PDA

View Full Version : Смятате ли, че в този живот оцеляват само най-нахалните ?



psihqsala
02-25-2009, 14:13
Е, мислите ли, че има място за тези, които не са нахални и вярно ли е това, че най-нахалните са най-лесно приспособими и едва ли не това да си нагъл, безкомпромисен и безскрупулен са най-важните качества, които човек трябва да има, за да има своето място в оществото ? Какво мислите за нахалството ?

bEbsI
02-25-2009, 14:24
Всеки да се оправя както може.Щом можеш само с нахалство....go,go.В живота,обаче,за мен успяват тези,които са в златната среда - нито много нахални,нито много скромни.Работата е да знаеш кога да защитаваш принципите си и точно кои принципи.(Артър Хейли). Работата е да знаеш кога да спориш с подчинените ти,с шефа ти и защо.

Darkkiss
02-25-2009, 14:47
ДА!!!

Giva
02-25-2009, 15:54
В тоя свят трябва да си отворен и нахакан за да те забележат,но място под слънцето има за всички.
Аз лично много се дразня от нахални хора,ама много...Както казаха по-горе най-добре е златната среда-така имаш най-големи шансове за каквото и да е.

Mihailova
02-25-2009, 15:58
Всички рано или късно биват оценявани. :)

TheNewReligion
02-25-2009, 16:13
Не съм видяла много от живота и не мога да дам обективно мнение. А относно нахалните хора: лазят ми по нервите! От класа ми има едно момиче, което ме залива с въпроси всеки път, когато нещо нередно се е случило (с мен)! И всеки път я отсвирвам възможно най-грубо, с твърдението, че не съм длъжна да и давам каквито и да било обяснения. Дразня се ужасно много. Може би ме мисли за надменна, но всеки има право на мнение. :)

cherrypezz
02-25-2009, 16:18
Кратко,точно и ясно-ДА.

taNcheto93
02-25-2009, 17:24
Да, трябва да знаеш какво искаш и да се бориш, за да го постигнеш, да отстояваш принципите си

got2Bthe1
02-25-2009, 17:38
Колкото и да си нахален накрая умираш по същия на4ин...

Jumbie483
02-25-2009, 17:42
В този живот са оценявани тези, които знаят какво искат
А да си признаем, малко са хората които са си поставили една единствена цел, която искат на всяка цена да постигнат..
а именно това, че държат да я постигнат и това е тяхната цел ги прави нахални..
всички, които се отказват по пътя към нещото към което са тръгнали, се захващат с друго, после с трето и дори не знаят какво е да се бориш за единствената цел в живота си, т.е: не са нахални, защото няма за какво... и не са толкова уважавани от останалите

Bubbly
02-25-2009, 19:13
Има доста истина в предишното мнение. Иначе оцеляват не е коректно. Оцеляват всички, ти може би имаш предвид успяват. И ако под успяват разбираш да си материално задоволен мениджър на средна възраст с жена, кола, къща и две деца, може би си права. Само че съществуват хора, за които щастието на тях и на близките им е далеч по-важно от това да са "успели". В този случай нахалството, надутото самочувствие и арогантността само пречат. Най-важното е да знаеш какво искаш, да полагаш усилия, да си позитивно настроен, да не си правиш сметките без кръчмаря и никога да не се възгордяваш дотолкова, че да забравиш, че въпреки всичко си просто поредния жалък човек. Иначе всичките ти качества и положителни страни рано или късно се оценяват, много по- съществено е обаче дали наистина ги притежаваш... :-D

Jumbie483
02-25-2009, 21:53
^^ под успяват имам предвид, постигат целите които са си набелязали и за които са се борили, учили, следвали и т.н.
за мен това е успял човек...

повечето съдят до някъде като теб
успял го свързат с богат, готина кола, голяма къща с басейн ала бала, с перфектен мъж или жена и т.н.

за мен успял човек е човек, който е щастлив от това, което е и от това което е постигнал, дори това да е нищо в очите на ''извисилите се'' хора

krisence
02-26-2009, 07:09
Кратко,точно и ясно-ДА.

Май наистина е така. :)

LoveSuckz
02-26-2009, 08:28
Искъм да кажа че всеки може да има мечти да стане нещо да успее , но трябва да знаеш точно в коя сфера да правиш опити за издигане.
А колкото до това дали да си нахален , нахакан ... само където е необходимо .. и наи важното като успееш е да не забравяш кой си !

afterforever
02-26-2009, 08:31
Успяват всички, които знаят кво искат - да.
Нахалните успяват по-лесно - да.
Ненахалните сърбат чорбата (духат супата) много по-често - да.

Благодаря за вниманието.

plmn
02-26-2009, 08:53
Ако един скромен и не толкова амбициозен човек се задоволява с малкото което има - работа, апартаментче...и е щастлив, той със сигурност не мисли, че не е успял.Напротив, гордее се с това, което има.
"Нахалните" и тези, на които много им знае устата, обикновено стигат наистина по-далеч.Но към това да си нахален, трябва да добавим и това, да знаеш към какво точно се стремиш.Познавам нахални хора, които просто са пълни идиоти и дразнят всичко живо покрай тях.Какъв е смисъла от това?Бъди нахален, викай и се карай само когато е нужно и знаеш, че изказване на личното мнение в този точен момент ще те издигне в очите на другите (семейство, приятели, работодател) и ще ти натрупа актив.През остналото време е по-добре да се държиш нормално, което също ще бъде оценено - понякога да си нахален и да се правиш на интересен може да ти донесе само главоболия, просто защото отсрещния е още по-нахален и никога няма да се разберете.А и зависи за какво нахалство става въпрос ... ако говорим за това да избуташ 2 баби и 3 майки рано сутринта за да вземеш последната баничка...едва ли можеш да се гордееш с това.Ако обаче зависи човешки живот от твоите действия, или айде да не е толкова сериозно, просто от теб зависи нещо много важно ... тогава по-добре нарани някой, който по-късно ще ти прости разбирайки какви са били обстоятелствата, но вземи праилното решение, отколкото да съжаляваш по-късно.
И тъй като се изместих от темата малко :D - просто трябва да се намери златната среда.

ilovemydancefloor
02-28-2009, 06:39
Според мен...просто не трябва да си нахалеен просто трябва да следваш целта си за която се бориш и да вярваш в нея :) тва е всичко :P

.. DeViL mAy CrY ..
02-28-2009, 08:33
Всякакви хора има,всеки решава как точно да се бори в живота си.Нахалните и не толкова нахалните-мисля че всеки успява по различен начин.

feelthebeat92
02-28-2009, 10:43
Аз чакам отговора на iv4oiv, минимум 3 000 знака!

ThePowerOfLove
02-28-2009, 10:55
Ами има нещо такова :? Но според мен не винаги нахалните успяват. Просто трябва да оцелиш момента :)

NamelessRomantic
02-28-2009, 11:23
Успяват всички, които знаят кво искат - да.
Нахалните успяват по-лесно - да.
Ненахалните сърбат чорбата (духат супата) много по-често - да.

Благодаря за вниманието.

Не бих се изразил точно по такъв начин,но съм съгласен.Поне в обществото в което съм през по голямата част от времето си - даскалото - е така.Ако не си отворен и нахакан те приемат за "сдухан" "задръстен" и т.н. , а там човек твърде много зависи от колектива.Има връзка между това дали си "нахален" и дали ще успееш.

NamelessRomantic
02-28-2009, 11:23
Успяват всички, които знаят кво искат - да.
Нахалните успяват по-лесно - да.
Ненахалните сърбат чорбата (духат супата) много по-често - да.

Благодаря за вниманието.

Не бих се изразил точно по такъв начин,но съм съгласен.Поне в обществото в което съм през по голямата част от времето си - даскалото - е така.Ако не си отворен и нахакан те приемат за "сдухан" "задръстен" и т.н. , а там човек твърде много зависи от колектива.Има връзка между това дали си "нахален" и дали ще успееш.

carinaNebula
02-28-2009, 13:05
да,трябва да имаш самочувствие,че си нещо и можеш да се справиш със всичко.ако си некъв залюпен и умрял нищо няма да станеш. :)

Iv4eTy
02-28-2009, 13:23
Ами определено трябва да си отракан за да успееш, защото в противен случай ще бъдеш прецакан от някой отворен и ще си останеш с пръст в уста. Просто хората, които са прекалено мили, добри и гледат да не наранят случайно някой с постъпките си в повечето случаи остават прецакани.

Snate
03-01-2009, 14:55
Не само но главно.. 8)

slim__shadygirl
03-01-2009, 15:09
В тоя свят трябва да си отворен и нахакан за да те забележат,но място под слънцето има за всички.
Аз лично много се дразня от нахални хора,ама много...Както казаха по-горе най-добре е златната среда-така имаш най-големи шансове за каквото и да е.
Жалко,но факт.

Мн съм съгласна!Не понасям нахалните натегачи и прочие. :)

vlubeno_momi4e***
03-01-2009, 16:09
Да! За да имаш шансове за реализация и някакъв успех трябва да си нахален! Човек трябва да вярва в себе си, да знае какво иска и как да го получи! Живота става все по суров и ако не се впишеш в обстановката - губиш..

devil4e_kiss4e
03-01-2009, 16:10
Всякакви хора има,всеки решава как точно да се бори в живота си.Нахалните и не толкова нахалните-мисля че всеки успява по различен начин.
+1 :)

Infinity
03-01-2009, 16:14
В някои случаи ДА,но пък понякога нахалстовото им се усеща от околните или тези,които трябва да впечатлят и това определено им изиграва лошо шега.А в тези случаи мисля,че по-скромничките става чаровни и обират симпатиите :oops:

shmatka888
03-01-2009, 16:20
Определяно да!!! Дори и да има имаш 5645521 висши ако незнаеш как да се справиш с живота и как да ги използваш няма да постигнеш нищо :)

m3talmania
03-01-2009, 20:12
Нахален в живота... гледаш само себе си и туй то... по-скоро трябва да си егоист, а не нахален. Това дали можеш да се справиш с живота ли те прави нахален? Бреей странни мисли изписахте тука...

selens
03-01-2009, 21:00
По-скоро бих казал по-хитрите... :)

Duvessa
03-02-2009, 10:30
Като цяло нахалните са в по-неизгодна позиция - никой не обича „паразити” в колектива. Не е нужно човек да е нахален или нагъл, за да постигне целите си- достатъчно е да е амбициозен и целеустремен.

Boyd
03-02-2009, 15:38
Както те е направила Майката природа, така ще оцеляваш. По принцип не оцеляват най-нахалните. По-скоро най-хитрите и -умните.

А иначе - най-приспособимите.

aia_nini
03-02-2009, 16:26
Според мен НЕ...защото нахалните рано или късно започват да досаждат на хората и биват отблъсквани. Но пък ако си нахален и хитър тогава нещата са съвсем различни.

Snuffles
03-05-2009, 09:15
Да, според мен е така, и аз не съм от тях за тва винаги съм с извинение прее*ана . :-o

gLoRiToO
03-05-2009, 09:55
Оцеляват умните дето знаят какво искат и се стремят към него.Чрез нахалство можеш да си изпросиш боя някъде,важното е да имаш мозък,а не бъбрек в главата 8)

desyty
03-05-2009, 10:52
Не!Но всеки за да оцелее в живота тря да има малка доза нахалство :lol:

colymoly
03-14-2009, 06:15
да, колкото си по-безочлив, лицемерен и колкото повече не зачиташ правата на другите, толкова си по-добре в живота, за това и аз се научих да бъда лицемерна, и егоистична, щом на някой им трбвам само когато им трбва да препишат или да ходя някъде с тях и те ми трбват за да ги прекарам, такъв е живота, оцеляват най-силните!

ivcheto0o
03-14-2009, 06:52
да но все пак не прекалено

LittleDude
03-14-2009, 06:54
Нахалните винаги ще намерят някой, от който да изпросят храна вода или там каквото има за оцеляване. То затова са нахални. :-D

lLady_MooN_RaiN
03-14-2009, 14:16
Нахални не е точната дума според мен, но има нещо вярно. По-скоро бих казала, че оцеляват само онези, които си знаят цената, амбициозни са, имат самочувствие (базиращо се на нещо, а не без покритие), могат да поемат риск и вярват в себе си.

NawleK
03-14-2009, 14:43
Да

LUDAKIS1
03-15-2009, 13:14
Аз съм доста нахален ( ае убийте ме сега :D ), ноо знам кога да спра .
Ще се аргоментирам познавам един човек от квартала който милия от неприятност в неприятност се замесва защото е супер добър човек и хората му се качват на главата и го топят а той си малчи .. естесвено ненавиждам хората който са готови да пребият някой само и само за да постигнат своето ина нахалство и нахалство :)

YouKnowImBetterThanYou
03-15-2009, 13:27
Не нахалните, а най-смелите!

neznaesh
03-15-2009, 16:34
Да.

webmast3rche
03-15-2009, 18:23
И аз мисля така

devilsown
03-16-2009, 11:40
Не съм видяла много от живота и не мога да дам обективно мнение. А относно нахалните хора: лазят ми по нервите! От класа ми има едно момиче, което ме залива с въпроси всеки път, когато нещо нередно се е случило (с мен)! И всеки път я отсвирвам възможно най-грубо, с твърдението, че не съм длъжна да и давам каквито и да било обяснения. Дразня се ужасно много. Може би ме мисли за надменна, но всеки има право на мнение. :) ++ :shock:

waaaagh
03-16-2009, 11:49
за мен успял човек е човек, който е щастлив от това, което е и от това което е постигнал, дори това да е нищо в очите на ''извисилите се'' хора
Eeei-tova zna4i, 4e sum uspql!!
A ina4e po temata-am za sujalenie e ba6 taka
btw sorry 4e ne pi6a na kirilica-pi6a ot PSP 4e kompa e zaet :D :grin: :D

st1ka
03-16-2009, 15:43
..

dark_angel3
03-17-2009, 20:10
От части да,но според мен оцеляват силните(като характер),умните и талантливи хора,тези които знаят какво искат от живота и са здраво стъпили на земята,и знаят как да постигнат целите си :)

KisSsSsSs
03-17-2009, 20:12
Мисля си, че всичко е до човека
и до това какво той може.
Понягоха нахалността може да му помогне,
но пък друг път да му изиграе лоша шега.
За това си зависи само от него.

Kyokoshin
03-22-2009, 20:52
Nahalstvo kam progres ! tova e istinata..