PDA

View Full Version : Легализиране на Тревата



balon4eee
02-22-2009, 11:09
Не мислите ли ме е време е отново да защитим исканията си ?

‘За’ или ‘против’ сте легализирането на леките наркотици, като марихуаната например. Ще се радвам да чуя мнения, дори да са “wazzzzzzupppp”, което ще броя за ‘Да’ :)


Какво мисля аз?

Личното ми мнение е, че те трябва да бъдат легални и дори вредните ефекти, които тютюна оказва на използващия го и на околните, тук липсват. Защо обществото разрешава да бъде тровено от цигарения дим или приема избора на хората, които всеки ден умират от това, че пушат тютюн (или пият тютюн), а не приема избора на хора, които искат да ‘дръпнат една трева’, които нито вредят на себе си (ако не прекалят), нито на околните.

Трябва да се даде свобода, но тя да бъде контролирана.

Тоест :
1. Както за лекия наркотик алкохола , така и за тревата да има тест за шофиране.
2.Да не се пуши на обществени места , но когато забранят и на тютюнопушачите .


смятам, че не е редно да се слагат всички наркотици под един общ знаменател, защото има различни видове, различни ефекти и различни вреди (и различни ползи). Специaлно за тревата например, не виждам причина да е нелегална. Първо всички я пушат и без това, и единствените (поне в България), които са облагодетелствани са куките (които обичат да прибират по някое подкупче като те хванат с трева) и дилърите (защото най-вероятно ще стане по-евтина ако се легализира и (евентуално) комерсиализира). Второ (и по-важно) правителствата си позволяват прекалено избирателно да решават, кое е вредно и кое не: Факт е, че тютюна и алкохола са си наркотици, но е и факт, че са индустрии за милярди долари. Факт е, че за не чак толкова “известни” “дроги” не ги е еня политиците и не си играят да ги правят нелегални, нищо, че да използваш DXM или Salvia е доста по-сериозно от гледна точка на ефекта. Факт е също, че мога да си купя пистолет, който както и да го гледаме не смятам, че е “полезен” за здравето. Факт е, че мога да предрусам с развалено сирене (примерно). И все ще е легално…

Защо цигарите са позволени, въпреки че не са по-полезни от тревата? Защото зад това стои огромен бизнес! Същото е и с алкохола.

Освен това, “меките” наркотици имат благотворно влияние върху страдащите от някои заболявания, рак например. Защо трябва болните от рак да ги тъпчат с морфин (откровено твърд наркотик), вместо болките им да се облекчават с марихуана, към която не се привиква?


Тревата Трябва да бъдат легализирани!И нещата ще се развият на по-високо ниво,към по-добро за всички нас,независимо употребяващи или не.

ChezZ
02-22-2009, 11:14
Aми какво да ти кажа човече... аз съм много зад твоето мнение, но сега и с тоя ЕС и т.н. просто няма начин да стане...

your_secret
02-22-2009, 11:17
wazzzzzzupppp 8-)
няма да е зле да направят такива кафенета, в които да я продават, като в холандия
тъкмо ще идват повече туристи :lol:
нооо както каза ChezZ едва ли ще стане заради ЕС :?

raduna
02-22-2009, 11:22
"Музика и ТВ"?

SiSsKkAa
02-22-2009, 11:28
аз съм против.

Rowdy
02-22-2009, 11:34
и без тва в момента всеки пуши, а намирането й е като да идеш до магазина и да търсиш студена бира :-o

RiseGirl
02-22-2009, 14:12
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=232024