PDA

View Full Version : Дрескод или униформи?



ChezZ
02-24-2009, 12:56
Понеже стана на въпрос в друга тема, но все пак да не става спам там.

Кое бихте предпочели - Дрескод или унирофми?

hottie
02-24-2009, 13:01
Не съм ученик вече, но опеделено дрескод, както е например във Франция. Не се допускат късите поли, късите панталонки, деколтета, къси блузи, много грим и много високи токчета.
Хем имаш все пак някаква свобода, хем запазваш благоприличие.

BlackWings
02-24-2009, 13:02
Определено и според мен дрескод е по приемливия вариант. ;-)

tItEufFf
02-24-2009, 13:03
Дрескод, определено. Поне си запазваш стила и се различаваш

ChezZ
02-24-2009, 13:05
Дрескод, определено. Поне си запазваш стила и се различаваш
Ами ако стила ти е яко смъкнат? Какво правим тогава?

Swinkenhoffer
02-24-2009, 13:49
Aз пък ще се самоцитирам. 8-)


Смятам за достатъчно да се забранят голотиите по коридорите и ако те видят с циците навън - у лево.

Boot
02-24-2009, 14:06
Дрескод, определено. Поне си запазваш стила и се различаваш
С униформи най-лесно ще си проличи кой с какво е различен.Аз като бях ученичка много ми се искаше да има униформи, защото имах супер яки идеи за модифициране и щях да умра от кеф.

Иначе дрескод е все някакво решение. Но най-добре ще е да дойде време, когато децата ще се гордеят, че учат в дадено училище и с кеф ще носят униформата му със емблема.

kristo
02-24-2009, 14:39
Аз съм за униформи, макарче и дрескод не е зле, но все пак униформата си е по-добрия вариант :)
Отделно, че във всяко училище учениците ще имат право да си изработват собствена униформа, което е още по-добре. Поне така разбрах, че ще е :)

hardball
02-24-2009, 14:45
Униформи ^^

hardball
02-24-2009, 14:58
^ Това да се обличаш както искаш никаква свобода не е. Като станеш на 7 вече си претръпнал :)
Да си личност няма общо с това, което носиш. Да доказваш характер също. За свободата да не говорим :Д
То се каза вече, символът за принадлежност към това мини-общество, равенството, идеята, че можеш да изпъкнеш с нещо друго освен с това какво и слагаш сутрин и благоприличието/спретнатостта накрая. Все причини това да е добър вариант.

Still1ME1Still1HERE
02-24-2009, 15:09
Ще нося това,което искам,когато искам!Няма да се ограничавам от това да и е удобно,комфортно и сам да си се харесвам в дрехите.Най-малкото трябва да имам поне 3 униформи,че да не ходя всеки ден с тях,а като се има предвид,че в нащо бяха сложили костюми от фирма,която шие женски дрехи и бяха супер грозни,поне си взех хубаво костюмче.Слага богу пак им упропастих идеята,че ще ми сложат униформа.До средата на годината заместник директорката ме гонеше заедно с още 2 учителя да съм,но след няколко забележки и строги коментари се отказаха,а в последствия и цялото ми даскало спря да носи.А кат се вземе и факта,че и директорката си пълнеше джоба с тея униформи...Ще си нося квот и когат си поискам!Иначе за дрес кода съм по-съгласен,че ми писна най-вече от онея момичета,които носят маска от грим или се пудрят в час.Има едно момиче,дет момчетата всичко го ебаваме - до врата е бяла,а от него на горе оранжево лице :D За високите токчета,аре - живи и здрави да са.За деколтетата ми е все тая :)

Ке си праим квот си искам!

Balooon
02-24-2009, 15:11
Дрескод...малко или много запазваш индивидуалността си или поне можеш да се обличаш в любими цветове :D

И все пак нямам кой знае колко много против униформи НО те трябва да са хубави и поне точен размер :D

ToniStoraro
02-24-2009, 15:18
Дрескод. Освен ако стилът ти не е пола с дължината на тънко коланче, то не че има лошо, просто даскалите не се кефят :D

Punisherrr
02-24-2009, 15:27
Не съм ученик вече, но опеделено дрескод, както е например във Франция. Не се допускат късите поли, късите панталонки, деколтета, къси блузи, много грим и много високи токчета.
Хем имаш все пак някаква свобода, хем запазваш благоприличие.

Dumb
02-24-2009, 16:28
Съгласна съм с Буут!
Много е права. Ние вече си имаме униформи и са приемливи. Излъчването те прави различен. С униформа и без униформа, пак съм си аз.( Ако ще и черен чувал да ми сложат)

Seducti0n
02-24-2009, 16:47
Хах, типично по български.Да минем по-тънко летвата, точно това ще стане, ако бъде въведен въпросния дрескод.Ще започнат едни съровнования, ама как видиш ли моите токчета са с 2 см, по-ниско от тези на Петя, пък на мен ми надуха главата, че били високи, а на нея нищо не и казаха.Същото ще е с полите, блузките, късите панталонки, грима и т.н.
Като ще се прави нещо, поне да се прави както трябва, а не просто за отбиване на номера.
Преди време се ужасявах от идеята да има униформи, но с течение на времето започна да ми допада, но само при условие, че моделите са свежи, а не някакви скучни и безлични.

jghgh
02-24-2009, 18:22
hardball, Boot и hottie са единствените с нормални мнения по темата...

Другите са яко осирация с тезите си за свобода, 15 вида униформи за сменяне, "6sI nOsA kOt si IsKam!" и т.н...
Простотия до шия..


Дрескод наистина е хубаво хурмване за да не виждаме пошлост навсякъде, но той няма да изнася на всички и малко трудно ще могат да се поставят границите. Може би метълите ще са шокирани - та те не показват голота, просто са по-развлечени, носят камуфлажи и кОбинки.. и те така.


Униформите рулят btw. Аз съм в даскало с униформи и ме кефи. Никога не съм роптала, защото даже се почувствах много яко на 1вия учебен ден в 8ми клас - чувствах се част от екип. 8-) А и нашите хич не са лоши - ризи и вратовръзки + черен панталон, който вече си е наш, т.е. по наш модел. За глезлите - след даскало махат ризата, бутат в чантата и се кефят /тва не съм го правила, за кво ми е да си мачкам ризата.. за едно прибиране до нас нищо няма да ми стане да я нося.. 8-)/

afterforever
02-24-2009, 18:37
Ем, да ви кажа дрескодът, зная едно училище с дрескод, като ти забранят да носиш 90 процента от дрехите си, като ти наложат и задължитлени цветове... то си като унифрома. Даскалото, за което говоря, разрешава само 3 цвята - тъммно синьо, черно и бяло. (друг е въпросът, че аз лично черно и бяло не ги смятам за цветове). И като ти забранят да носиш определени дрехи, като дължина, като модели (раздърпани, както се изразяват бабите), смъкнати, дигнвати и т.н., то си става като чиста униформа.

Skullbreaker
02-24-2009, 19:31
Униформи...Дрескод ахаххахахаха....

Това може да го измисли само някой който не е влизал скоро в българско училище ^^ .

InitialD
02-24-2009, 22:32
Дрескод!


Но и униформите не са лоши стига дизайнът им да е добър!

Ливанско Евангелистко училище (http://www.ain-zhalta.com/images/piceduevangilical.jpg)


http://www.kircaalihaber.com/bg/bg_haber_images/23_05miladinovo.jpg

Защо по дяволите сайта на Кърджали е с турско име !?!?!?!!?!?!?!? :-x :booooomb:

FockidyFockFock
02-24-2009, 22:38
Хах, защо ли... :)

InitialD
02-24-2009, 22:41
Хах, защо ли... :)

Явно много лесно сме прежалили Родопите, а?!


Сигурно ще кажете, че пак дрънкам глупости .. но ако това се беше случило в Християнски град, село или дори квартал в Ливан щяха да хвърчат тюрбани и да падат минарета!!!

FockidyFockFock
02-24-2009, 22:43
Не знам как стоят нещата в Ливан, но шанса да те пребият, ако проговориш на български в Родопите, е доста голям. Факт...

InitialD
02-24-2009, 22:47
Не знам как стоят нещата в Ливан, но шанса да те пребият, ако проговориш на български в Родопите, е доста голям. Факт...

Това ми го е казвало момиче чиято майка е туркиня а баща и българин.
Разказа ми как в някво село до кърджали били в селското кафене и само тя и некви нейни приятели турчета говорели на български ... всичко друго .. :booooomb:

sh3_1s_7h3_0n3
02-24-2009, 22:49
Дрескод, определено. Поне си запазваш стила и се различаваш
С униформи най-лесно ще си проличи кой с какво е различен.Аз като бях ученичка много ми се искаше да има униформи, защото имах супер яки идеи за модифициране и щях да умра от кеф.

Иначе дрескод е все някакво решение. Но най-добре ще е да дойде време, когато децата ще се гордеят, че учат в дадено училище и с кеф ще носят униформата му със емблема.

С тази деградация силно се съмнявам, че скоро ще дойде ден, в който някой ще се гордее, че учи в 'елитно училище'.

Докато бях ученичка и аз исках да има униформи, защото наистина се гордеех с гимназията, в която уча. Тогава беше 'срамно' и 'недопустимо' успехът на класа да е под 5.50 и изискванията бяха високи. За срочна оценка 5.58 те гърчат върху целия материал, а сега учителите просто са вдигнали ръце от учениците и гледат да ги прекарат по-бързо.
В старото ми училище, което до преди 2-3 'поколения' беше елитно, сега най-високата срочна оценка на клас във випуска е 4.40.

С какво да се гордеят учениците? Те не учат. Не ги интересува училището, камо ли някакви си униформи.
А и учителите вече също нямат желание и са се отказали да вкарват 'ред и дисциплина' и да се опитват да мотивират някого да учи.

Така че силно се съмнявам и че дрескодът би се следял стриктно. Вече много малко хора ги вълнуват тези неща.
Учениците ако изобщо се сетят да ходят на училище пак добре...

afterforever
02-24-2009, 23:13
Дрескод!


Но и униформите не са лоши стига дизайнът им да е добър!

Ливанско Евангелистко училище (http://www.ain-zhalta.com/images/piceduevangilical.jpg)


http://www.kircaalihaber.com/bg/bg_haber_images/23_05miladinovo.jpg

Защо по дяволите сайта на Кърджали е с турско име !?!?!?!!?!?!?!? :-x :booooomb:

Обаче забележи "Кърджаали хабер" :D:D:D:D:D:D:D:D:D бахти историята

kristo
02-25-2009, 09:58
Ще нося това,което искам,когато искам!Няма да се ограничавам от това да и е удобно,комфортно и сам да си се харесвам в дрехите.Най-малкото трябва да имам поне 3 униформи,че да не ходя всеки ден с тях,а като се има предвид,че в нащо бяха сложили костюми от фирма,която шие женски дрехи и бяха супер грозни,поне си взех хубаво костюмче.Слага богу пак им упропастих идеята,че ще ми сложат униформа.До средата на годината заместник директорката ме гонеше заедно с още 2 учителя да съм,но след няколко забележки и строги коментари се отказаха,а в последствия и цялото ми даскало спря да носи.А кат се вземе и факта,че и директорката си пълнеше джоба с тея униформи...Ще си нося квот и когат си поискам!Иначе за дрес кода съм по-съгласен,че ми писна най-вече от онея момичета,които носят маска от грим или се пудрят в час.Има едно момиче,дет момчетата всичко го ебаваме - до врата е бяла,а от него на горе оранжево лице :D За високите токчета,аре - живи и здрави да са.За деколтетата ми е все тая :)

Ке си праим квот си искам!
Абе момче, не можеш да носиш квото и когато си искаш, това е училище, не дискотека!
Не може на училище да ходите разпасани, с развиснати дънки, кърпи, шапки, шарени фланелки- няма значение рапърски, метълски или каквито и да са там! В училище трябва да има дисциплина и контрол на обличане и държание, а това ще стане само и чрез контрол над облеклото. Все едно ходиш в Парламента по анцуг ако си депутат- е не става. Има си места, където не можеш да ходиш както си искаш, да се държиш, както си искаш, а трябва да спазваш някакви норми на поведение, които се постигат до голяма степен и чрез органичения.

chelsea
02-25-2009, 10:14
индивидуалността ще си я показвате на други места. в училище се ходи, за да се учи.

kristo
02-25-2009, 10:14
Защо не се вълнуваш от въпроса не разбирам? Нима дисциплината в училище не е от особена важност за изграждането на модела на поведение и възпитание на учениците?
Иначе за относителността съм съгласен, ама все пак не е чак толкова трудно да прецениш коя пола е прекалено къса и кое деколте е прекалено дълбоко, след като силно се набиват на очи и определено правят впечатление, особено ако са съчетани с гол корем да кажем както е в повечето случаи.

air_J
02-25-2009, 11:34
Аз също не съм ученик, но съм 100% ЗА униформите, че аман от курвета и разни мамини дечица, дето идват на даскало, за да ПАРАДИРАТ с парите си. 8)

teenems
02-25-2009, 11:44
Дрескод, определено. Поне си запазваш стила и се различаваш

+1

air_J
02-25-2009, 12:17
Абе, като ще има определени нива на токчета, дължина на полите, дълбочина на деколтето, стриктно следене на хомоприческите и разни такива, как тогава ще запазвате някаква идентичност, стил, индивидуалност и разни други такива глупости, майна, папараци, руският пазар, Акропола, тепетата, Столипиново, панаира? :-o
П.С.> Ако има дрес код, при стриктно спазване на правилата, единсвеното с което бихте могли да се различавате са цветовете на дрехите. То и без това сегашните ученици са еднакви като две капки вода, та ако се въведат определени норми ли ще има стилове, разнообразие, идентичност, индивидуалност, различия и др.? :oops:

Briseis
02-25-2009, 13:13
ученичка съм, но за мен и двете са приемливи. аз не отивам на училище, за да се показвам, там няма кой да ме избира. пък и когато външноста е идентична, по-лесно можеш да блеснеш със индивидуалността на характера.

LINKNOT
02-25-2009, 13:37
Униформите са по-добрия вариант май.

Canis_Dirus
02-25-2009, 14:24
Да ходят всички голи - с по едно листо!

Аз съм против униформите! Хората са различни и опитите да се уеднаквят винаги са се проваляли. Униформата има смисъл в целодневни училища-пансиони.

А това, че някой демонстрирал богатство - е и в живота има много, които демонстрират богатство. Богати и бедни винаги ще има. Дори и с униформи, или дрес код, пак някоя кифла може да си сложи мега-яките диамантени обици за нереалните пари.

Освен това униформата е типична за ЧАСТНИ училища - които са автономни, но подлежат на контрол от съответния орган. Държавните училища е малко глупаво да имат униформи - все пак се предполага, че в тях учениците имат равни права и шансове и следва да получат образование на едно и също ниво. Тогава изчезва и разликата между първа, втора и пета английска примерно.

И стига с тези монолози, какви били пошли учениците и как не се интересували от училището. Успехът в училище и успехът в живота не са зависими един от друг.

И дрес-код не одобрявам. Учениците имат свободата да се обличат както намерят за подходящо. Липсата на вкус, пошлостта, или неумението да прецениш ситуацията си проличава най-добре в такъв случай.

Still1ME1Still1HERE
02-25-2009, 14:29
...
Абе момче, не можеш да носиш квото и когато си искаш, това е училище, не дискотека!
Не може на училище да ходите разпасани, с развиснати дънки, кърпи, шапки, шарени фланелки- няма значение рапърски, метълски или каквито и да са там! В училище трябва да има дисциплина и контрол на обличане и държание, а това ще стане само и чрез контрол над облеклото. Все едно ходиш в Парламента по анцуг ако си депутат- е не става. Има си места, където не можеш да ходиш както си искаш, да се държиш, както си искаш, а трябва да спазваш някакви норми на поведение, които се постигат до голяма степен и чрез органичения.
Ехооооо ти чуваш ли се!?Нито искам да парадирам с дрехите си,нито нищо!Искам да ми е кеф кат си ходя по коридора и да ми в удобно в дрехите.Не си копувам дрехите,че да ме гледат другите,а да ми е кеф да си ги нося.И тва е смешно сравнение.Същото е дали ще съм в парламента по джапанки и анцуг или на даскало.И двете са си неуважение,в единя случай към учителите,в другия към народа уж :D Поне да се правят,че им пука за нас.А не ходя на училише с джапанки и анцъг,нито съм с шапка или качулка в час.Нося си нормални дрехи.А шареното кво ти пречи един Бог знае.Може би си делтонист и са искаш да ни правиш гадно,а 8-)

Ще си нося каквото искам,когато искам :)

InnchetO
02-25-2009, 14:35
Абе, като ще има определени нива на токчета, дължина на полите, дълбочина на деколтето, стриктно следене на хомоприческите и разни такива, как тогава ще запазвате някаква идентичност, стил, индивидуалност и разни други такива глупости, майна, папараци, руският пазар, Акропола, тепетата, Столипиново, панаира? :-o

А ти за модел и цвят на дреха чувал/а ли си? :?
Може всички да са с маратонки, дълги дънки и тениска, но това значи ли, че трябва да са еднакви? Тесни дънки, широки дънки,кецове, ботонки,широки тениски, със деколте, без деколте? Черни, розови бели, червени ? Ако сичкото ти е еднакво.. :? не те виждам просто как се обличаш..

Не трябва да подценяваме външния вид. Може да не е най-важното, но е от значение. Замислете се ако видите момиче с дънки чарлстон с талия до циците и къса блузка и до нея едно момиче с ниски токченца, панталонче и ризка.. разлика ще видите ли ?

Тъпо е ..

air_J
02-25-2009, 15:09
Чувал съм за много неща, също така съм виждал много неща. В даскалото, в което завърших средно образование в момента имат униформи и са много дупарски и учениците честно казано с кеф си ги носят, или поне тези, които аз познавам. Униформата не винаги е чак толкова отвратително нещо. Е, носят униформите само по поводи, но ЗАСЕГА е така, за по-нататък дано стане за постоянно. Иначе и аз като ученик по-скоро бях против униформите, но сега от позицията на времето виждам, че тогава по-скоро бях жертва на лоша пропаганда, защото никой не се постара да ни обясни какви точно ще са униформите и при липса на информация всеки си мислеше за възможно най-лошите варианти. Все пак не хванах униформи в училище, но като цяло съм твърдо ЗА униформите. 8)

puhen0to
02-25-2009, 15:27
ем... ходя с униформа от две години вече... наистина е донякъде добре ,но униформите ни са смешни.... като казвам смешни значи наистина смешни.... Жълта врътовръзка,тъмносин елек и светло синя риза....
ето ги и тъпотийите:
1.даваш 50 лв само за риза вратовръзка и елек.... с това трябва да ходиш цяла седмица... ако искаш още ризи на следващата още 15 20 лева даваш....
2.зле са ушити ( майка ми е шивачка лично тя разглежда подробно и умря да се смее )
3.Видях същите униформи в гейско аниме :shock:

Дрескод до тук прочетеното от мен звучи като униформи :-o

Единствения + на униформата ми е че ми спестява мислене в 6 сутринта (когато трудно функционирам) какво да облека.... 8-)

kristo
02-25-2009, 18:28
...
Абе момче, не можеш да носиш квото и когато си искаш, това е училище, не дискотека!
Не може на училище да ходите разпасани, с развиснати дънки, кърпи, шапки, шарени фланелки- няма значение рапърски, метълски или каквито и да са там! В училище трябва да има дисциплина и контрол на обличане и държание, а това ще стане само и чрез контрол над облеклото. Все едно ходиш в Парламента по анцуг ако си депутат- е не става. Има си места, където не можеш да ходиш както си искаш, да се държиш, както си искаш, а трябва да спазваш някакви норми на поведение, които се постигат до голяма степен и чрез органичения.
Ехооооо ти чуваш ли се!?Нито искам да парадирам с дрехите си,нито нищо!Искам да ми е кеф кат си ходя по коридора и да ми в удобно в дрехите.Не си копувам дрехите,че да ме гледат другите,а да ми е кеф да си ги нося.И тва е смешно сравнение.Същото е дали ще съм в парламента по джапанки и анцуг или на даскало.И двете са си неуважение,в единя случай към учителите,в другия към народа уж :D Поне да се правят,че им пука за нас.А не ходя на училише с джапанки и анцъг,нито съм с шапка или качулка в час.Нося си нормални дрехи.А шареното кво ти пречи един Бог знае.Може би си делтонист и са искаш да ни правиш гадно,а 8-)

Ще си нося каквото искам,когато искам :)
Не става въпрос дали парадираш или не с дрехите си, а че в училище просто не трябва да се позволява да се носи каквото си искаш, щото примерно е смешно едни да ходят с метълски черни фланелки с нарисувани черепи и дълга коса, други пък с шапки, качулки и шарени блузи(рапърите), защото просто не е нормално. В случая не говоря за теб щом ти се обличаш нормално, а говоря по принцип, че най-малкото трябва да има модел на обличане ако не униформи или дрескод, тоест да има някакви ограничения, това ми е мисълта.

Чувал съм за много неща, също така съм виждал много неща. В даскалото, в което завърших средно образование в момента имат униформи и са много дупарски и учениците честно казано с кеф си ги носят, или поне тези, които аз познавам. Униформата не винаги е чак толкова отвратително нещо. Е, носят униформите само по поводи, но ЗАСЕГА е така, за по-нататък дано стане за постоянно. Иначе и аз като ученик по-скоро бях против униформите, но сега от позицията на времето виждам, че тогава по-скоро бях жертва на лоша пропаганда, защото никой не се постара да ни обясни какви точно ще са униформите и при липса на информация всеки си мислеше за възможно най-лошите варианти. Все пак не хванах униформи в училище, но като цяло съм твърдо ЗА униформите. Cool
Именно, напълно съм съгласен с теб. Защото и аз учениците които познавам в момента и които носят униформи са много доволни от този факт, понеже сами са имали възможност да ги си изберат и изработят и те са станали нещо като техен вид емблема, с която се различават от учениците от другите училища. А защо не пък да се изработят различни униформи за различните класове с герба на училището на тях :)

Jesus
02-27-2009, 15:02
Трябва да има униформи, който да се раздават от държавата 2-3 чифта :) И който не дойде с тях да небъде допускан да участва в избирателният процес, а не някакви 12-3 годишни пикли облечени като за магистралата :-x Трябва да има повече права в ползва на учителя, зада може да си върши добра работата и да ги възпитава както трябва :)

kristo
02-27-2009, 16:13
Трябва да има униформи, който да се раздават от държавата 2-3 чифта :) И който не дойде с тях да небъде допускан да участва в избирателният процес, а не някакви 12-3 годишни пикли облечени като за магистралата :-x Трябва да има повече права в ползва на учителя, зада може да си върши добра работата и да ги възпитава както трябва :)
Е те не отиват в училище да гласуват бе човек :)

Jesus
02-27-2009, 16:17
Ох успоредно четях за ОИП и съм се объркал, исках да кажа че не трябва да ги допускат да участват в образователният процес :)

kristo
02-27-2009, 16:25
Е малко крайно звучи недопускане в час ако не си с униформа, но все пак ако се въведат трябва да се носят определено и то задължително :)

Все пак сигурно могат да се намерят и по-демократични начини за да се накарат учениците да ги носят :wink:

SoFarSoG00d
02-27-2009, 16:36
Униформа!

GbSy
02-27-2009, 16:52
Aко дрескодът е твърде строг... няма смисъл, по-добре униформа.
И все пак, дрескодът е по-добрият избор, от гледна точка на това, че имаме повече свобода...
В крайна сметка, и униформа ще нося, ако се наложи, но поне да е по-свеж и съвременен модел, че тези, които си представям, са лачени обувки(?), черни плисирани поли и ризи... бляк.

Nitroglycerin
02-27-2009, 17:00
Се е в гъз.

Jesus
02-27-2009, 18:25
лачени обувки(?), черни плисирани поли и ризи... бляк.
Когато аз бях ученик пак се повдигна въпроса за униформи и се създадоха няколко модела и се пусна анкета сред учениците да си изберът сами и нито 1 от женските модели не беше с лачени обувки :)

GbSy
02-27-2009, 18:39
лачени обувки(?), черни плисирани поли и ризи... бляк.
Когато аз бях ученик пак се повдигна въпроса за униформи и се създадоха няколко модела и се пусна анкета сред учениците да си изберът сами и нито 1 от женските модели не беше с лачени обувки :)

E, сигурно, просто това ми е първата асоциация. :-D

Pliok0019
02-27-2009, 18:45
Дрескод, ест.

carinaNebula
02-27-2009, 18:51
униформи,супер много искам ама..

AFT
02-27-2009, 19:24
Ние имаме униформи в училище, но никой не ги носи. Все пак, предпочитам тях, стига да са от хубава материя (а не такива, каквито са нашите сега - отвратителни) и колкото се може по-хубави (а не с възможно най-умрелия нюанс на червеното например, каквито са нашите). Но и дрескода не е лоша идея, така че по-скоро ми е все тая кое ще се въведе.
Някой спомена, че ще може да си направи униформата по свой вкус. Но според мен, ако въведат навсякъде униформите и стане наистина задължително да се носят, никой няма да ти дава да си ги режеш, скъсяваш и каквото там още може да им се причини.