PDA

View Full Version : Режима за пушенето в даскало



ChezZ
02-24-2009, 12:02
Такам... от 1 седмица някъде, в нашето у-ще започна, така да го наречем, акция за тутюнопушенето.
Преди си пушехме пред даскало и никой нищо не казваше (визирам учителите), но сега вече сме под строг надзор.
И все пак ни казаха, че всичко било под нов закон и училището ни е притиснато...
Та въпроса ми е - има ли го някъде другаде това или е само при нас?

FelisDirus
02-24-2009, 12:09
ебати глупостите.. още малко ще ви забранят да ядете в училище, баси.

SoFarSoG00d
02-24-2009, 12:10
Не трябва да се пуши в района на училището,все пак е училище,а не бар.

ChezZ
02-24-2009, 12:12
Това е ясно... въпроса е, че преди се брояха на пръсти училищата, в които се правеше проблем от това. А сега при нас правят. И питам дали някъде другаде го има това :)

SoFarSoG00d
02-24-2009, 12:13
Ами в моето училище беше забранено,криеха се зад някакви гаражи,дори и на учителите беше забранено,така че не е само при теб,ама всиквайте 2010 навсякъде ще бъдат забранени и цигарите,аз много се кефя,че в Англия не се пуши на обществени места!!!

kristo
02-24-2009, 12:21
Във всички училища в страната се забранява пушенето, вчера го обяви министър Вълчев(плюс училищния двор също се забранява). Освен това ще има и контрол върху облеклото, можеби задължително въвеждане на униформи(тука не ми стана на 100% ясно, но изисквания за обличането със сигурност ще има).

И третото важно решение на министъра, който този път го поздравявам и подкрепям е учениците, които не спазват дисциплината в час да могат да бъдат гонени, но нямат право да напускат сградата на училището. Също така се забранява внасяне на алкохол и всякакви такива.

Разбира се дебело подчертавам, че се забранява и тютюнопушенето на учителите, защото иначе ще си е жива дискриминация ако те могат да си пафкат спокойно, а учениците не.

Това са решения, който аз лично като евентуален бъдещ учител подкрепям с две ръце. Крайно време е дисциплината и контрола да се затегнат, защото с това крайно либерално отношение, в което учениците могат да си правят каквото искат, а учителите нямат право да ги санкционират го докарахме училищата да приличат на барове.

zloto
02-24-2009, 12:22
Забранено е и правят проблем и при нас. Не може да се пуши в двора или пред училището, обикновено учениците се събират на скрито място, но понякога минават проверки.
И аз си мислех, че е така само при нас, но явно не е...


Разбира се дебело подчертавам, че се забранява и тютюнопушенето на учителите, защото иначе ще си е жива дискриминация ако те могат да си пафкат спокойно, а учениците не.
Съмнявам се това да го спазват учителите. Колкото и да правят проблем н а другите, е ясно, че и те имат нужда от цигари.

А колкото до великите наредби на Вълчев... емии ние досега си чертаехме линийки на чина и се наливахме с водка в час, пък някой се сети да ни забрани :D То е ясно, че ''новите'' му закони не са от вчера и винаги са минавали на проверка и са се карали за цигари, пък какво остава за алкохол и всичко останало. Просто излишно го обявяват това и си мислят, че са направили страхотни реформи в образованието, като същевременно правят всичко възможно да го скапят.

Blab
02-24-2009, 12:23
НПМГ подпалването?:Д

ChezZ
02-24-2009, 12:26
....
Ами това съм го пропуснал снощи, но иначе мина заповед за това. Но ми е интересно във колко училища е въведено вече.
Иначе аз съм ЗА. Въпреки, че съм пушач и не ми е приятно да трябва да се бутам в задименото кафе, но пък така всички ще пушат по-малко :)

Иначе за другите неща - идеята е добре... Трябва да се вкара малко дисциплина. Но ми се струва, че униформи ще се наложат по-лесно от дрескода.


НПМГ подпалването?:Д
Да, това допринесе...

babity
02-24-2009, 12:28
Забранено е, бих казала мнооого забранено! Ако само още веднъж ме хванат с цигара ще ми се наложи да си харесам ново училище.

kristo
02-24-2009, 12:33
....
Ами това съм го пропуснал снощи, но иначе мина заповед за това. Но ми е интересно във колко училища е въведено вече.
Иначе аз съм ЗА. Въпреки, че съм пушач и не ми е приятно да трябва да се бутам в задименото кафе, но пък така всички ще пушат по-малко :)

Иначе за другите неща - идеята е добре... Трябва да се вкара малко дисциплина. Но ми се струва, че униформи ще се наложат по-лесно от дрескода.


НПМГ подпалването?:Д
Да, това допринесе...
Ами цялостното прилагане на тези нововъведения ще е от следващата учебна година, но през това време ще се прилагат малко по малко в някои училища, не знам кои точно. Можеби засега пробно, за да се свикне с тези нововъведения след 15 септември 2009 :)

Иначе така е, налагат се тези ограничения, особено за пушенето. А в кафетата задимено-незадимено, който е пушач не му прави толкова голямо впечатление все пак :-D

За униформите си прав, защото гледам, че повечето ученици нямат нищо против и даже с удоволствие приемат тази идея. Освен това във всяко училище учениците сами ще могат да преценяват каква униформа да си направят, което е най-добрия вариант :)

Nitroglycerin
02-24-2009, 12:40
В мойто училище от има няма 10-тина години (поне така разбрах от класната) има забрана да се пуши в деора на училището преди година са сложили камери и са заваляли стотици наказания (ако се нарушават правилата следва обществено полезен труд) по тази причина.Напълно нормално е да ви забраняват да пушите в двора на училището.За времето прекарано в училището за вас отговарят учителите и директорката и те трябва да следят дали не нарушавате закона (тютюнопушенето е забренено за лица под 18 г.).

FelisDirus
02-24-2009, 12:42
Тва са глупости. Никой няма право да ви ограничи в избора ви да сте пушачи. Пушенето не е незаконно, а вие не сте престъпници, за да се криете.

А изказването, че тва не е бар, е тъпо по простата причина, че децата не се наливат с концентрат, а си пафкат - това нито пречи на учебния процес по някакъв начин, нито засяга училищната управа, защото не е като да сте запалили в кабинетите им и да сте си качили краката на бюрата им. Нормалният пушач си пуши през целия ден, а не само когато седне в заведение, тъй че това няма нищо общо.

Dumb
02-24-2009, 12:46
Честно казано, писна ми от това!
Навираме се в миши дупки една цигара да изпушим.
Не го разбирам това. Не сме в района на училището, а с организирани хайки ни търсят.
Свикнала съм.

SWASTIKA
02-24-2009, 12:48
И третото важно решение на министъра, който този път го поздравявам и подкрепям е учениците, които не спазват дисциплината в час да могат да бъдат гонени, но нямат право да напускат сградата на училището.

Прощавай, но от това по-глупаво нещо няма. Това освен, че нарушава правата на човека е недопустимо и не мисля, че ще бъде спазвано.

Ако правилно разгледаме конституцията на България, можеш ясно да наблегнем на правата на човека, които булшинството (Тази дума ще я пиша със бУл, защото мисля че, Blaf, беше направила забележка за правописа. Думата има руски произход, не съществува в българския терминологичен речник, за това че, мисля да я пиша, както я чувам...) много бегло познава. Хубаво е да се разграничава демокрация от анархия, но е супер добре да се разграничава комунизъм от демокрация...

ChezZ
02-24-2009, 12:48
Иначе така е, налагат се тези ограничения, особено за пушенето. А в кафетата задимено-незадимено, който е пушач не му прави толкова голямо впечатление все пак :-D
Повярвай ми, когато не можеш да виждаш и да дишат ти прави впечатление
:D


В мойто училище от има няма 10-тина години (поне така разбрах от класната) има забрана да се пуши в деора на училището преди година са сложили камери и са заваляли стотици наказания (ако се нарушават правилата следва обществено полезен труд) по тази причина.Напълно нормално е да ви забраняват да пушите в двора на училището.За времето прекарано в училището за вас отговарят учителите и директорката и те трябва да следят дали не нарушавате закона (тютюнопушенето е забренено за лица под 18 г.).
По принцип пушенето на територията на даскало е забранено от мнооооогоооо години и го пише в правилника. Въпроса е, че не го правеха на проблем.... Моля те чети хубаво какво пиша. :)ю
А пушенето не е забранено. Забранена е продажбата на цигари.

kristo
02-24-2009, 12:49
Има си обществени институции, в които не трябва да се пуши и училището е една от тези институции, в това се състои въпроса. Иначе никой никого не кара да спре да пуши или нещо подобно, това е въпрос на личен избор.

FelisDirus
02-24-2009, 12:50
Честно казано, писна ми от това!
Навираме се в миши дупки една цигара да изпушим.
Не го разбирам това. Не сме в района на училището, а с организирани хайки ни търсят.
Свикнала съм.

Именно.

Ако въпросните госпожи и господа, които са толкова стриктни в "залавянето на пушачи", вложат потенциала си в нещо съществено и го правят със същия хъс и амбиция, съм сигурна, че ще бъдат особено полезни - както за себе си (удовлетворението е голямо нещо), така и за обществото.

ChezZ
02-24-2009, 12:51
И третото важно решение на министъра, който този път го поздравявам и подкрепям е учениците, които не спазват дисциплината в час да могат да бъдат гонени, но нямат право да напускат сградата на училището.

Прощавай, но от това по-глупаво нещо няма. Това освен, че нарушава правата на човека е недопустимо и не мисля, че ще бъде спазвано.

Ами честно казано това, че преди не можеше да се гони от час, рядко ги спираше....

scyLLa
02-24-2009, 12:51
В мойто училище винаги си е имало контрол над тютюнопушенето.Като ви се пуши излезте от границите на даскалото дори с 1 метър да сте извън границите нямат право да ви кажат нищо.

ChezZ
02-24-2009, 12:53
Честно казано, писна ми от това!
Навираме се в миши дупки една цигара да изпушим.
Не го разбирам това. Не сме в района на училището, а с организирани хайки ни търсят.
Свикнала съм.

Именно.

Ако въпросните госпожи и господа, които са толкова стриктни в "залавянето на пушачи", вложат потенциала си в нещо съществено и го правят със същия хъс и амбиция, съм сигурна, че ще бъдат особено полезни - както за себе си (удовлетворението е голямо нещо), така и за обществото.
От една страна е така.... Но пък малко дисциплина няма да ни е излишна... Иначе и на мен не ми е особено приятно, но какво да се прави... Нашите учители първата седмица бяха злобни на тази тема, но установиха, че по-добре ще стане спокойно и с разбиране.

kristo
02-24-2009, 12:57
И третото важно решение на министъра, който този път го поздравявам и подкрепям е учениците, които не спазват дисциплината в час да могат да бъдат гонени, но нямат право да напускат сградата на училището.

Прощавай, но от това по-глупаво нещо няма. Това освен, че нарушава правата на човека е недопустимо и не мисля, че ще бъде спазвано.

Ако правилно разгледаме конституцията на България, можеш ясно да наблегнем на правата на човека, които булшинството (Тази дума ще я пиша със бУл, защото мисля че, Blaf, беше направила забележка за правописа. Думата има руски произход, не съществува в българския терминологичен речник, за това че, мисля да я пиша, както я чувам...) много бегло познава. Хубаво е да се разграничава демокрация от анархия, но е супер добре да се разграничава комунизъм от демокрация...
Айде сега пък, нарушаване правата на човека, все едно някой го е пребил този ученик...

Това го говориш, щото не си бил учител нито един ден. Ама аз бях учител на стаж два месеца и знам какво значи да ти се изпречи насреща някое леке, за което е мъка въобще, че идва на училище, на което изобщо не му се учи и затова е сметнал, че трябва да ми пречи на работата като говори, смее се, лигави се с две думи. И според теб аз да нямам право да го изгоня, защото моляти се съм му нарушавал човешките права?! А той моите не ги ли нарушава като ми пречи на работата, от която аз примерно си изкарвам хляба(в моя случай предстои най-вероятно да си исказвам хляба от тази професия, макари да не е 100% сигурно).

И никой не ти говори за комунизъм, ако не знаеш преди 9.09.1944 г. в България в училищата е имало също желязна дисциплина, макари да е било демокрация. Освен това не знам някъде в чужбина- Франция, Англия или която и да е друга подобна страна учителите да нямат право да гонят учениците си при недобра дисциплина и възпрепятстване на учебния процес.

tItEufFf
02-24-2009, 13:02
Аз не разбирам защо не трябва да се пуши ...
Мисълта ми е, че дори и да си до оградата се извън училището. Примерно тук, във Франция, можеш да правиш всичко извън училище, дори облегнат на оградата.

Pedigree
02-24-2009, 13:03
Аз пък днес в даскало видях некви пичове да си пушат в лафффката. И никой нищо не им казва. Или пред входа ни винаги е бъкано с пушещи. И директорката само минава, казва им да отидат на задния вход, и така. Нямаме такива проблеми.. уж. На който му се пуши, си пуши. И ебати, адски тъпото е така да забраняват. Както казаха преди мен, пушенето не пречи на учебния процес.

SWASTIKA
02-24-2009, 13:04
И третото важно решение на министъра, който този път го поздравявам и подкрепям е учениците, които не спазват дисциплината в час да могат да бъдат гонени, но нямат право да напускат сградата на училището.

Прощавай, но от това по-глупаво нещо няма. Това освен, че нарушава правата на човека е недопустимо и не мисля, че ще бъде спазвано.

Ако правилно разгледаме конституцията на България, можеш ясно да наблегнем на правата на човека, които булшинството (Тази дума ще я пиша със бУл, защото мисля че, Blaf, беше направила забележка за правописа. Думата има руски произход, не съществува в българския терминологичен речник, за това че, мисля да я пиша, както я чувам...) много бегло познава. Хубаво е да се разграничава демокрация от анархия, но е супер добре да се разграничава комунизъм от демокрация...
Айде сега пък, нарушаване правата на човека, все едно някой го е пребил този ученик...

Това го говориш, щото не си бил учител нито един ден. Ама аз бях учител на стаж два месеца и знам какво значи да ти се изпречи насреща някое леке, за което е мъка въобще, че идва на училище, на което изобщо не му се учи и затова е сметнал, че трябва да ми пречи на работата като говори, смее се, лигави се с две думи. И според теб аз да нямам право да го изгоня, защото моляти се съм му нарушавал човешките права?! А той моите не ги ли нарушава като ми пречи на работата, от която аз примерно си изкарвам хляба(в моя случай предстои най-вероятно да си исказвам хляба от тази професия, макари да не е 100% сигурно).

И никой не ти говори за комунизъм, ако не знаеш преди 9.09.1944 г. в България в училищата е имало също желязна дисциплина, макари да е било демокрация. Освен това не знам някъде в чужбина- Франция, Англия или която и да е друга подобна страна учителите да нямат право да гонят учениците си при недобра дисциплина и възпрепятстване на учебния процес.

ChezZ
02-24-2009, 13:04
Честно казано и аз виждам по-голям смисъл във това, закона да е за двора на даскало. Или поне да дефинират тази "територия на училището". Примерно на радиус 10м от даскало или нещо такова....

kristo
02-24-2009, 13:09
Аз пък днес в даскало видях некви пичове да си пушат в лафффката. И никой нищо не им казва. Или пред входа ни винаги е бъкано с пушещи. И директорката само минава, казва им да отидат на задния вход, и така. Нямаме такива проблеми.. уж. На който му се пуши, си пуши. И ебати, адски тъпото е така да забраняват. Както казаха преди мен, пушенето не пречи на учебния процес.
Пушенето не прави учебния процес, но пречи на добрата дисциплина в училище. И стига вече някои хора се оплаквахте от ограничения, в тази държава е задължително да се наложат такива, защото иначе няма да се оправим още хиляда години. А то се почва между другото точно от това, което ще се научи в училище и не само като учебен процес, ако дисциплина на поведение, на уважение към учителите и т. н. В това е смисъла, затова са нужни ограничения, понеже учителите в последните години се превърнаха в една напълно безгласна буква, понеже законите досега бяха такива. Хубаво е, че поне Вълчев излезе човек на място от това правителство и с тези си решения прави нещо наистина добро.

FelisDirus
02-24-2009, 14:11
Ама е позволено учителите да си пафкат в специална стаичка в училище, а?

Айде само без тия двойни стандарти, молим. На цигарите ми няма да посягат. Това не влияе по никакъв начин на поведението ми в училище (затова теорията за "дисциплината" е крайно неуместна), на учебния ми процес, на акъла ми, на възможностите ми, на знанията и т.н.

Просто ме е яд, че има много по-сериозни проблеми в училище, те хукнали пушачите да гонят. Все едно ще се оправи нещо, като няма кой да дъни фасове пред милото школо.

FelisDirus
02-24-2009, 14:23
За закъсненията съм съгласна, ама номер 2 и 3 си си ги изсмукал от пръстите, извинявай. :D
По същата логика непушачът ще мисли за кафе, за ядене, ако е гладен, за сокче, щото му се пие..

По закон е така, да.. но цялата ситуация е нелепа.
Това, което казваш, е логично и няма как да оборя аргументите ти, но все пак не съм съгласна.

Един ден никога не бих ограничавала детето си от цигари и не бих и позволила на някого да го прави, само защото си няма друга работа и се опитва чрез подобни действия да се чувства полезен или да убеди околните, че е "съвестен гражданин, който се грижи за младото поколение". Нека не се лъжем.. кой учител го е.бе, че учениците пушат?

LittlePrincess
02-24-2009, 14:31
В старото ми даскало заплашваха, че който пуши пред у-щето ще плаща някаква си глоба от 5 лева. Както и да е - никой не го спазваше и никой не беше глобяван.

kristo
02-24-2009, 14:34
Ама е позволено учителите да си пафкат в специална стаичка в училище, а?

Айде само без тия двойни стандарти, молим. На цигарите ми няма да посягат. Това не влияе по никакъв начин на поведението ми в училище (затова теорията за "дисциплината" е крайно неуместна), на учебния ми процес, на акъла ми, на възможностите ми, на знанията и т.н.

Просто ме е яд, че има много по-сериозни проблеми в училище, те хукнали пушачите да гонят. Все едно ще се оправи нещо, като няма кой да дъни фасове пред милото школо.
Нещо не си ме разбрала добре, защото аз ирично отбелязах, че ограничението за пушене в училище ще важи оттук-насетне в пълна сила и за учителите :)

Иначе цигарите ти влияят зле в много отношения, плюс това, което отбеляза Raybeez, също така и на мисловния ти процес влияят, понеже тютюнопушенето убива мозъчни клетки, и да не изброявам за всичките вреди, които нанася, защото в случая това е по-маловажно(все пак човек сам си преценява дали да пуши или не).

Така че никой не те кара да спираш да пушиш, просто в институция като училището, където се възпитават освен чисто човешки(духовни) ценности се възпитават и здравни ценности, а всички знаем, че цигарите са вредни за здравето и не е редно да се пуши в тази институция.

FelisDirus
02-24-2009, 14:35
Ааа, Вили, тука няма база за сравнение.
Няма как да съпоставяш двете неща. Пушейки на улицата, няма как да навреди някому. Говорим си за неща, които са в рамките на разумното.

То, като си е навило на пръста, че ще пуши, ще намери начин да го прави, ако ще и за радиатора да го вържа и да не го пускам да мърда от вкъщи. Опитът в случая си казва думата. Що да го предизвиквам даме лъже и да си създава проблеми?
Щом е решило, че ще пуши нито учители, нито училищната управа могат да направят нещо по въпроса. Затова е тъпо да слагат безсмислени забрани, ама както и да е.

Айде, изчезвам, че съм "на работа". :D
Няма смисъл да цапаме темата повече - само точим локуми и едва ли ще стигнем до консенсус.

FelisDirus
02-24-2009, 14:38
Ама е позволено учителите да си пафкат в специална стаичка в училище, а?

Айде само без тия двойни стандарти, молим. На цигарите ми няма да посягат. Това не влияе по никакъв начин на поведението ми в училище (затова теорията за "дисциплината" е крайно неуместна), на учебния ми процес, на акъла ми, на възможностите ми, на знанията и т.н.

Просто ме е яд, че има много по-сериозни проблеми в училище, те хукнали пушачите да гонят. Все едно ще се оправи нещо, като няма кой да дъни фасове пред милото школо.
Нещо не си ме разбрала добре, защото аз ирично отбелязах, че ограничението за пушене в училище ще важи оттук-насетне в пълна сила и за учителите :)

Иначе цигарите ти влияят зле в много отношения, плюс това, което отбеляза Raybeez, също така и на мисловния ти процес влияят, понеже тютюнопушенето убива мозъчни клетки, и да не изброявам за всичките вреди, които нанася, защото в случая това е по-маловажно(все пак човек сам си преценява дали да пуши или не).

Така че никой не те кара да спираш да пушиш, просто в институция като училището, където се възпитават освен чисто човешки(духовни) ценности се възпитават и здравни ценности, а всички знаем, че цигарите са вредни за здравето и не е редно да се пуши в тази институция.

Те затова младите са толкова одухотворени - добре, че е моралът в училище, за да изгражда ценностната им система! Амин! :)

Осъзнай се, огледай се и не говори наизуст.

Както вече казах - има и по-належащи неща и проблеми. Да се справят с тях, пък после да се себедоказват с тия, измислените.

XceSS
02-24-2009, 14:44
Дреме ми на хуя след 3 месеца завършвам :grin:

kristo
02-24-2009, 14:49
Има много проблеми, но нали от някъде трябва да се почне все пак, а мисля, че проблемите с тютюнопушенето в училище и дисциплината на учениците са основни и належащи и трябва да бъде решени задължително :)

И не разбирам защо всички уж искаме дисциплина и морал в училище и въобще държавата и на думи се обединяваме зад идеята да има ограничения, а когато такива се предложат повечето хора проплакват как се връщал тоталитаризма, как не бивало така, ка се ограничавали правата на личността. Защото ако искаме нещата да се оправят- трябват ограничения, понеже от краен либерализъм сме стигнали до това плачевно състояние :)

Иначе като цяло обобщавам какви са ценностите, които трябва да възпитава училището, но при положение, че досега учителите имаха минимум права за контрол над ученика няма как да искаме дисциплина и ред. Не може освен това да се пуши и да се възпитават ценности, е не става. Пушенето извън училище, там никой не може да те спре. Но в такава институция, която трябва да възпитава ценности във всички отношение не бива. И както казах, наясно съм, че реализацията на всички поставени ценности е невъзможна, но все от някъде трябва да се почне :)

Still1ME1Still1HERE
02-24-2009, 15:30
Миииии...Аз до колкото знам пушенето и под 18 не е незаконно,а е незаконно само продаването на цигари на лица под 18.Ако си земеш цигари и тръгнеш да ги продаваш може и да е незаконно вече :D Иначе мисля,че това е глупаво :) Камо ли,че в мойто училище има 2 учителки,които ще ги спрат така както ще звърша с пълно 6 за годината :D Ноооо спирането на цигарите в страната като цяло е добра идея :) Да кажем да стане незаконно продаването на циагри и да имат право на такива само доказано зависимите,които ще измрат в близките 40-50 години :) А произведените цигари в България могат да се изнасят в чужбина,което си е оферта за държавата :)

NaughtyOne
02-24-2009, 16:17
незаконно само продаването на цигари на лица под 18.

В днешно време е трудно да се каже кое е законно и кое не... :lol:
Та каквото и да измислят дребните ще продължат да си пафкат мислейки се за сууупер интересни,но както и да е....
Деволюция тъпа и морал погубен ...

Seducti0n
02-24-2009, 17:05
8-) Днес разбрах, че дори щяло да се забрани внасянето на цигари вътре, в самото училище.

Представям си просто как някой ще ми рови ежедневно в чантата...

XceSS
02-24-2009, 17:11
Абе вие луди ли сте ?
Това се прави, за да може ебалниците от БСП, да спечелят пак.
Всеки знае, че този закон не може да се спазва, но нали е важно бабичките да си кажат "Ееее серГЕЙЧО направи много за тази страна" и те така.Как така изведнъж взеха да правят/подновяват закони.Било то за пушенето покрай училищата, било то за вечерен час.Вдигат пенсиите, правят малко по-големи присъди, ровичкат в НАП, ДАНС и нз още кво.Защо не го направиха това 2005-2006, а чак сега...Мисля че отговора е ясен.

TERRORMACHINE
02-24-2009, 17:27
Всъщност влия е на образователния процес и дисциплината. :)

1. Закъсненията за час, докато пафкаш
2. Мисълта за цигарката в междучасието влияе и на "обръщането на внимание", докато се преподава урока
3. Влияе на дисциплината, защото ако нямаш 18 вършиш нещо незаконно

На учителите им е позволено и да гласуват, ама на учениците - не. Пак ли е двоен стандарт?
Учителите получават и заплата за времето, което прекарват в училище, а учениците не.
Учителите са на работа, а учениците са на училище.
Стига сме гледали в паничката на другия, защото като човек в трудови правоотношения имаш право на помещение, където да пушиш. (най-малкото, защото можеш и легално да си закупиш продукта и т.н.).
А какво става, когато имаш 18 години и можеш да си купиш цигари откъдето си поискаш и си все още ученик?

kristo
02-24-2009, 18:33
Абе вие луди ли сте ?
Това се прави, за да може ебалниците от БСП, да спечелят пак.
Всеки знае, че този закон не може да се спазва, но нали е важно бабичките да си кажат "Ееее серГЕЙЧО направи много за тази страна" и те така.Как така изведнъж взеха да правят/подновяват закони.Било то за пушенето покрай училищата, било то за вечерен час.Вдигат пенсиите, правят малко по-големи присъди, ровичкат в НАП, ДАНС и нз още кво.Защо не го направиха това 2005-2006, а чак сега...Мисля че отговора е ясен.
Човек, в случая няма защо да се намесва политиката и веднага да се търсят конспирации на БСП и Станишев за спечелване на предстоящите избори, защото е ясно, че БСП няма да управляват от следващия мандат.
В случая предложението е добро, а и не идва от Станишев или БСП, а от министър Даниел Вълчев, който за мен си остава един от малкото читави и с акъла си хора в това нещастно и некадърно правителство.
Иначе за ДАНС, НАП и пенсиите си напълно прав, че се прави с цел политика, но не и тези предложения за училището, които обсъждаме в момента.

Миииии...Аз до колкото знам пушенето и под 18 не е незаконно,а е незаконно само продаването на цигари на лица под 18.Ако си земеш цигари и тръгнеш да ги продаваш може и да е незаконно вече Very Happy Иначе мисля,че това е глупаво Smile Камо ли,че в мойто училище има 2 учителки,които ще ги спрат така както ще звърша с пълно 6 за годината Very Happy Ноооо спирането на цигарите в страната като цяло е добра идея Smile Да кажем да стане незаконно продаването на циагри и да имат право на такива само доказано зависимите,които ще измрат в близките 40-50 години Smile А произведените цигари в България могат да се изнасят в чужбина,което си е оферта за държавата Smile
В случая става въпрос за забрана на пушенето в училище, а не за страната, защото да се забрани пушенето въобще нали се сещаш, че е напълно невъзможно.
Освен това не става въпрос пак повтарям кой ще спре и кой няма да спре да пуши, а да се прекрати пушенето в училище- и от страна на учениците, и най-вече и на първо място от страна на учителите, защото те са тези, които дават пример. А това, че твоите две учителки никога няма да спрат цигарите си е техен проблем, важното е когато дойдат в училище да не пушат.
Така че идеята си е перфектна, крайно време беше да се подходи с твърда ръка и малко по-недемократични методи :)

TellMeYourName
02-24-2009, 18:36
и без това мразя да ми чади на цигари на двора, който е метър на два :D

опраайте се

FelisDirus
02-24-2009, 18:43
Всъщност не разбираш нещо много основно и то е, че по този начин възпитаваш детето си да не уважава законите и порядките.
Проблема, който е в пълна сила за днешната младеж и всичките високопарни коментари за "провала" на младото поколение.

Всичко идва от незаинтересоваността на родителите спрямо децата си, които си мислят, че като им дават пари и им позволяват всичко, което им скимне е "добро възпитание". В последствие имаме индивид, който няма никакво уважение към авторитет, установени порядки, морални ценности и т.н.

Детето ти, ако е решило ще пуши- скришно, тайно и т.н., но ще го прави със съзнанието, че върши нещо нередно и ще има определен респект към авторитета ти.

Другият вариант е да знае, че всичко му е позволено и да не се научи на никакви отговорности и задължения, а само да говори за своите права. Пушейки на улицата не вреди пряко на никой, но косвено вреди на себе си, защото осъзнава, че върши нещо нередно, но има позволение. ;)

И нека всички си преговорим "Мамино детенце". :)


Никога, никога не съм палила пред нашите. На 20 години съм и все още се крия. Само от тях - но го правя. И точно това ме побърква! Ако ме хванат, се чувствам гузна все едно съм извършила престъпление.
Защо да изпитвам вина за нещо естествено?

От учители се криех до 17-годишна възраст.

Затова се възмущавам.

Цигарите не са провокирали у мен нагло и грозно отношение, поведение спрямо учителите или самата институция. Правила не съм потъпквала, тъй като майка ми е учителка. Научила ме е да уважавам хората, чието ниво е много над моето. Тук вече става въпрос за възпитание, а не за цигари.

Не може да приписваш на цигарите нещо, което зависи от семейството и средата - а именно възпитанието и самосъзнанието.

Моите, изпушени пред училище, цигари не са ми повлияли отрицателно. С тях или без тях - същото щеше да е.

NaughtyOne
02-24-2009, 19:52
[quote=Raybeez]

Моите, изпушени пред училище, цигари не са ми повлияли отрицателно. С тях или без тях - същото щеше да е.

Ами то си е твоя работа,но всъщонст от тук ме навежда въпроса защо си даваш парите за тях... :?

FelisDirus
02-24-2009, 19:54
[quote=Raybeez]

Моите, изпушени пред училище, цигари не са ми повлияли отрицателно. С тях или без тях - същото щеше да е.

Ами то си е твоя работа,но всъщонст от тук ме навежда въпроса защо си даваш парите за тях... :?

Не си куотнала като хората.
Ами, щото няма за какво по-съществено да ги давам. Аз пък не виждам това какво те притеснява, нали не ми даваш ти пари. :)

NaughtyOne
02-24-2009, 20:10
Моите, изпушени пред училище, цигари не са ми повлияли отрицателно. С тях или без тях - същото щеше да е.

Ами то си е твоя работа,но всъщонст от тук ме навежда въпроса защо си даваш парите за тях... :?

Не си куотнала като хората.
Ами, щото няма за какво по-съществено да ги давам. Аз пък не виждам това какво те притеснява, нали не ми даваш ти пари. :)

Е тъй е тъй е...да си призная аз лично имам някъква неописуема омраза към пушенето.И ме дразни факта,че почти всеки втори пуши и аз лично не съм срещала мн свесни хора пушачи...и тъй като се срещам хора главно на моята възраст почти всички от тях го правят "за гъзарията" и изобщо не се съобразяват,че има пък хора които се опитват пък да не вредят на здравето си....макар и да са малко...като мен например...имам да изброявам редица други причини,но за тях не ми се говори никак даже... и тъй де нищо лично към тебе може и да си свестен човек,но просто така го чувствам :(

HeartOfRaven
02-24-2009, 20:31
Ами аз знам, че е забранено да се пуши в радиус от 200-300 метра от училище, макар че пред моето се пуши точно пред главния вход. Сега отвориха пак кафето и докато е студено ще пушат там, но като е топло пак ще е навън.
А класната ми веднъж води до директорката една приятелка, защото пушеше на тротоара. Все пак зависи от учителите - дали искат да се занимават или не.

Vesk0u
02-24-2009, 21:02
Аз разбрах, че също така ще бъде забренено на момчетата да ходят с дълги коси и момичетата няма да имат право да ходят с МНОГО къси поли... Сега... за пушенето и алкохола съм съгласен, но това вече е прекалено. Аз с тая коса не ходя само в училище... Ако найстина забранят дългите коси за момчетата трябва да се организира някакъв вид протест - айде сега... все пак Бай Тошо отдавна не е на власт...

Pliok0019
02-24-2009, 21:21
При нас за всичко се прави проблем.

XceSS
02-24-2009, 22:03
Абе вие луди ли сте ?
Това се прави, за да може ебалниците от БСП, да спечелят пак.
Всеки знае, че този закон не може да се спазва, но нали е важно бабичките да си кажат "Ееее серГЕЙЧО направи много за тази страна" и те така.Как така изведнъж взеха да правят/подновяват закони.Било то за пушенето покрай училищата, било то за вечерен час.Вдигат пенсиите, правят малко по-големи присъди, ровичкат в НАП, ДАНС и нз още кво.Защо не го направиха това 2005-2006, а чак сега...Мисля че отговора е ясен.
Човек, в случая няма защо да се намесва политиката и веднага да се търсят конспирации на БСП и Станишев за спечелване на предстоящите избори, защото е ясно, че БСП няма да управляват от следващия мандат.
В случая предложението е добро, а и не идва от Станишев или БСП, а от министър Даниел Вълчев, който за мен си остава един от малкото читави и с акъла си хора в това нещастно и некадърно правителство.
Иначе за ДАНС, НАП и пенсиите си напълно прав, че се прави с цел политика, но не и тези предложения за училището, които обсъждаме в момента.

Миииии...Аз до колкото знам пушенето и под 18 не е незаконно,а е незаконно само продаването на цигари на лица под 18.Ако си земеш цигари и тръгнеш да ги продаваш може и да е незаконно вече Very Happy Иначе мисля,че това е глупаво Smile Камо ли,че в мойто училище има 2 учителки,които ще ги спрат така както ще звърша с пълно 6 за годината Very Happy Ноооо спирането на цигарите в страната като цяло е добра идея Smile Да кажем да стане незаконно продаването на циагри и да имат право на такива само доказано зависимите,които ще измрат в близките 40-50 години Smile А произведените цигари в България могат да се изнасят в чужбина,което си е оферта за държавата Smile
В случая става въпрос за забрана на пушенето в училище, а не за страната, защото да се забрани пушенето въобще нали се сещаш, че е напълно невъзможно.
Освен това не става въпрос пак повтарям кой ще спре и кой няма да спре да пуши, а да се прекрати пушенето в училище- и от страна на учениците, и най-вече и на първо място от страна на учителите, защото те са тези, които дават пример. А това, че твоите две учителки никога няма да спрат цигарите си е техен проблем, важното е когато дойдат в училище да не пушат.
Така че идеята си е перфектна, крайно време беше да се подходи с твърда ръка и малко по-недемократични методи :)

Искаш да ми кажеш, че сега са въвели зако0на за непълнолетни ли...Както и да е, утре ще направя тема специално за това.

InitialD
02-24-2009, 22:14
С новите по - строги правила ще се постигне само едно!

Всички ще се бутат в техникумите, защото всички знаем каква анархия е там!!! 8-)

chelsea
02-25-2009, 10:07
много ми е трудно да преценя кой е прав и кой е крив, обаче ще настъпи тотален хаос при влизането на тея закони в сила, особено ако започнат редовни проверки от инспектората и т.н.. супер е трудно да отвикнеш от някви прости навици, като говоря както за 'цигарката с кафенцето' в голямото пред даскало, така и за хвърлянето на мръсните чорапи в ъгъла. навиците са си навици. ясно е, че няма да умра ако 7 астрономически часа не запаля, ама въпроса е там, че искам да запаля.
Вили е прав за закъсненията заради фасчето, но в крайна сметка мен ще ме санкционират с отсъствие,нали така? ако ми забранят да пуша на 200 метра от училището, няма да спра цигарите, нито пък ще спра да закъснявам, даже напротив - ще отида на еди-колко-си метра разстояние, и ще пуша там и резултатът ще е един -още повече ще закъснявам.файда никаква.
не съм съгласна за това, че палейки пред даскалото не показвам уважение към институцията, даже напротив. но в такъв случай, то тютюнопушенето трябва да се забрани на още много,много места и да няма хора с привилегии, което реално погледнато, е невъзможно.
иначе на теория звучи хубаво.
родителите-дебили и техните протежета, които не уважават дори себе си, пък камо ли някой друг, са съвсем друга тема.

kristo
02-25-2009, 10:19
Ами точно това е целта- да се ограничават вредните навици, особено когато става въпрос за проявяването им в училище. Поне там трябва да се знае, че цигари не се позволяват и това е. Така поне малко ще се създаде дисциплина на поведение. Знам, трудно ще стане, но така трябва и това е начина.

Briseis
02-25-2009, 12:54
не пуша, но тези, които го правят по никакъв начин не ми пречат. само че група ученици пред главния вход си е доста грозно и наистина уронва авторитета на даденото училище. при нас е забранено уж да се пуши отпред, но дори учителите излизат там. страшен пример просто...

иначе относо тези "реформи", не знам защо но си мисля, че част от тези закони си ги има на хартия от години, но кой ли ги спазва...

InnchetO
02-25-2009, 14:08
В нашето училище такива филми няма.. В междучасията всички пушачи (60-70% от учениците) се струпват точно пред входа на училището и си пушат.. Даже някой от вратата на училището, където си е изхода на сградата, в дясно пушат учителите, а учениците отиват отляво.. демек пак в двора.. Никой не прави забележки..
Даже един път ни бяха изгонили от час и бяхме седнали пред входа и си пушехме.. демек по време на часа, минава класната, гледа ни с цигарите и вика "Абе кво прайте тука бе.. не трябва ли да сте в час ?" и ние "ами нас ни изгониха" и тя "Аа ми добре.. айде после влизайте, че е студено да не изтинете."..
Мене не ми е ясно как точно ще накарат учениците да спрат да пушат? И учителите и тях.. се едно няма да си се събират да си пафкат.. моля моля ама според мене тоя закон ще се спазва дори по-малко от тоя за вечерния час.. а това си е МНОГО :D

Както и да е ще видим какъв ще им е успеха на "новите" закони..

cherinka
02-25-2009, 15:04
Спокойно, и в нашето е така от 2 месеца.
И ти, както казваш, преди никой не ни ебаваше за нищо, а сега масово става ебати гоненицата учители-ученици в междучасията пред училище. 8-)

Даже днес група от 30 човека бяха по в страни от училище, и имах една цигара и тамън си я изваждам от джоба да я подам на моята приятелка (щото аз вече не пуша) и няква госпожа ме спира, ала бала дърдори ми цяла една минута какви ли не небивалици, вика "Айде с мен при директора сега" викам ААА няма да се разберем така, от 3 дена сън отказала цигарите ала бала,
ама тя искаше да ме изкара, че цигарата била запалена, а тва не беше така.
Еби му майката. Толкова са зле, че вместо да водят ИСТИНСКИТЕ пучаши при директора, те с мен тръгнали да си играят. Безобразие!

Абе, да са живи и здрави и нека всички кажем НЕ на цигарите :)

LINKNOT
02-25-2009, 15:07
Ти успя ли да ги откажеш,бе,черникне? 8-)

При нас има правила - да се пуши извън сградата на училището,което включва и двора. Ок,спазваме ги и пушим до или в Дунавската градина,но защо учителите пушат в учителската стая и хранилищата? А?А?А?А?А?А? :booooomb:

TheBlackStranger
02-25-2009, 15:41
От 4 години ме облъчват, че пушенето било забранено в радиус 500м от училището. Обсъдихме го с учителите докато пушим задружно в двора на даскалото... кво да ви кажа...

Loshotia
02-25-2009, 16:32
При нас е забранено в сградата, двора и прилежащия терен(тротоарите), но извън двора пушат

NaughtyOne
02-25-2009, 17:04
С глоби трябва да ви удрят...

прас 500 лева по джоба на мама и тати и ще пушите ли, маймуни? :-x

Според мен...не биха спрели дори и от това :?

Punisherrr
02-25-2009, 17:28
Не изчетох всичко,но забелязах някой да скимти,че било незаконно да ви ограничават..бла бла бла...
А не е ли също незаконно да се продават цигари на лица под 18 години??? мммм... ;)

FelisDirus
02-25-2009, 17:33
Никога, никога не съм палила пред нашите. На 20 години съм и все още се крия. Само от тях - но го правя. И точно това ме побърква! Ако ме хванат, се чувствам гузна все едно съм извършила престъпление.
Защо да изпитвам вина за нещо естествено?

От учители се криех до 17-годишна възраст.

Затова се възмущавам.

Цигарите не са провокирали у мен нагло и грозно отношение, поведение спрямо учителите или самата институция. Правила не съм потъпквала, тъй като майка ми е учителка. Научила ме е да уважавам хората, чието ниво е много над моето. Тук вече става въпрос за възпитание, а не за цигари.

Не може да приписваш на цигарите нещо, което зависи от семейството и средата - а именно възпитанието и самосъзнанието.

Моите, изпушени пред училище, цигари не са ми повлияли отрицателно. С тях или без тях - същото щеше да е.

Има Правилник за вътрешния ред, който си нарушавала, ако си пушила в обособения ареал на училището.

Второ - цигарите са просто един пример за това за което говорех, не са повод, а признак.

В двора не съм пушила, а съм си висяла на оградата.

Вили, наистина ми е непонятно всичко това. Каквото и да ми обясняваш, каквито и доводи да изтъкваш, пушенето си остава за мен едно невинно удоволствие, което не пречи никому.
Съжалявам, ама не мога да се съглася с теб и толкова..

Казах ти - принципно си прав, но всичко това, макар и вярно, е безсмислено..

kristo
02-25-2009, 18:15
Никога, никога не съм палила пред нашите. На 20 години съм и все още се крия. Само от тях - но го правя. И точно това ме побърква! Ако ме хванат, се чувствам гузна все едно съм извършила престъпление.
Защо да изпитвам вина за нещо естествено?

От учители се криех до 17-годишна възраст.

Затова се възмущавам.

Цигарите не са провокирали у мен нагло и грозно отношение, поведение спрямо учителите или самата институция. Правила не съм потъпквала, тъй като майка ми е учителка. Научила ме е да уважавам хората, чието ниво е много над моето. Тук вече става въпрос за възпитание, а не за цигари.

Не може да приписваш на цигарите нещо, което зависи от семейството и средата - а именно възпитанието и самосъзнанието.

Моите, изпушени пред училище, цигари не са ми повлияли отрицателно. С тях или без тях - същото щеше да е.

Има Правилник за вътрешния ред, който си нарушавала, ако си пушила в обособения ареал на училището.

Второ - цигарите са просто един пример за това за което говорех, не са повод, а признак.

В двора не съм пушила, а съм си висяла на оградата.

Вили, наистина ми е непонятно всичко това. Каквото и да ми обясняваш, каквито и доводи да изтъкваш, пушенето си остава за мен едно невинно удоволствие, което не пречи никому.
Съжалявам, ама не мога да се съглася с теб и толкова..

Казах ти - принципно си прав, но всичко това, макар и вярно, е безсмислено..
Ее, айде сега, невинно удоволствие, но които сме непушачи ставаме пасивни такива като щем нещем ви гълтаме пушеците. Та поне в училище да не се пуши и там учениците-непушачи да не гълтат цигарения дим.

За всяко нещо си има място.

Знаеш, че и аз съм страстен пушач, ама не може всичко...
Ето това е основния смисъл на дискусията :)

ChezZ
02-25-2009, 18:28
Мене не ми е ясно как точно ще накарат учениците да спрат да пушат?

Целта не е да ни откажат от пушенето, а предотвратяването му в територията на училище.

Jumbie483
02-25-2009, 18:41
И при нас УЖ е забранено, но след голямото междучасие тоалетните са така задимени, че не може и да се влезе в тях :x

GreenFairy
02-25-2009, 19:14
При нас също има хайки които те дебнат дали пушиш или не. Принудена съм да ходя на горната улица между блоковете да пуша, чуствам се все едно съм 6ти клас. Съгласна съм, че не трябва да се пуши пред даскало, но не ми харесва това положение.