PDA

View Full Version : Имунна защита



metalcheto
02-25-2009, 12:37
Моля ви, искам да ми кажете някакви начини за повишаване на имунната защита. През 20 дена съм болен и постоянно пия лекарства . Искам да разбера някакъв ЕСТЕСТВЕН природен продукт или билка, или някав витамин, който повишава имунната защита и да чуя на вас как ви е подействал. То не е работа-постоянно съм болен и се се тъпча с лекарства.

fluffka1
02-25-2009, 12:44
Имунобор! :-D

hottie
02-25-2009, 13:01
Щом искаш нещо естествено ти препоръчвам - ехинацеа и витамин Ц, а може и по един комбиниран витамин (Центрум)

Boyd
02-25-2009, 17:58
Това се прави докато си малък. Вече е късно. Примири се с честото боледуване и се обличай по-топло, за да не настиваш.
Докато си малък организма ти трябва да свикне на студ, затова се ходи по планини. Аз няколко пъти съм правил така и сега, да чукна на дърво, ме хваща по една хрема на година.

Иначе си пий хапчета, ако искаш, но не е желателно, според мен.

scyLLa
02-25-2009, 18:12
Офф центрум ментрум и такива хапчета с витамини са чисти боклуци
СИЛТАТА Е В ЯДЕНЕТО ХРАНИ СЕ ЗДРАВОСЛОВНО БЕЗ Д ЯДЕШ БОКЛУЦИ ЯЖ РАЗНООБРАЗНИ ХРАНИ ЯЖ ПЛОДОВЕ ТАМ СА ВИТАМИНИТЕ НЕ В НЯКВИ ИЗМИСЛЕНИ ХАПЧЕНЦА :)

Abigoria
02-25-2009, 19:27
Есберитокс и Осцилококцинум! Първото е изцяло растително, второто с животински произход :)

m3talmania
02-26-2009, 07:29
Всъщност плодовете и зеленчуците на пазара не са кой знае колко естествени... аз съм пила много мед помня и витамини и така не боледувах :-|

hottie
02-26-2009, 07:49
Пък и трябва да изядеш бая плодове и зеленчуци, за да поемеш нужнада доза. Затова витамините понякога могат да бъдат много добър заместил.

kalpazanka
02-28-2009, 04:55
Пък и трябва да изядеш бая плодове и зеленчуци, за да поемеш нужнада доза. Затова витамините понякога могат да бъдат много добър заместил.
Никога витамините не бива да се гледат като заместител на разнообразното хранене! Все пак от тях едва ли ще си набави калий, калций, натрий, хлор и т. н., които са в предостатъчни количества в плодовете.
Относно имунитета- с две ръце гласувам за Есберитокс! :)Изцяло натурален продукт.

hottie
02-28-2009, 07:25
Пък и трябва да изядеш бая плодове и зеленчуци, за да поемеш нужнада доза. Затова витамините понякога могат да бъдат много добър заместил.
Никога витамините не бива да се гледат като заместител на разнообразното хранене! Все пак от тях едва ли ще си набави калий, калций, натрий, хлор и т. н., които са в предостатъчни количества в плодовете.
Относно имунитета- с две ръце гласувам за Есберитокс! :)Изцяло натурален продукт.

Съгласна съм, но не винаги можеш да си набавиш всички тези витамини чрех храна, ако водиш по-забързан живот например(като мен). И аз ако не пия витамини все едно ме няма :D калции никакви напоследък. И затова са ми нужни :)

scyLLa
02-28-2009, 07:49
Витамините на хапчета са чисти измислици и напротив от разнообразната храната, плодовете и зеленчуците могат да се набавят абсолютно всички витамини които са необходими за организма.Е неможеш да отделиш 15 мин за да се наядеш ли уау толкова ли си заета ???

zai4ety13
02-28-2009, 09:12
Аз като бях малка биех центрум защото бях мн болнава.И също така яж много плодове и зеленчици,сирене,мляко,риб и други храни с много витамини.

batkodoki
02-28-2009, 22:31
Моля ви, искам да ми кажете някакви начини за повишаване на имунната защита. През 20 дена съм болен и постоянно пия лекарства . Искам да разбера някакъв ЕСТЕСТВЕН природен продукт или билка, или някав витамин, който повишава имунната защита и да чуя на вас как ви е подействал. То не е работа-постоянно съм болен и се се тъпча с лекарства.

ВЪЗРАСТ&ПОЛ?!

много се боя, че такова чудодейно Нещо, което еднозначно да решава всички проблеми при всеки просто няма!

и не се фиксирайте подведени от шарени реклами в/у имун си ситема, не се стремете на всяка цена да я "повишите", "засилите", "ускорите" и т.н...

в медицината има точен термин "Quantum satis!" = колкото е необходимо, колкото трябва. не повече и не по-малко трябва да е намесата, защото ако направите имун си ситема свръхсилна - тя ще ви убие понеже търсейки враг ще започне да атакува собствените ви тъкани и ще развиете някоя труднолечима автоимунна болест, а ако я направите твърде слаба - ще развиете някакъв паразитен неопластичен процес. => наистина трябва да е Quantum satis!
не И пречете като се тъпчете с всичко, което виждате по екрана и монитора....
в периода на съзряване е нормално да има сътресения - това е фазата в която имунитета ви дообучава армиите си, добива необходимото му и достатъчно количество опит и "памет" кога и как да воюва с враговете ви през целият ви останал живот. не виждам смисъл да го обърквате без крайна нужда само за да увеличите печалбите на някоя фармацевтична компания!

Axe_vs_Sword
03-01-2009, 13:59
Ами аз почти всяка делнична сутрин пия чаша изцеден сок от портокал и грейпфрут смесени и ям 1 киви + това излизам малко по-тънко облечен от нормалното за закаляване на организма :) и така тази зима имах една малка хрема и това беше :)
Да отметна, че съм почти на 16.

scyLLa
03-01-2009, 14:44
Ами аз почти всяка делнична сутрин пия чаша изцеден сок от портокал и грейпфрут смесени и ям 1 киви + това излизам малко по-тънко облечен от нормалното за закаляване на организма :) и така тази зима имах една малка хрема и това беше :)
Да отметна, че съм почти на 16.
Ако изядеш тези плодове всички витамини идват в теб, а когато ги изцедиш поемаш по-малък процент от витамините които садържат, но си е по-голям кеф да ги пиеш :grin:

Presley
03-01-2009, 16:38
Аэ пия едни витамини на VitaLanes.На основата на витамин С са и са с вкус на горски плодове.Много са приятни.Но са силни и не бива да се превишава дневната доэа,която е по една таблетка - эа дъвчене или смучене.Витамините са 30 на брой в шишенцето.Струват 7,90лв. - аэ эа толкова ги купих.Пише,че осигуряват дневната нужда на органиэма от витамин С - 500mg ;] Подсилват имунната система.Таэи фирма има голямо раэнообраэие от витамини - раэтворими и на таблетки эа смучене.И повечето са много готини на вкус.

gabi_94
03-01-2009, 16:50
оуу, аз съм по същия начин, имам целогодишна хрема, като понякога е съвсем слаба, друг път на ден изхарчвам един голям пакет от 10 пактчета носни кърпички. Хващам и най-малкия вирус, който всъщност не е нищо особено но при мен се проявява с всичко най-гадно. Корема и глвата си ем болят доооста често. Просто не мога да повярвам как всеки месец си ходя при док.торката, а някои приятелки ходят максимум веднъж в годината. Досега съм пробвала да пия витамин ц ама никакъв ефект нямаше, сега се чудя кво да пия, като се има предвид че мразя лекарства и вече дори много да ме боли не пия хапчета щото имам чувството че ми вредят. Може би ще почна да пия някакъв сироп такъв с витамини. Има един саностол който е много готин на вкус надявам се да помогне по някакъв начин. Иначе плодове си ям често и зеленчуци. Уж приемам витамини ама не виждам да има промяна

Axe_vs_Sword
03-01-2009, 18:43
Ами аз почти всяка делнична сутрин пия чаша изцеден сок от портокал и грейпфрут смесени и ям 1 киви + това излизам малко по-тънко облечен от нормалното за закаляване на организма :) и така тази зима имах една малка хрема и това беше :)
Да отметна, че съм почти на 16.
Ако изядеш тези плодове всички витамини идват в теб, а когато ги изцедиш поемаш по-малък процент от витамините които садържат, но си е по-голям кеф да ги пиеш :grin:
Тъй е 8-) кивито си го ям цЕло

BigBrother
03-01-2009, 21:50
Чуха се различни мнения и истината е, че в една или друга степен всички са прави от определена гледна точка. Напълно е вярно, че синтетичните витамини и минерали не са ЗАМЕСТИТЕЛ на пълноценното, балансирано и разнообразно хранене. Т.е. не можем да разчитаме само на тях. Не е правилно, обаче, да се каже, че са боклуци. Те си съдържат точно това, което е написано на опаковката и това са наистина витамини и минерали. Е, че са малко по-различни от тези, които са в плодовете и зеленчуците - да, но все пак са витамини. Идеалният случай е човек да набавя всички необходими хранителни вещества чрез храната. И едно време нашите баби и дядовци са го правили и не са имали нужда от хранителни добавки. Обаче как се хранили те, как се храним ние, какъв е бил техния живот, какъв е нашия - място за сравнение няма. Сега стойността на хранителните продукти и храната, която консумиране е под въпрос. Постоянно излизат открития, че храната не е чиста, не е това, което и била преди, не е толко пълноценна или безвредна. Ето защо на нас ни се налага да правим някои корекции в храненето. И тук идват на помощ хранителните добавки, витамините и минералите. Не всеки продукт разбира се е перфектен и с магическа сила, така както го показват в рекламите, но има доста добри продукти, които наистина действат просто защото са изпробвани. Особоно в забързаното ежедневие и динамичния начин на живот, който водим днес е много трудно (не казвам невъзможно, но много трудно) да си набавим всичко необходимо чрез храната. Трябва да изядеш днес 1/2 кг.плодове (различни), 1/2 кг. зеленчуци (отново различни), за да си набавиш необходимите витамини и минерали. И всеки ден трябва да сменяш. Ами трябва да отделяш по 2 часа на ден за пазаруване, по 2 часа за готвене и то къде ще му излезе края. Ако някой друг го прави вместо теб- да, но ако сам трябва да се справяш със всичко - няма как да стане. Ето защо трябва да суплементираш храната си със добавки. Не, те не заместват здравословното хранене, просто го подпомагат. При всяка възможност трябва да се ядат пресни плодове и зеленчуци, сурови храни, ядки и т.н. Но, за да си сигурен, че нямаш недостиг на нещо важно, че противодействаш на замърсения въдух и вода, на йонизиращите лъчения, на радиацията, на елекромагнитния фон трябва да добавяш нещо допълнително. Те за това се наричат хранителни добавки, а не хранителни заместители. И особено, ако човек се чувства добре, когато ги приема, значи те му помагат, а не му вредят. А за подпомагане на имунната система, освен вече споменатите, предлагам котешки нокът - билка и хрущял от акула, освен това - Биоцитрин или Цитросепт. Няма начин, чрез натурални продукти да направиш имунната си система ПРЕКАЛЕНО сила, че да се получат автоимунни заболявания. Последните обикновено са на генетична основа. Успех на всички и се извинявам за прекалено дългия пост, но сега ми дойде музата. :D

Infinity
03-02-2009, 10:43
Чесън му е майката :grin: :D