PDA

View Full Version : Маски и боя?!



shmatka888
02-22-2009, 10:17
Наскоро си боядисах косата с безамонячна боя, която се отмива след..около 25 измивания.Попринцип косата ми е много тънка и доста рядка, а от 1 2 месеца насам още повече уредя.Бях чула някъде че като си правя маски боята много бързо пада..вярно ли е?! И как мога да си запазя цвета на косата за по-дъго?
А и другото което исках да питам..Каната по- дълготраен цвят ли има от безамонячните бои :-o :oops:

gia_sena_mono
02-22-2009, 12:00
Ne moga mnogo da ti pomogna,no az se boqdisvam s boq,koeto sys sigurnost ima amonqk.Polzvam maska,no ne mnogo chesto i cveta mi ne se otmiva.Mojesh da zapazish cveta kato izpolzvash nqkoi shampoan,balsam za boqdisana kosa-spored men.
A kolkoto do kynata ne sym izpolzvala i neznam kolko dyrji.

shmatka888
02-22-2009, 16:26
А има ли значение дали си изправям косата...защото аз много често я изправям спреса на 200 градуса :D

gia_sena_mono
02-22-2009, 16:28
Mislq, che nqma, no zashto q izpravqsh chak na 200 gradusa?

Liar
02-22-2009, 16:29
По принцип от домашните маски за коса боята пада,но все пак кажи с какви съставки е твоята?
А за да запазиш цвета трябва да използваш шампоан и маска за боядисана коса.
Пресата не пречи на цвета,пречи на косата ;]

shmatka888
02-22-2009, 16:45
Еми аз попринцип си правя маски с квото намеря в къщи :D Най-често яйце, зехтин, мляко, бадемово масло..и други подхранващи...От скоро започнах да използвам и хининова вода след къпане...Сега мисля да си взема тривитаминол, а фризьорката ми препоръча маска със зехтин и лук за сгъстяване на косата...

Liar
02-22-2009, 16:48
Всички неща,които си изброила свалят боята,включително и Тривитаминола.За зехтина само не съм напълно сигурна,но неговата консистенция е като на бадемовото масло...
Ако държиш да си запазиш боята за по-дълго,но исках подхранване-може да пробваш с някакви ампули или лосион.

shmatka888
02-22-2009, 17:36
Всички неща,които си изброила свалят боята,включително и Тривитаминола.За зехтина само не съм напълно сигурна,но неговата консистенция е като на бадемовото масло...
Ако държиш да си запазиш боята за по-дълго,но исках подхранване-може да пробваш с някакви ампули или лосион.

Мерси :-) Мисля да мина на кана и просто да се каносвам по-често...поне не ми вреди на косата :)

Dian4ety
02-23-2009, 11:49
Еми аз попринцип си правя маски с квото намеря в къщи :D Най-често яйце, зехтин, мляко, бадемово масло..и други подхранващи...От скоро започнах да използвам и хининова вода след къпане...Сега мисля да си взема тривитаминол, а фризьорката ми препоръча маска със зехтин и лук за сгъстяване на косата...

Къква е тази маска със зехтин? :-o :-)

shmatka888
02-23-2009, 11:55
Еми аз попринцип си правя маски с квото намеря в къщи :D Най-често яйце, зехтин, мляко, бадемово масло..и други подхранващи...От скоро започнах да използвам и хининова вода след къпане...Сега мисля да си взема тривитаминол, а фризьорката ми препоръча маска със зехтин и лук за сгъстяване на косата...

Къква е тази маска със зехтин? :-o :-)


Ми настъргваш 1 глава лук и изтискваш сока, прибавяш зехтин..зависи каква ти е дължината на косата.Намазваш си корените на косата, завиваш я с няква торбичка, кърпа или както решиш и стоиш така час-час и половина :)

yozii
02-23-2009, 12:10
Еми аз попринцип си правя маски с квото намеря в къщи :D Най-често яйце, зехтин, мляко, бадемово масло..и други подхранващи...От скоро започнах да използвам и хининова вода след къпане...Сега мисля да си взема тривитаминол, а фризьорката ми препоръча маска със зехтин и лук за сгъстяване на косата...

Къква е тази маска със зехтин? :-o :-)


Ми настъргваш 1 глава лук и изтискваш сока, прибавяш зехтин..зависи каква ти е дължината на косата.Намазваш си корените на косата, завиваш я с няква торбичка, кърпа или както решиш и стоиш така час-час и половина :)
omg ne iskam da si mislq na kvo 6te zamiri6a :-o

shmatka888
02-23-2009, 14:08
omg ne iskam da si mislq na kvo 6te zamiri6a :-o

Оо да...това е другото..аз същност не съм я пробвала тая маска ама и аз мисля че доста ще мирише 8-)

Dian4ety
02-23-2009, 15:19
omg ne iskam da si mislq na kvo 6te zamiri6a :-o

Оо да...това е другото..аз същност не съм я пробвала тая маска ама и аз мисля че доста ще мирише 8-)

Няма ли да пари на очите :shock: :-o

Liar
02-23-2009, 16:19
Всички неща,които си изброила свалят боята,включително и Тривитаминола.За зехтина само не съм напълно сигурна,но неговата консистенция е като на бадемовото масло...
Ако държиш да си запазиш боята за по-дълго,но исках подхранване-може да пробваш с някакви ампули или лосион.

Мерси :-) Мисля да мина на кана и просто да се каносвам по-често...поне не ми вреди на косата :)
Зависи на каква кана попаднеш.Има и фалшиви.Някои съдържат съставка,която я има и в боите и вреди,но не мога да си спомня как се казваше 8-) Между другото нали знаеш че от каната няма отърване,за радлика от боята?

shmatka888
02-26-2009, 18:40
Между другото нали знаеш че от каната няма отърване,за радлика от боята?

Някой казват че се отмива, други не...незнам я какво да вярвам :D

Jamalska
02-26-2009, 18:54
Аз ти казвам,че не се отмива,и червена и черна съм се правила-не е падала.

shmatka888
02-27-2009, 12:23
А ще хване ли върху боя :(

therichbitch
02-28-2009, 20:43
А ще хване ли върху боя :(
ми не толкова добре, но като се има предвид че си се мацала с безамонячна може и да е по- лесно :)
П.П. КЪНАТА И БОЯТА НЕ СА ДОБРА КОМБИНАЦИЯ!!!

sadsad
02-28-2009, 21:32
Къната след боя не хваща. Освен ако не е минало много време и вече пак ти е естествения цвят.