на определената планета и да им предпоставки за това.
Нужен ли е интелект за да се появи епинефрина,за да се появат химичните елементи от които да започнват да се образуват различни молекули в последствие все по големи ирганизми.
Запознай се с теорията на хаоса и тогава говори за хаос.А и ние викаме хаос на това което неможем да контролираме и на това което не познаваме,а ако го познавахме и използвахме в наша изгода,то тогава щяхме да гледаме на него като на водата....нещо което е жизнено важно,но и нещо което може да те погуби,ако не се научиш да "плуваш".

Тук се разминаваме.
Аз вярвам че Бог е висш интелект и ни е създал а ти ВЯРВАШ (защото няма доказателства) че извънземни са ни донесли.
Как са се появили химичните елементи?
Хаос е произвол но от твоята гледна точка е друг вид ред.
Еми не може да се направи човек,пробвай ако искаш.(смисал да почнеш от краката и така до главата и да е 1 към 1 с произволен човек от улицата).
Виж много по велики умове от теб са мислили върху тоя въпрос и те признават че не е сигурно и всичко е хипотези така че моля те не ми казвай че знаеш.
За мен е Бог за теб извънземни.
Аре разбрахме ли се :) .

Jumbie483
02-21-2009, 15:45
Не четох всички постове, защото са дълги...

Но ще вметна нещо за разсъждение..
Преди доста време (сигурно преди повече от година) в Шоуто на Слави, гост беше някакъв професор. В края на шоуто дори от Слави поиска проба.
А сега.. Въпросните проби е правил за да докаже, че всички мъже по тази Земя имат някакви връзки. Т.е: прозхождат от едно и също .. каквото и да е то.
Вие какво мислите за това ?

А пряко свързано с темата: Не мисля, че в скоро време човешкия мозък може до такава степен да се развие, че да усмисли как е създаден света...

woshata
02-21-2009, 20:14
Нямам идея.
Нямам и някаква гениална теория.
Ако планетата се е създала от газове като звездите .. окей .
Само че от какво са се създали хората и всичко останало ?
Най-приемливо ми се струва това за бактериите нарастващи в следващо по-високо ниво на развитие . Химия му е майката според мен .

SiegHeil
02-21-2009, 20:56
Нямам идея.
Нямам и някаква гениална теория.
Ако планетата се е създала от газове като звездите .. окей .
Само че от какво са се създали хората и всичко останало ?
Най-приемливо ми се струва това за бактериите нарастващи в следващо по-високо ниво на развитие . Химия му е майката според мен .
И тук идва въпроса първите бактерии откъде идват 8-)

Nam3less3
02-21-2009, 21:48
Нямам идея.
Нямам и някаква гениална теория.
Ако планетата се е създала от газове като звездите .. окей .
Само че от какво са се създали хората и всичко останало ?
Най-приемливо ми се струва това за бактериите нарастващи в следващо по-високо ниво на развитие . Химия му е майката според мен .
И тук идва въпроса първите бактерии откъде идват 8-)От първите клетки, които идват от първите РНК-та, които идват от първите молекули, които идват от първите съединения. Не случайно в човешкото тяло има 90% вода :D

SiegHeil
02-21-2009, 22:09
И къде в цяла схема идва момента в което едно елементарно химическо съединение почва целенасочено а се размножава ?

Kman
02-22-2009, 10:04
Тук се разминаваме.
Аз вярвам че Бог е висш интелект и ни е създал а ти ВЯРВАШ (защото няма доказателства) че извънземни са ни донесли.
Как са се появили химичните елементи?
Хаос е произвол но от твоята гледна точка е друг вид ред.
Еми не може да се направи човек,пробвай ако искаш.(смисал да почнеш от краката и така до главата и да е 1 към 1 с произволен човек от улицата).
Виж много по велики умове от теб са мислили върху тоя въпрос и те признават че не е сигурно и всичко е хипотези така че моля те не ми казвай че знаеш.
За мен е Бог за теб извънземни.
Аре разбрахме ли се Smile .

Хахахаха първо аз в нищо не вярвам!
А и допускам хипотезата да има намеса от страна на извънземните,но не твърдя със сигурност!
А и да ти поясня че методите за датиране може да дават отклонения,но те са около 1-2 или там някакви хиляди,НО НЕ И МИЛИЯРДИ!!!!!
"Как са се появили химичните елементи?" ....Кръговрат!
На тях е изградено всичко което се вижда и не се вижда!

"Хаос е произвол но от твоята гледна точка е друг вид ред."
Хаос за хората е това което немогат да контролират,защото не го разбират и се плашат от него,а не го разбират защото нямат нужната техника и познания...човек се страхува от непонзнатото...като с тъмното-страхуваш се щото незнаеш какво се крие в тъмното.

"Хаос е произвол"
Никакъв произвол не е...той е много сложно математическо изчисление чийто краен резултат може да се измени дори от едно подухване или перце.

"Еми не може да се направи човек,пробвай ако искаш."
Неможе да се направи ли.....използваш много погрешни думи.Човекът се е образулва в следствие на милиярди милиярди милиярди години еволюция,адаптация и развитие!

"Виж много по велики умове от теб са мислили върху тоя въпрос и те признават че не е сигурно и всичко е хипотези така че моля те не ми казвай че знаеш."

много по умни хора от мен и теб пък за потвърдили моите думи! И това че ти не си чувал за тях,не ги прави по малки умни от онея хора за които ти твърдиш!

"За мен е Бог за теб извънземни."
Истината е като лукът....покрита е с много слоеве лъжи и те кара да плачиш докато я достигаш!
Теориите за бог и за извънземните са взаимнопротиворечащи си!
Неможе хем да има само една планета която да е населявана от така любимите за бог същества и едновременно да съществуват и много други цивилизации кои по развити кои по не развити.
Ако неможеш да проимееш това което се опитвам да кажа по добре върви си прегледай мозъка,защоти всичко онова което не го изтъквам като само хипотези,а като факти като кръговрата на веществата и кръговрат-ността на всичко е научно доказано от учени по целия свят-кои набожни кои не....всичките се съгласяват с тези факти.Както всички се съгласяват с факта че има гравитация и че въздуха не е празно пространство,а е съставен от много химични елементи.
Пф аман от хора дето са бягали от часовете по билогия и химия!

53downfall
02-22-2009, 10:45
Пич пишеш по много убедителен начин за хора без собствено мнение,аз не съм един от тях.Проумявам ти гледната точка но не съм видял "факта" че има друга цивилизация.Колкото до часовете по биология и химия,ти ги приемаш тия знания за чиста монета а аз ги поставям под съмнение.Няма неупровержими доказателства за еволюция за това не можеш да твърдиш че си бил маймуна (колкото и да искаш).Официално всичко е теория и просто е приета еволюцията като главна,така че спри да знаеш как всичко е станало плс.

colymoly
02-22-2009, 13:36
интересни твъредния и хипотези, но никой на този свят не е на 100% сигурен какво се е случило, за мен най-логично е да сме произлезли от маймуната

DimovB
02-22-2009, 21:04
интересни твъредния и хипотези, но никой на този свят не е на 100% сигурен какво се е случило, за мен най-логично е да сме произлезли от маймуната
можеш да поглендеш отново първия пост и ако не го разбереш, да си изпиеш хапчетата

та, моята хипотеза е, че живота на земята се е зародил вследствие на силното радиационно облъчване. тъй като атмосферният слой тогава (преди 3,5 милиарда години) е бил силно разреден, не е успявал да задържа радиацията идваща от космоса и това е довело до формиране на нови химични, органични съединения. а защо се е зародил точно в океана - може би защото условията са били най-благоприятни за развитието на първичните организми.

DimovB
02-22-2009, 21:07
Не четох всички постове, защото са дълги...

Но ще вметна нещо за разсъждение..
Преди доста време (сигурно преди повече от година) в Шоуто на Слави, гост беше някакъв професор. В края на шоуто дори от Слави поиска проба.
А сега.. Въпросните проби е правил за да докаже, че всички мъже по тази Земя имат някакви връзки. Т.е: прозхождат от едно и също .. каквото и да е то.
Вие какво мислите за това ?

А пряко свързано с темата: Не мисля, че в скоро време човешкия мозък може до такава степен да се развие, че да усмисли как е създаден света...
безуспешен опит да кажеш нещо смислено

DimovB
02-23-2009, 20:12
Панспермия

Панспермия е хипотеза за появата на живот на Земята в резултат на преноса от други планети на "зародиши на живота". Според панспермията, разпръснати в пространството "зародиши на живота" (например спори на микроорганизми) се пренасят от едно небесно тяло на друго с метеорити или под натиска на светлината. След откриването на космическите лъчения и действието на радиацията върху биологични обекти теорията губи значителни позиции. При мисиите Аполо върху оставените на Луната сонди биват намерени живи земни микроорганизми и интересът към панспермията започва да се възвръща. Получените през 2006 резултати от мисията Deep Impact от изследването на вещество от комета неопровержимо доказват наличието в него на вода и прости органични съединения. Това сочи кометите като един от възможните "транспорти" на живота из Вселената.

SiegHeil
02-24-2009, 18:48
Панспермия

Панспермия е хипотеза за появата на живот на Земята в резултат на преноса от други планети на "зародиши на живота". Според панспермията, разпръснати в пространството "зародиши на живота" (например спори на микроорганизми) се пренасят от едно небесно тяло на друго с метеорити или под натиска на светлината. След откриването на космическите лъчения и действието на радиацията върху биологични обекти теорията губи значителни позиции. При мисиите Аполо върху оставените на Луната сонди биват намерени живи земни микроорганизми и интересът към панспермията започва да се възвръща. Получените през 2006 резултати от мисията Deep Impact от изследването на вещество от комета неопровержимо доказват наличието в него на вода и прости органични съединения. Това сочи кометите като един от възможните "транспорти" на живота из Вселената.

И големия въпрос - тези клетки как са се появили ? 8-)

Jumbie483
02-24-2009, 19:02
А пряко свързано с темата: Не мисля, че в скоро време човешкия мозък може до такава степен да се развие, че да усмисли как е създаден света... Според мен пък е много просто.. само дето не го знаем ... :)

именно ;)

DimovB кой път теб те излъга, че искам да казвам нещо смислено ?
айде аз не съм от тези, дето се правят на много знаещи с copy-paste :)
ако имаш намерение да се заяждаш с някой го прави, но по-далеч от мен.. не ми се занимава да си се гавря :D

DimovB
02-24-2009, 21:51
Панспермия

Панспермия е хипотеза за появата на живот на Земята в резултат на преноса от други планети на "зародиши на живота". Според панспермията, разпръснати в пространството "зародиши на живота" (например спори на микроорганизми) се пренасят от едно небесно тяло на друго с метеорити или под натиска на светлината. След откриването на космическите лъчения и действието на радиацията върху биологични обекти теорията губи значителни позиции. При мисиите Аполо върху оставените на Луната сонди биват намерени живи земни микроорганизми и интересът към панспермията започва да се възвръща. Получените през 2006 резултати от мисията Deep Impact от изследването на вещество от комета неопровержимо доказват наличието в него на вода и прости органични съединения. Това сочи кометите като един от възможните "транспорти" на живота из Вселената.

И големия въпрос - тези клетки как са се появили ? 8-)
темата засяга живота на Земята

DimovB
02-24-2009, 21:54
А пряко свързано с темата: Не мисля, че в скоро време човешкия мозък може до такава степен да се развие, че да усмисли как е създаден света... Според мен пък е много просто.. само дето не го знаем ... :)
каква е логиката ако нещо е много просто, да не го знаеш

DimovB
02-24-2009, 21:59
за сегашното ни ниво на развитие е сложно, след като все още се затруднявме да дадем отговор

lsd43
02-25-2009, 21:32
Интересен въпрос,добре ако има нещо,което е създало живота ,значи има и нещо,което е създало това същество/материя/закон ,най-кратко- според мен има нещо ,като своебразен кръговрат ,но едва ли някога ще се разбере цялостното устройство и смисъл на живота.

DimovB
02-25-2009, 21:43
образуването на органична материя от неорганична в общи линии е обяснено
на мен ми е интересно как се вдъхва живот на тази материя

Kman
02-26-2009, 11:59
Зависи какво подразбираш под живот....аз живот викам и на едноклетъчните чехълчета!

Fjordr
02-26-2009, 12:46
Абиогенезата е все още хипотеза. :P

DimovB
02-26-2009, 12:55
Абиогенезата е все още хипотеза. :P
както и всичко останало

Kman
02-27-2009, 13:20
И гравитацията....тя е само хипотеза...може дори и изобщо да не съществува нали!?!?!

SiegHeil
02-27-2009, 14:21
Само дето гравитацията е доказана ;)

ShiZo
03-03-2009, 21:51
Пич пишеш по много убедителен начин за хора без собствено мнение,аз не съм един от тях.Проумявам ти гледната точка но не съм видял "факта" че има друга цивилизация.Колкото до часовете по биология и химия,ти ги приемаш тия знания за чиста монета а аз ги поставям под съмнение.Няма неупровержими доказателства за еволюция за това не можеш да твърдиш че си бил маймуна (колкото и да искаш).Официално всичко е теория и просто е приета еволюцията като главна,така че спри да знаеш как всичко е станало плс.
евала мислещ човек.
:)

mimilia
03-05-2009, 15:57
Излагайте своите хипотези.
Надявам се да не намесвате дядо Боже и да приемете сериозно темата.
Ако наистина трябва да приема сериозно темата, няма как да не "намесвам дядо Боже" :)

kalokairi
03-10-2009, 21:58
този въпрос как се е зародил живота на земята е подобен на този кое се е появило първо яйцето или кокошката.и при двата въпроса основното е едно и също,че живота възниква благодарение на живот,но никой не може да каже как е започнало всичко и каквото и да си говорим това са само теории някои по-вероятни от други.Моята теория е че живот винаги е имало и винаги ще има и никой не го е зъздал както и никой няма да бъде свидетел на изчезването му просто,защото никога няма да изчезне.Трудно е да се повярва,че живот винаги е имало,но аз вярвам,че е точно така.Живота е като кръг няма начало и край

WickerMan
06-16-2009, 12:35
говоря ти за произхода на живота, не за произхода на човечествотоОх чак сега го забелязах. Мисля, че той е доста добре научно обяснен, и по Discovery са давали предавания и т.н.
Общо взето май има 2 теории:
1.Еволюция от химически съединия в молекули, после в РНК и някакви подобни, после в микроорганизми, в клетки, и т.н. до малки водорасли.
2.Микроорганизмите, дали начало на живия свят, са дошли тук с комета или космически кораб.

+1 Но без космическите кораби, по скоро са от комета

Ilikeliljon
06-16-2009, 14:36
Пич пишеш по много убедителен начин за хора без собствено мнение,аз не съм един от тях.Проумявам ти гледната точка но не съм видял "факта" че има друга цивилизация.Колкото до часовете по биология и химия,ти ги приемаш тия знания за чиста монета а аз ги поставям под съмнение.Няма неупровержими доказателства за еволюция за това не можеш да твърдиш че си бил маймуна (колкото и да искаш).Официално всичко е теория и просто е приета еволюцията като главна,така че спри да знаеш как всичко е станало плс.
евала мислещ човек.
:)

Много хубаво, че го поставяш под съмнение, ама явно не си поглеждал снимки от развитието на човешкия ембрион от първата минута до деветия месец, за да видиш, че преминава през цялата фаза на еволюцията. Едноклетъчно, риба (има хриле), влечуго, бозайник и накрая се оформя окончателно като човек. Неслучайно има разни болести като ихтиоза (така мисля, че ке казваше) и кожата на човек прилича на рибешка или на влечуго. :) :)

Едит: Има и хипотеза за зараждането на живота, която се нарича Панспермия. :) :)

Genetix
06-16-2009, 22:51
Яяяя каква интересна тема има тук (да не повярваш).

Аз подкрепям най-много хипотезата за кометите. Няма да обяснявам вие си знаете от предните постове.

Батето Ilikeliljon ( не мога да ти запомня ника трябваше да давам back да го копирам и да напиша поста представи си какво ме караш да правя :D ) си го каза ясно по време на органогенезата се повтаря филогенезата. Това е едно доста неопровержимо доказателство за еволюцията. Доказващо връзката между организмите което е в основата на дарвиновата теория.

На няколко места видях, че трябвало мозъка ни да се развие за да осъзнаем еди кво си. С две думи - ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ! Мозъка спира да се развива след раждането. Веднага след това работи на принципа използваш или губиш. Много от мозъчните клетки умират за да се създаде един ред в мозъка ... но това е друга тема. Това което трябва да се развие не е мозъка а проучванията ни. Колкото и повече мозъчни структура да се образуват пак ще сме си тъпи копелета.

Съзнанието е това което трябва да се развие не мозъка.


ПП Ааа сега разбрах "ти харесваш Лил Джон" :D а аз си мислех, че се казваш Илко :D

Ilikeliljon
06-17-2009, 11:19
Този ник ми е от времето, когато слушах рап :D :D :D Вече не слушам така че не е валиден повече. Иначе се казвам Пламен 8) 8)

Liar
06-18-2009, 22:30
Днес гледах филм,който предоставя доста интересни факти за древните цивилизации,техните познания за десетата планета от Слънчевата система и връзката ни с с нея...Предпалагам да го гледате,името му е Are we alone.Измислица или не,нека всеки прецени сам за себе си.

Ilikeliljon
06-18-2009, 22:43
Днес гледах филм,който предоставя доста интересни факти за древните цивилизации,техните познания за десетата планета от Слънчевата система и връзката ни с с нея...Предпалагам да го гледате,името му е Are we alone.Измислица или не,нека всеки прецени сам за себе си.

Вече не е 10-та, защото Плутон по съвременната класификация, отпреди година мисля, вече не се води планета, а планетоид. :D :D Иначе какво знаеш за 10-та планета. Извън слънчевата система се напира пояса на Кайпер, а след това и облака на Оорт. И от двете са идентифицирани няколко обекта като Седна и други. :) :)

voLtage
06-19-2009, 02:02
свободни атоми + пустош

SolusChristus
06-19-2009, 05:59
Излагайте своите хипотези.
Надявам се да не намесвате дядо Боже и да приемете сериозно темата.
Ако наистина трябва да приема сериозно темата, няма как да не "намесвам дядо Боже" :)г.р.а.м.н.и. се :-D

lovec
07-20-2009, 14:58
Постепенна еволюция(от хуманоидно същество подобно на маймуната).

BERCUT
07-23-2009, 18:59
Дошлиса са извънземните, оплодили са няколко едноклетъчни с тяхни клетки и сме се появили ние.

SolusChristus
07-23-2009, 20:30
Дошлиса са извънземните, оплодили са няколко едноклетъчни с тяхни клетки и сме се появили ние.

А те от къде са дошли? :)

ZipFail
07-23-2009, 22:38
Правилно...това с панспермията просто задава правилния въпрос(ако приемем че е вярна), не дава отговора..

r0ssk0
08-25-2009, 00:08
свободни атоми + пустош
От всички постове, този казва най-много неща с най-малко думи :) Защо пък самото зараждане на живота да не е една случайност, все пак от всяка точка във времето и пространството могат да излязат хиляди възможни развития на обстоятелствата :) Може просто да е едно случайно събиране на атоми.. At the right time, at the right place ;]
Подценяваме силата на случайността :)