PDA

View Full Version : Превод на Немски



M1ssS1xty
02-21-2009, 20:02
Здравейте,много ще съм благодарна ако някой може да ми преведе това съчинение на немски в Perfekt . Съчинението ми трябва за понеделник. Предварително много благодаря на всички . :):):)

А ето го и съчинението...


В събота пристигна моята приятелнка ( по писмо ) с нейното семейство от Германия. Те пристигнаха рано сутринта с автобус в Стара Загора . Тук бяха една седмица . Посрещнах ги на спирката . След това ги заведох в моята къща . Там мама беше приготвила за ядене. Приказвахме си за пътуването . Те донесоха от Германия подаръци за всички .После си починаха от дългото пътуване . След обяд излезнахме на разходка . Заведох ги в няколко наши църкви , показах им забележителностите на града. Отидохме да вечеряме в един ресторант . Там ядохме традиционни ястия . На всички много им харесаха . На следващия ден отидохме с колата на планина . Минахме през Велико Търново . Обиколихме града , снимахме се . Накупихме подаръци . Градът много им хареса както и хората всички бяха много весели . След това продължихме нашето пътуване до едно село в Балкана където ние имаме къща . Там останахме един ден . Ходихме в гората на разходка . Вечерта беше топла и приятна . На сутринта потеглихме към Стара Загора . На следващия ден продължихме обиколката си в града . Отидохме и до Пловдив и София . Българската столица много им хареса . Купихме им подаръци от всеки град които посетихме . Те много харесаха всичко и останаха със хубави спомени за страната ни . Аз много се раздвам че ги видях отново .


*Липсва описателно заглавие на Кирилица!
Точка 7 от Правила на форума (http://www.teenproblem.net/f/pravila.html).
Редакция на MakeMeLaugh

SoFarSoG00d
02-22-2009, 08:52
Ми нещо такова,може да има някоя друга грешка:
Mein Freund und ihre Familie von Deutschland waren am Samstag angekommen. Sie waren fr

Mementomori
02-22-2009, 09:04
Но това е Плусквамперфект.

SoFarSoG00d
02-22-2009, 09:28
Опа,да аз в това време съм го превела :),рбваше да е в минало,ама ги бъркам от английския език :)М не ми се превежда пак,ем то само да махне 'hat' и глаголът да е в минало време и е готово.

Water_lili
02-22-2009, 10:07
Опа,да аз в това време съм го превела :),рбваше да е в минало,ама ги бъркам от английския език :)М не ми се превежда пак,ем то само да махне 'hat' и глаголът да е в минало време и е готово.

мне и това не е перфектно време :D тва е най обикновено минало време, перфектно е като haben и sein са си в сегашно време + третата форма на глагола. Но определено времето е най малкия проблем на превода ти :wink:

SoFarSoG00d
02-22-2009, 10:08
Еми тва са ми спомените от немския,все пак съм го учла съсвем малко :),да беше английски ама...пък да не мислиш,че върпосната учителка,която ще го проверява е голям специалист,като знам какви са повечето,все 4-5 ще и пише,нали няма да е 2-ка :) просто се опитах да помогна,пък ако е толкова зле нека някой друг да направи превода и така.
А все пак както виждам живееш в Германия и е нормално да откриеш хиляди грешки.

qnkasladuranka
02-22-2009, 12:02
Meine Brieffreundin und ihre Familie sind am Samstag aus Deutschland angekommen. Sie sind fr

M1ssS1xty
02-22-2009, 12:37
Много много ви благодаря на всички,спасявате ми живота . :*:* Благодаря ти SoFarSoG00d . :-) :-)

SoFarSoG00d
02-22-2009, 12:37
Много много ви благодаря на всички,спасявате ми живота . :*:* Благодаря ти SoFarSoG00d . :-) :-)
По добре не ползвай моят превод,защото времето ми е сгрешено,момичето след мен има перфектен превод :)

M1ssS1xty
02-22-2009, 15:36
Много много ви благодаря на всички,спасявате ми живота . :*:* Благодаря ти SoFarSoG00d . :-) :-)
По добре не ползвай моят превод,защото времето ми е сгрешено,момичето след мен има перфектен превод :)

Да добре :) Благодаря и на теб за отделеното време :)