PDA

View Full Version : Относно реформите на Министъра?



bEbsI
02-24-2009, 19:06
Така.Вчера по новините давали какво смята да въведе Министърът на Образованието като реформи в училище.Става въппрос за позволяването на гоненето от част,характеристика за учениците(досиета писани най-често от класния ръководител,оценки за поведение и прочие..) Та,някой може ли да ми даде линк към цялата статия или клип на новините?

LovelyGirl
02-24-2009, 20:26
Също така учениците,които пушат около района на училището,които бягат от час и т.н.ще полагат някакъв трруд в училището.Ще чистят и т.н.
За облеклото също се споменало нещо,но и аз не съм гледала новините.

DieselBlood
02-24-2009, 21:17
Чух че щяло да има оценки за поведение.на тва му казвам ШААААААААААААААААААААНС.

LovelyGirl
02-24-2009, 21:37
^ Да и такива оценки ще има :-D

Darkkiss
02-24-2009, 21:38
абе вие тоя още ли не сте го убили?

plmn
02-24-2009, 21:40
Пфф добре че догодина съм 12 клас, няма да ги усетя много много тия глупости.

butty
02-25-2009, 05:40
Имаше също нещо, че в 7 клас завършваш основното си образование. След това кандидатстваш за гимназия, учиш задъжтеилно до 10 клас и след това можеш или да се откажеш да учиш повече, или да продължиш като подготовката е избираема, тоест ти си избираш предметите. Което е много добре.. сетиха се да го въведат, когато аз завършвам :lol:

nefchi_bs
02-25-2009, 07:15
Аз също разбрах,че щяло да се плаща глоба за отсъствия...

LovelyGirl
02-25-2009, 07:35
Да,вече основно се взима в 7ми,а не както до сега-8ми.
А за средното аз разбрах,че ще е до 11 клас,но не съм сигурна :-|

DevilWish
02-25-2009, 08:06
Ами да Ви кажа аз не знам какво става там, но тъй като не живея в България мога да ви кажа за какво става въпрос с тези оценки за поведение.
Тук са от 0 до 10, при вас ще са си пак от 2 до 6 предполагам.Намалят се ако говориш в час /дисциплина с една дума/ ,ако не си носиш нещата за предмета с теб /примерно няма ти я тетрадка или учебник/. . Това е общо взето.По принцип тази цифра служи за да ти повиши успеха, но като зная ,че там е денонощно викане в часовете не ми е много ясно как ще се пишат тези оценки.То един ли е дето говори, то са всички ,за това наистина не знам, как ще ги оправят.
Това са глупости. Искат да стане европейско в училищата, а пък за навънка не си видят работите. :С

Jumbie483
02-25-2009, 19:08
С тези оценки за поведение ще имам много проблеми :?

afterforever
02-25-2009, 19:22
Няма ли да ти е по-лесно просто да си оправиш поведението?

melinor
02-25-2009, 19:27
Няма ли да ти е по-лесно просто да си оправиш поведението?


+1

Jumbie483
02-25-2009, 20:51
Няма ли да ти е по-лесно просто да си оправиш поведението?

това сигурно се отнася за мен :-o
повярвай ми при нас има часове в които наистина има опасност да заспиш ако не правиш нищо :?
а като знам какви са учителите, само това и ще чакат :booooomb:
а за оправянето на поведението... хех.. не мисля, че ще мога.. аз съм от хората, които още в първи клас не са млъкнали, какво остава сега :D

afterforever
02-25-2009, 21:11
На мен пък ми се случи тая година да заспа в един час... по принцип поне слушам... поне симулирам, че слушам. Но заспах.

Така, лирическо отклонение. Това, че в първи клас не си млъквала - в първи клас е най-норамлното нещо да не млъкваш. Аз не си спомням дете, което да мълчеше. Все пак хващаш 30 лапета от улицата, от играта, земаш им пръчките, които всъщност са мечове, и им казваш "Ето това е А, а за домашно напиши по 2 реда ето това ченгелче." Разликата между сега и първи клас е, че сега имаш поне една идея повече разум. Ако сега не решиш какво трябва да ти е поведението не само в училище, но и по принцип... не знам кога.

Jumbie483
02-25-2009, 21:19
По поста ти си мисля, че ме вземаш за... (ще замълча)

Такаам.. Аз от първи клас си спомням, че всички бяха наплашени и някакви кротки, докато на мен всичко ми беше интересно и за всичко трябваше да питам и после да го коментирам с всички :-D
А сега.. Ми сега почти нищо не ми е интересно, но пак си слушам в час. Ами да, слушам и се старая и да запомня това, което чувам. Пиша домашни..и т.н. и т.н.
Мисълта ми е, че съм от ''добрите'' ученици..
Но и аз като всички не мога да стоя 45 минути на едно място без да речем да си погледна телефона, да видя другите какво правят или поне да говоря с двамата съседа по чин (седим трима заедно)
Пък и мисля, че това не е от възпитание или акъл в главата, а си е само и единствено до подход на учителя и характера на ученика.
Сега наистина не ми се обяснява по това време, но съм се убедила, че е така :)

melinor
02-26-2009, 07:16
По поста ти си мисля, че ме вземаш за... (ще замълча)

Такаам.. Аз от първи клас си спомням, че всички бяха наплашени и някакви кротки, докато на мен всичко ми беше интересно и за всичко трябваше да питам и после да го коментирам с всички :-D
А сега.. Ми сега почти нищо не ми е интересно, но пак си слушам в час. Ами да, слушам и се старая и да запомня това, което чувам. Пиша домашни..и т.н. и т.н.
Мисълта ми е, че съм от ''добрите'' ученици..
Но и аз като всички не мога да стоя 45 минути на едно място без да речем да си погледна телефона, да видя другите какво правят или поне да говоря с двамата съседа по чин (седим трима заедно)
Пък и мисля, че това не е от възпитание или акъл в главата, а си е само и единствено до подход на учителя и характера на ученика.
Сега наистина не ми се обяснява по това време, но съм се убедила, че е така :)

+1

afterforever
02-26-2009, 08:08
По поста ти си мисля, че ме вземаш за... (ще замълча)

Такаам.. Аз от първи клас си спомням, че всички бяха наплашени и някакви кротки, докато на мен всичко ми беше интересно и за всичко трябваше да питам и после да го коментирам с всички :-D
А сега.. Ми сега почти нищо не ми е интересно, но пак си слушам в час. Ами да, слушам и се старая и да запомня това, което чувам. Пиша домашни..и т.н. и т.н.
Мисълта ми е, че съм от ''добрите'' ученици..
Но и аз като всички не мога да стоя 45 минути на едно място без да речем да си погледна телефона, да видя другите какво правят или поне да говоря с двамата съседа по чин (седим трима заедно)
Пък и мисля, че това не е от възпитание или акъл в главата, а си е само и единствено до подход на учителя и характера на ученика.
Сега наистина не ми се обяснява по това време, но съм се убедила, че е така :)

Е, извинявай, обаче, ако проблемното ти възпитание представлява да се обърнеш да кажеш нещо на някого, да си погледнеш телефона или дори да позяпаш празно през прозореца, тва не е никакъв проблем. Каза, че ще имаш проблеми с оценките по поведение, които ще се въведат заради хората, които стават в час и бият другарчето, бият даскалката или я замерват с каквото им попадне пред погледа. Да са се оплаквали от теб на родителски, че си гледаш телефона в час?

VerryBerry
02-26-2009, 08:39
Пфф добре че догодина съм 12 клас, няма да ги усетя много много тия глупости.

и аз тей..малко ще му е трудно на министъра да оправи нещата из училищата,но наистина някой трябва да направи нещо вече-то бива, бива агресия и бягане от часове-нямам думи :?

Jumbie483
02-26-2009, 18:32
По поста ти си мисля, че ме вземаш за... (ще замълча)

Такаам.. Аз от първи клас си спомням, че всички бяха наплашени и някакви кротки, докато на мен всичко ми беше интересно и за всичко трябваше да питам и после да го коментирам с всички :-D
А сега.. Ми сега почти нищо не ми е интересно, но пак си слушам в час. Ами да, слушам и се старая и да запомня това, което чувам. Пиша домашни..и т.н. и т.н.
Мисълта ми е, че съм от ''добрите'' ученици..
Но и аз като всички не мога да стоя 45 минути на едно място без да речем да си погледна телефона, да видя другите какво правят или поне да говоря с двамата съседа по чин (седим трима заедно)
Пък и мисля, че това не е от възпитание или акъл в главата, а си е само и единствено до подход на учителя и характера на ученика.
Сега наистина не ми се обяснява по това време, но съм се убедила, че е така :)

Е, извинявай, обаче, ако проблемното ти възпитание представлява да се обърнеш да кажеш нещо на някого, да си погледнеш телефона или дори да позяпаш празно през прозореца, тва не е никакъв проблем. Каза, че ще имаш проблеми с оценките по поведение, които ще се въведат заради хората, които стават в час и бият другарчето, бият даскалката или я замерват с каквото им попадне пред погледа. Да са се оплаквали от теб на родителски, че си гледаш телефона в час?

да, на абсолютно всяка родителска
какъв е проблема ?!

bishop
02-26-2009, 18:39
много се съмнявам че ще успее да въведе каквото и да било преди следващите избори. колкото до обществено полезния труд, тва при нас вече го има за много най различни провинения. оценката поведение не мис е вярва да е проблем. ниска оценка поведение ми звучи малко като отсъствия от час на класа

chocoleptic
02-26-2009, 18:49
Хах,няма лошо да се направят някои реформи , но това с намалянето на поведението .. :-o това вече е прекалено .. все пак комунизма е минало(уж).
А колко ще се спазват тези нови закони е друг въпрос..

:)

afterforever
02-26-2009, 19:58
да, на абсолютно всяка родителска
какъв е проблема ?!

Е квото и да кажа, очевидно ще си ме оборваш с или без доказателства или причини, така че да кажем "няма проблем", прекрасно е, че ще си имаш проблеми с оценките за поведение, а на преподавателите ти много поздрави от мене, къде учиш?

Nitroglycerin
02-26-2009, 20:57
Реформата не засяга спящите ученици!!! Хаха кой сега ще става отличник?! Отговор: АЗ!

miss_asi
02-27-2009, 06:17
[color=indigo]Доколкото разбрах целта на Министъра е нашата образователна система да прилича на немската.Тоест до 10 клас ученето ти е задължително,а само тези които са правили матура да могат да всезат във университет.А колкото всичките тези униформи,оценки за поведение и т.н. не съм напълно съгурна,че ще се приемат много добро.

Jumbie483
02-27-2009, 22:31
да, на абсолютно всяка родителска
какъв е проблема ?!

Е квото и да кажа, очевидно ще си ме оборваш с или без доказателства или причини, така че да кажем "няма проблем", прекрасно е, че ще си имаш проблеми с оценките за поведение, а на преподавателите ти много поздрави от мене, къде учиш?

на това му се вика тъп въпрос 8-) (нищо лично)
хм.. то ясно, че имаш нещо против мен.. ок, аз не съм от хората на които им пука ;)
но без да ме познаваш ми е малко смешно, че ми наговори тоолкова неща за Моето поведение :? абе както и да е.. аз си знам най-добре :booooomb:
а по въпроса ти.. : уча в училище :D

make_me_love_you
02-28-2009, 19:31
Както вече казаха оценките за поведение ще са за повишаване на успеха. Например като кандидатстваш, за да влезеш в някой университет и има някой който има същата оценка като твоята ще изберат този на който оценката за поведение е по-висока ... поне аз така разбрах. :-o
Ии също за това, че учителите ще могат да гонят учениците от час ... след като изгонят някой ученик той отива при психологът на училището, за да му приказва някви работи / или ако няма психолог - при директора / или пък ще помага за нещо в училището, но нямало да има право да напуска сградата :D ... класната ни ги разправя тия :-o

desyty
03-21-2009, 20:27
Нито едно от нещата не удобрявам.Ужасс :-x
!!Абе хора май тря да излезем да стачкуваме!! :grin:

vivteen
03-21-2009, 20:50
Това за труда вече в училище са го въвели,но само си просят ние да им чистим,което е адски нагло.Наказанието трябва да е за 3 неизвинени или 5 забележки в дневника,а те наказана цял 1 клас + още ученичи да изчистят училището и не защото имаш 3 неизвинени или 5 забележки ами защото целият клас са избягали от един час математика.А ако има оценки за поведение ще е добре само дето класната ми сякакви си ги измисля и ако се обънеш да говориш за 1 сек с някой или пък ако не си написал 3 реда се обажда на родителя ти и казва,че нямаш подготовка за часа,отговаряш и пречиш и всякакви такива само и само да се заяжда.Казвала е на ученичка "тъпа нагла селянка",а като един от класа и каза,че се заяжда ей така и ,че само вика и тя го прати за наказание и ся чисти като луд,защото ако не го направи ще го изключат. :?

sweetsunshine
03-21-2009, 21:04
Оценка за поведение бляк-ще имам макс 4 защото имам даскалка която само се заяжда с мен и не знае как да подходи а аз съм си устата и не си поплювам много,но които даскал ми е показал,че си струва и които ми епривлякъл вниманието го уважавам адски много...ама тая..вика ми върви си блъскай главаа в стената,за да си успокоиш нервите,казва че съм лъжкиня,клюкарка(което ама хич не е вярно най-мразя да клюкаря,а лъжа адски рядко),казва че трябвало да отида на специалист,и понеже сега само с нея са ми проблемите я е яд и все се заяжда с мен и след това да уважаваш такъв даскал еми не става то тей...

Това пък да те карат да чистиш в даскало е е*ати ташака...от къде на къде,що те не чистят(министъра директора учителите???) не е честно просто...

За униформите ще трябва да се примирим поне в моето даскало ще има възможност за униформи до около 200 лв едната и родителите плащат само 30 % а останалото го поема държавата. :) Сега ще правим проекти за униформи(които иска де) и ще се събира съвет ала бала и ще се избере една.

АЙДЕ АКО НАЙСТИНА ВЪВЕДАТ ВСИЧКИ ТЕЗИ ПРОСТОТИЙ ДА СЕ ВДИГАМЕ НА СТАЧКА(НАПЪЛНО СЕРИОЗНА СЪМ)!!!

Комунизма уж отмина,а тоя министър се мъчи да въведе всякакви простотий..той деца няма ли тоя идиот които да му кажат,че е мега прост??? :x :x

Blab
03-21-2009, 21:06
He did it hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis waaaaaaaaaaaaaaaaaaay 8-)

kalashnik
03-22-2009, 09:00
Военно обучение няма ли да има бе?

Bimmer
03-22-2009, 14:28
Отчаяно изкуствено дишане на образователната система... Полъх на старото... Нямам нищо против, но понеже изчетох закона за народната просвета, няма да е зле да добавят и някои забрани и санкции за даскалите...Ема госпожо, сега що ще пишем план? Аз не уча по него, чета си от учебниците... Косьо, ще съжеляваш... А аз не й го казах с наивен тон... И после питам Ама госпожо това заплаха ли е? И тя не, само ти казвам... :-x

desyty
03-29-2009, 22:37
Стачка...Стачка...само т'ва е оправията хораа слушайте ме.. :D

tArIkAt
03-30-2009, 01:15
Не аз сериозно ще изляза на стачка,ако се въведат всички тези БЕЗУМНИ ГЛУПОСТИ :-x

bishop
04-12-2009, 19:23
Моя грешка, човекът очевидно ще успее да нанесе още много поражения преди да са го разкарали. Иначе на господин вълчев идеите му са много хубави но са напълно неприложими. Кой идиот е насадил икономист за министър на образованието? От др страна ако се вярва на учебника по химия едва ли е много трудно да си забъркаш ТNT. "Еvery problem on earth can be solved with the careful application of high explosives." (devil)

afterforever
04-12-2009, 21:24
Той не е ли малко правист?! А според теб кой трябва да е министър на образованието, някой завършил предучилищна педагогика? :-o

sladkish_14
04-13-2009, 06:35
Най - накраяяяяяя ред и дисциплина в учебните заведения !! Сега ще видите от къде извира бензина всички :grin: .. Беше време това да стане и да се наложат такива неща ..

П.С - радвам се ,защото уча в елитно училище и при нас винаги нещата са били такива , спрямо нас обаче беше нечестно ние да спазваме такива правила , а другите да си веят г*зовете наляво надясно ..

bishop
04-13-2009, 20:04
почти съм сигурен че е икономист (може и правист да е), но имам чувството че всичко което прави го прави без да се съобразява как стоят нещата в училищата. най малкото имайки предвид че не е стъпвал в училище трябваше да проучи малко преди да започне да твори. добрите идеи не винаги дават добър резултат, особено при липса на знания кое как работи. сладкиш, и аз уча в елитна гимназия и не смятам че дисциплината реално ще се затегне. ето на пример вечерния час. ми при цялото си добро желание, господин министъра не е съобразил че тези които си прекарват нощите в син сити защото на тях и на родителите не им пука това точно няма д аим се отрази, докато в момента в който на мен ми се наложи да се прибера в 10 и половина това вече е проблем, защото маминка и татинка се интересуват. после, оценката за поведение. да не мислиш че в една кварталка ще пишат ниски оценки за поведение? не, отново само ще навреди и то на такива като теб и мен.

bEbsI
04-13-2009, 22:30
Ха-ха.Вие направи ме убивате.Министъра на Образованието е завършил в Милано.И сега аплодисменти за човека,който не е влизал в гимназия.И не министърът не трябва да бъде икономист/правист,а учител с дългогодишна практика и признат както тук,така и извън България.Защото учителите виждат какво е полезно за децата и какво те не усвояват.Освен това неговите сътрудници не трябва да са икономисти,а набор от преподаватели във всички звена на образователната с-ма.От начална педагогика до преподаватели в университети.Но никой не мисли за такива неща,разбира се.

Давайте реформи! Пък какви..те децата ще се присподобят дреме ни на нас..

ludotokrise
04-14-2009, 18:46
Защо всички искат да са както в другите страни.Говоря за поведение, униформи и т н...Защо първо не се оправи загубената ни държава и след това да се иска това от нас?!Това са пълни глупости, както и голяма част от учебния материал, самия преподавател ни казва, че част от това което го учим ще си остане в стаята, никъде няма да ни потрябва, защо само си напрягаме мозъците.Не виждам никаква полза от ученето на уроци от рода " Геометрично място на точки" или имаше едни задачи от графичното представяне по алгебра....Пълни глупости, или пък толко задълбочена история, това не ми е ясно...тръгнали ред да вкарват и само да искат, а да не дават! :(

bEbsI
04-16-2009, 18:35
Welcome to Bulgaria..

weezybaby
04-16-2009, 18:54
Значи,1-во ще започна с министъра!Не съм политик,дипломат,учен и прочее,само че тоя човек изглежда не може да осъзнае,че ние живеем в България и ще има много още хляб да ядем,за да стигнем Германия и като цяло европейските страни(цитирам тези,които са от повече време в ЕС).Хубаво,нека се въведе оценката за поведение,обаче изглежда не се осъзнава колко много ще се загуби от това.Едва ли и най - големия послушник в клас не говори в час и не разваля по някакъв начин дисциплината..Не знам в момента не мога да подредя мислите си,но тоя човек го намразих още от когато стана министър.
И може и тъпо да звучи,но това че дъщеря му е послушна,това съвсем не е с другите й съученици.
Ако нещо съм сбъркала в преценката си,очаквам вашите критики ;) Просто така си мисля!

alexandarchy
04-17-2009, 13:56
Смърт за дЪнИеЛ вАлчив!