PDA

View Full Version : зъбобол-лед?!?



YoAnNkA
02-21-2009, 12:14
Понеже не намерих такава тема,а на една приятелка и е спешно реших да направя тази тема.Приятелката ми и се е издула бузата от зъбобол,но в тяхното село зъболекар може да намери чак в понеделник....та въпроса ми е дали с лед може да се премахне тази издутина както например лед се слага при отток.Мерси предварително

afterforever
02-21-2009, 12:19
нищо няма да й стане, ако пробва

YoAnNkA
02-21-2009, 12:23
нищо няма да й стане, ако пробва

ама да не се влоши? :( каза,че е държала торбичка с лед върху подутата буза около 15мин. и нямало никакъв ефект,ако някой знае някакъв друг метод :(

afterforever
02-21-2009, 13:18
не може да се влоши, но може да не й помогне... то ледът помага, ако си се ударил, да пие един аспирин, друго не мога да се сетя

HyperBoy
02-21-2009, 17:47
..съвети от мен.
Никакво топло. (Може да е инфекция и топлото ще спомогне гнойта да се разжири)
Да не спи на болната страна.
По възможност да вземе доксициклин,но май не го дават без рецепта. А пък ако го дадат-на 12 часа по 1 капсула .
Аналгина комбиниран с бусколизин много помага..
Леда на мен не ми помогна ..,но все пак аз съм по-зле :D

YoAnNkA
02-21-2009, 18:47
..съвети от мен.
Никакво топло. (Може да е инфекция и топлото ще спомогне гнойта да се разжири)
Да не спи на болната страна.
По възможност да вземе доксициклин,но май не го дават без рецепта. А пък ако го дадат-на 12 часа по 1 капсула .
Аналгина комбиниран с бусколизин много помага..
Леда на мен не ми помогна ..,но все пак аз съм по-зле :D


сега се е изгула цялата и дясна страна,нито може да яде,едвам говори...... :( този доксициклин за какво ще и помогне?понне оттока ще отмине ли от доксициклин?

cherrypezz
02-21-2009, 19:30
Еми да изпие някакво обезболяващо и няма да е зле да си сложи лед.

HyperBoy
02-21-2009, 20:15
Оттока ще спадне ,когато инфекзията отслабне. Дксициклина повлиява инфекцията .. :-D

YoAnNkA
02-22-2009, 11:31
ходила е на зъболекар,извадили са и зъба и ся се чуди как да и спадне оттока :(