PDA

View Full Version : Обвързване, нужда... страх.



Bolt_f
02-23-2009, 00:18
Първо, отново ще помоля темата ми да не бъде преместена в раздел "Любов" тъй като бих желала да проведа тази дискусия с хора, които влизат главно в раздела в който я поствам.

Нуждаете ли се от някого? Имате ли нужда някой да се нуждае от вас, да мисли за вас, да се наслаждава на всяка секунда с вас, каквото и да правите, където и да сте...

Винаги съм си казвала, че не съм способна да си причиня подобно нещо - да имам нужда. Настроението и дните ми често да зависят от някого... тъжно е. Зависите ли от някого?

Какво е да бъдеш обвързан... същото и е като да бъдеш щастливо влюбен, може би не толкова щастливо...

В една връзка нещата не биха могли винаги да вървят гладко, но... какво се случва, когато се чувствате "далече" един от друг дори допирайки телата си едно до друго.....

И последно... можем ли да избавим някого от собствения му егоизъм? Важно ли е да мислим за себе си първо... и често да избираме да нараним другия просто защото "така се чувстваме".

Струва ли си?


Благодаря.

Болт.

KadifWerewolf
02-23-2009, 00:28
Секс, алкохол... наркотици.

FelisDirus
02-23-2009, 00:37
ауч

какви са тия фундаментални въпроси в 2 и половина? :D

Никой не си е самодостатъчен. :)
Всеки в даден етап от живота си има нужда от някой да го топли.
Когато се влюбиш - ти самият не зависиш от обекта на чувствата си, но, виж, щаститето ти за този момент - определено зависи.
Егоизмът - това е най-човешкото качество. Но не бива да се прекалява с него, защото себичността води до самота. :)
Всяка крайност е пагубна - всичко трябва да е с мярка.

Kya
02-23-2009, 00:45
Bolt_f ти или не можеш да мислиш или си абсолютно неадекватна.

Bolt_f
02-23-2009, 01:40
Bolt_f ти или не можеш да мислиш или си абсолютно неадекватна.

Не отричам. Но, обоснови се. Тогава ще те поваля.

RAWRRR
02-23-2009, 02:28
Опитвала съм и двете крайности от абсолютен разврат и свобода до абсолютно обвързване и полигамност и в мислите,и в действията.

И двете неща са еднакво привлекателни.Не отиричай нито едното,нито другото.

Blab
02-23-2009, 05:12
Нуждаете ли се от някого? Имате ли нужда някой да се нуждае от вас, да мисли за вас, да се наслаждава на всяка секунда с вас, каквото и да правите, където и да сте...
В момента не, но както каза Къдли, когато си влюбен, силно обвързал си себеусещането и задоволството си с нечии други постъпки, още по-лошото - мисли и чувства. Не отричам, правя го при всяко трепване на сърчицето. Грешно е, знам го, но какво по-нормално от този стремеж последните 2 листенца на маргаритката да паднат заедно?

Винаги съм си казвала, че не съм способна да си причиня подобно нещо - да имам нужда. Настроението и дните ми често да зависят от някого... тъжно е. Зависите ли от някого?
Аз пък си и вярвах на всичкото отгоре. Но това са хората, поне чувстващите и неспотайващите се такива - нуждаещи се, независими само на думи, инак - за сметка на (не)самотността.
Хах, пак - в последно време не, хубаво ми е да се откривам в тишината, но след време... когато дойде време, вероятно ще си позволя да се (в)пусна в танца, а не го правиш, ако не си сигурен(сам за себе си), че няма кой да те хване.
Може би завися от всички хора, комуто съм дарила част от себе си. Така написано сигурно звучи смешно, признак на слабост даже. Не ми пука.

Какво е да бъдеш обвързан... същото и е като да бъдеш щастливо влюбен, може би не толкова щастливо...
Това е някаква мъдрост, изречена несигурно и по наивен начин, а?:Д

В една връзка нещата не биха могли винаги да вървят гладко, но... какво се случва, когато се чувствате "далече" един от друг дори допирайки телата си едно до друго.....
Спираш, обръщаш се, извикваш, ако другият тича в обратна посока - точкуваш на място, издухваш прашинките от пода/небето, стрелките се откриват отново и продължаваш по пътечката.

И последно... можем ли да избавим някого от собствения му егоизъм? Важно ли е да мислим за себе си първо... и често да избираме да нараним другия просто защото "така се чувстваме".
Можем да опитаме. Самата мисъл и желание да променяш някого... аз за себе си приемам за червена лампичка, предвещаваща взрив.

Струва ли си?

Всеки трябва да разбере сам за себе си. И го прави.

Благодаря.

Болт.
Моля.

Теа.

Boot
02-23-2009, 05:15
Самодостатъчността е най-привлекателното нещо в един човек. И в този смисъл си мисля, че една връзка най-добре се развива, ако хората в нея са си самодостатъчни, в най-простия смисъл на думата. Което включва и егоизъм, да.

Колкото до нуждата от някого постоянно - не бих казала. Както не искам и някой постоянно да се нуждае от мен. Просто живеем животи с много аспекти и понякога на преден план излиза друго, не любовта. Иначе ако си влюбен много-много не виждам как няма да ти зависи настроението поне до някаква степен от другия. Това си е една симбиоза и някак си вече вървите в комплект с партньора. Note: говорим за сериозни връзки и чувства.



Какво е да бъдеш обвързан...

Хората сами си избират да се обвързват или не. Избират това, което ги прави по-щастливи. Така, че ако човек си го е избрал си е прекрасно. Нищо, че е в разрез с вижданията на сегашните млади хора, които направо си самонасаждат да са връзкофоби.

Riot
02-23-2009, 13:33
Причини:
1. Страх от "самотата"
2. Чукане.
nice

Dumb
02-23-2009, 16:48
Понякога... обичам да съм сама.
Понякога обичам да стоя в ъгъла, далеч от всички.
Понякога... е нужно
Друго същество- обичащо и прегръщащо..
Страх ме , че прекалено дълго ще чакам.
И аз не знам какво..
Чакам, чакам...принца?!
Егати...
Сигрурно е някъде там, онзи който чакам.
Поне се надявам
Д'еба!
ПП: ох, че се изказах... карай

RAWRRR
02-23-2009, 16:51
Има принцове,дам :}

Dumb
02-23-2009, 16:53
Нали?
Ще продължавам да чакам..

Dumb
02-23-2009, 18:48
8-)
Той ще ме намери, пък :o

woshata
02-23-2009, 18:57
Имам нужда от някого да .. когато го имам всичко е хубаво .. прекрасно .. само че и да съм сама пак се справям . Не всичко опира до това да имаш "половинка" до себе си . Аз лично от време на време имам нужда и от свобода .
И да завися от някого .. поне в момента . Настроенията в които изпадам са изцяло повлияни от тази личност . Но чак нужда .. просто приемам фактите и продължавам напред .
Обвързването за мен е нещо на което се отдаваш и спираш да мислиш първо за себе си . Поне аз така правя . Винаги другия е на на предна позиция .. аз след това .
И за съжаление когато не съм в настроение си го изкарвам не на когото трябва . Това е момента,когато мисля за себе си и просто гледам да се отърва по някакъв начин от гадното чувство . Обикновено яко се прецаквам така,но .. xD
За мен си струва .

Seducti0n
02-23-2009, 19:03
:) Трудночко е, да.Но пък е приятно.Хубаво е да правиш компромиси в името на това да бъдете заедно /умишлено не използвам думата -връзка/, хубаво е да проявяваш търпение, но е нужна и достатъчно силна мотивиция за да не се откажеш при първата трудност, която ти се изпречи.
Човек трябва да бъде щастлив и да се чувства свободен.
Ревността и дребнавостта са едни от най-пагубните ограничители, а проявата им-неприятна.
Според мен най-важното нещо в отношенията между двама човека е доверието.То е в основата на всичко.Да вярваш и да знаеш, че няма да бъдеш наранен.Да нямаш нито един повод да изпитваш съмнение.
Да си доволен, спокоен и сигурен в човека до теб.

crazy_style
02-23-2009, 19:33
1-vo da kaja 4e koito ne iska da 4ete na latinica.. ne e dlujen ;D '
Mneniqta predi men sa napisani ot hora s dosta po-golqm jiteiski i li4en opit.. Zatova az si pi6a kakvoto mislq za sebe si.. ( Kazvam go.. Zashtoto neiskam pak konsko kolko negramotno pi6a i tn.. )


Нуждаете ли се от някого? Имате ли нужда някой да се нуждае от вас, да мисли за вас, да се наслаждава на всяка секунда с вас, каквото и да правите, където и да сте...
Poprincip vseki se nujdae ot nqkogo .. V momenta i az se nujdaq ot opredeln 4ovek .. I da imam nujda i toi da se nujdae ot men i tn..

Винаги съм си казвала, че не съм способна да си причиня подобно нещо - да имам нужда. Настроението и дните ми често да зависят от някого... тъжно е. Зависите ли от някого?
I az taka sum si kazvala.. ;D Ama kogato namerih 4ovek za koito da si zaslujava se prejalih.. Da nastroenieto mi po4ti vinagi zavisi ot durjanieto mu , i tn.. Vsi4ko okolo nego .. Da nujdaq se ot nego.. I nz kolko sum zle 4e daje si go priznavam i go pokazvam ..

Какво е да бъдеш обвързан... същото и е като да бъдеш щастливо влюбен, може би не толкова щастливо...
Pf.. Da si obvurzan zna4i da si s nqkoi dr 4ovek .. Ot tyk natatyk za vluben i tn.. I da iskam nemoga da se izkaja.. Proso za men ima razli4ni vidove obvurzvane i tn ... Nqma da se probvam da obqsnqvam ;D

В една връзка нещата не биха могли винаги да вървят гладко, но... какво се случва, когато се чувствате "далече" един от друг дори допирайки телата си едно до друго.....
Slu4va se.. kraq na vruzkata.. ili po-to4no Na4aloto na Kraq .. Ti 4uvstva6 4ovek psihi4eski blizo (kogato si vluben) A kogato ste edin do drug.. pregurnati i tn.. I pak se 4uvstvate dale4.. E qsno..

И последно... можем ли да избавим някого от собствения му егоизъм? Важно ли е да мислим за себе си първо... и често да избираме да нараним другия просто защото "така се чувстваме".
Nqma kak da izbavim drugite.. osobeno ot egoizma . No mojem da izbavim sebe si, dori i ne naro4no. Kogato su vluben, osnovnoto ne6to e 4e slaga6 tozi 4ovek predi sebe si.. I nqma mqsto za egoizum.. E trqbva da mislim za sebe si estestveno.. No trqbva da mislim i za ostanalite ( Ako i te mislqt de.. ) Ako govorim za 4ovek na koito ne mu puka za teb .. Mnogo qsno 4e i ti nqma da misli6 za nego.

Струва ли си?
Vseki si precenq sam za sebe si dali si struva.. Za men opredeleno si struva v momenta.

Благодаря.
Ami pak zapovqdai ;D

Болт.
Ahu.. :}

PS: 4estito mi 666-to mnenie :smt029 :smt024

Swinkenhoffer
02-23-2009, 19:44
През повечето време имам нужда от човек, в когото да съм влюбена, за когото да се грижа и да правя всичко по силите си, за да е максимално удовлетворен от мен... просто потребност да насоча енергията си към нещо полезно. Дори не ми е нужно да получавам същото отношение, май го правя за себе си, което е егоистично, но не ми пука... така или иначе и двете страни са доволни. :D
Податлива съм, обичам да правя планове, умът ми да е зает с мисли за Него и такам... въпреки че често цялата епопея завършва доста грозно. 8-)