HenykucT
02-24-2009, 08:29
Очаквано " Беднякът - Милионер " взе 8 оскара от 10 номинации. Ето и целия списък със спечелилите :
Най-добър филм:
“Странният случай с Бенджамин Бътън” (2008)
“Фрост/Никсън” (2008)
“Milk” (2008)
“Четецът” (2008)
“Беднякът милионер” (2008)
Най-добра главна мъжка роля:
Ричард Дженкинс за The Visitor (2007)
Франк Лангела за “Фрост/ Никсън” (2008)
Шон Пен за “Milk” (2008)
Брад Пит за “Странният случай с Бенджамин Бътън” (2008)
Мики Рурк за “Кечистът” (2008)
Най-добра главна женска роля:
Ан Хатауей за „Rachel Getting Married” (2008)
Анджелина Джоли за “Подмяната” (2008)
Мелиса Лео за „Frozen River” (2008)
Мерил Стрийп за “Съмнения” (2008)
Кейт Уинслет за “Четецът” (2008)
Най-добра мъжка поддържаща роля:
Джош Бролин за „Milk” (2008)
Робърт Дауни - мл. за “Тропическа буря” (2008)
Филип Сиймур Хофман за “Съмнения” (2008)
Хийт Леджър за “Черният рицар” (2008)
Майкъл Шанън за “Пътят на промените” (2008)
Най-добра женска поддържаща роля:
Ейми Адамс за “Съмнения” (2008)
Пенелопе Крус за “Вики Кристина Барселона” (2008)
Виола Дейвис за „Съмнения” (2008)
Тараджи Хенсън за “Странният случай с Бенджамин Бътън” (2008)
Мариса Томей за “Кечистът” (2008)
Най-добър режисьор:
Дани Бойл за “Беднякът милионер” (2008)
Стивън Долдри за “Четецът” (2008)
Дейвид Финчър за “Странният случай с Бенджамин Бътън” (2008)
Рон Хауърд за “Фрост/ Никсън” (2008)
Гюс Ван Сант за „Milk” (2008)
Най-добър оригинален сценарий:
Кортни Хънт за „Замръзнала река” (2008)
Майк Лий за „Happy-Go-Lucky” (2008)
Мартин Макдонаф за “В Брюж” (2008)
Дъстин Ланс Блек за “Milk” (2008)
Андрю Стантън, Пийт Доктър за „УОЛ.И” (2008)
Най-добър адаптиран сценарий:
Ерик Рот, Робин Суикорд за “Странният случай с Бенджамин Бътън” (2008)
Джон Патрик Шанли за „Съмнения” (2008)
Питър Морган за “Фрост/ Никсън” (2008)
Дейвид Хеър за “Четецът” (2008)
Саймън Бифой за “Беднякът милионер” (2008)
Най-добър оператор:
Том Стърн за “Подмяната” (2008)
Клаудио Миранда за “Странният случай с Бенджамин Бътън” (2008)
Уоли Пфистър за “Черният рицар” (2008)
Крис Менгес/ Робърт Дийкинс за “Четецът” (2008)
Антъни Дод Мантъл за “Беднякът милионер” (2008)
Най-добър монтаж:
Кърк Бакстър/Ангъс Уол за “Странният случай с Бенджамин Бътън” (2008)
Лий Смит за “Черният рицар” (2008)
Майк Хил/ Дан Хенли (2008)
Крис Дикинс за “Беднякът милионер” (2008)
Най-добра сценография:
Джеймс Мураками/ Гари Фетис за “Подмяната” (2008)
Нейтън Кроули/ Питър Ландо за “Черният рицар” (2008)
Доналд Греъм Бърт/ Виктор Дж. Золфо за “Странният случай с Бенджамин Бътън” (2008)
Майкъл Карлин, Ребека Алиуей за „Дукесата” (2008)
Кристи Зиа, Дебра Шут за “Пътят на промените” (2008)
Най-добри костюми:
Катрин Мартин за „Австралия” (2008)
Жаклин Уест за “Странният случай с Бенджамин Бътън” (2008)
Майкъл О’Конър за “Дукесата” (2008)
Дани Гликър за “Milk” (2008)
Албърт Волски за “Пътят на промените” (2008)
Най-добър грим:
“Странният случай с Бенджамин Бътън” (2008)
“Черният рицар” (2008)
„Хелбой ІІ: Златната армия”
Най-добър саундтрак:
“Странният случай с Бенджамин Бътън”
„Defiance” (2008)
“Milk” (2008)
“Беднякът милионер” (2008)
„УОЛ.И” (2008)
Най-добра песен:
"Jai Ho" „Беднякът милионер” (2008)
"O Saya" “Беднякът милионер” (2008)
"Down to Earth" „УОЛ.И” (2008)
Най-добър звук:
“Странният случай с Бенджамин Бътън”
“Черният рицар” (2008)
„Беднякът милионер” (2008)
„УОЛ.И” (2008)
„Неуловим” (2008)
Най-добър звуков монтаж:
“Черният рицар” (2008)
„Железният човек” (2008)
„Беднякът милионер” (2008)
„УОЛ.И” (2008)
„Неуловим” (2008)
Най-добри визуални ефекти:
“Странният случай с Бенджамин Бътън”
“Черният рицар” (2008)
„Железният човек” (2008)
Най-добър анимационен филм:
„Гръм” (2008)
„Кунг-Фу Панда” (2008)
„УОЛ.И” (2008)
Най-добър чуждестранен филм:
“Комплексът Баден-Майнхоф” (2008) Германия
„В класната стая” (2008) Франция
„Revanche” (2008) Австрия
„Departures (Regent Releasing)” (2008) Япония
„Валс с Башир” (2008) Израел
Най-добър пълнометражен документален филм:
„The Betrayal – Nerakhoon” (2008)
„Encounters at the End of the World” (2007)
„The Garden” (2008)
„Man on Wire” (2008)
„Trouble the Water” (2008)
Най-добър късометражен документален филм:
„The Conscience of Nhem En”
„The Final Inch”
„Smile Pinki”
„The Witness from the Balcony of Room 306”
Най-добър късометражен анимационен филм:
„Ubornaya istoriya - lyubovnaya istoriya” (2007)
„La Maison en Petits Cubes”
„Oktapodi” (2007)
„Presto” (2008)
„This Way Up” (2008)
Най-добър късометражен игрален филм:
„Auf der Strecke” (2007)
„Manon on the Asphalt”
„New Boy” (2007)
„The Pig”
„Spielzeugland” (2007)
Най-добър филм:
“Странният случай с Бенджамин Бътън” (2008)
“Фрост/Никсън” (2008)
“Milk” (2008)
“Четецът” (2008)
“Беднякът милионер” (2008)
Най-добра главна мъжка роля:
Ричард Дженкинс за The Visitor (2007)
Франк Лангела за “Фрост/ Никсън” (2008)
Шон Пен за “Milk” (2008)
Брад Пит за “Странният случай с Бенджамин Бътън” (2008)
Мики Рурк за “Кечистът” (2008)
Най-добра главна женска роля:
Ан Хатауей за „Rachel Getting Married” (2008)
Анджелина Джоли за “Подмяната” (2008)
Мелиса Лео за „Frozen River” (2008)
Мерил Стрийп за “Съмнения” (2008)
Кейт Уинслет за “Четецът” (2008)
Най-добра мъжка поддържаща роля:
Джош Бролин за „Milk” (2008)
Робърт Дауни - мл. за “Тропическа буря” (2008)
Филип Сиймур Хофман за “Съмнения” (2008)
Хийт Леджър за “Черният рицар” (2008)
Майкъл Шанън за “Пътят на промените” (2008)
Най-добра женска поддържаща роля:
Ейми Адамс за “Съмнения” (2008)
Пенелопе Крус за “Вики Кристина Барселона” (2008)
Виола Дейвис за „Съмнения” (2008)
Тараджи Хенсън за “Странният случай с Бенджамин Бътън” (2008)
Мариса Томей за “Кечистът” (2008)
Най-добър режисьор:
Дани Бойл за “Беднякът милионер” (2008)
Стивън Долдри за “Четецът” (2008)
Дейвид Финчър за “Странният случай с Бенджамин Бътън” (2008)
Рон Хауърд за “Фрост/ Никсън” (2008)
Гюс Ван Сант за „Milk” (2008)
Най-добър оригинален сценарий:
Кортни Хънт за „Замръзнала река” (2008)
Майк Лий за „Happy-Go-Lucky” (2008)
Мартин Макдонаф за “В Брюж” (2008)
Дъстин Ланс Блек за “Milk” (2008)
Андрю Стантън, Пийт Доктър за „УОЛ.И” (2008)
Най-добър адаптиран сценарий:
Ерик Рот, Робин Суикорд за “Странният случай с Бенджамин Бътън” (2008)
Джон Патрик Шанли за „Съмнения” (2008)
Питър Морган за “Фрост/ Никсън” (2008)
Дейвид Хеър за “Четецът” (2008)
Саймън Бифой за “Беднякът милионер” (2008)
Най-добър оператор:
Том Стърн за “Подмяната” (2008)
Клаудио Миранда за “Странният случай с Бенджамин Бътън” (2008)
Уоли Пфистър за “Черният рицар” (2008)
Крис Менгес/ Робърт Дийкинс за “Четецът” (2008)
Антъни Дод Мантъл за “Беднякът милионер” (2008)
Най-добър монтаж:
Кърк Бакстър/Ангъс Уол за “Странният случай с Бенджамин Бътън” (2008)
Лий Смит за “Черният рицар” (2008)
Майк Хил/ Дан Хенли (2008)
Крис Дикинс за “Беднякът милионер” (2008)
Най-добра сценография:
Джеймс Мураками/ Гари Фетис за “Подмяната” (2008)
Нейтън Кроули/ Питър Ландо за “Черният рицар” (2008)
Доналд Греъм Бърт/ Виктор Дж. Золфо за “Странният случай с Бенджамин Бътън” (2008)
Майкъл Карлин, Ребека Алиуей за „Дукесата” (2008)
Кристи Зиа, Дебра Шут за “Пътят на промените” (2008)
Най-добри костюми:
Катрин Мартин за „Австралия” (2008)
Жаклин Уест за “Странният случай с Бенджамин Бътън” (2008)
Майкъл О’Конър за “Дукесата” (2008)
Дани Гликър за “Milk” (2008)
Албърт Волски за “Пътят на промените” (2008)
Най-добър грим:
“Странният случай с Бенджамин Бътън” (2008)
“Черният рицар” (2008)
„Хелбой ІІ: Златната армия”
Най-добър саундтрак:
“Странният случай с Бенджамин Бътън”
„Defiance” (2008)
“Milk” (2008)
“Беднякът милионер” (2008)
„УОЛ.И” (2008)
Най-добра песен:
"Jai Ho" „Беднякът милионер” (2008)
"O Saya" “Беднякът милионер” (2008)
"Down to Earth" „УОЛ.И” (2008)
Най-добър звук:
“Странният случай с Бенджамин Бътън”
“Черният рицар” (2008)
„Беднякът милионер” (2008)
„УОЛ.И” (2008)
„Неуловим” (2008)
Най-добър звуков монтаж:
“Черният рицар” (2008)
„Железният човек” (2008)
„Беднякът милионер” (2008)
„УОЛ.И” (2008)
„Неуловим” (2008)
Най-добри визуални ефекти:
“Странният случай с Бенджамин Бътън”
“Черният рицар” (2008)
„Железният човек” (2008)
Най-добър анимационен филм:
„Гръм” (2008)
„Кунг-Фу Панда” (2008)
„УОЛ.И” (2008)
Най-добър чуждестранен филм:
“Комплексът Баден-Майнхоф” (2008) Германия
„В класната стая” (2008) Франция
„Revanche” (2008) Австрия
„Departures (Regent Releasing)” (2008) Япония
„Валс с Башир” (2008) Израел
Най-добър пълнометражен документален филм:
„The Betrayal – Nerakhoon” (2008)
„Encounters at the End of the World” (2007)
„The Garden” (2008)
„Man on Wire” (2008)
„Trouble the Water” (2008)
Най-добър късометражен документален филм:
„The Conscience of Nhem En”
„The Final Inch”
„Smile Pinki”
„The Witness from the Balcony of Room 306”
Най-добър късометражен анимационен филм:
„Ubornaya istoriya - lyubovnaya istoriya” (2007)
„La Maison en Petits Cubes”
„Oktapodi” (2007)
„Presto” (2008)
„This Way Up” (2008)
Най-добър късометражен игрален филм:
„Auf der Strecke” (2007)
„Manon on the Asphalt”
„New Boy” (2007)
„The Pig”
„Spielzeugland” (2007)