PDA

View Full Version : Гадже или приятел. Моля прочетете!



Complication
02-25-2009, 14:45
Като за начало искам да благодаря предварително на всички които ще дочетат темата и ще си изкажат мнението. Всичко започна преди година и нещо когато едно много симпатично момиче ми направи впечатление. Не съм поддържал много контакти с нея защото ходеше с един доста добър приятел но все пак си писахме от време на време. От момента в който скъсаха (преди няколко месеца) до ден днешен си говорим и пишем всеки ден. Сигурен съм, че тя изпитва нещо към мен защото непрекъснато иска да излезем а аз се правя на ударен защото има един доста голям проблем (поне за мен). Запознах се с нея благодарение на момчето с което ходеше. А и винаги съм вярвал в правилото "не излизай с бившите гаджета на приятели" защото знам, че отношенията с приятелите се развалят (от личен опит...). Ако предприема и една крачка бившия й ще разбере 100%, няма да обеснявам как защото не мисля, че е важно. И така сега съм пред дилемата приятел или гадже но най лошото е, че не мога да я забравя а и не искам. Тя ми пише непрекъснато а и не мога да прекарам и един ден без да чуя смеха или гласа й, почти непрекъснато мисля за нея... Моля не пишете глупости, а ако имате проблем с правописа пишете на ЛС.

Mr_Crowley
02-25-2009, 14:58
Ние нямаме проблем с правописа - ти имаш. Ако ти е добър приятел не си разваляй приятелството заради някаква женска...не си заслужава. Сега ако започнеш да се обясняваш колко е различна, как не е като другите и разни такива...значи вече си взел решение 8)

malkotoo
02-25-2009, 15:18
Ако става въпрос за истинско приятелство, то не си заслужава да го разваляш заради момиче. Друг вариант е да говориш с приятелят ти и да чуеш неговото мнение по въпроса, но едва ли ще е много позитивно настроен.

=;

myNameIsImmortal
02-25-2009, 15:34
имаш само няколко варианта:
1ви: да си с нея
2ри: да си останеш в приятелски отношения с нея, като запазиш приятеля си
3ти: да си с нея, и приятеля ти ако ти е толкова добър приятел ще прояви разбиране и няма да направи проблем
чти: да си с нея, но за дъгубиш приятеля си
5ти: тухла 4ка в главата на приятела ти, и той ще забрави че тя му е била гадже 8-)

Успех :)

vesSynkaa
02-25-2009, 16:23
Бъди с нея!Говори с приятеля ти и му обясни какво изпитваш.
Щом и тя те харесва тва е много добре.Не си проваляй шанса,
защото после ще съжеляваш..Не ги слушай кво ти говорят
"приятеля ти тва,приятеля ти онова" , вярно е че приятел не се
заменя с нищо , но ако наистина ти е добър ще те разбере!
Говори с него!

KisSsSsSs
02-25-2009, 17:10
А ти какво чувстваш към нея?
Защото според мен това е важното.
Ако не си сигурен какво изпитваш към нея
и какви искате да бъдете, не започвай нещо,
за което после сигурно ще съжалиш.
А и много зависи за това какво приятелство
има между теб и нейния бивш.
Ок, отиваш да говориш с него и той
ще ти каже, че няма проблем, но това няма да е така..

Pliok0019
02-25-2009, 17:21
Може да го прави напук на бившия си. Засега - приятели.

yan4etyy
02-25-2009, 18:14
Ами според мен е добре да говориш с приятеля си... :)

yan4etyy
02-25-2009, 18:15
Ами според мен е добре първо да говориш с приятеля си и да му кажеш за това... :)

endona
02-25-2009, 18:26
Не ставай п*тка заради п*тка! Запази си приятелството с момчето, че да не съжаляваш после.

beiho
02-25-2009, 18:55
Зависи каква е била връзката им , а момичето може би иска просто да върти момчетата на пръста си. Туй, че ти пише от скайп, не говори абсолютно нищо-това е най-мизерният начин за общуване според мен, откъдето хората се лъжат помежду си безочно!!!

Balmy_I
02-25-2009, 18:59
е виж,ако и двамата са приключили връзката си,защото примерно не е вървяла и т.н.,това не ти пречи да поговориш с приятеля си и да го попиташ може би какво е станало и да му обясниш какво чувстваш,ако той ти е приятел и всичко м/у него и момичето е приключило не мисля,че ще има проблем да тръгнеш с нея 8) ,нооо това зависи както от отношенията ти с приятеля ти и момичето така и от твоите собствени чувства,но ти сам можеш да прецениш кое ще е най-правилно,защото ти ги познаваш по-добре :)

Complication
02-25-2009, 21:54
Зависи каква е била връзката им , а момичето може би иска просто да върти момчетата на пръста си. Туй, че ти пише от скайп, не говори абсолютно нищо-това е най-мизерният начин за общуване според мен, откъдето хората се лъжат помежду си безочно!!!

Тя непрекъснато иска да излезем но аз всеки път сменям темата... А и момичето си е много свястно и вината затова, че са скъсали е негова. :?

GeorgeP
02-25-2009, 22:15
Виж са , ако ти е наистина добър приятел невиждам защо би ви се прекъснало приятелството . Поне аз не бих направил така . Ако е скъсали , защото са видяли , че няма бъдеще , защо да не пробваш ти . Може пък да е момичето за теб . Обсъди го най-добре с твоя приятел . Ако пък му е гадно най-добре не го прави .

Prokopi
02-26-2009, 00:22
Няма да четя отговорите на другите.

Моя съвет,избирай това което смяташ за редно.Това,че имаш общ познат няма никакво значение.Но трябва да решиш един въпрос само..
Дали те превлича жената в нея или приятеля в нея.Помисли си добре.Ако е само приятеля по-добре да си останете така.Ако те влече жената ..ако искаш да бъдеш повече от приятел с нея.Тогава нещата са различни.

Истината е ,че имам опит точно с подобна ситуация, според мен в такива моменти, си заслепен от някакво желание за притежание и не взимаш верните неща.В моя случей, приятелството натделя.Честно казано спечелих повече от колкото исках.

Успех

XXX_f
02-26-2009, 00:39
По - добре недей да правиш нищо с нея. Приятелството преди всичко. Гледай да ограничиш контакта с нея. Ако имаш нещо с нея 1-во ще загубиш приятел, 2-ро ще поставиш момичето в една ужасна ситуация!

Darkkiss
02-26-2009, 05:30
:lol:
приятели няма..

prettyIdeath
02-26-2009, 05:38
Аз ти предлагам да поговориш с приятела си. Пък и все пак ако той ти е приятел, ти ще знаеш най-малко поне дали той има още някакви чувства към нея. Ако няма, не виждам къде е проблема. Е да, ще има малко кофти ситуации, като това например че няма да е много уместно да излизате заедно и те такива.
Но пак ти казвам, преди всичко приятела ти трябва да разбере и ти си човека който трябва да му каже.
Мисли с горната си глава! Не с долната!

aggro_89
02-26-2009, 11:45
Аз ще ти кажа: Bros Before Hoes, к***и под път и над път а и перфектни няма така че кво ти пука

Complication
02-26-2009, 11:56
Никога не съм мислил с долната си глава... Мисля да избера приятелството, което значи, че ще продължа да съм си сам но какво да се направи.

prettyIdeath
02-28-2009, 13:36
Никога не съм мислил с долната си глава... Мисля да избера приятелството, което значи, че ще продължа да съм си сам но какво да се направи.
Това че ще продължиш приятелството си, не означава непременно че не можеш да бъдеш с нея. Съветвам те да поговориш с него и да разбереш как стоят нещата. Нищо не губиш...

ziko
02-28-2009, 14:06
1-во ..сигурен ли си в чуствата на момичето?
2- Не прави нищо друго преди да разбереш какво чувства тя.
Ако говориш първо с приятеля си ,той може да ти се обиди..може и да се скарате..и после ако говориш и с момичето( и тя ти каже "имам те само като приятел)....в крайна сметка се получава ..без приятел и без приятелка.
3.Ако си сигурен в чувствата на момичето...говори с приятеля ти..и дано те разбере :)

п.п. Пак казвам ...не прави нищо друго преди да си сигурен в първите две неща койото ти написах :)

sweet_nothings
02-28-2009, 14:23
Според мен няма смисъл да ти се сърди, защото в крайна сметка тяхната връзка е останало в миналото кат имаме впредвит няколко месеца. Попитай твоя приятел първо дали изпитва още нещо към бившвто си гадже, ако ти каже Не, тогава, предполагам, че няма да ти се разсърди, но ако има още някъкви чувства към нея по - добре недей се занимава с момичето, защото така ще го нараниш много и ще си развалите приятелството ;)

gansgta_boo_1234
02-28-2009, 15:15
ми и аз да изброя
1. Какъв ти "истински приятел", ако не те разбере
2. Щом момичето иска да излезете значи трябва да излезете, а не да чакаш тя да се отчая
3. Ама щом постоянно мислиш за нея какво чакаш?
4. Ако "приятелят" ти наистина ти се "разсърди" или нещо от сорта му кажи:Нима ти нямаше да постъпиш така , говори с него , обясни му какво чувтваш и пак да повторя ако е истински приятел ще те разбере и ще си останете фр :wink: ;-) :wink:

soul1199
02-28-2009, 15:44
a,za6o ne pogovori6 s priqtelq ti za neq,i ne go popita6 dali ima nqkakuv problem da izleze6 s neq,i ve4e,ako ti kaje,4e nqma,izleste,zabavlqvaite se,ako ima-nqma da izlizate :)