PDA

View Full Version : Въпрос за осмокласниците с езиков профил



SuNsEt
02-21-2009, 15:25
Питам се,дали се притеснявате за изпита ви по език накрая в 8 клас?Полагат го ученици,които са с езиков профил...На мен ми е все тая честно казано.Имам приятели,които се филмират прекалено много,но на мен нервите ми се изчерпаха в 7 клас. :-D Сега съм си супер и без да мисля за изпита.

masal
02-21-2009, 15:28
Питам се,дали се притеснявате за изпита ви по език накрая в 8 клас?Полагат го ученици,които са с езиков профил...На мен ми е все тая честно казано.Имам приятели,които се филмират прекалено много,но на мен нервите ми се изчерпаха в 7 клас. :-D Сега съм си супер и без да мисля за изпита. И да започна да се притеснявам,няма да е още от сега.А и английският ми е най-силният предмет.

SuNsEt
02-21-2009, 15:31
Еми на мен ми е литературата най-силният предмет,а за немския език...за сега втория срок съм си вдигнала успеха с една еденица,но честно казано съм средна работа,на спадове и...висини . :-D

LovelyGirl
02-21-2009, 15:57
Абе няма от какво да се притеснявате.Изпита е много лесен и определено няма да ви оставят да изкарате 2ки.А някой,ако по случайност изкара-не повтаря годината(както си мислят повечето хора).
И аз съм го държала и определено не е страшен :)

А на тези след 7ми клас ти е позволено да се притесняваш,защото все пак от това зависи къде ще те приемат :)

kalashnik
02-21-2009, 16:11
Ами въобще не ме е страх, руския ми е лесен и имам 6 за първия строк, таке че няма нищо страшно. Плюс това днешната олимпиада по руски, която се водеше трудна, беше адски лесна.

taNcheto93
02-21-2009, 16:35
Абе няма от какво да се притеснявате.Изпита е много лесен и определено няма да ви оставят да изкарате 2ки.А някой,ако по случайност изкара-не повтаря годината(както си мислят повечето хора).
И аз съм го държала и определено не е страшен :)

А на тези след 7ми клас ти е позволено да се притесняваш,защото все пак от това зависи къде ще те приемат :)
Така е, няма за какво да се притеснявате. Теста наистина не е нищо особено, не е изобщо труден, а напротив лесен е. Няма вероятност да ходите на поправителен, ако имате 2ка, освен ако и за срока не завършите със слаб.
Аз много гадно се прецаках с този изпит, защото изкарах 1,752 :razz: :lol: (или нещо подобно) и затова завърших годината с 4ка по Англ. език :( . Въпреки, че си знаех всичко не се справих ](*,)
Както и на изпитите след 7ми клас, не бива да бързате и изчитайте условията много добре. Стига да сте учили през годината ще се справите на теста :wink: .

gabi_94
02-21-2009, 17:11
изобщо не се притеснявам, защото знам че ще се справя :-D :P пък и ае ми е силен предмет, спокойна съм и защото колкото повече се притеснява човек, толкова повече се обърква и се разсейва

jilib0n
02-21-2009, 17:57
И да започна да се притеснявам,няма да е още от сега.А и английският ми е най-силният предмет.
+1 :)

danii1994
02-21-2009, 19:46
уфф,аз доста се притеснявам.. дано да се справяя :)

bishop
02-21-2009, 20:09
офф лапета, кво се притеснявате толкова? първо че не е толко страшно (аз с нулеви знания по немси изкарах 5ца) и второ че ако за 2 години няма внесени някакви големи промени, от един провал не би трябвало да следва нищо драматично. по мое време единствената полза от висок резултат на изпита беше стипендията която отпуска пощенска банка.

TheRestorer
02-21-2009, 20:23
Минал съм по пътя и какво стана:
-Излишно плашене за няма нищо
-Висене 3 часа, понеже бех последен ...

cherrypezz
02-21-2009, 20:25
Няма смисъл да се притеснявате :D
Нашият беше много лесен,дори не е нужно да учиш кой знае колко много :D

marilyn
02-21-2009, 21:48
Аз държах миналата година по испански такъв изпит, ама не беше труден бе, споко. А и да се притеснявате и да не се притеснявате няма да научите езика ако само си седите тук и си пишете темички... СПОКО. :):):)

Izzy_
02-22-2009, 04:55
Ами честно казано,не се притеснявам.Първо са ми казвали,че не е труден и второ-и 2 да изкараш няма никакво значение.(Което не значи,че може нищо да не пишеш и да си чакаш 2.) ;)

Balooon
02-22-2009, 06:39
Няма за какво да се притеснявам...Изпит като изпит, ако знам ще успея, ако не знам значи не заслужавам да съм там...
Първо знам достатъчно, за да го взема...
Второ не съм човек, който се притеснява от такива неща :D

ThePowerOfLove
02-22-2009, 07:51
Няма абсолютно за какво да се притеснявате. И нас ни заплашваха с повтаряне на година и т.н. но се оказа, че тая оценка не се взема никъде. Е все пак е хубаво да не е 2ка ;) Иначе теста не беше толкова труден, щом аз искарах 4,30 при положение, че не съм много добре по английски и само последния месец учих сериозно :)

LovelyGirl
02-22-2009, 11:45
Че изпита сега тест ли е :-o
При мен не беше тест.

Sweet_Play_F
02-22-2009, 12:40
Ами аз не се притеснявах на времето...След добрата подготовка,на изпита на всички ни беше супер лесно. :-)Take it easy! :smt006

bloodfrozen
02-22-2009, 13:22
Въпреки че не уча в паралелка с езиков профил, мен също ме очаква изпит в края на годината. Тъй като гледам, не съм се разтревожила особено. 8-) Но не бива и да подценявам изпита..

SuNsEt
02-22-2009, 15:28
До колкото знам,изпита е съчинение на някаква тема от сорта "Как прекарах лятото" ,обаче класната каза,че може да има и устен изпит...Имало много ''подводни камъни'' на изпита и т.н. Не знам...определено не съм притеснена макар,че не съм чак толкова добре в немския...
И тест ли щяло да има???

elsy
02-22-2009, 15:51
Няма какво да се притеснявате. Нашият миналата година беше под формата на тест - лисънинг, рийдинг, граматически въпроси и съчинение... Обаче оценяването беше много гадно. Хубавото е, че от този изпит не зависи нищо, смисъл просто една оценка в дневника... :)

6o6kotooo
02-22-2009, 17:18
хахах аз изопщо не се притеснявах по простата причина че ги пускат всичките освен ако не знаеш наистина дори и 1 дума споко зайци :D

webmast3rche
02-22-2009, 17:27
А аз защо разбрах , че ако не се вземе този изпит , се връщаш в старото училище от което си дошъл... Май вие не сте запозати

П.П уча в нег Бургас :D

elsy
02-22-2009, 18:33
^Не знам кой е запознат и кой не, също така не знам в твойто училище как е.
При нас миналата година тва беше просто една текуща оценка и от нея не зависеше нищо, нямаше никаква тежест.

webmast3rche
02-22-2009, 18:37
Оооо аз се надявам аз да не съм запознатия , защото иначе ще има големи притеснения ;D

LovelyGirl
02-22-2009, 19:16
^ Определено ти си незапознатия 8-)
Не те връщат в старото учулище определено.
Оценката се води текуща доколкото си спомням :)

webmast3rche
02-23-2009, 15:52
Я нека и други да изкажат мнение:Д

nefchi_bs
02-23-2009, 19:30
Той се води като текуща оценка,така че и 2 да имаш няма да е проблем ако имаш 5и 6 през срока...Спокойно..

nefchi_bs
02-23-2009, 19:32
А аз защо разбрах , че ако не се вземе този изпит , се връщаш в старото училище от което си дошъл... Май вие не сте запозати

П.П уча в нег Бургас :D

Божидаре ти си зле...Колко пъти АЗ да ти казвам,че НЕ Е ТОЛКОВА ВАЖЕН тоя изпит....

webmast3rche
02-23-2009, 20:51
А аз защо разбрах , че ако не се вземе този изпит , се връщаш в старото училище от което си дошъл... Май вие не сте запозати

П.П уча в нег Бургас :D

Божидаре ти си зле...Колко пъти АЗ да ти казвам,че НЕ Е ТОЛКОВА ВАЖЕН тоя изпит....


Олее и аз полудявам тука в къщи като стане дума за тоя изпит :D

nefchi_bs
02-24-2009, 04:12
А аз защо разбрах , че ако не се вземе този изпит , се връщаш в старото училище от което си дошъл... Май вие не сте запозати

П.П уча в нег Бургас :D

Божидаре ти си зле...Колко пъти АЗ да ти казвам,че НЕ Е ТОЛКОВА ВАЖЕН тоя изпит....


Олее и аз полудявам тука в къщи като стане дума за тоя изпит :D

Не се притеснявай неска на занималнята ще ти се скарам и всичко ще ти мине :D

GotTheLife
02-24-2009, 12:51
лесно е и все за три ще може да се направи 8-)

webmast3rche
03-12-2009, 19:20
:grin: :grin: :grin: :grin:

Cable
03-13-2009, 03:31
И аз щще държа по гръцки ама не ми пука много.Ще се справя. 8)

webmast3rche
03-13-2009, 18:58
Yooo! Гръцкият е готин език ;)

pam1
03-13-2009, 19:14
не тъй като няма да е решаваща оценка както преди години и не зависи от нея дали ще продължим абе все едно те изпитват писменно и тва е :)

DJEB
03-14-2009, 05:56
за момента не се притеснявам,ама не знам какво ше стане, като наближи,иначе много бих искала да го мина с над 5.20,ама ше видим де :D

VampireGirl666
03-15-2009, 10:07
Миналата година оценката просто се е пишела в дневника и не е повлиявала на годишната оценка.Тази година няма да е така.Ще се има предвит и оценката,която ще изкараш на изпита т.е. даже и г-жата да иска да ти пише 6,ти ако получиш слаба оценка,няма да има 6.Ще има и устен и писмен изпит,като на устния ще влизате по двойки,за да може да правите диалог,така че ако единия не знае нищо,другия също ще се провали.Изпита е някъде към средата на юни.Г-жата ще даде прогнозни оценки кой колко може да изкара и вече всичко ще зависи от нас.А за тези,които казват,че не се притесняват...Хм,със сигурност не им е безразлично.Все пак вие сте се преместили в друго даскало,за да учите езика и в един момент на края на годината гледаш в бележника 3-4.Няма да е много приятно... :)

neznaesh
03-15-2009, 11:16
Аха-ха-ха! Помня го този изпит, и аз съм го минавала. Госпожата много ни надъхваше да учим, защото изпитът бил страшно труден. Аз в осми клас учех много и дори ми беше голямо удоволствие и респективно изобщо не се притеснявах. По-слабите ми съученици още от началото на втория срок ме гонеха да ме обясняват къде около мен щели да седнат, за да могат да минат. Такива тактики бяха.. :-D
За мен изпитът беше интересен - имаше повече изключения, отколкото правилата, но аз знаех всичко и беше лесно. Но бих казала, че се изискваха знания дори, за да получиш 3.
Не мога да не се похваля, че имах 5,95 и то заради една доста глупава грешка - трябваше да пишем писмо и аз при подписването "Твой син, Марк" бях написала английската дума за "син", а не езика от изпита :D После госпожата ми вика "А, абе ти си писала на аглийски" :shock: :D :D

kitty9410
03-15-2009, 12:08
Не ми пука... 8-) Знам че ще го мина испанския ми е лесен :)

dadasa7
03-15-2009, 15:04
добре кажете ми сега карам го накрая на годината този тест и го зимам със 2 какво следва ако срачното ми е 4 първия срок и 5 втория как ще ми напишат текуща като ще е след края на годината некой би ли ми казал дали вопще има значение за този тест

Mihailova
03-15-2009, 15:16
Вчера правихме подготвителен за този изпит в края на годината. На граматика изкарах 5,04 , на Спийкинг - 6. Доволна съм , но може и още.

webmast3rche
03-15-2009, 18:27
Вчера правихме подготвителен за този изпит в края на годината. На граматика изкарах 5,04 , на Спийкинг - 6. Доволна съм , но може и още.


Ако някой има примерни такива да казва.

Mihailova
03-15-2009, 22:46
webmast3rche Няма как някой да ти даде примерен на твоя изпит , защото ги съставят преподавателите в твоето училище по дадения език , а не им ги спускат от министерството. Ако искаш мога да ти кажа , какво беше.

webmast3rche
03-16-2009, 03:40
Еми да , няма да е лошо :grin: :grin:

Mihailova
03-16-2009, 07:06
1-вото нещо е текст с разбиране. Дават ти един лист пред теб с изречения / без текст / и ти след като чуеш веднъж текста имаш 3 минути да попълниш "Вярно или грешно" , след което се чете още веднъж и вече имаш 7 минути.
2-рата част е отново свързана с "Вярно или грешно" и с текст , разликата е , че този път текста си го четеш сам. По-лесно е при отговарянето , но има доста подвеждащи изречения.
3-тото е упражнение , на което са ти дали изречение и дума , която е в скоби , да кажем "free" и от нея трябва да образуваш друга дума , за да се получи правилно -> пример: Freedom.
4-тото и 5-тото също бяха свързани с избиране на думи и изрази с цел правене на изречение. / Отвратително гадно , свързано е с 0-лево , 1-во и 2-ро склонение /
Следва съчинение / то дава най-много точки /. Темите се дават около 1 месец и нещо преди самия изпит.
Последното е " Спийкинг" , т.е. Говорене. Преди самият изпит около месец и нещо , два / при нас темите са 13 / , ти дават 12 теми , а една остава скрита. Теглиш сам , така че е въпрос на късмет.
При нас в стаята има 3-ма учители , като нито 1 от тях не ти преподава.

webmast3rche
03-16-2009, 10:35
Ахам само , че това това е на английски нали? То по немски някои от тия задачи ще са с променено условие , защото се пак и граматиката е друга :)

Иначе мерси.

BloomF
03-16-2009, 11:34
. :D

dadasa7
03-16-2009, 12:58
добре аз сега съм 8 клас и ува вав мехоно техникума във враца във паралелка със компове съм и уча по 13 час анг на седмица и госпожата ми казва че накрая на годината ще имаме тест и ако го неземем ще го пофтаряме септември и ако тогава го неземем оставаме пак във 8 клас и въпроса ми е вие пишете че това ще е като текуща оценка как ще е тукуща като ще е накрая на годината моля кажете ми че се притесниявам бая

everything_falls
03-18-2009, 15:21
ама въобще! та за какво да се тревожа не че разбирам много френския ... 8-)

Boyd
03-18-2009, 16:27
Толкова са лесни тия изпити, че нямам думи просто.. то е гавра т'ва! Ник'ви преснения за ник'ви изпити, щот' няма смисъл!

bloodyF
03-18-2009, 17:52
И да започна да се притеснявам,няма да е още от сега.А и английският ми е най-силният предмет.
+1 :)


+2 :)