PDA

View Full Version : В свой собствен свят ли живея?!



Snejkou
02-21-2009, 11:11
Всички близки, познати, роднини...родителите ми ми казват, че си живея в собствен свят..обеснявам им, че приятелство и любов в днешно време трудно се откриват..те спорят с мен и ми дават разни тъпи примери..възможно ли е да съм се затворил толкова много в себе си, че да съм станал толкова голям песимист или просто мисля реално..че наистина приятелството и любовта не съществуват?! На 19 съм, а непрекъснато съм сам..правя опити за приятелство с разни хора, но нещо пак не се получава и куцат нещата.. :? :?

LiL_MeoW
02-21-2009, 11:14
oh my .... естествено че съществуват любов и приятелство, това че още не си ги намерил не означава че тря да ги отричаш ... поговори със специалист ... на 19 години си и твърдиш че си винаги сам ... не е нормално

Snejkou
02-21-2009, 11:16
Не е нормално, а нормално ли е пък да дружа с хора, които ще ми правят номера?! По-добре сам нали?

LiL_MeoW
02-21-2009, 11:18
супер предобеден си , не всички хора са лоши и искат да те нашият

mirolubka
02-21-2009, 11:20
ami spored men prosto ima hora s takuv harakter.Moq nai-dobur priqtel be6e taka kato se zapoznahme,ve4no sam i ve4no ne6asten,stoe6e si samo u doma,ne mu se izlizashe nikude.V momenta e nai-golemiq kupondjiq,koito poznavam,obajda mi se no6tem da izlizame i vaobshte jivota mu se preoburna suvsem.I s teb shte stane taka,ako go povqrvash.Za da ne se polu4ava zna4i ne si popadnal na podhodqshtite hora za lubov i priqtelstvo..Imai turpenie!I ne se filmirai mng...

Snejkou
02-21-2009, 11:24
мерси за съветчетата :-P

UglyBakaGurl
02-21-2009, 15:20
да ти кажа не знам дали живееш в свой свят,но и аз мисля като теб...е да аз съм само на 13 почти 14 и какъв ли съвет мога да ти дам,но в наши дни със всички тези лицемерни хора,истинското като приятелството и любовта може да се открие много трудно... :(

BrokenInnocence
02-21-2009, 15:32
Вкарал си се сам в омагьосан кръг- мислиш си, че няма приятелство, срещаш някой и естествено веднага реагираш отрицателно, човека те за*бава, след което си мислиш, че това е поредното доказателство, че няма приятелство... Самотата и песимизма ти са факт, защото сам така си си го направил... Просто трябва да си смениш нагласата, това е. И разбира се, че има цял куп хора, които само чакат да те прецакат... но сряд тях има и такива, които имат потенциала да ти станат добри приятели... Това не значи, че трябва да се изолираш от всички, а че трябва да се научиш да ги преценяваш достатъчно добре...

SuNsEt
02-21-2009, 16:04
Истинско приятелство има,но истинска любов е толкова рядко срещана,че дори е на изчезване.Но не си мисли,че нямаш сродни души по Света,хах...просто за всичко си трябва време.Макар,че точно това,от което се нуждаем е време...Така е в живота.

sextazy_baby
02-21-2009, 16:22
Има любов,има и приятелство и това че не си ги открил не означава че съществуват...мисля,че момче на 19 трябва да има по-оптимистично виждане за живота...

Bellatrix
02-21-2009, 16:30
Не се вкарвай във филми. Това, че светът загрубя в последно време и стойностните хора намаляха значително, не значи че няма такива. Да, 90% от хората наоколо биха ти забили нож в гърба. Но винаги се появява и някой, който за нищо на света не би те наранил.
Аз вярвам в сродните души. Мисля, че колкото и скапан да е света, има някъде в него един човек, който е точно като за теб и се допълвате идеално. Това, че още не си го срещнал не значи, че няма да го срещнеш.

ПП. Стига с тия прибързани изводи. Еди кой си му разбили сърцето: "Любов няма", еди коя си най-добрата и приятелка и издала тайните: "Приятелство няма", еди кой си е сам от дълго време (ама е млад и има още много живот пред него): "Любов и щастие няма". СТЕГНЕТЕ СЕ!

soul1199
02-21-2009, 16:38
ima i istinska lubov,i istinsko priqtelstvo,prosto tova,4e ti ne si gi otkril vse o6e ne ozna4ava,4e ne su6estvyvat,vzemi naprimer maika ti i ba6a ti,ako nqma6e istinska lubov,nqma6e da si suzdaden,po-dobre da promeni6 naglasata si,ako si misli6,4e nqma lubov,nqma da q vidi6,dori i da ti izbode o4ite

Snejkou
02-21-2009, 16:42
Смятам, че родителите ми са в друго време, различно от това в което съм аз...едно време не е като сега!!!!

Bellatrix
02-21-2009, 16:44
Смятам, че родителите ми са в друго време, различно от това в което съм аз...едно време не е като сега!!!!
Не, не е. Сега хората са по-зли и по-нахални. И има много повече предразсъдъци.
НО това не значи, че няма любов. Или, че няма верни приятели. Само, че трябва да се откриете.

Snejkou
02-21-2009, 16:45
А как по какви начини? Защо не успявам..а търся навсъкъде и по всякакъв начин!!!

rusova
02-21-2009, 16:48
до някаква степен си прав че няма истинска любов и приятелство , ама ко толкоз сега един живот живееш като са гаврят с тебе и ти го прави това с тях и сичко ще е ок :) сичко с времето си не се отказваи и по малко ФИЛМИ гледай ;) ;) :-P :-P :-P :-P

Snejkou
02-21-2009, 16:49
Е на 19 съм..времето минава, а не намирам :(

Bellatrix
02-21-2009, 16:53
А как по какви начини? Защо не успявам..а търся навсъкъде и по всякакъв начин!!!
Може пък те да те намерят? А и е рано, както казах: животът е пред тебе. Ще се появят и гаджето и приятелите и тн... Принципно, аз досега съм имала много приятели и от тях само 1 е бил истински и още е. Не е толкова лесно да откриеш точния.
А що се отнася до момичето: наистина ли държиш точно сега да откриеш сродната душа и да си щастлив с нея? Има време. най-добре да я намериш, когато вече ти дойде време за женене или поне да е на маааалко по-късен етап от живота ти. Дотогава си намери момиче, с което да ти е весело, а и на нея също.

Snejkou
02-21-2009, 16:57
Ами не обичам нещата в последният момент, просто искам от сега, на 19 съм, сериозен съм, мисля, че сега е времето...

Lolitta
02-21-2009, 17:29
Всички близки, познати, роднини...родителите ми ми казват, че си живея в собствен свят..обеснявам им, че приятелство и любов в днешно време трудно се откриват..те спорят с мен и ми дават разни тъпи примери..възможно ли е да съм се затворил толкова много в себе си, че да съм станал толкова голям песимист или просто мисля реално..че наистина приятелството и любовта не съществуват?! На 19 съм, а непрекъснато съм сам..правя опити за приятелство с разни хора, но нещо пак не се получава и куцат нещата.. :? :?
И аз се чувствам по абсолютно същия начин.
Всяко следващо познанство е поредното разочарование, фалш... Няма приятелсто, още по- малко- любов...

jus7chy
02-21-2009, 18:14
Бате ако бях на твоята възраст секи ден на диско и чукаш наред нема пощада :evil:

Snejkou
02-21-2009, 18:39
Не обичам дискотеките - мразя алкохола и цигарите ;)

Salvation
02-21-2009, 18:44
Като за начало, ти си предубеден и някак песимистично разочарован.Е, явно си се затворил достатъчно в себе си, което води до застой в живота ти. Досега си 'патил' от хора, чувства, моменти, думи и сега се появяват 'компетентни' лица, които веднага да кажат, че истинска любов, приятелство не съществуват. Е, ценностите, макар и в процес на преходност, още са сред хората.А и не очаквай,че ако седиш и си повтаряш колко разочарован и тъжен си от околността, ще промениш нещо.Всъщност понякога човек трябва да си 'позволи да се очарова', просто защото не можеш винаги да градиш прегради и да не подчиняваш предразсъдъци. А и не е ли,че всеки си има собствен свят, така че от това мисля,че няма защо да се притесняваш. Просто е шанс да допуснеш някои да опознаят света ти, без да се опитват да го променят и разрушат. ;]

valdesbg
02-22-2009, 05:30
Всички близки, познати, роднини...родителите ми ми казват, че си живея в собствен свят..обеснявам им, че приятелство и любов в днешно време трудно се откриват..те спорят с мен и ми дават разни тъпи примери..възможно ли е да съм се затворил толкова много в себе си, че да съм станал толкова голям песимист или просто мисля реално..че наистина приятелството и любовта не съществуват?! На 19 съм, а непрекъснато съм сам..правя опити за приятелство с разни хора, но нещо пак не се получава и куцат нещата.. :? :?

Ами принципно сам си си виновен - тръгваш с нагласата че няма приятелство, лУбов, че всички са меркантилни ко*елета и това се предава на човека срещу теб. Е съгласи се че при такива конски дози песимизъм никой няма да издържи.

По въпроса - отивай в манастир, перфектния кандидат си. И да - изолирал си се от света, не знам по каква причина. Честно казано ми е интересно защо. Какво са ти направили хората?

Re5peC7
02-22-2009, 05:45
еми..не мисля, че имаш правилна представа за нещата. Сигурно чакаш някакво приятелство като по филмите, също и такава любов...малко ще се озориш докато намериш такова рядко явление. Разбирам те в какво положение си и ако ти е по-добре така, продължавай, ако не просто не бъди наивен и недей да имаш такива големи очаквания от нещата, че след това е кофти

Bubbly
02-22-2009, 15:44
Като за начало, ти си предубеден и някак песимистично разочарован.Е, явно си се затворил достатъчно в себе си, което води до застой в живота ти. Досега си 'патил' от хора, чувства, моменти, думи и сега се появяват 'компетентни' лица, които веднага да кажат, че истинска любов, приятелство не съществуват. Е, ценностите, макар и в процес на преходност, още са сред хората.А и не очаквай,че ако седиш и си повтаряш колко разочарован и тъжен си от околността, ще промениш нещо.Всъщност понякога човек трябва да си 'позволи да се очарова', просто защото не можеш винаги да градиш прегради и да не подчиняваш предразсъдъци. А и не е ли,че всеки си има собствен свят, така че от това мисля,че няма защо да се притесняваш. Просто е шанс да допуснеш някои да опознаят света ти, без да се опитват да го променят и разрушат. ;]
Съгласна съм. Имам чувството, че е на мода да се оплакваме от всичко и всички. Осъзнай, че не си единственият разочарован на този свят, а и колкото повече търсиш, толкова по-приятно ще ти е после.

bub1to
02-22-2009, 16:05
Абе хора какво очаквате да излезнете и да раздавате листовки из центъра да питате хората дали са истински приятели .... не става така. Търсиш еми като търсиш толкова усилено не намираш. Подобни неща се случват из веднъж когато попринцип най-малко очакваш иначе ако вземеш да я търсиш и тем подобни изглежда малко фалшиво. Има време много и твоето ще дойде.

Complicated
02-22-2009, 17:25
Само, защото не си ги открил, не означава, че ги няма! Спри да гледаш всичко от лошата страна. Спри да търсиш така, 'щото няма да намериш. Някой ден то само ще дойде при теб. :?

AFT
02-22-2009, 17:40
Да, приятелство и любов няма, колко ли страда половината население на Земята, заблуждавайки се, че са я намерили... Докато продължаваш да вярваш в нещо подобно, никога няма да си намериш приятели, да не говорим за любов.

la_loba_mariana
02-22-2009, 17:50
AZ SAM SA6TATA KATO AVTORA NA TEMATA,TAKA 4E NAPALNO TE PODKREPQM-PO-DOBRE SAM OTKOLKOTO S LO6A KOMPANIQ,A DEISTVITEELNO V TOZI LICEMEREN SVQT E TRUDNO DA SE NAMERI PRIATELSTVO I O6TE POVE4E LUBOV I TOVA E MN JALKO.

Darkkiss
02-22-2009, 18:16
Всички близки, познати, роднини...родителите ми ми казват, че си живея в собствен свят..обеснявам им, че приятелство и любов в днешно време трудно се откриват..те спорят с мен и ми дават разни тъпи примери..възможно ли е да съм се затворил толкова много в себе си, че да съм станал толкова голям песимист или просто мисля реално..че наистина приятелството и любовта не съществуват?! На 19 съм, а непрекъснато съм сам..правя опити за приятелство с разни хора, но нещо пак не се получава и куцат нещата.. :? :?

не мисля че живееш в собствен свят
мисля че вижееш в някой филм