PDA

View Full Version : една задача по химия



mishelmishel
02-24-2009, 17:07
Здравейте хора.Аз съм Мишел. :)
Та значи аз съм 7 клас.
Проблема е там,че грам си нямам от химията. :?
Първия срок ни беше някаква залюхана учителка и никой не учеше,а сега дойде нова и ни кара да учим много здраво.
:x
Аз започнах да си водя всички планове в тетрадката.. да си уча уроците и т.н , но още не съм навлезнала напълвно в материала.
Имаше олимпиада по химия,на която аз не съевих,но вчера г-жата ми каза да реша задачите вкъщи.
2 задачи реших самостоятелно,но на третата се запънах и моля за помощ :oops:

За веществата CL2О7 , 4H2 , SO3,3NH3
(за да не се чудите от първото вещество двойката и седмицата са мали отдолу.. аъа атората - двето е отдолу , в третата - трито , а в четвъртото - втората тройка)

а) напишете наименованията
б)определете броя на атомите
в)определете по колко молекули от всяко от тях са записани и обяснете какво означават индекс и коефициент.

МОЛЯ ВИ ХОРА ПОМОГНЕТЕ МИ
НАИСТИНА МИ Е ВАЖНО!
:-)

Boyd
02-24-2009, 19:42
Здравейте хора.Аз съм Мишел. :)
Та значи аз съм 7 клас.
Проблема е там,че грам си нямам от химията. :?
Първия срок ни беше някаква залюхана учителка и никой не учеше,а сега дойде нова и ни кара да учим много здраво.
:x
Аз започнах да си водя всички планове в тетрадката.. да си уча уроците и т.н , но още не съм навлезнала напълвно в материала.
Имаше олимпиада по химия,на която аз не съевих,но вчера г-жата ми каза да реша задачите вкъщи.
2 задачи реших самостоятелно,но на третата се запънах и моля за помощ :oops:

За веществата CL2О7 , 4H2 , SO3,3NH3
(за да не се чудите от първото вещество двойката и седмицата са мали отдолу.. аъа атората - двето е отдолу , в третата - трито , а в четвъртото - втората тройка)

а) напишете наименованията
б)определете броя на атомите
в)определете по колко молекули от всяко от тях са записани и обяснете какво означават индекс и коефициент.

МОЛЯ ВИ ХОРА ПОМОГНЕТЕ МИ
НАИСТИНА МИ Е ВАЖНО!
:-)

a) дихлорен хептаоксид, водород, серен триоксид, амоняк
б) 9 атома, 8 атома, 1 атом, амоняка е молекула, но 12 атома общо
в) една молекула, 4 молекули, 1 молекула, 3 молекули. Индексите показват колко атома от веществото има в съединението, коефициента показва колко молекули има от веществото или съединението.

П.П. Писал съм съединенията както са написани в твоя пост. Да не се объркаш нещо..

slashlol
06-08-2011, 11:06
В епруветка са извършени следните опити:
а) в разтвор на KI е добавена хлорна вода (Cl2)
б)в разтвор на хлорна вода (Cl2) е добавен разтвор на NaF
в)към разтвор на KCl се добавя йодна вода(I2)
г)към разтвор на NaBr се добавя хлорна вода (Cl2)
-Определете вида на процесите.
-Подредете халогенните елементи по тяхната окислителна способност
-Направете съответния извод и подредете халогенните елементи
-Посочете признака на всяка от реакциите
-Изразете описаните процеси с електронни уравнения.

Някой може ли да помогне плсс