PDA

View Full Version : Болка след пулпит?!



SnideOne
02-24-2009, 16:55
Здравейте! :) Преди 7-8 месеца ходих на зъболекар щото имах пулпит. Всичко си мина както трябва, умъртви ми нервите, запълни го и до скоро си беше супер зъба.. да ама от 1 седмица почна да ме боли :shock: гадна силна болка особенно ако пия нещо топло или студено.. утре ще ходя при зъболекар да го види, обаче все пак реших да се допитам до вас на някой др случвало ли му се е подобно нещо.. и каква е била причината за тая болка?

HyperBoy
02-24-2009, 17:10
Не е запълнен зъба както трябва. Може да развиеш гранулом. Бързо отивай..аз пропуснах гранулома но стана гангрена при мене.. :o

Общо взето възпалил се е ..мъртвите зъби са гадна работа..по-проблемни са и от живите :D

batkodoki
02-25-2009, 00:30
Здравейте! :) Преди 7-8 месеца ходих на зъболекар щото имах пулпит. Всичко си мина както трябва, умъртви ми нервите, запълни го и до скоро си беше супер зъба.. да ама от 1 седмица почна да ме боли :shock: гадна силна болка особенно ако пия нещо топло или студено.. утре ще ходя при зъболекар да го види, обаче все пак реших да се допитам до вас на някой др случвало ли му се е подобно нещо.. и каква е била причината за тая болка?

ВЪЗРАСТ&ПОЛ?!

за кой точно зъб се касае?

най-вероятно каналът/каналите не са добре почистени и/или не са изцяло запълнени с циментиращо в-во.
днес е стандарт преди да се "затвори" един зъб под рентгенов контрол да се проследи доколко плътно е обтуриран неговият канал.
практиката е различна! точно за това и един стоматолог/дентист печели повече от Национален Консултант по каквото си искате...

хубава снимка на зъбчето в дълбочина. с палиативи за много години можеш да съхраниш функционалната годност на зъба, но много по-вероятно е, че ще го загубиш скоро.

SnideOne
02-25-2009, 05:36
Момче съм, на 16. Иначе става въпрос за 1-вия кътник ( 6-ти зъб) долна челюст, от ляво.

afterforever
02-25-2009, 09:10
ХА, ебати, имам пулпит на същия зъб, ще ми го пълнят др сряда, айде мене обаче да не ме боли, стаа ли?!

А за предишния пич - batkodoki, кво значение има възрастта и пола, когато става дума за зъб и болка?!