PDA

View Full Version : 3-ти март 1878 и какво се е случило на тази дата



kimi_raikonen
02-25-2009, 07:15
ааааа

Riot
02-25-2009, 07:33
пише се с две K
Raikkonen

kimi_raikonen
02-25-2009, 07:37
знам но в момента в който правих тази регистрация не го знаех.А сега не виждам смисъл да го сменям ...

Pliok0019
02-25-2009, 08:14
На 3ти март 1878 е подписан Санстефанският мирен договор, които слага началото на Третата българска държава. България е разделена на Княжество България и Източна Румелия(автономни области със собствено управление и армия).

Слага се край и на Руско-Турската освободителна война.

kimi_raikonen
02-25-2009, 08:30
само една забележка.Не на 3-ти март България бива разделена на Княжество България и Източна Румелия

Disrespect
02-25-2009, 08:43
няма да ти кажа кво е станало
ха!

OtherDimension
02-25-2009, 08:45
за автора

StayFly
02-25-2009, 09:27
Да бе, само ни проверяваш нали?
Да беше пробвал в google. "Хитрец"

Jamalska
02-25-2009, 09:32
А за Берлински конгрес чували ли сте?

kristo
02-25-2009, 09:41
без да чета и гледам отникъде се сещам,че на 3-ти март с така обичания от нас Сан-Стефански мирен договор,България си връща голяма част от земите от преди робството (ако не и почти всичките),а едва после (след Берлинския договор) ни отнемат част от териториите и дават на Турция Източна Румелия (която уж в "автономна")... Разпокъсват Добруджа и т.н...

иначе отговор 2 и 3 в анкетата са верните.
Там е работата, че дори със Санстефанския мир не ни връщат всички територии- северна Добруджа е дадена на Румъния, Нишката област и въобще българското Поморавие е дадено на Сърбия, цяла Одринска Тракия плюс голяма част от Родопите също не са в пределите на България. Но все пак не може да не се отчете, че цяла Вардарска плюс Беломорска Македония са в нашите предели, което е особено важно. Но все пак факта е факт- България не си връща всички етнически територии и това дава възможност в някои български етнически области да бъдат дебългаризирани съответно от Сърбия, Турция и Румъния.

air_J
02-25-2009, 11:12
На 3 март не знам какво е станало, но 2007 година Кими Райконен спечели титлата във Ф1. :-o

afterforever
02-25-2009, 11:30
Хайде да проверим колко от вас знаят как се прави анкета и колко от вас знаят, че в една анкета има само 1 ВЕРЕН ОТГОВОР! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Некадърници :lol: :lol: :lol: :lol: А на 3-ти март се сключва Санстефанския мирен договор, в следствие от което България се освобождава, а такъв отговор в анкетата на гения няма!!!

kristo
02-25-2009, 11:46
Хайде да проверим колко от вас знаят как се прави анкета и колко от вас знаят, че в една анкета има само 1 ВЕРЕН ОТГОВОР! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Некадърници :lol: :lol: :lol: :lol: А на 3-ти март се сключва Санстефанския мирен договор, в следствие от което България се освобождава, а такъв отговор в анкетата на гения няма!!!
Точно така е, аз и затова не съм гласувал в анкетата, защото нито един от отговорите не е достатъчно правилен, включително 2 и 3, които не са никак далече от истината, но не я обобщават и не казват основното- че България се освободжава от османско иго на 3 март 1878.

air_J
02-25-2009, 12:30
На 3 март не знам какво е станало, но 2007 година Кими Райконен спечели титлата във Ф1. :-oСМЯТАЙ!
ебати трагедията в тая държава...
Голяма мъка, нали? :-o

ScionOfStorm
02-25-2009, 13:37
Е какво става - малко радост до юли месец, когато ни режат с един директен политически трион.

Canis_Dirus
02-25-2009, 13:49
Трети март нали е почивен ден, бе? Кви договори подписват в почивен ден? Нещо ментите тука...

Briseis
02-25-2009, 15:00
вече не е модерно да си патриот 8)

afterforever
02-25-2009, 15:10
Трети март нали е почивен ден, бе? Кви договори подписват в почивен ден? Нещо ментите тука...

:grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :shock:

kimi_raikonen
02-26-2009, 12:20
Хайде да проверим колко от вас знаят как се прави анкета и колко от вас знаят, че в една анкета има само 1 ВЕРЕН ОТГОВОР! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Некадърници :lol: :lol: :lol: :lol: А на 3-ти март се сключва Санстефанския мирен договор, в следствие от което България се освобождава, а такъв отговор в анкетата на гения няма!!!
Просто сбърках вторият отговор със друго което исках да напиша и сега не мога да го едитна

SWASTIKA
02-26-2009, 12:34
Диагноза?? :-o

Егоцентрик. :lol:

Ivalinka
02-26-2009, 12:37
тази година уча история на България и толкова гадно ми става. всеки гледа само как да ни прецака... или не точно да ни прецака, но просто на никого не му пука за "нищожната" България... а тези договори направо...

afterforever
02-26-2009, 13:08
Ти да не мислиш, че като се спечели война някой ще даде земи на загубилия като обещетение?! гадно й ставало :D :D

А извиненията на Кими са приети, да се заключи темата, а?

kristo
02-26-2009, 15:28
тази година уча история на България и толкова гадно ми става. всеки гледа само как да ни прецака... или не точно да ни прецака, но просто на никого не му пука за "нищожната" България... а тези договори направо...
Хмм, дали на "великата" Русия не й е пукало от Стефан Стамболов, който е неутрализирал цялата руска агентура в България? Май не...

air_J
02-26-2009, 16:03
Тоест, руснаците са се притеснявали от Стефан Стамболов, така ли? :lol: Русия е велика страна, има ли някакъв повод да се притеснява от новоосвободена България, при това освободена с помощта на именно тази Русия? :lol:

afterforever
02-26-2009, 16:16
Разбира се, че има причини да се страхува, защото иска да има влияние на Балканите, а най-доброто такова ще осъществи чрез твърда руска власт в Блъграия. Някои май бъркат "велика държава" с "държава без външнополитически интереси".

air_J
02-26-2009, 16:22
Тоест, някой продължава да си мисли, че Русия едва ли не са се посрали от страх по вина на Стефан Стамболов? И въобще някой въобразява ли си, че от 1878 година насам Русия някога се е притеснявала баш пък от България? :lol:

Kya
02-26-2009, 16:38
Въпроса не тряяя да е кво се е случило, ами - А ако не се беше случило?

air_J
02-26-2009, 16:57
Въпроса не тряяя да е кво се е случило, ами - А ако не се беше случило?
Обикновено акото цапа и мирише. :oops:

kristo
02-26-2009, 17:33
Тоест, някой продължава да си мисли, че Русия едва ли не са се посрали от страх по вина на Стефан Стамболов? И въобще някой въобразява ли си, че от 1878 година насам Русия някога се е притеснявала баш пък от България? :lol:
Да, точно така, Русия се е насрала от Стефан Стамболов, защото той е неутрализирал изцяло имперските й интереси спрямо България. Освен това Русия е дотолкова безсилна по Стамболово време, че прекратява дипломатическите си отношения с нас като единствен начин да ни се противопостави. Така че Русия се съобразява и още как, но разбира се тази й слабост по това време се дължи и на задълбочилата се вътрешнополитическа криза.

afterforever
02-26-2009, 17:39
Въпроса не тряяя да е кво се е случило, ами - А ако не се беше случило?

Вие кво, побъркахте ли се?
Първо пишете грамотно и се слагайте главни букви, където няма такива. После, ще ми задавш въпрос към историята и ще твърдиш, че правилният такъв е "ако не се беше случило?".... ама моля ви се...

air_J
02-26-2009, 17:40
Страхотно са се уплашили. Вчера те едва ли не те освобождават, днес вече се страхуват от теб. Направо Стамболов ги е заврял в кучи гъз. Както и да е - от история не може да се каже, че разбирам кой знае колко, така че няма да ви се меся в споровете, макар да продължавам да смятам, че Русия надали след Освобождението, та до наши дни и за 1 секунда се е притеснявала от България, но както и да е.

afterforever
02-26-2009, 17:45
Абе, още ли има хора, които си мислят, че "братска Русия ни е освободила от любов към братята славяни, страдащи под ятагана на турските поробители"?

ScionOfStorm
02-26-2009, 17:47
^ мисля, че са отдавна отмрял вид :ь

kristo
02-26-2009, 17:51
Абе, още ли има хора, които си мислят, че "братска Русия ни е освободила от любов към братята славяни, страдащи под ятагана на турските поробители"?
Точно, много си прав. Русия на първо място е имала собствени имперски интереси спрямо нас и Балканите като цяло, а след това е тръгнала да ни освобождава заради "братска любов".

Kya
02-26-2009, 19:35
АмИ АкО нЕ Се БеШе СлУчИлО!

cherinka
02-26-2009, 20:03
^ НаЩе форумНИ гЕроИ ЩЯАаа дА я сВъРшАт таЯ рабОта в нАшИ дНИиИ :grin:

Tokarev
02-26-2009, 20:11
Русия така или иначе щеше да ни освободи.....Хора като нашите революционери са били доста безполезни на този етап.

Rodolubec
02-26-2009, 20:34
Ти малоумен ли си? Безполезни били Добре че са били наште!?възрожденци та да събудят народа!
Това ,че Русия е щяла да ни освободи незначи ,че дейността на тези хора е била напразно. Добре ,че са били те та да затвърдят българското самосъзнаие и света да види какво ктава в Османската империя.
Отдай почит и уважение на тези хора те са герой! Не ти прави чест да пишеш такива глупости.

ScionOfStorm
02-26-2009, 20:37
Токарев, не са били - нашите пратени опълченци са изиграли изключително важна роля - виж Шипка например. А без революционери в по-миналия етап едва ли би имало събудено самосъзнание национално и въобще бунтовен дух в българския народ - те повечето са си скланяли главица пред поробителя и тихо-тихо са си живели без проблеми на главата, в робство.

А пък и ако Русия само със собствени усилия ни беше освободила можеше направо провинция да си ни направи.

kristo
02-26-2009, 20:59
АмИ АкО нЕ Се БеШе СлУчИлО!
Кое да не се беше случило? Защото със сигурност щяхме да се освободим и без руска помощ, но щеше да стане 40 години по-късно след края на Първата световна война, когато се разпада Османската имеприя и тогава просто нямаше как да не се освободим и ние.
Но разбира се, благодарен съм на Русия, защото тя е с основна заслуга за освобождението ни, което обаче не идва даром и без да направим всичко възможно от себе си за да се осъществи то- достатъчно е да се спомене Априлската епопея, великата саможертва на опълченците ни, на някои места по време на самата Освободителна война избухват и български бунтове, така че ние сме се постарали максимално според възможностите си да заслужим национална свобода.

RAWRRR
02-26-2009, 21:06
kristo,
Не се ли преувелича малко с това,че Русия едва ли не го е направила,за да се облагодетелства после?

Питам те,като човек,завършил история и защото ми е интересно.Със сигурност има истина в това,но ВРУ стабилизира добре положението след Освобождението,поне аз съм останала с такива впечатления.

Иначе,за анкетата 2 и 3.

kristo
02-26-2009, 21:31
Ами Русия винаги е имала имперско, шовинистко мислене, както всяка една велика сила разбира се. Така че няма как да не гледа да се възползва от отдалата се възможност. Разбира се, саможертвата на руските войници, оставили костите си за нашата свобода никога не може да се забрави, но между обикновени войници и политици, които въртят сметки и си гледат интереса има огромна разлика. Защото докато едните са водели война за идеала, другите, политиците на Русия са крояли планове как да се възползват от ролята си на освободители и да превърнат България в една изцяло зависима на Русия страна, а оттам да се доберат до Проливите. Просто това е политика и то национална, а в нея целта оправдава средствата, особено когато става дума за велики сили както казах.
И ако някой наистина все още мисли, че Русия тръгва да ни освобождава само от милосърдие и състрадание наистина се заблуждава, защото в политиката тези неща не присъстват. А всяка война се базира на политика, никой не се хвърля в нея ако не знае преди това какво би спечелил лично за себе си.

Kya
02-26-2009, 21:44
Според мен ако не се беше случило сега просто нямаше да има България. Днес тук щяха да са турски територии. И разлика нямаше да има от това дали България съществува или не. И ако все пак се беше запазила за годините част от културата ни може би САЩ щеше да се намеси разбира се и в момента тук щеше да е война. Така или иначе нашата държава не е нищо освен транспортен център и ако не осъзнавате по-голямата част от политиците ни не са българи и съсипват абсолютно всичко като започнем от индустрията и завършим с природата. Хора осъзнайте се България не съществува!

OtherDimension
02-26-2009, 21:45
:smt095

kristo
02-26-2009, 22:04
Според мен ако не се беше случило сега просто нямаше да има България. Днес тук щяха да са турски територии. И разлика нямаше да има от това дали България съществува или не. И ако все пак се беше запазила за годините част от културата ни може би САЩ щеше да се намеси разбира се и в момента тук щеше да е война. Така или иначе нашата държава не е нищо освен транспортен център и ако не осъзнавате по-голямата част от политиците ни не са българи и съсипват абсолютно всичко като започнем от индустрията и завършим с природата. Хора осъзнайте се България не съществува!
Е това определено го съзнаваме, уви, истина е( за политиците ни и произхода им)...

Иначе нямаше как България да не се освободи дори и да не беше Руско-турската война. Просто Първата световна война Османската империя се разпада и окончателно губи почти всичките си владения на Балканите, така че неминуемо и ние щяхме да се освободим тогава. Но съм съгласен, че чакането не си е струвало- "малко" са ни били 482 години, та да чакаме още 40 за да се освободим...

Kya
02-26-2009, 22:07
Кристо, съгласна съм. Ти си по-компетентен в това отношение. Искам да те попитам нещо: според теб Македония българска територия ли е?

kristo
02-26-2009, 22:11
По принцип да, Македония е българска по много показатели- най-вече два, които са и най-важните- исторически и етнически. Защото и в момента тези т. н. "македонци" са си българи по произход, но самосъзнанието на много от тях уви, след едно 70-80 години терор и сърбизация(македонизация за параван) е нормално да не е българско, уви :(

Отделно, че терора продължава и в ден днешен само ако кажеш, че си българин...

Rodolubec
02-26-2009, 22:14
Вижте едно са руските войници които са се били срещу турците друго е руската държава
Защото България си е платила освобождението на Русия изплатила е над 50 милиона златни франка.

RAWRRR
02-26-2009, 22:39
Но до 79 примерно,когато руското влияние е било най-силно Русия определено е помогнала на България:изключително важният аграрен въпрос,Журналното постановление,администрат вни реформи,подобряване на системата със събирането на данъците и тн,сега не ми се изброява,а и съм забравила.
След 79,по време на първите български правителства,руските офицери не са взимали сериозно отношение във властта.България дори не се е възползвала от ик.облаги,които е могла да им предостави Русия.За което може само да сме горди,че със собствени сили сме създали първите си стъпки към национално стопанство.Общо взето се опитвам да кажа,че Русия въпреки користните си намерения,никога не е прибягвала до груби мерки за разплата-поне аз не зная за такива.
Според мен и руското влияние е по-силно след 2рата световна война в развитито на България,отколкото самоцел за помагане за освобожението й.

kristo
02-26-2009, 23:03
смърт за русия - най-мръсната държава на света,населявана от най-големите под-човеци,създала най-извратения и уродлив режим на планетата - комунизма,който уби милиони и милиони невинни хора,разсипа и разби завинаги куп държави и продължава да го прави...

за 50 години комунизма съсипа България повече от турското робство за 500. тая държава ще и трябват поне още 50 години за да се оправи поне частично,ако дотогава не изчезне от картата на света...

смърт за русия и руските под-човеци!
Кънте пак говориш със задните си части, едва ли не руснаците създали комунизма, който изби именно сред тях около 60 милиона, ти чуваш ли се какви ги дрънкаш? И не се прави, че не знаеш представителите на кой точно народ създават комунизма, а те със сигурност са твърдо анти-руски настроени...

Освен това обикновените руснаци за разлика от руските държавници, които са си мачкали и продължават да си мачкат собствения народ(защо ли, можеби щото не са етнически руснаци) са много свестни и читави хора в мнозинството си. А другите малоумни определения, които сложи за цял един народ говорят само за шизофренията, която продължава силно да те гони... Ако не си наясно в жилите на руснаците тече голямо количество иранска кръв, а ти ще ги изкараш едва ли не незнам си какви... болен си и разсъждаваш като 10 годишно лапе за пореден път. Не разбирам какво те бърка редовия руснак, та да изливаш толкова тона омраза и жлъч срещу него...

kristo
02-26-2009, 23:25
Първо на първо- руснаците са толкова славяно долу-горе колкото нас- тоест не са. Е айде, имат повече славянска жилка от нас, но това не ги прави славяни.
Второ- СССР си е точно еврейско-ционистко формирование, то не е дело на руския народ. Самият руски народ е народа, който заедно с китайците най-много е страдал от комунистите и е дал най-много жертви в следствие на техния терор. Така че да обвиняваш руснаците за комунизма е все едно да обвиняваш жертвата че е виновен за престъплението, извършено над нея, само защото после е извършено и над други.
За "славянски братства" и други подобни- нокога не съм казвал подобно нещо, след като нито ние, нито руснаците сме славяни. Но е факт, че Русия колкото и да я мразиш, каквато и да е ни освобождава. Или предпочиташ да сме стоели още 40 години под турския ятаган за да се освободим вследствие на разпадането на Османската империя? Е не, благодаря, 482 години са си достатъчно много, за да чакаме освобождението да ни падне от небето.
И не знам защо тази неприязън към обикновения руснак? Пак ти казвам, има разлика между олигархия и обикновен народ. Нима българския народ не е мачкан вече 20 години от олигархия? С какво сме повече от руснаците тогава? Не сме и по-малко, но сме на подобно, да не кажа същото дередже, така че не ми говори колко били зле те, след като ние самите мизерстваме яко.

kristo
02-26-2009, 23:41
На това мога да му кажа само болно нацистко бръщолевене. Казвам болно и нацистко, защото за щастие познавам привърженици на нацизма в този форум които са много интелигентни и с акъла си за разлика от теб, уви... И такива тъпанарски расистки подмятания никога не биха възприели и употребили, но то си е до манталитет и възпитание все пак, които ти очевидно нямаш...

Руснака си е руснак, нормален човек като нас българите, германците, англичаните и това кой го е управлявал, какво го е патило и доколко му е повлияло отрицателно или положително си е съвсем друга тема.

Явно не си познавал нито един руснак през живота си за да дънкаш такива глупости, защото от 90% от обикновените руснаци лоша дума за България и българите няма да чуеш...

kristo
02-26-2009, 23:54
Бира пих даже днеска с един френд, ако това ти е проблема свързан с мен :)

И тука спора не е дали харесвам руснаците, защото аз не се определям нито за русофоб, още по-малко за русофил, а в това, че говориш за пореден път щуротии само и само да се направиш на интересен в своите си очи. Виждаш ли не харесвам руснаците и айде- те не са хора... А аз и да не ги харесвам, в чисто човешко отношение никога не бих се отнесъл така, най-малкото съм православен Християнини подобни античовешки "термини" като "подчовек" са ми напълно непонятни и неприемливи.

И не виждам защо да мразя като цяло народ, чийто представители са се били за свободата на българския народ? Едно е да съм против руския империализъм, друго е да не съм срещу обикновения, редовия руснак. Едно е да съм против панаславизма, друго е да не мразя славяните като хора. Ама ти тея работи нещо не можеш ги схвана.

пп. И точно ти не ми говори за кмунизъм- твоето си е класически комунизъм отвсякъде- демагогия, простотия, цинизъм- всичко това с две думи е точно и само едно- комунизъм :)

А аз винаги съм си бил антикомунист, от малък съм възпитан така :)

Jesus
02-27-2009, 14:42
Ако наистина има хора, който да не знаят, какво честваме на 3ти ще се моля за душите им :?

UnaBletoLoVeU
02-27-2009, 14:43
Тази анкета за кого е правена? За децата в детската ли?!

OtherDimension
02-27-2009, 14:48
Тази анкета за кого е правена? За децата в детската ли?!
+ тийнейджърчета

Tokarev
02-27-2009, 23:55
е както виждате доста хора не знаят какво ТОЧНО е станало на 3-ти март... а пък още повече са тези,на които хич не им пука :)
Ето! почнахме да се разбираме...
Адски си прав - никак не ми пука, по-скоро ми е безразлично. :)

Tokarev
02-28-2009, 00:01
Ти малоумен ли си? Безполезни били Добре че са били наште!?възрожденци та да събудят народа!
Това ,че Русия е щяла да ни освободи незначи ,че дейността на тези хора е била напразно. Добре ,че са били те та да затвърдят българското самосъзнаие и света да види какво ктава в Османската империя.
Отдай почит и уважение на тези хора те са герой! Не ти прави чест да пишеш такива глупости.
Какво самосъзнание бе човек - да предават собствените си борци за свобода ?
Не казвам че дейността им е била напразна, казвам че е била адски прибързана, неподготвена и недомислена на този етап.
Българският народ не е можел да бъде пробуден още оттогава, камо ли сега защото такава е народопсихологията на българина.
А света е знаел какво става в османската империя и без друго,цялата работа е лични интереси и използване на подтисничеството над българите(определени събития) като предлог за война.

Pliok0019
02-28-2009, 00:02
Имам да правя презентация именно за Освобождението...Понеже не ми се отварят повечето възможни сайтове в Интернет (влючително и Гугъл), може ли да ви помоля за малко помощ...

Какъв е приблизителният брой на българските жертви в Руско-Турската освободителна война?

От коя година 3ти март е признат за Национален празник?

Малко история за Хайдутите...

По-важни дати от Априлското възстание?

Датата на която Русия обявява война на Турция?

Благодаря предварително!

Tokarev
02-28-2009, 00:09
Токарев, не са били - нашите пратени опълченци са изиграли изключително важна роля - виж Шипка например. А без революционери в по-миналия етап едва ли би имало събудено самосъзнание национално и въобще бунтовен дух в българския народ - те повечето са си скланяли главица пред поробителя и тихо-тихо са си живели без проблеми на главата, в робство.

А пък и ако Русия само със собствени усилия ни беше освободила можеше направо провинция да си ни направи.
Никакъв бунтовен дух няма в българина - на него всичко му идва свише !
Ако не му дойде, за него е без значение - това е самосъзнанието !
Шепа хора са се опитвали да направят нещо, и са умирали за народ който не заслужава това и който така или иначе е щял да бъде освободен...
А кажи ми не сме ли провинция на Русия и други държави - да свирнат само и не правим ли всичко каквото кажат ?

kristo
02-28-2009, 00:14
С удоволствие бих ти помогнал, само че утре, вече не мога да мисля трезво в тез късни часове :)

Токарев, а каква е била народопсихологията на българина да се включва като на празник във войните за национално обединение- двете Балкански, Първата световна? Пак ли е робско това мислене, когато никой българин не се е спотайвал както сега, а с гордост е тръгвал за бойното поле?

И тея лъжи за многото предателства в българската история, което показвало що за манталитет е българския са една комунистическа измислица. Дори тезата за поп Крюстю се крепи на половинчати и изопачени факти и е съвсем несигурна. Всъщност не става дума за предсателство, а невнимателност и от страна на сподвижниците на Левски, за съжаление и от негова страна, която невнимателност в един момент се оказва фатална за Апостола...

afterforever
02-28-2009, 09:03
е както виждате доста хора не знаят какво ТОЧНО е станало на 3-ти март... а пък още повече са тези,на които хич не им пука :)

О, да, ТОЧНО, изобщо не знаят, казаха ни от даскало, господина по история, защото спорихме с него, той ни каза "идете в квартално училище 1-5 клас, може и 6-ти и питайте защо във понеделник и вторник няма да са на училище". Отидохме в даскалото в нашия квартал и имаха междучасия малките питах 3 деца и те казаха "Защото госпожите искат да си починат малко" и ме гледат доволно, сякаш очакваха награда...

Pliok0019
03-01-2009, 12:48
е както виждате доста хора не знаят какво ТОЧНО е станало на 3-ти март... а пък още повече са тези,на които хич не им пука :)

О, да, ТОЧНО, изобщо не знаят, казаха ни от даскало, господина по история, защото спорихме с него, той ни каза "идете в квартално училище 1-5 клас, може и 6-ти и питайте защо във понеделник и вторник няма да са на училище". Отидохме в даскалото в нашия квартал и имаха междучасия малките питах 3 деца и те казаха "Защото госпожите искат да си починат малко" и ме гледат доволно, сякаш очакваха награда...
Това е крайно трагично. Това не е проблем на образованието, а на обеществото. На възпитанието от родителите, от информацията по телевизията... Никой не знае какво е станало на НАЦИОНАЛНИЯТ ПРАЗНИК, но всеки е наясно кой е президента на САЩ.

Pliok0019
03-02-2009, 22:17
Ъп на темата и зов за помощ :D