PDA

View Full Version : Косата : )))



KimBerLy1912
02-22-2009, 20:08
Така...тъй като не съм от суетните... (никак даже) ...този раздел доста го пренебрегвах..Да не кажа,че за 2-3 път влизам..За което ще ме извинявате де :D
Та да мина на въпроса...Той е косата ми :D Тя пък не е много дълга...
Изправям я доста рядко...ако се случи 1 път в седмица пак е много...Преси,сешоари и такива неща са ми табу...Просто както казах,не съм от суетните...
Също не я топирам или изтезавам по какъвто и да е било начин..Пяна или лак ползвам 2-3 пъти в месеца...понякога и по-малко...Постригвам я-понякога връхчетата,понякога повечко-на всеки 2-3 месеца...
Боядисвам я (в черно) на 4-5-6 месеца я има 1 път,я не...
На 17 съм,октомври ставам на 18...
Смятам,че съм и дала всичко от което има нужда :D А в замяна тя как ми се отплаща?
Пада ужасно много...до толкова,че взех да се плаша...
Като спя,и стана..и като видя възглавницата...и лошо ми става...
Вчера се къпах..и също доста опада...както при самото къпане,така и при ресането след тва...
Има от моя клас едно момиче,което работи като фризьорка...но и нямам много-много доверие че малко лаладжийка си пада :D
Та бях и казала че в последните 5-6 месеца (че и нагоре) косата ми пада доста...И тя каза-то е от смяната на сезоните...Егати те 100 сезона се смениха..а тя като че ли се влошава...
Извинявам се ако темата се повтаря...просто нямам нито нерви,нито подходящ интернет да разгръщам хиляди страници от съвети : (
Моля ви,които има възможност и знания по въпроса...
Нека драсне ред-два...
Приемам всякакви съвети за шампоани,балсами,маски...
Също съм благосклонна към така наречените "бабешки рецепти"...че кой знае-понякога те са доста ефективни...
Написах доста подробно кви са обстоятелствата,защото смятам че е важно...Наистина съм озадачена,кво се случва с мойта неизтезана коса...
Или е нещо до организма...знам ли...
Нека наистина който е компетентен по въпроса,да драсне ред-два...
Ще съм ви изключително благодарна : ))
Айде със здраве :-)

yozii
02-22-2009, 21:53
Преди и на мен доста ми падаше косата.Но откакто си купих преса и почнах да я употребявам често косата ми спря да пада.Пресата ми си е за 20 и колко левчета нз и аз как стана тъй.А опитвала ли си шампоана на Head&Shoulders(нз дали си пише тъй) против падне на косъма?Опитай.Пък може и да подейства.

LiveFlower
02-22-2009, 22:29
^ От пресата спира да капе :lol: wtf :lol: :lol: :lol:

Виж,казваш че е така от 6 месеца,тва си е доста време постоянно опадане,ако са толкова сериозни нещата ,както ги описваш се консултирай със специалист,най-добре ще е,ако положението найстина е такова.

Eдин въпрос-преди да започне да ти окапва,приемала ли си голямо количество лекарства и подобни?

Kya
02-22-2009, 22:45
^ От пресата спира да капе :lol: wtf :lol: :lol: :lol:

Виж,казваш че е така от 6 месеца,тва си е доста време постоянно опадане,ако са толкова сериозни нещата ,както ги описваш се консултирай със специалист,най-добре ще е,ако положението найстина е такова.

Eдин въпрос-преди да започне да ти окапва,приемала ли си голямо количество лекарства и подобни?

Omg Какви са тия крайности... В тия теми само плашите хората....

А това за пресата беше просто нямам думи... Гениално....

ПП Норрмално е да ти пада косата. И на мен ми пада доста ма не оплешивявам.

SoFarSoG00d
02-23-2009, 07:06
Нормално е да ти пада при смяна на сезоните,за шампоан съвет не мога да ти дам,не използвам такъв.Реши косата само по време на къпане и слагай балсам:
http://alopecia.8.forumer.com/a/_post16.html

SoFarSoG00d
02-23-2009, 07:06
Нормално е да ти пада при смяна на сезоните,за шампоан съвет не мога да ти дам,не използвам шампоан против косопад.Сресвай косата само по време на къпане и слагай балсам:
http://alopecia.8.forumer.com/a/_post16.html

shell
02-23-2009, 08:07
може да ти капе от непровилно хранене,тоест може да промениш нещо в режима си на хранене.Може и да ти капе в следствие на стрес :( А ето какво намерих с Чичко Гугъл:
Фрикции с отвара от розмарин против косопад

Течността се получава, като 2 ч. л. счукана билка се варят половин час в 30 мл вода.

Маска против косопад с лук

За косопад специалистите препоръчват и познатият на всички ни лук. За целта се обелват 3 глави лук и се настъргват на много ситно. Прецеждат се през марля, а към сока се добавя счукана стипца. От тази смес в косата се нанася с помощта на памучен тампон след всяко измиване. Внимание! Нанася се на вече суха коса. А стипцата в сместа трябва да е съвсем размита. След нанасянето косата се разресва и се завива с хавлиена кърпа за през нощта. На сутринта се измива с обилно количество топла вода. Прилага се около седмица.




Маска против косопад с греяно вино

Към кафена чаша греяно вино се добавят 5 счукани скилидки чесън и 1 с.л. свинска мас. Получената маска се държи на косата от 1 до 2 часа, като главата се увива в хавлиена кърпа. Измива се с шампоан с неутрално pH.

Маска против косопад с бира

При косопад помага и горещата бира. С нея се намазва косата и се увива със затоплена кърпа. Тази процедура обаче се прави поне 5 поредни дни.

Маска против косопад

1 жълтък, 1 с. л. балсам, 1с. л. кис.мляко, 7-8 капки вит.А, 7-8 капки вит.Д, 10 капки стимулант за коса на Икаров, 1 м. л.мед, 1 м. л. алкохол. Всичко се разбърква много добре, намазва се косата, завива се с вестник, найлон и хавлиена кърпа и се седи 20- 30мин. Прави се преди боядисване, защото боята пада или 2 пъти в месеца.

Маска против косопад с масло, жълтък и пчелно млечице

200 г масло се разтопяват. Сваля се от огъня и малко преди да се втвърди, се добавят 1 жълтък и 2 г пчелно млечице. Маската се държи в хладилник и се използва на части според дължината на косата. Държи се на косата 3 часа, след което се измива с неутрален шампоан и без балсам.

Маска против косопад със зехтин, бадемово масло и Витамин А

Много добра маска за косопад, особено през пролетта- смес от равни части зехтин, бадемово масло и ампула витамин А. Маската се нанася по цялата коса, като се втрива добре и в корените. Завива се с найлон и топла кърпа. Престоява се така поне 2 часа. Ефектът се забелязва почти веднага. Ако не разполагате с достатъчно време, можете половин час преди да измиете косата, да я намажете само със зехтин. Той е много полезен за заздравяване на корените.

Медена маска за изтощени коси и косопад

Медът е много полезно средство срещу косопад. Той може да се смеси със суров сусам и пектин и да се яде по лъжичка преди всяко хранене. Подходящ е и за маски на изтощени коси. Лъжица мед можете да смесите с рициново масло, жълтък, лъжичка ром, комбиниран витамин А и Д, може да се прибави и газ, ако не се притеснявате от миризмата. Маската се нанася обилно в корените и по продължение на косъма. Поставя се найлон и топла кърпа. Стои се 2 часа, след което се измива обилно с вода. Отмиването е малко по-трудно, затова може да се наложи да насапунисате косата два пъти. Това обаче не е препоръчително в останалите случаи, тъй като обикновено шампоаните съдържат доста агресивни съставки, които могат допълнително да увредят косъма.

Маска против косопад с жълтък, рициново масло и Витамин А

1 жълтък, рициново масло, 1 ч. л. Вит. А
Всичко това се смесва да стане като майонеза и се нанася на корените на косата, преседява се към 2 часа и се измива с шампоан и балсам. По желане могат да се прибавят и стрити на прах овесени ядки.

Маска против косопад с рициново масло, коняк и яйце

300г рициново масло с 30 мг коняк и 1 прясно яйце. Мажем корените на косата. Завиваме с хартия, найлон и топла кърпа. След 2 часа измиваме.

Маска против косопад с жълтък, зехтин, лук и мед

1 жълтък, 1 с. л. зехтин, 2 с. л. сок от прясно изцеден лук и 1 ч.л. мед. Със сместа се мажат първо корените, а после и цялата коса. Завива се главата с хартия, найлон и кърпа. След 2 часа се измива косата с разбит жълтък и се облива с оцетена вода.

Запарка от розмарин против косопад

Запарка от 2 ч. л. накълцани листа от розмарин и 300 мл вода. Киснат 15 мин и се прецежда. Първо се втрива в корените, после - в цялата коса.

Маска с лук против косопад

Вечер в корените на косата се втрива сок от настърган прецеден лук. Преспива се и на сутринта косата се измива с препечена, разтворена в оцет хума

Маска против косопад с мед, сок от алое и чеснов сок

1 супена лъжица мед, сок от алое и чаена лъжичка чеснов сок се смесват. Сместа може да се приготви предварително и да се съхранява в хладилник. Преди използване към 1 супена лъжица смес прибавете един жълтък, добре разбъркайте и намажете кожата на главата. Завържете я с памучна кърпа и отгоре с найлонов плик. Оставете така 20 минути. След това измийте добре косата. Повторете тази процедура пет пъти подред

iiirish
02-23-2009, 11:40
Нормално е косата ти да пада. По-големият косопад обаче не винаги се влияе от използването на различен вид химикали или техника.
Моята например всеки ден я третирам със тонове лак, изправям я няколко пъти в месеца и също толкова я къдря, мия я всеки ден което е изключително "анти" за нея, но какво да правя... навик :? И аз непрекъснато се оплаквам от косопада, но и да спра да я третирам пак ще е същото, защото както ми пада сега, така ми е падала и преди 5 и преди 6 години. А колкото до суетата - да, суетна съм, но чисто и просто поради факта, че искам да се чувствам добре в кожата си :oops:

bibi90
02-23-2009, 12:10
Най-добре да отидеш на дерматолог.Според мен проблема идва от организма,а причините може да са много-неправилно хранене,липса на витамини,недостатъчно съм,проблеми с цикъла,стрес,може да е вседлствие от употреба на някакви лекарста и т.н
Затова не е добре да предприемаш самолечение. :)

bibi90
02-23-2009, 12:12
Нормално е да ти пада при смяна на сезоните,за шампоан съвет не мога да ти дам,не използвам такъв.Реши косата само по време на къпане и слагай балсам:
http://alopecia.8.forumer.com/a/_post16.html

Шампоан ли не използваш?

zai4ety13
02-23-2009, 12:16
може да е от липса на някакви витамини (например при анорексичките,дето не ядът и им пада мн косата) може да е от стрес,може да е от това че я боядисваш?От колко годишна я боядисваш?Защото ако от млада постоянно се боядисваш, косата ти може да почне да пада(но не при всички е така)
Иначе може да си купиш хума и хининова вода.Аз тва използвам отскоро,защото и на мене почна да ми пада косата(мойто е заради нехранене) и също така ми е тънка косата....Д/г помага...а и хининовата вода прави косата ми толкова мекичка и мирише мн хубаво :-)

KimBerLy1912
02-24-2009, 19:09
Благодаря на всички,които до тук се изказаха в темата.. : )) Кой компетентно кой не толкова :D Тва за пресата като го прочетох и на мен ми стана странно ама кой знае може и така да се е получило...
Хвърлих 1 око на маските изглеждат ми добри ще пробвам някоя... : ))
Иначе не се бях замисляла но може и наистина да страдам от няква липса на витамини...
А може и да е храненето,аз по принцип си имам проблеми с него : ))
Благодарско на всички за отговорите,безкрайно много съъъъм ви благодарнаа :-) :-) :-)

teenems
02-25-2009, 10:37
еми земи си хапчета

Fitoval и други такива

partychild
02-25-2009, 13:38
Seboral forte е за косопад :) доволна съм от него.. можеш и витамини да си вземеш аз използвам Герикапс и също съм доволна.. и на мене ми падаше много коса.. но вече само по 3/4 косъма като се къпя :)