PDA

View Full Version : Да смъкнем килцата *DIARY*



akinom
02-23-2009, 18:19
Здравейте, момичета!
Идеята за създаването на този дневник възникна от темата на lacroix , за което съм и много благодарна. :)
При едни от нас килограмите са малко в повече и за да сме по- уверени в себе си, по- ентусиазирани и подкрепяни в мисия - отслабване - ще посещаваме тази тема редовно :) ( е, надеждата умира последна, но все пак наистина ще е добре да се подкрепяме взаимно :) )
************************************************** **********
Та .. тук кой знае какви правила няма, просто трябва да споделяме как върви мисията ( вс. чувства, преживявания, комплименти, емоции , стрелки на кантарчето и т.н. :) )

Нека никой килограм повече да не ни се упира, нека съвестта да не ни спира и в този форум да се подкрепим за лятото да се стопим.. :-D
Успех момичета, споделяйте!

mysterious93
02-23-2009, 18:22
това не приличали на http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=187668&highlight=%EA%EB%F3%E1+++%E4%E5%E1%E5%EB%E0%ED%EA% E8

:-o

akinom
02-23-2009, 18:25
това не приличали на http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=187668&highlight=%EA%EB%F3%E1+++%E4%E5%E1%E5%EB%E0%ED%EA% E8

:-o

Moже и да забелязваш прилика, но това е ново и различно...
Супер коментар постна, ако желаеш присъедини се , ако ли не, моляте не съсипвай темата.

Lacroix
02-23-2009, 18:27
Ами предлагам като за начало всички да напишем по нещичко за нас и проблемите ни с килограмите:
1.Проблем-Винаги хората са ми казвали че съм мн хубава и тнг.Но действително, погледна ли се в огледалото виждам поне 7 кг в повече, не ми седят тесни дрехи и реших да се хвана в ръце.Започнах серия от гадни диети, от които лесно се отказвам и вече незнам какво да правя, надявам се вашата подкрепа да ме държи :-)
2.Моята диета: Мисля за диета с ябълки, демек 1 ден по 5 ябълки и да правя някъкви упражнения за.... колкото издържа!
3.Цел:6-7 кг

zai4ety13
02-23-2009, 18:39
2.Моята диета: Мисля за диета с ябълки, демек 1 ден по 5 ябълки и да правя някъкви упражнения за.... колкото издържа!
3.Цел:6-7 кг


Дам добре е...например аз за около 2 седмици свалих 3кл. или повече нз... с такива неща от сорта ядълки...например за закуска 1 ябълка,за обяд 1-2 ябълки, а за вечеря някаква "манджа" например грах,ориз или пък гювеч - все неща със зеленчуци.Хем са полезни - хем са по-малко калорични. и така с тази храна и също така секи ден вървя по 1 час и половина,бягам към 10 мин. и разни др упражнения...

mysterious93
02-23-2009, 18:43
това не приличали на http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=187668&highlight=%EA%EB%F3%E1+++%E4%E5%E1%E5%EB%E0%ED%EA% E8

:-o

Moже и да забелязваш прилика, но това е ново и различно...
Супер коментар постна, ако желаеш присъедини се , ако ли не, моляте не съсипвай темата.

окс с удоволствие ще изслушам (изчета) какви са разликите :) а по темата..кво точно очакваш да пиша?? аз лично имам около 5 излишни килограма . 155 / 57 и мисля че 52 ще са ми добре. Първо бях 58 и половина де ама свалих килограм и половина за около..месе ци половина :D декември-януари (бях си харесала едно момче..а като си харесам и не мога да мисля за ядене направо ми се гади :D ) и хубаво обаче емоциите покрай това момче взеха да отшумяват :D в смисъл харесвам го,но апетита ми се възвърна.А от 1 седмица забелязах че ям страшно много в сравнение с преди направо нз нормално ли е :-o и си заклецнах на 57 килограма и не съм мърдала..в смисъл исках до 1 март да съм станала 56..ама февруари тоя един килограм дет трябваше да свая го пропуснах ии..нз просто как да го преборя тоя апетит...примерно сега за вечеря кво ли не ядох..содена питка,боб, яйце и една флийка с маргарин и сладко от сини сливи някво домашно..и в момента се чувствам кат някой мечок :D иначе мисля че единствената причина че не натрупвам килограми след толкос много ядене е може би щото събота и неделя вървя доста(поне за мен са доста)..за 2та дена ми се събират около 12 км извървени + тренировката (тенис на корт) иначе от понеделник до петък движението ми е по малко...и вечер правя коремни преси..ем тва е...вие имали ли сте някви такива "приливи и отливи" на апетита :D щото е направо ужасно..мога да изям всичко , което е сложено на масата :D

slim__shadygirl
02-23-2009, 18:43
Бройте ме и мен.:grin:
То моето вече не е диета,а по-скоро огранираване.Искам да смъкна още 2/3 кг.Значи аз гледам да пия повече вода,да огранича сладкото,соленото тестеното и пърженото.Правя упражнения и тичам,ако не мога всеки ден,то поне през ден(гледам да е редовно).Надявам се да има резултат.

П.П. Lacroix не си изтощавай организма толкова.По-добре на закуска яж по едно яйце или кисело мляко ( с нисък процент на масленост) и пий повече течности(но не прекалявай)
Успех! :)

Sensuality
02-23-2009, 18:48
Аз смятам от утре да започна с изключване на всякакви сладки и тестени неща,пърженици и т.н. Да наблегна на по здравословното хранене (плодове,месо,ядки,сирене,м яко т.н.) + някакви упражнения и половин час танци.

При мен това действа ,лятото стигнах до 49кг;д

zai4ety13
02-23-2009, 19:02
абе и аз от утре ще почна да пиша тука с вас.Иска ми се да сваля още 3 до 5 кила. Ще пиша кво съм яла,кви упражнения съм правила.Ще е хубаво ако всички почнем заедно и пишем заедно и накрая да видим при кой е имало най-голям резултат...

SoFarSoG00d
02-23-2009, 19:04
Аз пък винаги съм била супер слаба,ама от 42 кг бях станала 49 заради бирената мая,тогава се панирах,бях изпаднала в депресия и не успях да отслабна цяла година,върнах килограмите си с много спорт и двъседмична диета с плодове и картофи :) сега съм 46-47 и се чувствам добре :)

Barbie
02-23-2009, 19:04
2.Моята диета: Мисля за диета с ябълки, демек 1 ден по 5 ябълки и да правя някъкви упражнения за.... колкото издържа!
3.Цел:6-7 кг
[/b]

Ъъъ, а храна няма ли? Как ги закова тия 5 ябълки? Това като един разтоварващ ден ли ще е, или планираш всеки ден така да си тормозиш организма?

Иначе и аз искам малко да се стегна - напоследък само седя превита над листа за рисуване или над компютър и просто подивявам. Планът за действие - час упражнения всеки ден, включващ някакво тичане в парка, когато няма риск да ми измръзнат мартинките, повече плодове и зеленчуци, по-малко сладолед (без който аз не виждам смисъл в съществуването 8-) ) Вечеря - не по-късно от 6 вечерта (дългогодишният ми опит е доказал, че се чувствам далеч по-добре и по-лесно регулирам теглото си, когато не се храня след 6-7 вечерта)...ииии...май това е всичко. Цел - 1-2-3кг по-малко и да се чувствам малко по-жизнена, че това недоспиване, нередовно хранене и липса на движение ужасно ме подтискат...

Иначе като килограми - аз винаги съм си била пухкава (а ние, пухкавите, на това му викаме "апетитна" :D) Трябва да съм 1.66-7, 55-6кг съм (ама до преди две-три години и 62-3 съм била (в най-ужасяващите периоди 64)), но тъй като никога не съм усещала теглото ми да ме възпрепятства по какъвто и да е начин, никога не съм се шашкала твърде много. Единствено преди 5-6 години (9 клас) нещо бях решила да се посветя на диетата с ябълки, която споменахме по-горе, но след като си докарах колит и всякакви здравословни проблеми, реших, че не е за мене тая работа. :)

Lollys
02-23-2009, 19:13
бройте ме и мен :grin: та както предложи Lacroix да кажа и аз нещо за себе си... ами значи тежа 57 кг и съм висока 175 и сега предполагам ще кажете че нямам нужда но аз изкам да сваля поне 5-6 кг.. всеки ден карам велоаргометъра вкъщи сутрин по 15 км т.е 30 мин. а вечер след даскало по 10 км (20мин.) не ям след 8 вечерта и се старая да ям разделно примерно днес само месо и салата,утре само варива (ориз, боб, леща, картофи) и салата , другия ден само плодове и после пак от начало за да има и малко разнообразие в храната. от към месо ям само пилешко (бяло) варено или печено и понякога телешко (то също като пилешкото е ниско калорично) сладко , газирано , хляб и т.н вс това е изключено и въпреки това- резултат няма :cry: така съм от 2 седмици и нещо .. аз не очаквам ест за 2 седмици да се стопа ма не мръдвам и грам :cry:

Lacroix
02-23-2009, 19:18
а да аз съм 1.67 и тежа 51

SoFarSoG00d
02-23-2009, 19:20
163см-46/47кг

TheNewReligion
02-23-2009, 19:37
Няколко пъти съм опитвала да спазвам диета, но никога не се получава. През лятото имаше период, в който не ядях почти нищо. Появиха ми се стрии, но отслабнах. След това започнах да се храня уж здравословно и тичах на стадиона. Нещата се получаваха, но започнахме училище и всичко се развали. Напълнях с около 3 кг, защото ядях доста и не се движех достатъчно. Иначе сега скачам доста на въже, стегнах си много краката, но колената ми са ужасни. Иска ми се да сваля около 5 кг , но няма да издържа. :(

By_YoUr_SiDe
02-23-2009, 20:08
Амбицирана съм да го направя, но не мисля да спазвам точно определена диета, а нещо наложено от мен.. примерно без вечеря или нещо малко, за закуска нещо повече, а на обяд "Активия".. повече течности, без НИКАКВО сладко, и ако огладнея някакъв плод или ядки.. също така и фитнес един път в седмицата, просто времето не ми го позволява за повече :?

MalaBuzka
02-23-2009, 20:18
Момичета супер е темата ... та съгласна съм да казваме и споделяме кои какво е ял и какви упражнения е правил за да видим накрая успеха... аз сега ще кажа за себе си какво правих и ядох днес (ям разделно между другото от 2 дни насам ) та яла съм малко ориз, леща, половин ябълка, содена домашна пълнозърнеста питка(3), малко четвърт помело, кисело мляко с една лъжичка мед :) ииии съм спорувала час и половина - танци плюс почти час бягане.... е няма как ..... трябва много тренировки за тези "последни" или при мен почти постоянни 3-4 кг

aaasdfghjklll
02-23-2009, 22:01
Еми аз съм 180 и съм 60 кг и целта ми е да смъкна 3-4 кг, ходя на фитнес, гледам да не ям много сладко, което е невъзможно понеже имам ниско кръвно и като съм на път да припадна трябва да нагъна един шоколадец, не ям след 6 , никакъв алкохол особено бира(най-трудното след шоколада) , не пия безалкохолни, ядки и такива...

Funkdoc
02-23-2009, 22:07
наркотици и дискотеки ... ей тва е най лесния начин 8-)

LovEsIckk
02-24-2009, 03:53
Преди две години за 1-2 месеца бях свалила почти 20 кг,нищо не ядях само на вода.В началото е гадно ама после се свиква.Само дето после не можех да ям нищо и повръщах постоянно..Караха ме да ям на сила и ме помъкнаха по доктори и тей....И бях станала към 40 кг..И в продължение на 2 години си върнах кг..И вече съм към 50 и нещо ;/

butty
02-24-2009, 09:56
Хубава тема!
Аз съм 1,74 и съм 54 кг ( поне за последно бях толкова). Искам да се стегна малко и да смъкна 2 кг. Евала на всички, които са се отказали от сладкото, пърженото и т.н. Аз без сладко много трудно живея, аз ям почти само сладко май :? , което е доста лошо. Редовно си се храня след 6 часа, поради факта, че майка ми се прибира след 6 и тогава готви, а аз съм толкова мързеливо същество и никога не мога да си сготвя сама :-o След няколко месеца е и балът и ми се иска да си оформя малко тялото :grin:

zvezdichka2
02-24-2009, 10:10
аз ви препоръчвам да изчакате да мине грипа, защото и аз все се лишавам, не ям това, не ям онова и мене първа ме хвана..грипа е ужасен! с повръщане, температура и всички екстри.. изчакайте да отмине и тогава се подлагайте на цитирам "1 ден ябълки" и тн .. :)

krem4et0
02-24-2009, 10:12
Вие не пазите диета! Вие гладувате!!!
Трябва да се отслабва плавно и внимателно. Аз съм решила от 1-ви март да започна и до 11-ти април (РД на приятеля ми) да съм -5 кг. това е нормално отслабване-по кг седмично, без не ядене. От него само се засилва йо-йо ефектът.

Все още не съм решила какво ще правя като диета. Най-добре ми действа тази на Търманд, но ефектът не е дълготраен. Чудя се дали на доц. Байкова да не почна, точкова или 90 дневна...
Или просто да направя като миналата година. За месец и 20 ни свалих доста повече от 5 кг като правех следното: сутрин и на лекции преди да се прибера в къщи-само кисело мляко с мюсли или само кисело мляко и 1 кафе със захарин. до 10 сутринта и нещо сладко-парче шоколад, бонбонче, сладоледче.
Като се върна-около 2-2 и 30 малко от храната в къщи-месце и салатка, готвено или просто каквото има без хляб.
Вечеря около 18-18 и 30 пак със същото. Без алкохол, без прехапване, без хляб, рядко пържено и сладко.

Пийте много течности, яжте по малко, но на често-5 пъти поне на ден, махнете хляба, junk food, алкохола и газираното, ограничете мазното и сладкото. По кг на седмица ви е гарантиран. А това е и полезното отслабване.

Barbie
02-24-2009, 10:45
Чудя се дали на доц. Байкова да не почна, точкова или 90 дневна...

Пийте много течности, яжте по малко, но на често-5 пъти поне на ден, махнете хляба, junk food, алкохола и газираното, ограничете мазното и сладкото. По кг на седмица ви е гарантиран. А това е и полезното отслабване.

При таз жена съм ходила преди 4-5 години. Каза ми че за подрастваща нищо ми няма и като цяло ми даде диета, която с почти нищо не се различаваше от това, което по начало си ядях. И като цяло май беше права - с времето тялото ми някак само си регулира килограмите.

Иначе като към съветите на Кремчето си прибави и малко повече движение, смятам, че това е един полезен и приятен начин на живот...

krem4et0
02-24-2009, 10:53
Е, да де .....и движение. Аз ползвам степера и малко каланетика. Това+горните съвети и малки прегрешения-килограм и половина надолу за седмица...

Infinity
02-24-2009, 11:59
Леле народе ама вие яко се побърквате бе... :shock: Ще карам цял ден на ябълки да не съм луда,,да бе...аз бих дала един съвет на всичките момичета,които са амбицирани да отслабват да си ядат,но по-малко и цаката е когато ти е най-сладко тогава да се откажеш,независимо за какво става въпрос...ии спорт,,движение,,фитнес това е..+това всичко си е до структура и метаболизъм :)

SoFarSoG00d
02-24-2009, 12:07
Който има склонност към напълняване няма измъкване,за мен всичко е ген,например всичките ми роднини са много слаби и аз съм слаба,това с диетите е временно решение на проблема,така или иначе всеки трябва да приеме килограмите си,защото след диета може да се върнат и двойно и тройно....такъв е светът-има кльощави,слаби,нормални,за ръглени и дебели хора....

mysterious93
02-24-2009, 12:22
Който има склонност към напълняване няма измъкване,за мен всичко е ген,например всичките ми роднини са много слаби и аз съм слаба,това с диетите е временно решение на проблема,така или иначе всеки трябва да приеме килограмите си,защото след диета може да се върнат и двойно и тройно....такъв е светът-има кльощави,слаби,нормални,за ръглени и дебели хора....

e ama tva ne zna4i 4e trqbva da se primirim.Imam poznati, koito imat problemi sus surceto za6toto sa s okolo 5 -10 kilograma nad normata...ina4e samata az sum po edra i zatova makar 4e sum 155 mislq 4e 52 kilograma 6te sa mi dobre..prosto po slaba mislq 4e nqma d amoga da stana a i ne iskam da se vmania4avam :-D a ako trqbva da smqtam 155 - 110 = 45 kg..purvo a znikoga nqma da stana tolkova slaba :D a i prosto nqma da mi otivat..

sexy_doll
02-24-2009, 13:03
И аз искам да отслабна.Искам да сваля 3-5 кг не повече , но не знам все не стигам до ограничаване на яденето , но трябва.

girl4eety
02-24-2009, 13:04
Здравейте!Аз мисля от утре да започвам ето тази диетка, какво мислите
http://dieti.rozali.com/vashite-dieti/p477.html

UnaBletoLoVeU
02-24-2009, 13:27
Аз пък се каня да не ям след 5 часа днес, утре след 4, а в четвъртък след 3. И така няколко дни. Дано издържаа :D
Иначе съм 165, 45 кг и всички казват, че съм адски слаба, обаче коремчето, което другите не виждат ме кара да се чувствам като ваза пред огледалото. :(

kuklichka_bg
02-24-2009, 15:14
аз от 3 дне не съм яла сладко гледам до края на месеца да изкарам без и после по 1 вафличка само че иначее

Sensuality
02-24-2009, 15:48
Какво ви беше менюто днес,момичета?

Аз днеска закусвах ябълка и малко кисело мляко.Обяд варени картофи,а за вечеря ще ям портокал и айран може да пийна . ;д

Infinity
02-24-2009, 15:51
Какво ви беше менюто ,момичета?

Аз днеска закусвах ябълка и малко кисело мляко.Обяд варени картофи,а за вечеря ще ям портокал и айран може да пийна . ;д
Абе ти май,вярно си яко амбицирано,но внимавай върлува грип..направо ти се чудя как издържаш

Sensuality
02-24-2009, 15:52
Какво ви беше менюто ,момичета?

Аз днеска закусвах ябълка и малко кисело мляко.Обяд варени картофи,а за вечеря ще ям портокал и айран може да пийна . ;д
Абе ти май,вярно си яко амбицирано,но внимавай върлува грип..направо ти се чудя как издържаш

то на мен и без тва си ме боли гърлото ;д

Lacroix
02-24-2009, 16:07
ами аз си изядох тука 4 ябълки :D исках 5 ама не бях гладна :shock:

akinom
02-24-2009, 16:22
И аз искам да отслабна.Искам да сваля 3-5 кг не повече , но не знам все не стигам до ограничаване на яденето , но трябва.
Ако желаеш дай примерно едно твое меню за деня и да видим къде толкова прегрешаваш... Пък и да ти помогнем :)


Относно менюто ми ...
Понеже бях чела някъде , че се отслабва и от начина на хранене според кръвната група ( аз съм А+ ) започнах да наблягам на въглехидратите.Преди време се вманиачавах и в калориите но сега ям мн. калорични неща ( солети, бейк ролс, картофи, ориз, ризото, черен хляб и т.н. ), но по малко например 3 пакета солети за 1 ден ( както днес :oops: ) утре смятам на 4 картофа да издържа ...
Двигателната ми активност, обаче е много понижена :( , затова от утре ( даже и тази вечер ) смятам да танцувам по 1ч. + отделни упр. от интернета :)

Продължавайте в същия дух момичета! =;

Stela90
02-24-2009, 16:28
значи момичета,аз никога не съм била дебела,обаче сега отслабнах значително в момента съм 49 кг на 166.тъй като тая година е бала и реших и аз да поотслабна..значи първо спрях хляба и газираното,имаше ефект,но не толкова голям..четох някъде,че солетите с вода се превръщат в тесто в корема и спрях и тях да ям..общо взето не ми липсва хляба засега не ям от година и нещо.никакви тестени неща не ям освен спагети и то много рядко.а от сладкото ям само шоколад и мед

By_YoUr_SiDe
02-24-2009, 18:00
Здравейте, колежки :-D Как сте днес? Какво похапнахте? :smt011 Аз днеска в даскало изядох един сандвич, нямаше как, черпиха ме, и не можех да откажа. На обяд вкъщи си похапнах пилешко бутче и сега чопля тиквени семки.. :D И съм изпила 5 чаши вода, което е изключително много за мен :shock: :-D

t1n4e7o
02-24-2009, 18:21
24..02.09
Закуска:

zuzimuzi
02-24-2009, 19:41
ps"gotina tema

yozii
02-24-2009, 20:17
Абе хораааа.Да ви имах проблема.Аз пък искам да надебелея.Помощщщщ.160см/43 кг. :( :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

butty
02-25-2009, 05:52
Аз все още не съм започнала със здравословния живот, но днес попаднах на интересна статия: http://kozmetika.biz/v-7-stapki-kak-da-otslabnem/

krem4et0
02-25-2009, 06:52
Който има склонност към напълняване няма измъкване,за мен всичко е ген,например всичките ми роднини са много слаби и аз съм слаба,това с диетите е временно решение на проблема,така или иначе всеки трябва да приеме килограмите си,защото след диета може да се върнат и двойно и тройно....такъв е светът-има кльощави,слаби,нормални,за ръглени и дебели хора....

Може! С промяна на начина на живот. Разбира се всичко зависи от метаболизма, но и на това може да се влияе. Диетата в смисъла на ограничаване е грешен подход. Диетата в смисъла на промяна на начина на живот е правилният подход. Аз ако тежа 110 кг да се примиря и да тъпча ли? Че след година да съм 130...да не говорим, че излишните кг са опасни за здравето. Спорт, често и разнообразно хранене, ограничаване на тестото и захарта......няма начин да не се повалиш и да не се чувстваш здрав и добре в собствената си кожа!

Колкото до гена-познавам слаби родители с дебели деца, както и дебели родители с деца кожа и кости. Дори двете със сестра ми имаме различна структура на тялото. сестрата на майка ми е 12-13 м по-висока от нея пък имат сходни гени....

LovEsIckk
02-25-2009, 16:13
Днес съм на 3 кафета,половин кутия цигари и една Активиа :grin:

Infinity
02-25-2009, 16:26
Днес съм на 3 кафета,половин кутия цигари и една Активиа :grin:
Леле момичеее,,не си добре честно...и кво сега кефиш ли се,че си се натровила мн яко от цигарите и кафетата и си хапнала една активийка както се изразявате вие :D
а да и да кажа нещо по темата-СПОРТА СТРАШНО МНОГО ЗАСИЛВА МЕТАБОЛИЗМА,КОЕТО Е САМО + ЗА ОТСЛАБВАЩИТЕ!! :)

SoFarSoG00d
02-25-2009, 16:47
Който има склонност към напълняване няма измъкване,за мен всичко е ген,например всичките ми роднини са много слаби и аз съм слаба,това с диетите е временно решение на проблема,така или иначе всеки трябва да приеме килограмите си,защото след диета може да се върнат и двойно и тройно....такъв е светът-има кльощави,слаби,нормални,за ръглени и дебели хора....

Може! С промяна на начина на живот. Разбира се всичко зависи от метаболизма, но и на това може да се влияе. Диетата в смисъла на ограничаване е грешен подход. Диетата в смисъла на промяна на начина на живот е правилният подход. Аз ако тежа 110 кг да се примиря и да тъпча ли? Че след година да съм 130...да не говорим, че излишните кг са опасни за здравето. Спорт, често и разнообразно хранене, ограничаване на тестото и захарта......няма начин да не се повалиш и да не се чувстваш здрав и добре в собствената си кожа!

Колкото до гена-познавам слаби родители с дебели деца, както и дебели родители с деца кожа и кости. Дори двете със сестра ми имаме различна структура на тялото. сестрата на майка ми е 12-13 м по-висока от нея пък имат сходни гени....
Не може човек да е на диета завинаги,наистина не трябва пълните хора да се примиряват с килограмите,но според мен рано или късно килата пак се връщат-двойно и тройно.Гени!!!!

ivana0895
02-25-2009, 17:13
бройте ме и мен :grin: та както предложи Lacroix да кажа и аз нещо за себе си... ами значи тежа 57 кг и съм висока 175 и сега предполагам ще кажете че нямам нужда но аз изкам да сваля поне 5-6 кг.. всеки ден карам велоаргометъра вкъщи сутрин по 15 км т.е 30 мин. а вечер след даскало по 10 км (20мин.) не ям след 8 вечерта и се старая да ям разделно примерно днес само месо и салата,утре само варива (ориз, боб, леща, картофи) и салата , другия ден само плодове и после пак от начало за да има и малко разнообразие в храната. от към месо ям само пилешко (бяло) варено или печено и понякога телешко (то също като пилешкото е ниско калорично) сладко , газирано , хляб и т.н вс това е изключено и въпреки това- резултат няма :cry: така съм от 2 седмици и нещо .. аз не очаквам ест за 2 седмици да се стопа ма не мръдвам и грам :cry:
Da ti imam problemite 175 57 km ti si si mn dobre daje ;] 8-)

zai4ety13
02-25-2009, 17:19
аз от днеска почнах моята диета ако може така да се нарече моя режим :-D За закуска,нямаше кво друго да ям освен да си купя нещо доста калорично от лавката.Много е гадно че там не продават някакви плодове :( и така, оттам си купих една вафла "мура" с лешници която е 172кал. към 1,30 като се върнах от училище обядвах манджа лапат към 150-200г. ама незнам колко калории е това.Но предполагам че не са много,защото все пак тва са "листа" някви такива зелени растения дето се смятат за храна...изядох лапата с 1 филийка хляб.За вечеря в 19:00 вечерях пилешка каша,обаче казах на мама да не ми слага месо:) и така ядох към 100г или сигурно е мл. каша с 2 филийки хляб.Тва е за днеска...и да не забравя.Днеска съм вървяла доста:)) и бягах по физическо

galenata
02-25-2009, 17:20
Аз съм висока 172 и съм 56 килограма...Миналата година свалих 10 килограма и сега се чувствам добре.Но ми се иска още 3-4 килца да сваля,за да започна да се харесвам в по-тесни дрешки. :-)

Lollys
02-25-2009, 17:53
бройте ме и мен :grin: та както предложи Lacroix да кажа и аз нещо за себе си... ами значи тежа 57 кг и съм висока 175 и сега предполагам ще кажете че нямам нужда но аз изкам да сваля поне 5-6 кг.. всеки ден карам велоаргометъра вкъщи сутрин по 15 км т.е 30 мин. а вечер след даскало по 10 км (20мин.) не ям след 8 вечерта и се старая да ям разделно примерно днес само месо и салата,утре само варива (ориз, боб, леща, картофи) и салата , другия ден само плодове и после пак от начало за да има и малко разнообразие в храната. от към месо ям само пилешко (бяло) варено или печено и понякога телешко (то също като пилешкото е ниско калорично) сладко , газирано , хляб и т.н вс това е изключено и въпреки това- резултат няма :cry: така съм от 2 седмици и нещо .. аз не очаквам ест за 2 седмици да се стопа ма не мръдвам и грам :cry:
Da ti imam problemite 175 57 km ti si si mn dobre daje ;] 8-)

samo taka zvu4i ,as ne se haresfam ako svala pone 4-5 kg 6a sum spokoina ve4e :D dneska uveli4ih po kolko karam koleloto i stanaha po 30 km na den , zapo4nah da prava i razni uprajneniq.. iska mi se na fitnes da trugna oba4e nqmam nikakvo vreme, sutrin trqbva da u4a ve4er sum skapana sled daskalo a i kusno se pribiram.. dali e dostatu4no samo koleloto i uprajneniqta .. ve4e se ot4aivam :(

LovEsIckk
02-25-2009, 21:32
Днес съм на 3 кафета,половин кутия цигари и една Активиа :grin:
Леле момичеее,,не си добре честно...и кво сега кефиш ли се,че си се натровила мн яко от цигарите и кафетата и си хапнала една активийка както се изразявате вие :D
а да и да кажа нещо по темата-СПОРТА СТРАШНО МНОГО ЗАСИЛВА МЕТАБОЛИЗМА,КОЕТО Е САМО + ЗА ОТСЛАБВАЩИТЕ!! :)
Цигари пуша и без да съм на диета :) Била съм и по-зле.Не съм яла по 1 месец така че ми е все едно.

krem4et0
02-26-2009, 06:06
SoFarSoG00d, диета=начин на живот. МОЖЕ!!! Трябва напълно да преосмислиш какво ядеш и да промениш начина си на хранене. Тогава можеш! не да се ограничаваш цял живот, а да се научиш да ядеш правилно.

t1n4e7o
02-26-2009, 16:22
Някой тук спазва ли някаква не много строга и поносима диетка? :) да я сподели

Dollystar
02-26-2009, 16:22
Ами аз попринцип в корема не съм дебела, но в краката и дупето имам проблем. Иначе съм висока 1.63-4 и тежа около 57-58 кг., искам да сваля към 10 килограма, защото съм сигурна че ще изглеждам по-добре а дори да сваля 5-6 и видя че се харесвам повече ще спра със свалянето.

Всеки ден правя гимнастика, няма как да тичам защото немога да убедя никой да дойде с мен а не ми се ходи сама,а относно диети и такива ми е мн трудно да ги спазвам. Днеска се натъпчих с теснени неща и сега ме е много яд, бръкнах си с ръката в устата ама освен да ме заболи гърлото нищо друго не постигнах, ся ме е мн яд :oops:

Dollystar
02-26-2009, 16:26
Някой тук спазва ли някаква не много строга и поносима диетка? Smile да я сподели

Опитай ако искаш зелевата, но е много трудна :-x аз си направих супата ядох един път и я хвърлих :D

lighs_turn_down
02-26-2009, 17:43
Здравейте! (:
И аз реших да се включа .....
Искам да сваля 6-7 килограма, ако искам да отслабна още после ще продължа... Но проблема ми е слаба воля :( ....... Вкъщи мога да не ям особено много, но в училище отвсякъде джобове, сладкиши и какво ли още не ... а лошото е, че не ми остава време за спорт и незнам точно какво да започна... висока съм 166 и съм на 14 почти (: ... надявам се на някой полезен съвет 8-)

SoFarSoG00d
02-26-2009, 19:22
Някой тук спазва ли някаква не много строга и поносима диетка? :) да я сподели
аз 2 седмици-чай,ябълки,портокали и мед-бях станал 42 кг,чувствах се зле,получих гастрит,пих доста лекарства,бях станала като скелет ,сега съм си 46/7 и не възнамерявам пак да правя такива диети.

t1n4e7o
02-26-2009, 19:30
Някой тук спазва ли някаква не много строга и поносима диетка? :) да я сподели
аз 2 седмици-чай,ябълки,портокали и мед-бях станал 42 кг,чувствах се зле,получих гастрит,пих доста лекарства,бях станала като скелет ,сега съм си 46/7 и не възнамерявам пак да правя такива диети.

аз ако ще и 100 да съм, не бих си рискувала здравето така :)

zai4ety13
02-27-2009, 18:06
неска съм на 3 кафета и за вечеря около 150-200г. някви безвкусни спагети с домaти.Неска съм вървяла 3 часа(дори и малко повечко) и коремни преси бравих:)

t1n4e7o
02-28-2009, 19:24
неска съм на 3 кафета и за вечеря около 150-200г. някви безвкусни спагети с домaти.Неска съм вървяла 3 часа(дори и малко повечко) и коремни преси бравих:)

не го правиш правилно... :?

DisciplineAndOrder
02-28-2009, 19:37
аз си викам да ги смъкнем с диария :lol:

много съм изтрещелааа

ef4etyYy
02-28-2009, 21:46
лятото ходех по 5-10 км пеша и отслабнах доста :-)

kaka_lara
03-01-2009, 08:25
Мен ме мъчат едни 3-4 килца, които са ми много отвратителни. Но какво да се прави, идва пролет... Трябва да се махат

ivkaa
03-01-2009, 09:25
Мен ме мъчат едни 3-4 килца, които са ми много отвратителни. Но какво да се прави, идва пролет... Трябва да се махат И аз сум като теб :( но при мен проблема е че диетите не ми понасят ... така че тичане,каране на велосипед ии дано до пролетта да сме екстра :)

Dollystar
03-01-2009, 10:13
Мен ме мъчат едни 3-4 килца, които са ми много отвратителни. Но какво да се прави, идва пролет... Трябва да се махат И аз сум като теб :( но при мен проблема е че диетите не ми понасят ... така че тичане,каране на велосипед ии дано до пролетта да сме екстра :)

И аз съм така ся гладувам пък не ми пука квото ще да става и не ми казвайте че е вредно знам го :D

slim__shadygirl
03-01-2009, 10:27
Мен ме мъчат едни 3-4 килца, които са ми много отвратителни. Но какво да се прави, идва пролет... Трябва да се махат И аз сум като теб :( но при мен проблема е че диетите не ми понасят ... така че тичане,каране на велосипед ии дано до пролетта да сме екстра :)

И аз съм така ся гладувам пък не ми пука квото ще да става и не ми казвайте че е вредно знам го :D
Ахаха добре дошли в отбора!Мразя ги тия 2/3 кг :o :-D

kaka_lara
03-01-2009, 11:06
И аз немога да пазя диети тип "фотосинтеза". Поне се радвам, че последните няколко дни съм се зарибила по зелеви и зелени салатки, фрешчета, снежанка и тараторче. :-D

SmiLeEmptYSouL
03-01-2009, 12:02
мен са ми излишни около 5 кг .
и сега съм на нещо като диета .. - спряла съм всички тестени работи , мазнотии и щраволинки ... та основното което ям в момента е маруля , но усещам как ще я намразя в скоро време .. ето го и моя режим :
сутрин : преварена вода с лимон
към 10 : солетки и мин.вода
на обяд (12:30 - 1:00) : една маруля нарязана с малко зехтин и оцет
към 5 :пак солетки
и вечер (7:30 - 8:00) : пак марулка

а вода пия по всяко време ...
има ефект .. за една седмица свалих 2 кг .. вече съм доста близо до това което искам да постигна .. но все пак се включвам в темата :)

zai4ety13
03-01-2009, 16:11
вчера за мене нямаше никакви диети.Просто трябваше да я спра.Това беше защото бях убабини и спах там.А тая мойта баба не признава никакви диети,нищо слабо и нищо под 60кила. Баба ми смята Адриана Лима за грозна :shock: ! Просто немога да изляза на глава с тая жена.Много е нахална,много е досадна.ужс! И такааа....за закусака трябваше да изям 2 сандвича с кашкавал и шпек салам.Към 2 часа язядох 3 крастачки.В 4 часа ме накара да пия някъв лимонов чай и изядох 2-3 бисквити Престиж. Към 6 часа пак крастачки,обаче само 1 и полувина :grin: Толкова се радвам че сега съм си вкъщи и мога да си ям квото искам:))

zuzimuzi
03-02-2009, 15:48
Iskam da stana anoreksi4ka! Pomagaite

strawberry_girl
03-02-2009, 16:30
Аз съм на 13 висока съм 176-65кл.
Чувствам се същинско слонче. Ходих на лекар по други причини и той ми каза, че задържам извън клетъчни води.Не съм била пълна от ядене. Имам непрестанно главоболие и поради това не мога да ям: захар и нищо сладко само плодове, млечни продукти и неща в които има консерванти. Та така налага се да се огранича от тези неща въпреки, че ги обичам. Надявам се така да смъкна малко килограми и да стана мечтаните 58кг. Аз съм доста висока и имам тежка костна структура. попринцип сутрин ям солети на обяд тоест към 2 ям домат или краставица и вечер чисто месо и малко салата. Ще тръгна на плуване или ще правя коремни преси. Дали ще се получи :oops:

therichbitch
03-02-2009, 16:32
аз пък все като почна диета някаква и не мога да издържа повече от една седмица/тва ми е рекордът де/ , винаги започвам да ям мойте си боклуци- чипсове, хрупанки, зрънчовци, снаксове, абе каквото се сетите :( мн е смотано, защото иначе аз мога да издържа без каквито и да е сладки неща, хляб, абе мога ей така да си ям цял ден салати и плодове, ама само ей така като ми скимне и няма кво да правя, почвам да ги ям тия боклуци, които дори цял ден смао една салата да съм изяла пак трупат много повече калории отколкото трябва да приемам на ден

spongkata
03-02-2009, 16:35
ами мене ми мъчат 6-7 килограма :( проблема ми е че супер много ме мързи :D наистина не мога да то преборя тоя шибан мързел :o
но от време на време изпитвам мотивация и спортувам ама т`ва трае не повече от 1-2 дни :( Помагайтееееее :-o

zuzimuzi
03-02-2009, 16:38
Ei, q da se stqgate! Toq kirliv marzel mnogo vi ma4i!
Otidete da berete grozde u baba vi i kot naberete tui qjte i posle zavideti na pa6a ovcete ( prepora4va se qzdene, no moje i po jelanie ) , qdosaite nqkoi big i bqgaite. Pak na drugiqt den qjte svinsko na stomah.

akinom
03-02-2009, 16:53
Ei, q da se stqgate! Toq kirliv marzel mnogo vi ma4i!
Otidete da berete grozde u baba vi i kot naberete tui qjte i posle zavideti na pa6a ovcete ( prepora4va se qzdene, no moje i po jelanie ) , qdosaite nqkoi big i bqgaite. Pak na drugiqt den qjte svinsko na stomah.

:lol: :lol: :lol: :razz: :razz: :razz: :D :D :D
Много си готина! :)
Иначе аз от 5 дни съм на мляко. Има страхотен ефект : - 1, 50кг. Смятам да продължа в същия дух, няма да се отказвам, много съм ентусиазирана. :)
Колкото до вас, момичета гледайте да отслабвате за ваше здраве, иначе така мотивацията и волята няма да дойдат ( имам просто 5-6 кг и прочие да свалям .. не така няма да дйоде ) Е , късмет!

zai4ety13
03-02-2009, 17:06
Iskam da stana anoreksi4ka! Pomagaite

о я не се прави на интересна :lol: точно пък ти си на светлинни години от анорексията

heroine
03-02-2009, 23:22
аз ако правя диети те тия диети са само цигари и течности няколко месеца никва храна и после като почна да се храна и надебелявам пак получава се нещо като йо-йо ефект

sweatkiss
03-03-2009, 06:12
162см-44/45кг no az iskam da se stegna NE DA OTSLABVAM... :) :grin: :-)

sweatkiss
03-03-2009, 06:28
http://dieti-jeni.tialoto.bg/article.php?id=7935 - 1 4ast
http://dieti-jeni.tialoto.bg/article.php?id=7942 - 2 4ast
http://dieti-jeni.tialoto.bg/article.php?id=7947 - 3 4ast
Koito ima vreme za gubene da 4ete... :D

mynichka
03-03-2009, 09:54
Тази тема е доста добра, но защо примерно всеки като казва колко е висок, колко иска да отслабне и тн..не добави и снимка

varnen4e
03-03-2009, 10:00
Освен и аз да опитам да се включа.. ама като си знам волята.. няма да е за дълго..

addicted2y0u
03-03-2009, 10:19
Аз съм втори ден на диета и честно казано съм добре .. ;) От време на време чувствам глад, но е нормално, защото първите ми два дни са само нискокалорични млечни продукти :D иначе ето каква диета правя ;)

ПС: сама реших да започна (преборих си мързела и волята :grin: ) и сама съм си мислила диетата така че не е от най - добрите ;)

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=234082 ;)

zuzimuzi
03-04-2009, 16:02
ne, be seriozno iskam da stana anoreksi4ka..

Pepincetyy
03-04-2009, 16:27
ne, be seriozno iskam da stana anoreksi4ka..
Офф, айде престани с тия глупави мнения, много дразниш. :x

cLaDyRcHe
03-04-2009, 16:37
ne, be seriozno iskam da stana anoreksi4ka..
1 живот едва ли ще ти стигне :(

Infinity
03-08-2009, 18:31
ей,сладурани забравихте ли си темичката :grin:

zai4ety13
03-09-2009, 11:33
ей,сладурани забравихте ли си темичката :grin:

Ми май да :-D диетата също :-D Е, вече се стягам обаче около 1-3 март ме беше обзела няква мания на тема ХАЛВА! Мн ми харесва оная халва дето е със какао(не й помня името) ама вече не ям. Храня си се здравословно и редовно(е,не много редовно ама...)Сега съм на вълна ябълки,банани и картофи(варени) И съм си добре...Айде пишете тука!Кво стана с диетите на всички? Да не се отказахте?

Pepincetyy
03-09-2009, 11:48
Оф и аз от 1 седмица съм на диета и просто на никъде не върви...Като ми се дояде винаги нападам сладкото :o и нищо не мога да сваля, а ме мързи да правя упражнения :? и направо незнам...а трябва до лятото да се опраа малко ама...съм си мързел :-o

galu6a
03-09-2009, 12:35
аз сега почнах 90 дневната диета и съм чувала от мн хора ,че помага ,ще видим след 90 дена :-D

slim__shadygirl
03-09-2009, 12:37
аз сега почнах 90 дневната диета и съм чувала от мн хора ,че помага ,ще видим след 90 дена :-D
Хих и аз я започнах,мн добре се чувствам :grin:

Loshotia
03-09-2009, 13:02
Аз реших, че трябва да се взема в ръце и от днес и аз минавам на режим. Целта ми е да сваля 5 кила.

YouCantStopMe
03-09-2009, 13:04
Ох,хора.. късно ли е да се включа? :oops:
То не,че искам да спазнам някоя много строга диета,но просто краката не мога да си ги търпя..ужасни са! :-x Имам също и коремче,което не е много голямо,но се нуждае от стягане.
Искам до лятото да постигна резултати.
Килограмите няма да си ги казвам..защото и без това не ги знам. :lol:
От днес реших да започна с нещо разлизно.
Спирам тестените,газираното и сладките неща.

Менюто ми за днес:
Сутрин:бях на училище и правихме контролнИ и въобще не мислех за ядене..така че - нищо
Обяд:салатка от домат и краставица
Следобед:още не съм си взела,но след малко мисля да си взема ябълка(най-подходящият плод за диета)
Вечеря:кисело мляко
И никакво ядене след 6 часа.
:)

Попринцип трудно спазвам тези мерки,които съм си поставила,но този път мисля да се справя.

Я кажете за някакви упражнения,които могат да се правят вкъщи..

By_YoUr_SiDe
03-09-2009, 13:13
От доста време не съм писала, но и не спазвах много добре.. :oops:
Таа, от днес вече започнах и мисля да си продължа сериозно. Ето ми го и менюто за днес:

1.Закуска - в даскало си взех едно мура трио със солети, но изядох само триото :-D
2.Обяд - мм, едно вкусно печено пилешко бутче с една лъжичка млечна салата ии 2 чаши кола.. не се гордея с обяда си :oops:
3.Вечеря - мисля да не ям изобщо, ако ми се прияде, салата от домати, краставици или някакъв плод

Pepincetyy, спокойно и аз така от една седмица и главният ми проблем е, че ме мързи даже 2 коремни преси да направя.. :? ама днес вече почвам, пък да видим.. :D

Pepincetyy
03-09-2009, 13:14
Ох,хора.. късно ли е да се включа? :oops:
То не,че искам да спазнам някоя много строга диета,но просто краката не мога да си ги търпя..ужасни са! :-x Имам също и коремче,което не е много голямо,но се нуждае от стягане.
Искам до лятото да постигна резултати.
Килограмите няма да си ги казвам..защото и без това не ги знам. :lol:
От днес реших да започна с нещо разлизно.
Спирам тестените,газираното и сладките неща.

Менюто ми за днес:
Сутрин:бях на училище и правихме контролнИ и въобще не мислех за ядене..така че - нищо
Обяд:салатка от домат и краставица
Следобед:още не съм си взела,но след малко мисля да си взема ябълка(най-подходящият плод за диета)
Вечеря:кисело мляко
И никакво ядене след 6 часа.
:)

Попринцип трудно спазвам тези мерки,които съм си поставила,но този път мисля да се справя.

Я кажете за някакви упражнения,които могат да се правят вкъщи..

Браво, щом имаш волята да издържиш на такава диета, защото аз лично не бих издържала...
:o
За упражненията вкъщи - скачане на въже,въртене на обръч,коремни преси,клякания,танцуване... а сега само за тея се сещам
http://dieti.rozali.com/vkyshti.html Виж и тук има много полезни неща :)

Pepincetyy
03-09-2009, 13:17
By_YoUr_SiDe аз от утре се залавям сериозно с диета,упражнения..дано сваля някое килце.Иначе за твоя обяд тази кола :? не е много добре

petito93
03-09-2009, 15:15
:) и аз ще се присъединя :P аз никога не съм била дебела,имам нормално тяло,но мисля че трябва да се стегна малко :? за лятото :) опитвала съм да не ям,но не мога :( аз не издържам на глад,преди няколко седмици бях почнала да спортувам,но времето беше студено и не можех да бягам навън :( от половин година се ограничавам в яденето,когато съм гладна ям,но без да прекалявам.гледам да се храня с по-малко калорични храни,да не са мазни и вече съм спряла хляба.Може да се случи да ям хляб(една филия)един път в месеца.Основния проблем ми е че ме мързи да спортувам,но имам голямо желание.Сега тъкмо се постопля времето и ще правя разходки,ще бягам. . . е поне се надявам че няма да се откажа :D

akinom
03-10-2009, 18:03
:) и аз ще се присъединя :P аз никога не съм била дебела,имам нормално тяло,но мисля че трябва да се стегна малко :? за лятото :) опитвала съм да не ям,но не мога :( аз не издържам на глад,преди няколко седмици бях почнала да спортувам,но времето беше студено и не можех да бягам навън :( от половин година се ограничавам в яденето,когато съм гладна ям,но без да прекалявам.гледам да се храня с по-малко калорични храни,да не са мазни и вече съм спряла хляба.Може да се случи да ям хляб(една филия)един път в месеца.Основния проблем ми е че ме мързи да спортувам,но имам голямо желание.Сега тъкмо се постопля времето и ще правя разходки,ще бягам. . . е поне се надявам че няма да се откажа :D

спокойно, желанието ще надделее над мързела! ;)

Jumbie483
03-10-2009, 18:44
Айде и аз да ви се пожалвам малко :-D
При мен притеснението е основно в краката... Понеже тренирах няколко години (не за отслабване, а за мускули) и сега краката са ми доста яки.. не са дебели, но муслкулите по тях ме отвращават :?
Иначе с коремчето съм си добре, дупето също има малка нужда от поправка, макар, че и така ме харесват и аз се харесвам..
Та някой да предложи нещо за краката ?!
Имайте предвид, че съм висока.. близо 1,80 :P

butty
03-12-2009, 05:58
Здравейте!
От няколко дни съм започнала да правя упражнения вкъщи. Вчера беше лунната диета и не хапнах нищо цял ден, от което съм много доволна. Не мислех, че ще издържа, но успях :grin: Вчера сутринта даже си направих една много хубава разходка-около 2 часа ходене. Много съм доволна! Да не повярваш съм свалила 1кг и половина.

slun4ice_90
03-12-2009, 06:43
I az iskam da svalia pone 3 kg...Oba4e i az si pohapvam sladko i ne stava...Po princip ne spazvam dieti.I ne broia vsiaka kaloria. :)

gabri3lla
03-12-2009, 11:49
Охх.. аз от Нова година насам ям по супер много.. напълнях с 5кг за няколко месеца и тялото ми се отпусна а преди беше стегнато :o Затоваа от 4 дена съм на плодове и зеленчуци и нищо мазно...Като дойде новата седмица почвам само на ябълки и портокали иии упражнения :(

4epHo0KaTa_Lady
03-12-2009, 19:23
И аз се включвам.. Така аз не искам да отслабвам просто да си стегна тялото.Смятам, че спорта е по-добър от гладуването! И така вече 3 седмица всеки ден играя Тае Бо и правя упражнения. Ограничавам се от сладкото,хляб,безалкохолно ,алкохолно :-P и всичко калорично .. Имам въпрос : Халвата калорична ли е ?

4epHo0KaTa_Lady
03-12-2009, 19:25
Забравих да спомена.. Четох някъде, но забравих къде точно, че 2 мин интензивен спорт заместват часове във фитнеса. Та според вас възможно ли е ? :-P :-P :-)

butty
03-13-2009, 05:24
Странно ми звучи това за спорта и фитнеса и не съм сигурна точно как стоят нещата :)

gabri3lla
03-13-2009, 14:15
И аз се включвам.. Така аз не искам да отслабвам просто да си стегна тялото.Смятам, че спорта е по-добър от гладуването! И така вече 3 седмица всеки ден играя Тае Бо и правя упражнения. Ограничавам се от сладкото,хляб,безалкохолно ,алкохолно :-P и всичко калорично .. Имам въпрос : Халвата калорична ли е ?

Калорична е халвата...жалко, че и аз много обичам :?

akinom
03-13-2009, 18:41
Забравих да спомена.. Четох някъде, но забравих къде точно, че 2 мин интензивен спорт заместват часове във фитнеса. Та според вас възможно ли е ? :-P :-P :-)
Това са пълни глупости! Моят съвет е да си тренираш Тае бото 2 или 3ч. и да продължаваш така както си сега - с ограничения. :)

ПС: Изключително много се радвам, че толкова много млади хора държат на фигурата си, че се стремят да я осъвършенстват, желаят за себе си добро здраве.
:mrgreen:
Продължавайте в същия дух, волеви момичета!
Относно, тези които се оплакват че нямат воля, не могат да издържат на интензивни натоварвания, диети и прочие, ще ви кажа следното:

С подобни внушения само си вредите още повече!

Всеки може да отслабне, всеки има достатъчно хъс и воля да преодолее предизвикателството ( гнусно ) на сладките изделия и тестените продукти, просто трябва да потърси тези качества в себе си и да се отдаде на спокойно, без комплекси лято! :---)


Можете да победите глада, като смесите вода и сок на съотношение 1:4 или 1:3 , пийте много вода, знам че го знаете това правило, но какво ви пречи да го спазвате ( някои от вас ) - многото задължения вкъщи?! , училищните мероприятия?!,или просто един неуморим мързел??? - Махнете тази напаст от себе си и дайте път на волята и решителността!
:) Надявам се да съм помогнала с окуражителните си думи на повечето от вас, нали за това е темата- да споделяме и да се подкрепяме!
Е, аз писах достатъчно, ред е на вас, вие да поразсъждавате, да прецените някои неща и да се залавяме за работа, че малко остава до ''голия сезон'' =P~

kasidy
03-13-2009, 19:13
Такаа айде и аз да се включа в темичката, че лятото идва :? а аз нещо съм му отпуснала края: 168 - 61 кг (не са мега много, но си имам коремче, паласчици, бедра ала бала ... всичко което не искам да имам в изобилие :D ) Аз и от малко храна качвам, така че това отслабване ще ми бъде трудничко ... предполагам че ще почна с минус : хляб и шоколад ( то аз други калорични работи не ям ) плюс спорт. Ще се разписвам редовно за резултати ... дано има 8-)

koshtramba
03-13-2009, 23:20
hmm, qjte kroasani poveche i she viite kak she se izleete!!!

Infinity
03-14-2009, 11:34
Такаа айде и аз да се включа в темичката, че лятото идва :? а аз нещо съм му отпуснала края: 168 - 61 кг (не са мега много, но си имам коремче, паласчици, бедра ала бала ... всичко което не искам да имам в изобилие :D ) Аз и от малко храна качвам, така че това отслабване ще ми бъде трудничко ... предполагам че ще почна с минус : хляб и шоколад ( то аз други калорични работи не ям ) плюс спорт. Ще се разписвам редовно за резултати ... дано има 8-)
абе я се взимай в ръце,това е доста грозно тегло за тази височина :?

kasidy
03-14-2009, 14:15
Някои не искаме да сме анорестички :)

До сега: Сутринта бях на танци ии без хляб и сладко два дни - резултат - 1 кг , остават още 5 .. сиг тях ще ги сваля по-бавно.

selens
03-14-2009, 14:17
Качила съм 5 килограма .... не ми личат много ама все пак някой да знае нещо подходящо ..... :(

kasidy
03-14-2009, 14:19
Под подходящо какво имаш предвид? Бързи резултати, здравословно сваляне или?

selens
03-14-2009, 21:09
Под подходящо какво имаш предвид? Бързи резултати, здравословно сваляне или?
Ми до май някъде трябва да съм оформила фигурка :)

selens
03-14-2009, 21:09
Коремче имам 8-)

kasidy
03-14-2009, 23:52
Коремче имам 8-)

Мм и ти като мен :D Че даже и еднакви килограми имаме да сваляме :?

Щом до май, можеш да го караш по-бавничко: спорт + лек режим ( пиле, рибка , салатки , плодове ... такива му работи ) Би трябвало да ги разкараш "натрапниците" :)

Cameo
03-17-2009, 05:29
Еми хайде и аз да пиша. До края на май месец имам план да сваля около 7-8 килца. Ще пиша след всеки получен резултат, как върви диетата.

ПП: Ще има и снимки. (maybe)

krisence
03-17-2009, 08:15
И аз искам да сваля килца за лятото, че тази зима много се отпуснах в момента си искам старите 57 кг. Преди си мислех, че са ми много, но в сраснение с сегашните ми 63 са направо разкош. За сега съм се ограничила от сладкото защото ям прекалено много да не кажа, че съм пристрастена към него :lol: спрях и газираното и до колкото мога тестените изделия. Гледам да ям вкъще готвено, а не глупостите дет ги продават. :)

За сега съм така пък ще видим колко помага. Забравих да кажа, че гледам да спортувам, ама тва време много ме притиска. :)

Millen4ety
03-19-2009, 18:32
И аз мисля да се включа. Искам да отслабна с от 2 до 5 килограма. От миналата седмици започнах нещо като диета, защото от 1 април ще ходим с класа на Банско и искам да се постегна малко за басейна и прочие, а и малко да се подготвя за лятото. Та от седмица съм намалила доста храненето... например сега ям препечена филия с чай и сирене на закуска; яйце и морков на обяд, и на вечеря супа и салата... опитвам се и малко фитнес в домашни условия.. за седмица съм свалила 1 кг и нещо и искам за следващите 15 дни да сваля още 2. успех на всички със същата мисия :)

akinom
03-19-2009, 18:37
И аз искам да сваля килца за лятото, че тази зима много се отпуснах в момента си искам старите 57 кг. Преди си мислех, че са ми много, но в сраснение с сегашните ми 63 са направо разкош. За сега съм се ограничила от сладкото защото ям прекалено много да не кажа, че съм пристрастена към него :lol: спрях и газираното и до колкото мога тестените изделия. Гледам да ям вкъще готвено, а не глупостите дет ги продават. :)

За сега съм така пък ще видим колко помага. Забравих да кажа, че гледам да спортувам, ама тва време много ме притиска. :)

6кг. до лятото? Мисията постижима.
С воля се постарай да стане и успешна, просто наблегни на тренировките ( кардио упражненията предимно ) и ограничи калориите до 600 в началото. После ги свеждай до колкото желаеш.Ако искаш намалявай калорийната стойност на това, което ядеш с 10-15кал, но важното е да ги намаляваш, ако искаш да отслабнеш!

cLaDyRcHe
03-19-2009, 20:01
и аз доста съм напълняла от лятото :( висока съм 164/165 някъде 52кг,а преди бях 47/48.решила съм да се взема в ръце,но проблема ми е че нямам воля :( ходя на модерен балет 3 в седмицата,2 в училище на народни танци,по физическо скачам на въже и вкъщи понякога,но ефект няма никакъв.бях почнала 90 дневната диета,но на петия ден взех да си позволявам всичко :o сега съм решила просто да спра да ям мазнотии,сладки,хляб и безалкохолни.от утре почвам и силно се надявам да има ефект.искам си старата фигура :-k

t1n4e7o
03-20-2009, 09:13
Ние пък със майка ми се консултирахме с личния ми и ще започнем с Дюкан.. Омръзна ми да се потя от 2-3 месеца из тези фитнеси и да спазвам диети и да има съвсем малък резултат.. Сега ще свалям и после ще се стягам :P

3oPuTy
03-20-2009, 09:40
Ние пък със майка ми се консултирахме с личния ми и ще започнем с Дюкан.. Омръзна ми да се потя от 2-3 месеца из тези фитнеси и да спазвам диети и да има съвсем малък резултат.. Сега ще свалям и после ще се стягам :P
Това е възможно най-голямата и груба грешка,която можеш да направиш :shock: :? Как така мислиш да си занемариш тялото ... ?! :shock: :shock: :shock:

t1n4e7o
03-20-2009, 09:46
Ние пък със майка ми се консултирахме с личния ми и ще започнем с Дюкан.. Омръзна ми да се потя от 2-3 месеца из тези фитнеси и да спазвам диети и да има съвсем малък резултат.. Сега ще свалям и после ще се стягам :P
Това е възможно най-голямата и груба грешка,която можеш да направиш :shock: :? Как така мислиш да си занемариш тялото ... ?! :shock: :shock: :shock:

Ако не си прочела правилно или не си разбрала добре... Сега ще пазя диетата на Дюкан и той препоръчва в първите 2 режима да има възможно най- малко спорт! За да ходиш на фитнес, поне на мен ми трябва хляб, защото иначе мога да припадна... Сега искам да си сваля излишните килограми, а после да си стегна фигурата.. Даже и инструкторката ми каза, че първо се сваля и после се стяга... Попитай ако искаш.. едно е да имаш 3-4 кг да свалиш, но моите са много повече. Ако сега започна да тренирам усилено, мастните тъкани ще се превърнат в мускули и ще стана... :shock: Затова първо се сваля и после се стяга. 2 инструктора са ми го казвали :)

пп : И никой не е казал, че ще си занемарявам тялото, а точно обратното! A и говорим за спиране на фитнеса за около 2 седмици, не е чак толкова фатално :wink:

3oPuTy
03-20-2009, 09:57
Е само за 2 седмици по-може ама все пак никакъв спорт цели 2 седмици ... Нали знаеш,че при отслабване (и то при подобни ударни режими) кожата започва да губи еластичността си ... Поне по 15-20 мин. кардио си прави,че иначе не ми се мисли на какво може да заприличаш ... :? :(

t1n4e7o
03-20-2009, 10:01
Е само за 2 седмици по-може ама все пак никакъв спорт цели 2 седмици ... Нали знаеш,че при отслабване (и то при подобни ударни режими) кожата започва да губи еластичността си ... Поне по 15-20 мин. кардио си прави,че иначе не ми се мисли на какво може да заприличаш ... :? :(


Ами мисля да извървавам на ден по 2-3 км, колкото мога

AnIcHkAtA
03-20-2009, 11:24
Здравейте, присъединявам се към вас :D .Никога не съм била слаба, нито пък дебела и съм се чувствала добре в кожата си.Тренирах лека атлетика, но тая година ми се налага да седна здраво зад учебниците и това ми изяжда всякакво време и движение, а и когато съм си вкъщи ям повече, отколкото когато цял ден съм навън.Всичкото това + стрес доведе до 7 кг отгоре.Не ми пречат заради стрелката на кантара, а защото се чувствам кофти в тялото си.Тежа 55 кг и всяко едно килце под 50 до около 47, би ми се отразило чудесно.За ръста ми-157см мисля че е напълно нормално.Тежки диети не искам и не мога да спазвам, затова реших, че един режим на нормално хранене би ми помогнал да се чувствам и изглеждам добре.
Целта ми е 5-8кг до средата-края на юни, като след края на май ще мога да тръгна на тренировки :).

RiseGirl
03-20-2009, 11:30
така и не разбрахте, че ябълките предизвикват глада.

kasidy
03-20-2009, 14:30
За ябълките: зависи кога ги ядеш, поне при мен е така. Тъй като сутрин не мога да ям нищо тежко, пък не искам и да спра да закусвам, хапвам ябълка ии примерно мляко ии до обяда си ми пасват перфектно като храна.

А иначе ... да се разпиша. Преди няколко дни бях казала, че спирам хляба и сладкото и го направих ... учудващо и задоволително не ми липсваха - даже след няколко дни бях минус едно кило. По мои планове до края на март трябваше да съм минус 3. Да ... ама се разболях. Три дни някаква адска треска, главоболие, гадене иии абе ясна ви е картинката. То още не ми е минало, ама пак съм по-добре. Таа както и да е, днес реших да се премеря иии :shock: ... съм свалила три килограма ОЩЕ. Да, да знам че не е полезно, ама то като ми се гади какво да правя?! Както и да е, това е единственото хубаво нещо от цялата болест ии възнамерявам да си го запазя и след като тоя гаден грип се махне :D

3oPuTy
03-20-2009, 14:48
така и не разбрахте, че ябълките предизвикват глада.
При всеки организъм ябълките действат различно ;)
Аз лично ако изям една ябълка и после поне 3-4 часа не искам да виждам храна :?

t1n4e7o
03-20-2009, 14:54
Има едни огромни ябълки, ама мнооого огромни, зелени и киселки, точно каквитто ги обичам.. Някакви вносни са. КАто се върна вечер от фитнес и преди да си легна хапвах за вечеря по 1 такава.. Много ме наяждаше :) Даже не можех да я изям цялата понякога. :-D

zuzimuzi
03-21-2009, 17:33
Horica, vqrno li e 4e ot tezi domati s nitratite po toq sezon se debelee :-o
A.. i namerih edni mnogo gotini qgodi, ot Portugaliq bili vneseni, izglejdat mi so4ni4ki , ama neznam dali 6te nadebeleq ot tqh, 6tot se samnqvam po tozi sezon da s aistinski uzreli hubavi qgodi :-o DO you help me?