PDA

View Full Version : Упражнения



DeadpooL
02-25-2009, 09:37
Бе взех от един приятел две 3-килограмови гирички и се чуда какви упражнения да правя с тях. Тоест аз правя някви ама незнам правилни са ако можете да дадете клипове или подробна информация. Искам повече релеф на бицебса и трицебса както и повече релеф на ръката от китката до лакатя. Благодаря ви предварително

Myrth
02-25-2009, 11:36
Съжелявам. С три кила гирички не можеш да правиш нищо. Най-малкото пък релеф. Също така, за локален релеф (на бицепса, предмишницата или където и да е) е трудно да се говори. Релеф=нисък процент мазнини=> много кардио и правилна диета (най-често НВД).

ToniStoraro
03-06-2009, 19:12
вземи си дъмбели. В случай, че не знаеш какво е, това са ония гири, на които можеш, както на щангата, да си слагаш тежести. Купи си такива.
Но е пълен абсурд с 3 кила да направиш нещо. Поне 5 кила и тогава може да се говори за нещо, ама пак повече си трябва. Лично според мен, също така, е добре първо да натрупаш мускулна маса, на която след това да правиш релеф.
Добри упражнения с гири са
- Вдигане за бицепс. Това ти е ясно какво е, предполагам.
- Удари назад. Сега не знам точно как се казва, но упражнението е за трицепс. Прави се като хванеш гирата и почнеш да изпълняваш серия от един вид вдигания, само че зад гърба ти.
- Вдигане за гърди. Прави се от лежанка. Хващаш гирите с изправени ръце и започваш, както си си легнал, да вдигаш за гърди.
- За рамене е добре прав да хванеш две гири и да започнеш да ги вдигаш настрани.

Това прави като за начало. Но ти трябват по - тежки гири.

DeathRogue
03-08-2009, 10:52
Бе взех от един приятел две 3-килограмови гирички и се чуда какви упражнения да правя с тях. Тоест аз правя някви ама незнам правилни са ако можете да дадете клипове или подробна информация. Искам повече релеф на бицебса и трицебса както и повече релеф на ръката от китката до лакатя. Благодаря ви предварително

Az gi pravq i bez giri4ki,no 6tom taka si re6il ;] ta..pravi licevi s krustosani kraka i sled vsqko nabirane vdigai edna ot dvete giri4ki kato reduva6 racete pri vdiganeto :P
naprimer pravi6 1 liceva upora-vdiga6 giri4kata v lqvata si ruka
sled tova - pravi6 2ra - vdiga6 giri4kata v dqsnata si ruka
i taka mislq 4e na 3 serii po 20 6te sa ti dostatu4ni..ako ne si umoren - produljavai :)