PDA

View Full Version : ЗА ЛЮБОВТА.



mozyk
02-23-2009, 00:33
ПОПАДНАХ НА ЕТО ТОВА:

"ЛЮБОВТА НЯМА НИЩО ОБЩО С ТОВА, КОЕТО ДАВАШ, И ОЧАКВАШ ДА ПОЛУЧИШ."

КАКВО МИСЛИТЕ ВЯРНО ЛИ Е ?

x3eme
02-23-2009, 00:35
Отговорих със "НЕ",защото във всяка връзка е различно.При някой двойки нещата вървят от добре към по добре а при други......няма да коментирам.

Darkkiss
02-23-2009, 04:31
любов = пари

я сиктер

lapi4ka
02-23-2009, 09:05
Наистина е индивидуално за всяка връзка, както каза x3eme. \:D/

Bellatrix
02-23-2009, 09:13
Не е вярно. Няма как една любов да е искрена, ако единия дава всичко за другия, а другия си вее парцалките и не дава пукната пара за тая връзка.

assd
02-23-2009, 09:14
ще ти кажа една реплика от един филм : "любовта не е само чувството на пеперуди в стомаха, а чувството да правиш винаги правилните неща за човека когото обичаш". не помня откъде го запомних, но ми хареса много

всъщност не мога да го разбера въпроса ти :lol:

evelinka1122
02-23-2009, 10:42
глупости... казали са хората, че трябва да дадеш, за да получиш... било то примерно любов.... !!! и че не е важно какво вземаш, а какво даваш! :? къде пък го срещна това? :? мн тъпо ми са стори.... ако няой мисли обратното искам мн убаво да се обоснови

valdesbg
02-23-2009, 10:48
Бе и аз не мога да разбера идеята на автора.

евелинке - не ми се започва дискусия, ама я се обоснови ти първо. Ако ми хареса - ще се включа с противоположната нагласа, ей тъй за спорта :)

evelinka1122
02-23-2009, 10:53
Бе и аз не мога да разбера идеята на автора.

евелинке - не ми се започва дискусия, ама я се обоснови ти първо. Ако ми хареса - ще се включа с противоположната нагласа, ей тъй за спорта :)
то се казва: "ЛЮБОВТА НЯМА НИЩО ОБЩО С ТОВА, КОЕТО ДАВАШ, И ОЧАКВАШ ДА ПОЛУЧИШ."
ми не е вярно защото нали именно даваш любов и следователно очакваш да ти се върне... даваш и ти се връща със същото... защо да няма нищо общо ? напротив има и то мн общо!

sadsad
02-23-2009, 12:01
Не е вярно. Няма как една любов да е искрена, ако единия дава всичко за другия, а другия си вее парцалките и не дава пукната пара за тая връзка.
+1 ;)

hahavteen
02-23-2009, 12:27
то се казва: "ЛЮБОВТА НЯМА НИЩО ОБЩО С ТОВА, КОЕТО ДАВАШ, И ОЧАКВАШ ДА ПОЛУЧИШ."
ми не е вярно защото нали именно даваш любов и следователно очакваш да ти се върне... даваш и ти се връща със същото... защо да няма нищо общо ? напротив има и то мн общо!

Не съм съгласна. Даваш любов защото я чувстваш и защото искаш да радваш човека към който изпитваш чувства а не за да ти я върне. То тогава любовта не е любов а търговия. В любовта даваш и ако ти се върне се радваш ако не ти се отвърне със същото се радваш на това че си изпитал чувството да обичаш някой и си го зарадвал.
Поне аз така разбирам нещата.
И ако някой попита - да, случвало ми се е да съм влюбена и загубена и да правя всичко само и само да може този човек да е малко по-усмихнат и весел нищо че най-често ми отвърщаше с безразличие. Аз го правех за НЕГО а не за себе си :)

jane_17
02-23-2009, 12:32
А истинската любов не е ли, когато обичаш въпреки всичко..? Когато обичаш човека просто заради самия него.. без да очакваш да получиш каквото и да било в замяна....? Когато обича... човек обича заради себе си.. Когато аз обичам... не очаквам отплата за това... следователно гласувах с "да".

hooliganka89
02-23-2009, 12:55
Мисля,че не.
Не ми се обеснява защо 8-)

silky92
02-23-2009, 15:39
Не е вярно , свързани са .Понякога във връзките ти очакваш да получиш същото ,което си дал и ти на партньора си ,редки са случаите ,в които не е така :)

mon4eto
02-23-2009, 17:36
Мисля,че не е вярно.Се пак в една връзка се опитваш да даваш любов и очакваш това и да получиш.Говоря за сполучливите връзки :-D

Jumbie483
02-23-2009, 18:38
не

Wrathchild
02-23-2009, 19:31
Вярвам в любовта, но не и в безрезервната такава! Всеки иска нещо в замяна. Дали го получава е друг въпрос. Я ми кажете, но честно - когато давате всичко за някой, не ви ли се иска да ви отвърне поне с мъничко обич? Ами искате, разбира се. Ето, че все пак не е като съвсем нищо да не искаме в замяна.
В една връзка (не говорим за аз те обичам, ама ти мен не) даваш любов и уважение, както искаш и ти да получиш това.

gLoRiToO
02-23-2009, 20:11
Ами когато съществува любов няма как просто да не получаваш нищо,защото нещата са изцяло споделени.Както ти даваш твоята обич на дадения човек и ти пука за него,същевременно той трябва да ти отвръща със същото ако те обича истински.А да даваш нещо с идеята че искаш да получиш в замяна нещо материлано или прочие не важи в любовта.Поне за мен така стоят нещата :wink:

SvEtIcAtA
02-23-2009, 20:31
пфф любовта не съществува колкото и да я търсим :-o

mozyk
02-24-2009, 00:17
Я ми кажете, но честно - когато давате всичко за някой, не ви ли се иска да ви отвърне поне с мъничко обич? Ами искате, разбира се. БРАВО, ПРАВА СИ. :) АЗ БИХ ВЕРЕН ВИНАГИ И ВИНАГИ БИХ ДАЛ ВСИЧКО ОТ СЕБЕ СИ, НО И ОЧАКВАМ ТАКА И ДА БЪДЕ И ЗА МЕН В ЗАМЯНА, ВЪПРЕКИ ЧЕ ИМА МНОГО ТАКИВА ХОРА КОИТО НЕ ГО ОЦЕНЯВАТ... :(


пфф любовта не съществува колкото и да я търсим НЕ БЕ ИМА Я, АМА ТРЯБВА ДА Я ТЪРСИМ, ВСЕ ЕДНО ДА КАЗВАШ ЧЕ НЯМА ЗЛАТО, ИМА ЗЛАТО АМА ТРЯБВА ДА РОВИМ ИЗ МИНИТЕ И ЯЗОВИРИТЕ И ДА ДЪЛБАЕМ И ДА СЕ МЪЧИМ МНОГО ЗА ДА НАМЕРИМ ЗЛАТО. АЗ ТАКА МИСЛЯ. ВЪПРЕКИ ЧЕ НЕ НАМИРАМ "ЗЛАТО" ВСЕ ОЩЕ А И ВСЕ ПО ТРУДНО СТАВА НА НАПОСЛЕДЪК :( АМА ЗНАМ ЧЕ ИМА "ЗЛАТО" ВСЕ ОЩЕ. :)

Blab
02-24-2009, 03:27
Очакванията, очакванията ще ни довършат.

Darkkiss
02-24-2009, 05:20
кво е тфа любов?

galu6a
02-24-2009, 10:44
това ,че даваш мн ен означава ,че ще получеш то просто е съдба :)

ANTIHUMAN
02-24-2009, 21:35
А истинската любов не е ли, когато обичаш въпреки всичко..? Когато обичаш човека просто заради самия него.. без да очакваш да получиш каквото и да било в замяна....? Когато обича... човек обича заради себе си.. Когато аз обичам... не очаквам отплата за това... следователно гласувах с "да".

+ :grin:

Пример: ,,Аз обичам, но мен не ме обича!'' Неочаквам нищо, но продължавам да обичам толкова силно вече 1 година въпреки несподелената любов!

beachy_bunny
02-24-2009, 22:01
то се казва: "ЛЮБОВТА НЯМА НИЩО ОБЩО С ТОВА, КОЕТО ДАВАШ, И ОЧАКВАШ ДА ПОЛУЧИШ."
ми не е вярно защото нали именно даваш любов и следователно очакваш да ти се върне... даваш и ти се връща със същото... защо да няма нищо общо ? напротив има и то мн общо!

Не съм съгласна. Даваш любов защото я чувстваш и защото искаш да радваш човека към който изпитваш чувства а не за да ти я върне. То тогава любовта не е любов а търговия. В любовта даваш и ако ти се върне се радваш ако не ти се отвърне със същото се радваш на това че си изпитал чувството да обичаш някой и си го зарадвал.
Поне аз така разбирам нещата.
И ако някой попита - да, случвало ми се е да съм влюбена и загубена и да правя всичко само и само да може този човек да е малко по-усмихнат и весел нищо че най-често ми отвърщаше с безразличие. Аз го правех за НЕГО а не за себе си :)
Това ми е много познато ... Напълно съм съгласна с теб :-)

sh3_1s_7h3_0n3
02-24-2009, 22:42
Това пак ли е мисъл на някой неразбрано влюбен?!

GossipGirl89
02-24-2009, 23:55
На мен също като на slun4ice ми се е случвало да давам всичко от себе си само за да накарам един човек да се усмихне и да се почувства по-добре, а в повечето случаи 9да не кажа всичките) ми е отвръщал с безразличие - казвал ми е "да, аз оценявам какво правиш за мен, бих направил същото и за теб" и в следващия момент, когато аз изпадна в неговата ситуация той къщност не прави нищо... Кофти тръпка е определено, но попринцип когато обичам всичко, което правя е главно с цел за направя щастлив човек отсреща. Не отричам, че малко или много искам когато дам нещо в замяна също да ми се даде, но определено не с такава цел давам... :)