PDA

View Full Version : проблеми в дългата връзка



Sharpay
02-22-2009, 13:11
с приятеля ми сме заедно от година и 1 месец и от на4алото нещата бяха много добре. Той се държеше невероятно, идваше си (не е от моя град) и прекарваше свободното си време с мен и му личеше че му доставя удоволствие, викаше ме навсякъде с него... Връзката ни е страшно изтезана от разтоянието м/у нас и от малкото време което прекарваме заедно.. даже лятото 2 месеца работи на морето и не сме се виждали и въпреки това си вярвахме един на друг,чувахме се всеки ден и всеки знаеше къде е другия в вс един момент. Сега се държи много странно.. идва си, но прекарваме много много малко време заедно,вече не е толкова весел както преди, даже обратнто - постоянно е нацупен.. незнам дали е заради някой от нас двамата или е от някакви външни фактори(завършва тази година, матури, изпити ала бала, които да го правят нервен)
Мислите ли че такава връзка има продължение??
Имали ли сте такива "слаби" моменти в дълга връзка и как сте ги преодолявали ??
Какви са проблемите в вашата връзка и как се опитвате да ги решавате??

valdesbg
02-22-2009, 13:15
с приятеля ми сме заедно от година и 1 месец и от на4алото нещата бяха много добре. Той се държеше невероятно, идваше си (не е от моя град) и прекарваше свободното си време с мен и му личеше че му доставя удоволствие, викаше ме навсякъде с него... Връзката ни е страшно изтезана от разтоянието м/у нас и от малкото време което прекарваме заедно.. даже лятото 2 месеца работи на морето и не сме се виждали и въпреки това си вярвахме един на друг,чувахме се всеки ден и всеки знаеше къде е другия в вс един момент. Сега се държи много странно.. идва си, но прекарваме много много малко време заедно,вече не е толкова весел както преди, даже обратнто - постоянно е нацупен.. незнам дали е заради някой от нас двамата или е от някакви външни фактори(завършва тази година, матури, изпити ала бала, които да го правят нервен)
Мислите ли че такава връзка има продължение??
Имали ли сте такива "слаби" моменти в дълга връзка и как сте ги преодолявали ??

По принцип съм против връзките от разстояние. Рано или късно на човек му писва да може да вижда другия само в определени дни или изобщо да не може да го вижда. Та според мен няма бъдеще подобна връзка. Слаби моменти съм имал - сядам говоря с партньора ми и разбираме къде се корени проблема. От там нататък е лесно.

prettyIdeath
02-22-2009, 13:16
Нормално е да е един човек да е напрегнат. Не трябва да търсиш веднага вината в теб. По-добре го изненадай с нещо, зарадвай го... или не знам и аз ... просто го разсей от мислите му. Ако не - седни и поговори с него защо се получава така.
Аз също имам дълга връзка (2год.) и много често сме имали критични моменти. Нормално е ;)

sadsad
02-22-2009, 13:20
Нормално е да има проблеми в една връзка.Поговори с него, кажи му как се чувстваш и се надявай да те разбере.Ти сама от този разговор ще разбереш дали трябва да се все още заедно и дали имате бъдеще като двойка.

vesSynkaa
02-22-2009, 15:22
Ми възможно е и да си му омръзнала .. Защо не поговориш с него на тази тема ? Мисля , че това е най-доброто , което можеш да направиш . :)

Sharpay
02-22-2009, 15:52
преди няколко дена му разказах как се чувствам и той не каза нищо.. на следващия ден не сме се чували, а ми писа смс за лека нощ(така правеше в началото всеки ден), вчера ми се обади, защото се беше притеснил дали съм се прибрала заради лошото време и днес ми звънна просто ей така да разбере как съм и да ми разкаже как му е минал деня :smt102 :smt102 :smt102 :smt102 :smt102 :smt102

sadsad
02-22-2009, 15:57
преди няколко дена му разказах как се чувствам и той не каза нищо.. на следващия ден не сме се чували, а ми писа смс за лека нощ(така правеше в началото всеки ден), вчера ми се обади, защото се беше притеснил дали съм се прибрала заради лошото време и днес ми звънна просто ей така да разбере как съм и да ми разкаже как му е минал деня :smt102 :smt102 :smt102 :smt102 :smt102 :smt102
Недей да го избягваш, но се дръж по студено с него. Ако те попита, защо се държиш така, кажи му пак. Все пак и двамата трябва да се щастливи.

bub1to
02-22-2009, 16:00
Според мен не си му омръзнала просто вижда че връзката ви няма бъдеще и общо взето не е като нормална връзка и се е отдалечил и е нормално. Не може да е защото е напрегнат ..... това може да му се отразява на настроението но не и на това колко често се виждате. И ти каза че си му обяснила как се чувстваш еми добре хубаво си направила ама защо не попита той как се чувства първо защото е явно че нещо не е наред с него не с теб .

LovelyGirl
02-22-2009, 16:03
Трябва да седнете и да поговорите.Трябва да си обсъдите връзката и какво става и не става с нея.
Разговорите са най-важното нещо!

vesSynkaa
02-22-2009, 16:22
Щом не ти е замълчал пак говори с него и го попитай какво не е наред . И ако пак си замълчи му затвори телефона и като реши да ти отговори на въпроса да ти се обади .. :o

Sharpay
02-22-2009, 16:25
един познат се опита да ме впечатли, а аз се правя на ударена защото искам да дам още един шанс на дългата връзка,а незнам дали има смисъл.. вие кое бихте предпочели??
Новия, интересния,който ще се държи добре за да ви впечатли или това с което сте свикнали,сигурността?

vesSynkaa
02-22-2009, 16:30
Ами лично аз , ако си обичам момчето няма да ме интересува другия , ако ще и да е принц.Но ако нещата не вървят на добре и не се получава просто ще говоря с гаджето си,ще си изясня нещата и тва е .. А ако скъсаме , здраве да е !

sadsad
02-22-2009, 16:30
един познат се опита да ме впечатли, а аз се правя на ударена защото искам да дам още един шанс на дългата връзка,а незнам дали има смисъл.. вие кое бихте предпочели??
Новия, интересния,който ще се държи добре за да ви впечатли или това с което сте свикнали,сигурността?
Недей да прибързваш с новите връзки. Изчакай да се изяснят нещата между теб и сегашния ти приятел. После вече му мисли за други.

porky
02-22-2009, 16:41
Първо искам да ти кажа едно браво, защото си успяла да създадеш стабилна връзка от разстояние :)
А ти след разговора ви забеляза ли някаква промяна в поведението му? Може да е разбрал как се чувстваш. А пък може да има проблеми и те да са причината да се държи така и да не иска да ти саже за да не се притесняваш

Sharpay
02-22-2009, 16:51
Първо искам да ти кажа едно браво, защото си успяла да създадеш стабилна връзка от разстояние :)
А ти след разговора ви забеляза ли някаква промяна в поведението му? Може да е разбрал как се чувстваш. А пък може да има проблеми и те да са причината да се държи така и да не иска да ти саже за да не се притесняваш

не съм се старала да правя някакви точно определни неща или да прилагам някакви тайни хватки просто се получи от самосебеси. И двамата бяхме мн заинтригувани, желаещи тази връзка и адски щастливи от факта,че сме заедно и се радваме заедно на свободното си време. А разлика след тазговора.. еми писа ми смс просто за лека нощ.. като ми се обажда усещам как ми се усмихва и не ми се обажда защото трябва да се чуем днес и да отбие номера(ако беше така нямаше въобще да звъни като сме поздърпани), а се оббажда и пита какво съм правила през деня.. надявам се да няма проблеми, за които незнам - попринцип е най- искрения и открит човек и ми споделя абсолютно всичко ( в началото ми беше досадно да говори толкова много, н сега мога да го слушам с часове и да ми е интересно ) и се надявам проблема да не е в загубата на интерес към мен, а в напрегнатото ежедневие

Gerrytooo_
02-22-2009, 18:41
as i moqt priqetl ne sme ot 1 grad tova ne ni pre4i dase vijdame.. hodim ot 8 meseca.. i da ima6e tkav period po4ti sy6tiq kato pri teb.. as otidoh na more.. posle pri rodnini i taka ne se vijdahme 1 mesec.. na men mi povliqha priqteli koito mi kazvaha predstavisi sega s koq moje da e i t.n. i logi4no az se otdrypnah malko .. trqbva6 mi okolo 1 2 sedmici za da se opravq no pres tova vreme toi use6ta6e 4e sam promenena.. re6i 4e im adryg i po4nahme dase karame vseki den ne behme v nastroenie.. no as ne se otkazah ot nego poedno vr si misleh 4e moje da ima dryga kakto i toi si e pomislil sy6toto.. no v kraq na smetka za moe 6tastie go preodolqhme i sega sym po 6tastliva ot vsqkoga :) mislq 4e 6te se opravqt ne6tata mejdu vas prosto trqbva malko vr i razgovor i dase vijdate razbirase :)

miss_kiss181
02-22-2009, 19:00
ami az imam 3 godi6na vruska za tezi 3 godini s priqtelq mi sme prejivqli kakvo li ne noooo za nas rastoqnieto i doverieto nikoga ne sa bili problem. Tui kato toi u4i v burgas zado4no no vse pak go nqma po dosta dulgo vreme,az se zanimavam s tanci i su6to patuvam no vse pak si imame doverie.Otnosno vijdaneto ami kogato i dvamata sme v sofiq koeto se slu4va 4esto sme non stop zaedno slu4va ni se 1-2 puti sedmi4o samo toi da si spi v tqh sam i az da sum si v nas za da se vidq v na6te ina4e po 4esto sme zaedno i sme v tqh.Ne6tata sa perfektni no kogato usetime 4e nqkoi ot dvamata ima problem kakto ti kaza 4e stava zatvoren,mra4en i tujen vinagi se govori na tazi tema.Govorime,spodelq izslu6vame se i se opitvame da si pomogneme po nqkakuv na4in ako nqma kak togava prosto se is4akva da mine stresoviq periot i tova e.Pres tova vreme prosto pravi6 pve4e kompromisi za6toto drugiq e po-razdraznitelen i se pali za sqko ne6to,izbqgva6 skandalite i zaqjdaniqta prosto si po -toleranten.Pri men ne6tata sedqt taka :) vajnoto da se obi4ate vsi4ko dr 6te se opravi i 6te mine s vremeto

Punisherrr
02-22-2009, 19:32
един познат се опита да ме впечатли, а аз се правя на ударена защото искам да дам още един шанс на дългата връзка,а незнам дали има смисъл.. вие кое бихте предпочели??
Новия, интересния,който ще се държи добре за да ви впечатли или това с което сте свикнали,сигурността?

И моята връзка започна така... почти всяка седмица посещения от негова страна (и той е от друг град).
Трудни моменти - колкото искаш...няколко опита от негова страна да дойде да живее в София - провал... все нещо се объркваше.

Както ти си написала горе - други момчета се навъртат,теб понякога ти писва да чакаш,чакаш,чакаш и ти се ще и ти да се позабавляваш...изнервяш се... иска ти се да имаш някой до теб не само за няколко часа на месец... (е,май малко се впуснах в моите емоции ама ... 8-) предполагам и ти си го изпитвала )
Та... всичко това е гадно,но си струва ако имате някаква идея как да продължат нещата ;) Говорете за тия работи... питай го каква е причината да се държи така.. може просто да е изпаднал в някоя леека депресийка,заради положението ви... а може и да му е писнало :( ... просто говорете за това и разбери ;)

Не знам за теб,но сега съм щастлива,моя човек е при мен и виждам,че си е струвало да чакам година и 5 месеца. ;)

Sharpay
02-22-2009, 19:45
на мен не ми е кофти че сме от различни градове, а че съм в невидение... мразя да не знам какво се случва, а той ме кара да се чувствам така... ваобще не искам да му държа сметка какво прави и каде ходи ама извинявай това събота да се чуем чак в 3 следобед е адски гадно..

Naughty_
02-22-2009, 19:54
един познат се опита да ме впечатли, а аз се правя на ударена защото искам да дам още един шанс на дългата връзка,а незнам дали има смисъл.. вие кое бихте предпочели??
Новия, интересния,който ще се държи добре за да ви впечатли или това с което сте свикнали,сигурността?
А замисляш ли се, че новия и интересния ,който ще се държи добре и той след време ще започне да се държи така.....и ако при всяка трудност зарязваш всичко и тръгваш с по някой нов...се получава един омагьосан кръг, нали се сещаш? Просто трябва да си решаваш проблемите, а не да бягаш от тях 8)

XTREMEFREERIDE
02-22-2009, 20:04
Знам какво е да поддържаш връзка от разстояние, повярвай ми.
Наистина не е лесно, но не е и невъзможно.
Ходите от година и един месец.
Вярвам, че нямаш проблем да говориш с него за това.
Наскоро имах същия проблем с приятеля ми.
Е, ходим от по малко време (9 месеца), но адски много държим един на друг.
Та на скоро, забелязах нещо като безразличие у него.
Помислих си едва ли не, че му е омръзнало от мен и изобщо от тази трудна за поддържане връзка.
Както и да е.
Писах му по скайпа, а той каза, че предпочита да говорим за това като се видим.
Дойде момента, поговорихме си сериозно за нас.
И сега всичко е просто супер.
Опитайте да поговорите.Може да помогне.

Punisherrr
02-22-2009, 20:22
на мен не ми е кофти че сме от различни градове, а че съм в невидение... мразя да не знам какво се случва, а той ме кара да се чувствам така... ваобще не искам да му държа сметка какво прави и каде ходи ама извинявай това събота да се чуем чак в 3 следобед е адски гадно..

Ем и аз съм имала такива дни,в които сме се чули един път вечерта ... не са малко тия дни. ;)
Но не съм се чудила и за миг къде е и какво ли прави... защотото просто...той е казал,че е на работа - значи е на работа ;)
Доверието нещо май... го няма или какво?

x3eme
02-22-2009, 23:32
Проблемите винаги се появяват и трябва да ги преодоляваме.

Sharpay
02-23-2009, 11:41
на мен не ми е кофти че сме от различни градове, а че съм в невидение... мразя да не знам какво се случва, а той ме кара да се чувствам така... ваобще не искам да му държа сметка какво прави и каде ходи ама извинявай това събота да се чуем чак в 3 следобед е адски гадно..

Ем и аз съм имала такива дни,в които сме се чули един път вечерта ... не са малко тия дни. ;)
Но не съм се чудила и за миг къде е и какво ли прави... защотото просто...той е казал,че е на работа - значи е на работа ;)
Доверието нещо май... го няма или какво?

има го доверието просто петък си идва попринцип и живее на минута и половина от дома.. ИЗвинявай и да се чуем 1 път за целия ден или да ми се яви 3 часа пред дома и да каже имах работа с баща ми...

Wrathchild
02-23-2009, 11:49
Ами виж сега, възможно е да е изнервен от ученето. Просто в един момент във връзката започва влиянието на външните фактори.
А защо не говориш с него и не споделиш притесненията си? Кажи му, че усещаш, че е нервен, че си загрижена за него и да ти сподели ако има нещо. Нека знае, че в твое лице има подкрепата. Защото ще стане много страшно между двамата, в случай, че има неща, които го притесняват, а ти му дуднеш на главата...

sextazy_baby
02-23-2009, 15:09
Когато имаме някакъв проблем - говорим и обсъждаме всичко,което ни тревожи

Femus
02-23-2009, 15:21
ам не си ли се опитвала да говориш с него да го попиташ какъв е проблема

angelcheeee_93
02-23-2009, 15:25
Не мисля,че това е слабост.Спокойно ,временно е.Във всяка връзка го има.ЩЕ отмине :)

Sharpay
02-23-2009, 15:25
какво да го питам той когато не е на кеф се държи тъпо/цупи се за най-малкото,а когато е на кеф не иска да се караме(попринцип каквито и да са по-сериозни разговори завършват с караници)

sadsad
02-23-2009, 15:46
какво да го питам той когато не е на кеф се държи тъпо/цупи се за най-малкото,а когато е на кеф не иска да се караме(попринцип каквито и да са по-сериозни разговори завършват с караници)
Дай му свобода, за да разбере какво иска. Ако те иска ще се върне при теб, ако не, не ......

Sharpay
02-23-2009, 15:56
какво да го питам той когато не е на кеф се държи тъпо/цупи се за най-малкото,а когато е на кеф не иска да се караме(попринцип каквито и да са по-сериозни разговори завършват с караници)
Дай му свобода, за да разбере какво иска. Ако те иска ще се върне при теб, ако не, не ......

напоследък не съм го притеснявала въобще.. когато иска той звъни.
... но не съм от най-търпеливите и бързо ще ми писне да чакам..

kypo
02-23-2009, 15:57
какво да го питам той когато не е на кеф се държи тъпо/цупи се за най-малкото,а когато е на кеф не иска да се караме(попринцип каквито и да са по-сериозни разговори завършват с караници)
Дай му свобода, за да разбере какво иска. Ако те иска ще се върне при теб, ако не, не ......
тва е лесно да се каже, но да чакаш да се върне е едно от най-трудните и гадни неща на света... аз чакам все още да видя ще се върне ли моето момиче и е много тежко

Punisherrr
02-23-2009, 16:03
какво да го питам той когато не е на кеф се държи тъпо/цупи се за най-малкото,а когато е на кеф не иска да се караме(попринцип каквито и да са по-сериозни разговори завършват с караници)

Еми доста глупаво се държи твоя човек... не знам кво да ти кажа...странно ми как може от толкова време да сте заедно и да не може да седне да ГОВОРИ с теб за това,което го тревожи... :-o за мен е странно това..
Щом не иска да каже какво му е...де да знам.. понамекни му,че не ти е особено приятно така..
И все пак не мога да ти дам кой знае какъв съвет,понеже не си представям моето момче да постъпва така...
успех все пак ;)

sadsad
02-23-2009, 16:12
какво да го питам той когато не е на кеф се държи тъпо/цупи се за най-малкото,а когато е на кеф не иска да се караме(попринцип каквито и да са по-сериозни разговори завършват с караници)
Дай му свобода, за да разбере какво иска. Ако те иска ще се върне при теб, ако не, не ......
тва е лесно да се каже, но да чакаш да се върне е едно от най-трудните и гадни неща на света... аз чакам все още да видя ще се върне ли моето момиче и е много тежко
Знам, че е трудно, но иначе не виждам как ще го остави да разбере какво иска.

iiirish
02-24-2009, 08:45
Някъде бях чела, че най-трудния период на всяка връзка е между първата и втората година. Ако този период се преодолее, то връзката има бъдеще. И наистина има логика, защото до първата една година всичко е розово, вие си вярвате, обичате се, искате да бъдете възможно най-дълго време заедно. Но след като мине толкова време, този който не обича истински ще започне да кливва от пътя, да гледа настрани, да внася тягост във връзката. А този, чиито чувства са истински ще се чувства и през втората и през третата година така както в началото. Сама си прави изводите

Sharpay
02-24-2009, 12:35
аз си ги направих и сложих край на незнанието и кофти настроението.. да прави каквото иска.. Вчера идва до дома и ме прегръща, целува ме по бузите.. след това го питах някои работи за нас и той ми отговори много неясно => и той незнае какво иска. Аз знам аз си искам живота дали ще е с него или без него това са просто подробности 8) 8) 8) 8)

...В НАЧАЛОТО МЕ УБЕДИ С ПОВЕДЕНИЕТО СИ ЧЕ СИ ЗАСЛУЖАВА ДА СПРА ДА СЕ ВИЖДАМ С ВСИЧКИТЕ СИ ПРИЯТЕЛИ ОТ МЪЖКИ ПОЛ И ДА СЕ ЗАНИМАВАМ С ДРУГИ МОМЧЕТА,НО В КРАЯ МЕ УБЕДИ В НАПЪЛНО ОБРАТНОТО... ДАВАЛА СЪМ ПРЕКАЛЕНО МНОГО НА ЧОВЕК, КОЙТО НЕ ГО ЗАСЛУЖАВА :x :x

sadsad
02-24-2009, 12:48
аз си ги направих и сложих край на незнанието и кофти настроението.. да прави каквото иска.. Вчера идва до дома и ме прегръща, целува ме по бузите.. след това го питах някои работи за нас и той ми отговори много неясно => и той незнае какво иска. Аз знам аз си искам живота дали ще е с него или без него това са просто подробности 8) 8) 8) 8)

...В НАЧАЛОТО МЕ УБЕДИ С ПОВЕДЕНИЕТО СИ ЧЕ СИ ЗАСЛУЖАВА ДА СПРА ДА СЕ ВИЖДАМ С ВСИЧКИТЕ СИ ПРИЯТЕЛИ ОТ МЪЖКИ ПОЛ И ДА СЕ ЗАНИМАВАМ С ДРУГИ МОМЧЕТА,НО В КРАЯ МЕ УБЕДИ В НАПЪЛНО ОБРАТНОТО... ДАВАЛА СЪМ ПРЕКАЛЕНО МНОГО НА ЧОВЕК, КОЙТО НЕ ГО ЗАСЛУЖАВА :x :x
И сега какво ? Ходите ли ?

Sharpay
02-24-2009, 13:20
не.. аз не тичам след момчета.. Това е първото момче,което ме заинтригува толкова, но с държанието си показва, че не заслужава внимание...


както казва един приятл "показваш им колко е широка поляната и да ходят да пасат.."

valdesbg
02-24-2009, 14:55
Авторке, поздравявам те за постъпката ти. Много е гадно когато исканията на двама души не се покриват, но пък от друга страна връзка без общи желания и интереси е безсмислена. Браво и за "Аз знам аз си искам живота дали ще е с него или без него това са просто подробности". Та права си - добичета много, отиваш на поляната и си харесваш.

Адмирации за Sharpay!!!

DevilWish
02-24-2009, 17:24
Връзката се потдържа на вяра.Тоест трябва да говорите един с друг.Вместо да питаш нас, запитай го какво става и ще разбереш.Ако той е изстинал към теб няма смисъл тази връзка да продължава.
Разбирам те за това, което сте приживяли - с моят приятел също не мога да се видя често.Плюс това лятото си беше в родната страна и 2 месеца и аз бях без него.Разбирам те и си личи, че сте били силни.Но дали това продължава?Ще разбереш като си поговорите очи в очи ;)

Sharpay
02-24-2009, 17:48
оохх уш неми трябваше и му написах снощи смс че повече няма да го търся и когато видя че каузата е загубена сама си тръгвам с вдигната глава...

.. Сега той ме поотърси... Звънна ми и ме извика пред дома(беше си купил кола и искаше да ми се похвалии за разлика от всичко други случаи беше дошъл първо при мен и докато еше с мен се обади на най-добрия си приятел да му се похвали че има кола(попринцип обикаля вс и най-накрая мен)

...Беше мил и ме целуваше.. сегна в бедрата ми и ме гушна и точно тогава пъснаха една песен дето аз му я пях на един концерт на връх нова година в центъра на града и той само ме поглеждаше и ми се усмихваше.. " все си казвам ще спра, но през час ти званя - всяка дума на тебе подарявам.. и т.н."

Sharpay
02-24-2009, 17:52
почувствах се неверятно пак да ме гледа влюбено,но незнам дали е моментно и дали не е от това че е афектиран от новата придобивка.. почувства се невероятно пак да чака за целувка по бузката след като ме е целунал той.. почувствах се невероятн уютно с него въпреки че ми се оплака поне за 3 не6та(еми свикнах му) въпреки странните му навици, бъпреки предишното му държание...

Sharpay
02-24-2009, 17:56
искам да поздравя всички с тази песен.. невероятна е.. английският ми не е от най-добрите,но доколкото се справям текста и мелодията са много нежни.. http://www.vbox7.com/play:87630d25