PDA

View Full Version : problem...



KarlDionic
02-25-2009, 07:23
ae mai iam hemoroidi 6ot ponqkoga kat sera i iam kruv na tuletnata hartiq takuv svetul cvqt... i malko me e sram da otida na lekar 6ot trqa mi burka v gazo :oops: nqkoi da znae nekvi drugi na4ini za oturvane ot tva?

Abigoria
02-25-2009, 07:32
Ми има мазила по аптеките. Моя съвет обаче е да отидеш на лекар, щото може и да не са хемороиди, а ако си бил спечен да се е пукнал някой капиляр. Не отлагай, ако наистина са хемороиди, има безкръвно премахване, безболезнено мисля... Баща ми получи анемия заради отлагане...

InVic7us
02-25-2009, 21:54
Абе, и къде са тея хемороиди? Вътре/Вън :D ..ебати като не си сигурен не си поставяй диагноза :)

DimovB
02-25-2009, 22:58
спукал си си гъза
споко, ще зарастне.

hottie
02-26-2009, 07:16
Наблягай на плодове, зеленчуци, зърнени храни. Движи се повече и не се напъвай като ходиш до тоалетната. Също така пий повечко течности.
Ако това продължава се консултирай с гастроентеролог или проктолог. Също така има и мазила по аптеките. МОже да попиташ и от време на време да се мажеш профилактично.

colymoly
02-26-2009, 11:13
^това по-скоро не е ли профилактика за предпазване и аз съм чела същото и знам, че в такива случеи е необходим висок прием на целулозни храни като мюсли и много вода трябва да се пие, също така важно е да не се застояваш на едно място и наистина както по горе беше написано лечението е безкръвно и напълно безболезнено а начините са 2 или 3 ако не се лъжа, при по тежки случеи се налагат операции, тъй, че щом кърви отивай за да го махнат, защото съм чувала, че причинявали рак на дебелото черво ако не се лекуват :(