PDA

View Full Version : Мами на 15-16 години



desi032
02-25-2009, 19:26
Здравейте на всички мами,
реших да пъсна тази тема защото такива момичета вече не са рядкост.Но повечето 15-16 годишни щом разберат че са бременни решават веднага да правят аборт но има и доста изключения.Аз познавам няколко такива момичета който решиха да задържат децата си но за съжаление явно повечето хора не взимат присърце тийн майките.Много убиди и нападки се изсипаха върху тези момичета от приятели, познати и дори от роднини в период в който имаха най-голяма нъйда от подкрепа.След толкова перипети две от тези момичета отидоха да живеят по села а едно даже направи аборт в последния момент, защото не можа да издаржи на на постоянните коментари и убиди.Приятелите на тези момичета ги изоставят,а хората говорят лошо по тяхен адрес.
Как Вие бихте се държали с едно такова момиче?
Как бихте оценили решението да задържиш дете на тъкава възраст?
Как трябва да се държат хората с тези момичета според Вас?
Познавате ли момичета в такова положение?

hild
02-27-2009, 21:36
Как Вие бихте се държали с едно такова момиче? както и преди да е забременяло
Как бихте оценили решението да задържиш дете на тъкава възраст? като поемане на отговорност
Как трябва да се държат хората с тези момичета според Вас? нормално
Познавате ли момичета в такова положение? не

SoFarSoG00d
02-28-2009, 08:41
Имам приятелка,която забременя на тази възраст,естествено посъветвах я да направи аборт,тя направи аборт,защото беше едва 9 клас,искаше да учи и затова се отказа от бебето,в последствие се раздели с момчето.Това,което изпитах към нея беше съжаление и ми беше жал за нея,понеже беше наистина свястно момиче.След като направи аборт,започна смяна на партньори,постоянно,сега е станала истинска курва.....колкото и да ми е неприятно да го кажа,тя се промени....

Дете на тази възраст-в никакъв случай,човек е завзет от луди хормони,а не от трезво мислене,колкото и да е зрял човек,не може и не трябва да поема такава отговорност.

krem4et0
02-28-2009, 09:38
Авторката, ти не пусна ли същата тема в бг-мама?

anitram
02-28-2009, 19:15
според мен да разбереш че си бременна на тази възраст е нещо ......... а за да задържиш бебето трябва да си много силна да имаш голями нерви да търпиш убидите на другите което не е много лесно ако познавам такъв човек бих го подкрепяла максимално :) :) :)

desi032
02-28-2009, 20:19
Авторката, ти не пусна ли същата тема в бг-мама?
Да,надявам се да няма някакъв проблем?

Biskfitka
02-28-2009, 21:04
Найстина е доста крехка възраст за бебе,но познавам момиче на 16 (вече) и скоро роди второ...ем оправя се явно.. :?
Как бих се държала с такова момиче?-Като с нормален човек (тя си е де :Д) тва,че е поела отговорност от действията си е много хубаво.

Darkkiss
03-01-2009, 00:54
Здравейте на всички мами,
реших да пъсна тази тема защото такива момичета вече не са рядкост.Но повечето 15-16 годишни щом разберат че са бременни решават веднага да правят аборт но има и доста изключения.Аз познавам няколко такива момичета който решиха да задържат децата си но за съжаление явно повечето хора не взимат присърце тийн майките.Много убиди и нападки се изсипаха върху тези момичета от приятели, познати и дори от роднини в период в който имаха най-голяма нъйда от подкрепа.След толкова перипети две от тези момичета отидоха да живеят по села а едно даже направи аборт в последния момент, защото не можа да издаржи на на постоянните коментари и убиди.Приятелите на тези момичета ги изоставят,а хората говорят лошо по тяхен адрес.
Как Вие бихте се държали с едно такова момиче?
Как бихте оценили решението да задържиш дете на тъкава възраст?
Как трябва да се държат хората с тези момичета според Вас?
Познавате ли момичета в такова положение?
бих ги гръмнал
защото света не заслужава
да има толкова прости същества...

krem4et0
03-01-2009, 07:35
не разбера се. Просто ми направи впечатление :-)

desi032
03-01-2009, 10:50
не разбера се. Просто ми направи впечатление :-)
Там нямаха много добри мнения, а и все пак това е сайт за тинейджъри и сякаш вашето мнение е от по-голямо значение,защото все пак и тези момичета са тийнове.

SoFarSoG00d
03-01-2009, 11:14
Който каквото ще да казва,това е прекалено ранна възраст за бебе,момиче на тази възраст получава джобни от родителите си,спи в детска стая....за какво бебе става въпрос?!!!!

jenichka
03-02-2009, 09:37
ами аз познавам такова момиче то даже май на 14 роди и нищо му няма.ходи си на училище,живее заедно с бащата на детето.малко само дето не им стигат паричките ама се оправят.мисля че трябва да приемаме тези хора нормално.все пак избора си е техен!това бебе няма да е в нашите къщи че да ги съдим нали?

pifiella
03-03-2009, 14:06
Еми от моето училище има едно момиче 9 клас бременнно в 6 месец(на 15 е) и ще си задържи бебето.Не ми се е променило отношението към нея(не че сме приятелки,а само на здравей здрасти). :?

Jumbie483
03-03-2009, 16:30
Една стара приятелка забременя на 16 и задържа бебето :)
Беше и трудно, беше и тежко, но за нейн късмет никой не я обиди. Може би това се дължеше на факта, че като човек беше страшно организирана и много отговорна. Гледала е сестра си, когато е била бебе.. Даже тя я е гледала повече и от майка и.. Майка и отначало беше ядосана, но след раждането се обеди, че малкото и момиче ще е страхотна майка, разбира се с малко помощ. Все пак един тийн не може да е всичко от което се нуждае едно новородено :-)
Момчето остана с нея.. Наистина голям късмет е, че и двамата са страхотни и отговорни младежи, които сега се грижат за детето си..

Аз в самото начало малко се стреснах, когато разбрах че е бременна.. После стреса беше още по-голям, когато разбрах че е твърдо решена да остави бебето и да се грижи за него.. Но винаги бях на разположение, ако и трябваше помощ :)
Радвам се, че всичко мина по вода...

Re5peC7
03-04-2009, 08:21
май съм объркал раздела :-o 8-)

colymoly
03-09-2009, 08:09
Който каквото ще да казва,това е прекалено ранна възраст за бебе,момиче на тази възраст получава джобни от родителите си,спи в детска стая....за какво бебе става въпрос?!!!!
абе да ти кажа има 15 годишни, на които не им личи и са абсолютни курви, днешното поколение израстана много бързо май

Leopardess
04-06-2009, 19:14
Да гледаш дете на възраст 15-16 години си е меко казано трудно, защото самата ти си дете.
Не знам как бих се държала ... едва ли ще е зле, но бих се учудила на избора, който е направила.
Да, познавам едно такова момиче, което роди на 15, което е циганче :o и не се учудих толкова ... то си е нормално за тях по принцип.
Чудя се и дори може да се каже, че се възхищавам на майки, родили преди 20 години и отгледали чудесно децата си.
Но все пак не искам да съм на тяхно място.

alkoxolizmo_0
04-07-2009, 21:43
дете да роди дете ... сигурно е страшничко :-o

iiirish
04-09-2009, 13:19
Всеки има право на избор. Ако едно 15-годишно момиче е решило да запази детето това си е нейно решение. Друг е въпроса дали изобщо е мислила къде и как ще го отгледа, дали за този нов живот има условия, дали може да го възпита предвид нейната незряла възраст и т.н. Но има момичета, които са надраснали възраста си и ако едно такова момиче реши да отгледа малкото същество, то само тя си знае какво ще й е.

Wrathchild
04-09-2009, 20:34
Каква надраснала възраст бе, хора... Вярно е, че в днешно време се расте по-бързо, но са доста по-неподготвени за дете...

pingvincheto
04-14-2009, 16:53
Познавам едно момиче,което забременя миналата година и направи аборт.Но въпреки това отношението ми към нея е същото както и преди това.Относно раждането на 15-16 май вече доста често се случва.Даже преди няколко дена приятелят ми ми каза,че някво момиче от неговото даскало било родило,а тя мисля,че е на 17 някъде.
От друга страна няма лошо да има повече деца,защото в България вече по-голямата част от населението са възрастни хора,но определено раждането на 16-17 години си е доста сложна работа,поради простата причина,че все още на тази възраст живееме с родителите си,те ни издържат,а изведнъж трябва да станеш голям човек с отговорности за друг човек,изцяло зависим от тебе.Но всеки си избира за себе си. :)

kasidy
04-14-2009, 21:02
Определено не бих искала да съм на мястото на такова момиче! Колкото до решението дали да задържи бебето или не - това е личен избор. За някой правенете на аборт може да доведе до дълбоки психични разстройства и тн ... абе неприятна история. Мисля, че всеки трябва да преценява сам за себе си :?

П.С С бебе или без бебе в тумбака отношението си ми остава едно и също :D

anity92
04-25-2009, 18:09
как бих се държала?? - напълно нормално както със всички други хора :) това че една тинейджърка е бременна не я прави по-малко човек от нас... аз винаги съм се възхищавала на младите майки.. НО!!! възхищавам се само на тези които МОГАТ и ЗНАЯТ как да отгледат децата си.. пф .. как трябва да се държим?? еми както със всеки един.. аз казах по-горе това че момичето е бременна не я прави по-малко човек ;) ...повечето хора като чуят че момиче на 15-16 е бременно и веднага започват тя к**ва сигурно спала с половината град и така нататък ... това че носиш един нов живот в теб не те прави к**ва или нещо от тоя род ;]] .. познавам такива момичета ама на тях не им се възхищавам особено защото те са от този тип "момиче за една вечер" или к**ва :?

MegabytE
05-02-2009, 09:43
Тука имаше една шантава дето се беше преебала на 16, ама не се сещам за ник, нищо де.

Naughty_
05-02-2009, 12:47
На циганките 15-16 им е вече късно :-x
Мисълта ми е, че за циганките хич не е проблем да си ги родят и изгледат на тази възраст, но при българките въпроса стои по корено различен начин...и пак отиваме на темата,че циганите се чувстват по-добре в България, отколкото самите българи :-x :booooomb:

Darkkiss
05-02-2009, 16:40
15-16 годишни курви....

Shelcha
05-02-2009, 19:10
Евалата на момичетата, които на тази възраст жертват удобсвата си и се грижат за дете.
Нищо не може да ти попречи на кариерата. Никакво дете. Ако искаш, постигаш.
Циганките си имат дечица на по 11/12. Не сме по-малко способни. По-интелигентни, наистина повече сме деца, но имаме потенциал и надявам се подкрепа.
С 2 думи, понеже не ми се разтягат лукуми, всичко е частни случаи, но това, че не си убил вече ти прави чест. Това че ти го гледаш също.

Darkkiss
05-02-2009, 23:57
Евалата на момичетата, които на тази възраст жертват удобсвата си и се грижат за дете.
Нищо не може да ти попречи на кариерата. Никакво дете. Ако искаш, постигаш.
Циганките си имат дечица на по 11/12. Не сме по-малко способни. По-интелигентни, наистина повече сме деца, но имаме потенциал и надявам се подкрепа.
С 2 думи, понеже не ми се разтягат лукуми, всичко е частни случаи, но това, че не си убил вече ти прави чест. Това че ти го гледаш също.

ако имаше по малко идиоти като тебе в България
България щеше да е къде къде по-добре

thelideto
05-03-2009, 12:00
Емии да има ги такива вчера бях в киното с една приятелка и чухме 16 год. момиче да звънни на приятеля си ,че няма да може да се прибере и този ден той да гледа бебето им :)

vampirekiss
05-03-2009, 13:10
Ако недай Боже на мен ми се случи просто няма да се справя и ще направя аборт.Не ме нападайте,но ако бях в такава ситуация не бих издържала.Имам мечти,цели и планове,в които деца просто не участват.Не всеки има силата да се грижи за дете на тази възраст.Може да звучи гадно,но по този начин момичетата провалят собствения си живот,а и каква майка може да си на 16-17?Нито майката ще е щастлива,нито детето ще има добър пример или пък кой знае какво възпитание.

clever
05-03-2009, 16:43
Здравейте на всички мами,
реших да пъсна тази тема защото такива момичета вече не са рядкост.Но повечето 15-16 годишни щом разберат че са бременни решават веднага да правят аборт но има и доста изключения.Аз познавам няколко такива момичета който решиха да задържат децата си но за съжаление явно повечето хора не взимат присърце тийн майките.Много убиди и нападки се изсипаха върху тези момичета от приятели, познати и дори от роднини в период в който имаха най-голяма нъйда от подкрепа.След толкова перипети две от тези момичета отидоха да живеят по села а едно даже направи аборт в последния момент, защото не можа да издаржи на на постоянните коментари и убиди.Приятелите на тези момичета ги изоставят,а хората говорят лошо по тяхен адрес.
Как Вие бихте се държали с едно такова момиче?
Как бихте оценили решението да задържиш дете на тъкава възраст?
Как трябва да се държат хората с тези момичета според Вас?
Познавате ли момичета в такова положение?
бих ги гръмнал
защото света не заслужава
да има толкова прости същества... :lol:

Shelcha
05-03-2009, 18:26
Евалата на момичетата, които на тази възраст жертват удобсвата си и се грижат за дете.
Нищо не може да ти попречи на кариерата. Никакво дете. Ако искаш, постигаш.
Циганките си имат дечица на по 11/12. Не сме по-малко способни. По-интелигентни, наистина повече сме деца, но имаме потенциал и надявам се подкрепа.
С 2 думи, понеже не ми се разтягат лукуми, всичко е частни случаи, но това, че не си убил вече ти прави чест. Това че ти го гледаш също.

ако имаше по малко идиоти като тебе в България
България щеше да е къде къде по-добре
:) не, щеше да претопи цинаги и турци, а не да изчезва.
ако българите обичаха другите българи, подкрепяха се, а не плюеха другите, които го правят, помагаха на децата си и ги обичаха, тогава щеше да има велика българия и по-добър свят.
помисли си.

MegabytE
05-05-2009, 17:51
:) не, щеше да претопи цинаги и турци, а не да изчезва.
ако българите обичаха другите българи, подкрепяха се, а не плюеха другите, които го правят, помагаха на децата си и ги обичаха, тогава щеше да има велика българия и по-добър свят.
помисли си.
То циганин- турчин- българин- идиота си е идиот.
Така, са за претопяването. За да имаме разтеж какво ни тряя- математика, казвам го, защото ако имаш над 16 години... аз лично си режа вените.
така, да се върнем!
Имаме "мама" и "тати" = 2 души. За да има повече българи- трябват 3 деца, за да могат 2 да заменят родителите, а едното да е + 1.
А като си на 16 и родиш дете, е се тая, защото като станеш на 26 пак може да родиш дете и пак е се тая, ама като си тъпа... нали ;).
А кое ти гарантира, че като порасне, няма да иде да работи на полето в Гърция!?
Жени, НЕ МИСЛЕТЕ, просто вършете кухнески задължения. :oops:
П/п: Велика България НЕ МОЖЕ да има, защото никоя велика сила няма да позволи силна държава на Балканите, както стана с Югославия, по времето на Тито и Димитров- Балканска федерация, която беше кур за България, заради "Македония".
Има учебници по история, чети, не мисли за деца! :oops:

hello48
06-07-2009, 16:36
@MegabytE ме разби :lol: :razz: :razz: Отношението си остава нормално :)
В United Kingdom съм била 1 лято на гости и ви казвам, че там има много майки точно нa 15 - 16г, които раждат деца, НО там издръжката им е много голяма. Взимат достатъчно пари да живеят добре с бебето, а при нас майките могат само да си мизеруват и да ги издържат (едва-едва) родителите им 8)

xoxi
06-16-2009, 23:04
Много редки са случаите в които момичето и момчето са отговорни, обичат се и имат психическа нагласа за дете.
Но като цяло дете не може да ражда и отглежда друго дете.

DarkKisss
06-20-2009, 10:26
Според мен да стане майка на 15-16 годишна възраст е безотговорно. Как може да има дете на тази възраст, като тя самата е още дете !?
Аз лично не одобрявам това. Кой знае на какъв купон какво е ствало, пиянски истории. Не съм човекът, който ще я съди, но изрязам личната си позиция по въпроса. ;-)

naN
06-28-2009, 21:52
Как Вие бихте се държали с едно такова момиче?
нормално
Как бихте оценили решението да задържиш дете на тъкава възраст?
Няма да се съглася,макар че абортът в един вид е грях,1 трябва да има образование,2 да имаш подкрепа от момчета 3,да имаш стабилна работа,за да осигриш на това дете дом.Против тези неща съм дори и да роди на 20,не може между майка и син или дъщеря да има 15 год разлика луди ли сте е ??Как Вие бихте се държали с едно такова момиче?
Познавате ли момичета в такова положение?
He

mimsssssss
07-01-2009, 14:06
Еми от моето училище има едно момиче 9 клас бременнно в 6 месец(на 15 е) и ще си задържи бебето.Не ми се е променило отношението към нея(не че сме приятелки,а само на здравей здрасти). :?
+1

djingibi90
07-01-2009, 20:38
Mомиче на тази възраст получава джобни от родителите си,спи в детска стая....за какво бебе става въпрос?!!!!

Да и пие от мляко от биберон... Колко си заблудена не е истина.

Sun4o19
07-01-2009, 21:58
Тя **** не може да си избърше, майка ще ми става :-x :-x :-x :-x

Ufff
07-06-2009, 11:37
Тя **** не може да си избърше, майка ще ми става :-x :-x :-x :-x

:smt045

TheMostBestest
07-08-2009, 11:12
Здравейте на всички мами,
реших да пъсна тази тема защото такива момичета вече не са рядкост.Но повечето 15-16 годишни щом разберат че са бременни решават веднага да правят аборт но има и доста изключения.Аз познавам няколко такива момичета който решиха да задържат децата си но за съжаление явно повечето хора не взимат присърце тийн майките.Много убиди и нападки се изсипаха върху тези момичета от приятели, познати и дори от роднини в период в който имаха най-голяма нъйда от подкрепа.След толкова перипети две от тези момичета отидоха да живеят по села а едно даже направи аборт в последния момент, защото не можа да издаржи на на постоянните коментари и убиди.Приятелите на тези момичета ги изоставят,а хората говорят лошо по тяхен адрес.
Как Вие бихте се държали с едно такова момиче?
Как бихте оценили решението да задържиш дете на тъкава възраст?
Как трябва да се държат хората с тези момичета според Вас?
Познавате ли момичета в такова положение?
бих ги гръмнал
защото света не заслужава
да има толкова прости същества...
Гръмни се сам/а по-добре.
Не си се поставял на тяхно място, ама какво да се очаква от толкова ограничени хора.
Вярно, че е рано, само че средностатистически момичетата започват да правят секс на 16 години. Едно от най-умните момичета в моята гимназия също започна тогава. А има отличен успех, както и награди от олимпиади по математика и физика ;) И един ден им се скъсал презерватива. Всичко се случва. Като правят секс си поемат отговорността.

titinkaa
07-09-2009, 11:28
Здравейте на всички мами,
реших да пъсна тази тема защото такива момичета вече не са рядкост.Но повечето 15-16 годишни щом разберат че са бременни решават веднага да правят аборт но има и доста изключения.Аз познавам няколко такива момичета който решиха да задържат децата си но за съжаление явно повечето хора не взимат присърце тийн майките.Много убиди и нападки се изсипаха върху тези момичета от приятели, познати и дори от роднини в период в който имаха най-голяма нъйда от подкрепа.След толкова перипети две от тези момичета отидоха да живеят по села а едно даже направи аборт в последния момент, защото не можа да издаржи на на постоянните коментари и убиди.Приятелите на тези момичета ги изоставят,а хората говорят лошо по тяхен адрес.
Как Вие бихте се държали с едно такова момиче?
Как бихте оценили решението да задържиш дете на тъкава възраст?
Как трябва да се държат хората с тези момичета според Вас?
Познавате ли момичета в такова положение?

Да,познавам мн момичета дорили на такава възраст,само една фр направи аборт.Аз лично не бих съдила някое момиче за това че е бременна на тази възраст щом тя е решила да задържи това бебе значи има намерения да се грижи за него,а това че ще й е трудно да го отглежда без помощта на родителите си е малко трудно,но общо обзето ако и на мен ми се случи бих го задържала и бих го гледала все пак е мое дете,не искам да убивам човешки живот като направя аборт

justgodlike
07-18-2009, 12:45
И все пак за мен не е нормално дори да се е скъсал презерватива.. четох преди малко още една тема за момиче което е родило на 13 беше ако не се лъжа.. поема отговорност хубаво но тва значи,че тва момиче е забременяло на 12 следва,че е правило секс на 12 години което за мен не е нормално.. чудя се накъде отива светът..

MartyParty
07-20-2009, 09:52
Как Вие бихте се държали с едно такова момиче?Ако ми е приятелка,никога не бих се държала зле с нея.Напротив-бих и помагала с каквото мога.Бих я успокоила,че ще съм до нея винаги,ако реши да забържи детето.Пък и да не ми е приятелка,това дали ще абортира или не си е лично нейна работа.Грешката вече е станала и решението как да постъпи си го взима тя.Може да се случи на всеки-понякога нещата стават колкото и да си предпазлив.Никой продукт не ти дава пълна гаранция що се отнася до противозъчатъчни средства.

Как бихте оценили решението да задържиш дете на тъкава възраст?Оценявам го като лееко опасно.Има момичета,които на 13 изглеждат все едно са родили 3 деца и биха могли още толкова да имат.Но за по-слаботелесните и по-слабо развитите ще има сериозни рискове. :?
Друг въпрос е доколко въпросното момиче ще се справи с всички отговорности и грижи,които едно бебе изисква,защото те хич не са малко и не свършват бързо.
Как трябва да се държат хората с тези момичета според Вас?Нормално.Това от което те най-малко имат нужда е да се държат с тях все едно са извънземни.
Познавате ли момичета в такова положение?Засега не.

smal_girl
07-20-2009, 10:35
Една стара приятелка забременя на 16 и задържа бебето :)
Беше и трудно, беше и тежко, но за нейн късмет никой не я обиди. Може би това се дължеше на факта, че като човек беше страшно организирана и много отговорна. Гледала е сестра си, когато е била бебе.. Даже тя я е гледала повече и от майка и.. Майка и отначало беше ядосана, но след раждането се обеди, че малкото и момиче ще е страхотна майка, разбира се с малко помощ. Все пак един тийн не може да е всичко от което се нуждае едно новородено :-)
Момчето остана с нея.. Наистина голям късмет е, че и двамата са страхотни и отговорни младежи, които сега се грижат за детето си..

Аз в самото начало малко се стреснах, когато разбрах че е бременна.. После стреса беше още по-голям, когато разбрах че е твърдо решена да остави бебето и да се грижи за него.. Но винаги бях на разположение, ако и трябваше помощ :)
Радвам се, че всичко мина по вода...
и какво стана с тва момиче работи или учи

rapple
08-25-2009, 00:04
Единственото, което не одобрявам е да раждаш, и хвърляш в дом. :(
Иначе всичко се случва.

Nadelina
08-25-2009, 07:26
Не може да се твърди, че е глупаво и безотговорно да родиш на тази възраст, щом се мислиш за достатъчно пораснал, за да започнеш да водиш полов живот.
Едно голямо Браво на момичетата, които съумяват да гледат деца на тази възраст, когато нямат доходи, когато още учат, когато трябва да се подготвят за това преждевременно и все пак го правят.
Абсолютно не мога да подкрепя аборта, дори на тази възраст, защото за мен това е убийство, и то не на кой да е, а на собственото ти дете. Отвратително е. Още повече, че България е една от страните с най-много аборти.
Как бих се държала (или как се държа) с момиче, забременяло на 15 и решило да задържи бебето? - Нормално, дори с възхищение.

mimityy34
08-28-2009, 11:56
Ами първо на 15 години да имаш дете е нещо отвратително :o
Никога не бих искала да познавам такова момиче .. какво момиче та то още е ДЕТЕ малко по-голямо но си е дете и каква е тъз тъпата мода да го правиш на 12 години :shock: просто ужасно :-x :-x повече няма да коментирам щот много се ядосвам на тез неща

ExtrAc7
09-06-2009, 02:42
Бих казал само едно Да не дава господ! иначе какво да ми е мнението обричаш си животеца :)

Rofl4e
09-28-2009, 21:45
отношение ще си остане същото.. ако забременея .. да бих оставила детето.. и НЕ мисля,че едно дете може да попречи на учението,развитието просто с приятеля ми (мъжа ми) ще започнем да гледаме само за бебенцето а и мисля,че както нашите така и тяхните ще ни подкрепят и няма да имаме никакви проблеми в това отношение.. както и за парите и двете семейства са добре подсигурени финаносво и постояно ще ни се дават пари ако не ни достигат.
За възпитанието мисля,че съм добре възпитана и надраснла възръстта си.. не веднъж и два пъти съм се грижила за малки деца.. пък и мисля,че двамата доста добре ще възпитаме едно дете.. (и адски много разглезим :lol: )
п.с. ако имаш желание за училище и като частен ученик ще си го завършиш без никакъв проблем.. пък и на днешно време дипломи се копуват стига да бутнеш някой лев.. ;)

Така,че в скоро време като нищо.. може да има някой малък дечко :-D

LovelyGirl
09-29-2009, 13:20
Аз пак да кажа, че не целя да те обидя, защото в предната тема май се засегна, но би ли се чувствала добре да разчиташ винаги, когато не ти стигат парите, на родителите ти?Също така е тъпо така да си кУпиш диплома.Мен би ме било срам да кажа, че имам висше или средно изкарано по този начин.
Ти би ли се чувствала добре по този начин :-o

Rofl4e
09-29-2009, 13:34
Аз пак да кажа, че не целя да те обидя, защото в предната тема май се засегна, но би ли се чувствала добре да разчиташ винаги, когато не ти стигат парите, на родителите ти?Също така е тъпо така да си кУпиш диплома.Мен би ме било срам да кажа, че имам висше или средно изкарано по този начин.
Ти би ли се чувствала добре по този начин :-o
виж сега аз не съм искала да кажа че АБСОЛЮТНО винаги ще разчитам на родителите си .. но в първите 1-2 год. грижите за едно дете са много повече а също и повече пари се изискват и в началото никога няма да откажат да помагат(но не мисля,че някога ще се налага),защото приятеля ми(бащата на детето)имаа ДОСТА добри финанси за възръста си.. и едва ли някога някой в семейството ни ще чуства липса на каквото и да било ;)

п.с. няма бебе тоя месец 8)


а относно дипломата.. някъде споменах в тоя раздел,че стига да имаш желание и като частен ученик може да завършиш.. апък ако толкова нямаш желание да го изкараш винаги може да си купиш ..

а относно това как ще се чуствам аз с купена диплома.. да некомфортно и гадно ще ми е .. но много по кофти ще ми е да кажа,че дори и едното средно нямам.. така,че по добре с купена от колкото без никаква

А и ти какво би предпочела .. аборт пред купена диплома ли

LovelyGirl
09-29-2009, 13:54
Честно казано -да, бих избрала аборта.
Тази година завършвам средното си образование и, ако пази Боже, стане нещо-бих направила аборт.Не бих могла да предложа нищо на едно дете вмомента.Не съм достатъчно зряла и опитна, за да го уча на нещо.
Искам също да си изкарам висше образование и тогава да мисля за дете.
Ако след някоя друга година се случи нещо такова, не мога да кажа със сигурност какво ще направя.Не съм сигурна.Говоря за на този етап.
Това е моето мнение.Не искам да го налагам и да те карам да се съгласяваш с него :)

Jeuelle
09-29-2009, 14:24
Избор.
.... и все пак
Какво ще си спомнят , като станат на 30?
Как на 21 , вместо да правят щури, авантюристични неща с луда компания , те са приготвяли детето за първия учебен ден ..
вярно - ценности , но и за тях си има долна граница.
Страшно ми изглежда и никой не може да ме убеди в противното.
Млада съм , живее ми се , пие ми се ... не ми се гледа дете !

LovelyGirl
09-29-2009, 14:32
Страшно ми изглежда и никой не може да ме убеди в противното.
Млада съм , живее ми се , пие ми се ... не ми се гледа дете !

Пропуснах да го кажа :)

Rofl4e
09-29-2009, 15:05
Всеки има право на лично мнение и никой не може да ми наложе своето.. ;)

а и детето не значи обричане на нещастие и стоене в къщи .. никога не съм казала,че ще робувам на детето си.. :) има си баби и дядовци и когато с баща му искаме да излезнем едва ли някой ще ни откаже да го гледа.. ;)

Аз пък обожавам малките деца ии никога няма да махна детето си (освен ако някакви медицинки причини не го налагат) ;) на колкото и години да съм ;)

Jeuelle
09-29-2009, 15:06
^ Ти си дете :)

Rofl4e
09-29-2009, 15:14
^ Ти си дете :) мисли си каквото искаш .. както и аз мога да кажа просто меко казано е ОТВРАТИТЕЛНО жена да пие алкохол.. и да го оповестява най безцеремнно .. ако бях на твое място би ме хванало поне малко срам !

Jeuelle
09-29-2009, 15:21
Прости ми , Отче, съгреших.

Rofl4e
09-29-2009, 15:23
Прости ми , Отче, съгреших. :lol: само в американските филми.. може да видиш някоя жена да се налива.. и то защото гаджето и е я зарязало.. адски тъпо нали.. 8) :o

Jeuelle
09-29-2009, 15:26
На 20 съм и ще правя каквото си искам ;)

Rofl4e
09-29-2009, 15:28
На 20 съм и ще правя каквото си искам ;)прави никой не те е спрял..

Rebirthing
09-29-2009, 18:52
Ооо такъв пердах ще яде :x не бе бъзикам се :D !
Не знам как бих реагирала...примерно ако това един ден се случи на моята дъщеря (ако имам такава де) бой няма да има, но ще почета малко конско, няма как да мине без разговор!Аборт, едва ли...нека си вземе поука, щом може секс да прави, значи може и бебе да гледа...От вкъщи не бих я изгонила, но все пак трябва да се осъзнае.Така де в общи линии бих подкрепяла една млада майка ако ми е близка или ако ми е дъщеря, но не знам дали бих одобрила господина извършил това :D .

CaSsIe
10-02-2009, 17:03
Как Вие бихте се държали с едно такова момиче? Нормално, тя да не е нещо дефектна, че да се държа по различно.
Как бихте оценили решението да задържиш дете на тъкава възраст? Ами всеки си взима сам решенията, аз лично бих я попитала дали осъзнава наистина от какво се отказва, за да си има бебе.
Как трябва да се държат хората с тези момичета според Вас? Трябва да им оказват нужната подкрепа и да им помагат с каквото могат, не мисля че някой трябва да игнорира друг заради решението му.
Познавате ли момичета в такова положение? Не , но знам за много такива случаи.

bilqnavod
10-09-2009, 21:47
Здравейте на всички мами,
реших да пъсна тази тема защото такива момичета вече не са рядкост.Но повечето 15-16 годишни щом разберат че са бременни решават веднага да правят аборт но има и доста изключения.Аз познавам няколко такива момичета който решиха да задържат децата си но за съжаление явно повечето хора не взимат присърце тийн майките.Много убиди и нападки се изсипаха върху тези момичета от приятели, познати и дори от роднини в период в който имаха най-голяма нъйда от подкрепа.След толкова перипети две от тези момичета отидоха да живеят по села а едно даже направи аборт в последния момент, защото не можа да издаржи на на постоянните коментари и убиди.Приятелите на тези момичета ги изоставят,а хората говорят лошо по тяхен адрес.
Как Вие бихте се държали с едно такова момиче?
Как бихте оценили решението да задържиш дете на тъкава възраст?
Как трябва да се държат хората с тези момичета според Вас?
Познавате ли момичета в такова положение?

bilqnavod
10-09-2009, 21:57
Не мога да разбера как хората се месят в чисто човешките неща. Нима преди 100 години не е било нормално да се ражда на 15 - 16 год възраст. Може би затова сме с отрицателен естествен прираст, защото все слушаме другите и се страхуваме да не ни обидят. Трябва да се подхожда с разбиране и уважение към тези момичета, които си задържат децата на тази крехка възраст. Все пак сме хора и всеки допуска грешки нали, а особено когато не късаят другите никои няма право да съди!!! :o

MissBitch
11-20-2009, 23:59
:)

stelit0
11-22-2009, 09:37
рекорда ако не се лъжа е дете родило на 4 години :shock:

clever
11-26-2009, 13:19
рекорда ако не се лъжа е дете родило на 4 години :shock:мда.. знам го тфа :razz:

Wrathchild
11-26-2009, 13:44
Rofl4e, ти ме потресе!
Ако ще имаш дете, моля те, не се заемай да му помагаш с домашните по български език. :shock:

Rofl4e
11-26-2009, 15:00
Rofl4e, ти ме потресе!
Ако ще имаш дете, моля те, не се заемай да му помагаш с домашните по български език. :shock: wtf?

Wrathchild
11-26-2009, 17:28
Същото.
Помисли малко.

Rofl4e
11-26-2009, 21:28
Същото.
Помисли малко.сподели точно от кое не си доволна?

ShiZo
12-15-2009, 18:18
младите майки са признак, че в държавата ни все пак има истински хора..

buu
01-04-2010, 19:26
според мен наистина тези момичета трабвяа да ги приемаме нормално макарче са родили в по ранна възраст и все пак (малко са ) но има и такива дето са изнасилвани и така нататака апък и то в крайна сметка на нас не ни пречи че са бременни или родили просто ( ми ... и аз незнам ) :-D

Bixel
01-08-2010, 15:01
Съжаление???? Защо??? Защото некфа 15 годишна кучка е духала на 20 годишен батко без предпазни средства... Защото тя си е прайла кефа докато други нейни връстнички са още дествени? Никфо съжаление! Унижение и подигравки за цял живот - това заслужават.


Поста ми по-горе е към всички млади мами с изключение на така наречените "майки с бебета от изнасилване", за тях съжалението е приемливо, но там по-скоро съчувствие не съжаление. :(

Wrathchild
01-09-2010, 08:26
Bixel, е тя трябва не само да му духа на тоя батко...
ShiZo, младите майки са доста лош показател в една държава. Помисли къде и кои раждат на по 14-15.

melinor
01-09-2010, 12:19
Жени, НЕ МИСЛЕТЕ, просто вършете кухнески задължения. :oops:



Надявам се да се шегуваш :x

IoNiiTyYy
01-10-2010, 19:19
аз съм против 15-16 годишни "майки" 1. къде по света има некви ненормалници дето не знаят кво имат между краката да са с по 1 - 2 деца 2. повечето тинейджърки са без мозък и незнам как ще са "отговорни" да гледат едно бебе а трябва и да го ВЪЗПИТАВАТ че нали все пак и то е човешко същество е да и майките на тези ДЕЦА КОИТО ИМАТ ДЕЦА ще помагат ама няма да е същото.. абе нямам думи 3.правете какво искате аз все още се чудя как всъщност има хора дето ги плюят тоо в днешно време има такива разпоретини и мъже от тип загорял нещастник .. ама както казах правете каквото искате ... аа ии замалко да забравя тия дето всъщност искат раждат на по 14 - 15 - 16 кво ще правят когато станат на 21-22-23 ?! ще водят децата си на даскало ли ?! ОМГ я се осъзнайте малко ! като станете на 35-40 животът ви ще свърши защото като малки сте се чудили кво да правите !!

stelit0
01-10-2010, 20:03
miminko а как приеха това пеиятелите ти,роднините и родителите.подкрепяха ли те???Ако може да ни споделиш.Ще ми е интересно а и предполагам не само на мен,защото нали темата е за това!!!

SmilezZz
01-24-2010, 10:13
Как Вие бихте се държали с едно такова момиче?
Нормално..Както съм се държала и преди
Как бихте оценили решението да задържиш дете на тъкава възраст?
Поемане на отговорност/грижа
Как трябва да се държат хората с тези момичета според Вас?
Нормално..БЕз обиди и нападки
Познавате ли момичета в такова положение?
НЕ

pussucetka
02-23-2010, 22:25
Абе вие сте ебати хората .. :D Всеки си решава кога,къде,на колко .. Другите не могат да му се мешатт .. :? Все отговаря за себе сии .. Басии критицитее . . Лично аз бих направила аборт ... :)

Wrathchild
02-24-2010, 12:49
Ниее пъкк си имамее личноо мнениее.
Поработи върху начина си на изказване...

darkflower
02-26-2010, 12:11
Аз съм на 17 години и даже и да забременея сега бих го родила. Не ме интересува до такава степен дали момчето ще е с мен или не. То си зависи от него и аз не мога да го задължа да е с мен, ако не иска. Гаджето ми непрекъснато ми говори за деца, но аз естествено се дърпам, понеже той е още малък и няма грам акъл в главата. Кой знае дали след година ще сме още заедно. Винаги съм си представяла как гледам детето си сама и тази идея ми е харесвала. Естествено всеки има нужда от любов и човек до себе си. Аз лично работя от къщи на компютъра и искарвам сигурно една от най-високите заплати в БГ и смятам, че мога да понеса тговорността да гледам дете и да му осигуря нужните грижи и материални неща.
Ако някоя моя приятелка забременее аз ще се държа с нея както преди и естествено ще гледам да и помагам с каквото мога.

5StaR
02-27-2010, 00:09
Eskapelle и аборт за тея майки.. родиш ли на 15 си пропиляваш целия живот.

Len4etyYyy
02-27-2010, 00:30
аз съм против 15-16 годишни "майки" 1. къде по света има некви ненормалници дето не знаят кво имат между краката да са с по 1 - 2 деца 2. повечето тинейджърки са без мозък и незнам как ще са "отговорни" да гледат едно бебе а трябва и да го ВЪЗПИТАВАТ че нали все пак и то е човешко същество е да и майките на тези ДЕЦА КОИТО ИМАТ ДЕЦА ще помагат ама няма да е същото.. абе нямам думи 3.правете какво искате аз все още се чудя как всъщност има хора дето ги плюят тоо в днешно време има такива разпоретини и мъже от тип загорял нещастник .. ама както казах правете каквото искате ... аа ии замалко да забравя тия дето всъщност искат раждат на по 14 - 15 - 16 кво ще правят когато станат на 21-22-23 ?! ще водят децата си на даскало ли ?! ОМГ я се осъзнайте малко ! като станете на 35-40 животът ви ще свърши защото като малки сте се чудили кво да правите !!
Само ще ти кажа, че в Англия е практика да раждат по на 15-16(заради квартирата и помощите, които държавата осигурява). Но досто грубо звучат някои от вас. Искате да кажете да линчуваме момичетата, родили под 18 ли ?! Доста глупаво е - понякога обстоятелствата са фактор. Не мисля, че всички те са пропаднали и така нататъка, едва ли някога ще знаете как се е почуствала всяка една от тях и как животът им се е променил неочаквано. Просто е много лесно да се говори отстрани, това всеки го може. По-малко са тези, пренебрегнали себе си в името на това дарят и изгледат живот, когато даже те самите не се чувстват готови за това, както и да си изправят пред хора, мислещи като повечето от вас. Вярно е, че за всичко си има време и трябва да се пазим, но едва ли някой ще каже: "Баба ми е била безотговорна к***a и затова е родила баща ми на 17"...

hopekiller
02-27-2010, 18:42
Аз съм на 17 години и даже и да забременея сега бих го родила. Не ме интересува до такава степен дали момчето ще е с мен или не. То си зависи от него и аз не мога да го задължа да е с мен, ако не иска. Гаджето ми непрекъснато ми говори за деца, но аз естествено се дърпам, понеже той е още малък и няма грам акъл в главата. Кой знае дали след година ще сме още заедно. Винаги съм си представяла как гледам детето си сама и тази идея ми е харесвала. Естествено всеки има нужда от любов и човек до себе си. Аз лично работя от къщи на компютъра и искарвам сигурно една от най-високите заплати в БГ и смятам, че мога да понеса тговорността да гледам дете и да му осигуря нужните грижи и материални неща.
Ако някоя моя приятелка забременее аз ще се държа с нея както преди и естествено ще гледам да и помагам с каквото мога.

Евала. Хора като теб трябва да се уважават.

mgxpower
02-27-2010, 23:40
Bixel, е тя трябва не само да му духа на тоя батко...
ShiZo, младите майки са доста лош показател в една държава. Помисли къде и кои раждат на по 14-15.В Америка масово повечето американки забременяват млади, че и бащите също са техни връстници не е само в България лично аз съм виждал вече около 30 профила на майки и бащи 90 набор, които очакват бебета дори са си сложили снимките от видеозона на профилни снимки във фейсбук 8)

sexita
02-28-2010, 09:35
14-15 годишни родилки - българки с нормален статус - такова животно - нема! Ако има то това са изключително редки случаи, които нямат нужда от внимание.
Казвам го защото 3 пъти в седмицата съм в родилен дом и постоянно се ровя в документацията на родилното отделение, имам достатъчно наблюдение за да направя една проста статистика. Първо - мамите там са 80% около 30, което лично на мен ми е тъжно. Няма да споря защо, но съм изградила мнение, градиращо се на много разговори с тях и лични преценки за това дали бих чакала толкова.
Второ - аз майка под 16 до сега, освен по телевизията, на друго място не съм виждала, независимо от това дали е ромка.
Трето - има майки, които се определят като млади при нас, те са на 17 или 18, но както виждам са съвсем зрели и отговорни. Веднага след като усетят ритането на бебето в корема си минават през онзи преход - тийнейджър-зрял човек и едва ли могат да се определят (а и хората които ги познават) като незрели за майчинство.
Спорът е безсмислен.

sugargirl94
02-28-2010, 12:53
Баба ми е родила майка ми на 17! Това по никакъв начин не и е попречило да си изживее живота както траа
:-| =;

marilyn
07-02-2010, 23:36
Как Вие бихте се държали с едно такова момиче? Както и преди
Как бихте оценили решението да задържиш дете на тъкава възраст? Като нерационално.
Как трябва да се държат хората с тези момичета според Вас? Ами никак по-специално, всеки решава сам какво да прави с живота си.
Познавате ли момичета в такова положение? Ами не, не познавам.

Все пак съм на мнение, че да родиш на 15-16 не ти прави чест... не е повод за гордост. По-добре е грешката да се поправи на време, отколкото после да страдат и майката, и детето. В тийн годините ние самите сме си деца още, не е време да ставаме родители, защото сме неспособни. :)

pink94
07-23-2010, 12:57
не виждам нищо лошо в това да си тийн майка аз съм на 16 по никакъв начин не съм лишена от вниманието на родителите си, не съм ромка в никакък случай :? , но след като забременях сарце не ми даде да убия детето си и след първия ултразвук вече бях влюбена в малкото човече вътре в мен сега малката кукла е на 1 месец и 14 дни след раждането определено станах много по отговорна и вече мисля че съм със савсем по-различен акъл от връстниците ми (нищо против тийновете но мисля че вече тийн периода го преминах) относно отношенията ми с бащата на детето... е думи нямам той е перфектен във всяко едно отношени и за напред си пожелавам само аз той и дето да сме живи и здрви и винаги заедно :)

notlike
08-02-2010, 14:58
Ами, аз не мисля, че е много смислено да се прави дете на тези години. Разбира се, случва се гаф. И все пак съм твърдо ПРОТИВ аборта. Не може да направиш нещо и после да го убиеш. Всеки си носи кръста. Трябва да си много неприятна личност, че да направиш аборт на 16-17. Хората са казали - три пъти мери, един път режи. А иначе човек губи най-сладките си години от живота, за да гледа дете, но пък на такива хора казвам - евала. Да превъзмогнеш егоизма и да гледаш малък човек, това заслужава уважение :smt023

S1lv3r
08-02-2010, 16:38
Който каквото ще да казва,това е прекалено ранна възраст за бебе,момиче на тази възраст получава джобни от родителите си,спи в детска стая....за какво бебе става въпрос?!!!!

Mи ще си делят детската стая :D :D :D :D

desssy
08-08-2010, 22:06
Въобще не е смешно, трагично е. На 15-16 си още дете. Дете не може да гледа друго дете. Човек първо трявба да отгледа себе си, да се изгради като личност, да получи образование, да стане финансово независим и чак тогава да мисли за деца. Наистина стават грешки, но за тях трявба да се взимат мерки на време. Едно дете не бива да бъде грешка. То трябва да идва на света с любов. Не е голяма философия да го родиш. Трябва да си способен да прецениш дали можеш да се справиш с грижите за него - физически и финансови, а също и с възпитанието! Това не е куче, което ако ти писне или почне да прави бели да го изгониш. Моя приятелка забременя на 17 (10 клас) и роди на 18. Бащата на бебето, с който имаше връзка 4 години я заряза бременна в 6-тия месец. Тя не завърши училище. 2 години след като аз завърших, тя още е 10 клас. Всяка година се опитва да учи вечерно и не успява да се справи с ходенето на работа и с грижите за детето й. Сама е. Майка й се сеща за нея колкото чужд човек би се сетил. Адски трудно й е. И все още не знам защо остави детето. Беше пълна отличничка, сега работи като сервитьорка и изнемогва ...

987654
08-11-2010, 16:35
не виждам нищо лошо в това да си тийн майка аз съм на 16 по никакъв начин не съм лишена от вниманието на родителите си, не съм ромка в никакък случай :? , но след като забременях сарце не ми даде да убия детето си и след първия ултразвук вече бях влюбена в малкото човече вътре в мен сега малката кукла е на 1 месец и 14 дни след раждането определено станах много по отговорна и вече мисля че съм със савсем по-различен акъл от връстниците ми (нищо против тийновете но мисля че вече тийн периода го преминах) относно отношенията ми с бащата на детето... е думи нямам той е перфектен във всяко едно отношени и за напред си пожелавам само аз той и дето да сме живи и здрви и винаги заедно :)
Aко смея да попитам, в какво се изразява грижата на бащата?

Naira
08-17-2010, 09:40
Прочетох повечето от мнениятя... Мога ли сега да ви запитам на кое точно се възхищавате? Представете си,че сте на около 40 години с дъщеря тинейджър и един ден тя ви поднася новината,че е бременна и иска да поеме отговорност за действията си - ще си задържи бебчето. Ами съжалявам, но според мен в този момент почти цялата отговорност ще падне именно върху вас. Малко са случаите,в които бащата е финансово обезпечен и може спокойно да поеме грижите за детето си,докато момичето се справи със завършването на образованието си. Неподкрепям абортите, затова мисля,че отговорността на тези тинейджъри трябва да се прояви в малко по-ранен етап - да речем още при взимането на предпазни мерки,или ако стане някакъв гаф - да се приеме спешно хапче.

mlakniwe2
08-17-2010, 09:46
Мами на 15-16 години
сиганка или курва :)

Jessie
08-17-2010, 14:31
Еми ... познавам две момичета, станали майки преждевременно. :( :-o Тъжно е, наистина. И двете са мои наборки, 92. Разликата е, че едната - В. роди, когато беше на 15, а другата - Р. когато беше на 17. :? И все пак и те според мен имат право на избор. :)

plodariq
08-27-2010, 06:02
Не е правилно,защото сме още деца.към 21-22 години е абсолютно нормално,ако все пак бързаш да се задомиш.Тази възраст е за изживяване на емоции от по-друго естество,а не за гледане на деца :( .Според мен такива момичета които забременяват толкова малки,явно не са били възпитавани добре :o ,а и все пак както се казва:"Не прави нещо,ако незнаеш как"

honeybabe
09-06-2010, 15:44
Моето мнение е такова:
това са безрасъдни момиченца,които още не могат да мислят трезво,та вече взели деца да правят.Трябвало е да се подготвят за нападки няма начин...все пак големите знаят какви ще бъдат последствията от това да имаш дете на тази възраст-най малкото губиш голяма част от детството си,закоето после ще съжаляваш :) на тея години една такава пикла сама не може да се гледа,тръгнала дете да гледа.Всеки родител иска най-доброто за детето си - да се изучи,след това вече да мисли за деца и т.н.Аз лично ако имах такава дъщеря обидите ще са и малко,направо шамарите ще играят :)

Bukmopu
09-06-2010, 17:49
Познавам такова момиче.Тя роди,когато беше на 15.
За мене да родиш на 15-16 години не е по-различно от това да родиш на 30 примерно,стига да си достатъчно зрял да поемеш отговорност за детето си.Има много такива момичета и с помощта на близки и приятели се справят,защо трябва да ги съдим?Няма нищо нередно в това да родиш,ако си достатъчно зрял след това да се грижиш за това дете.Противни са ми майки,които оставят децата си в домове за сираци.Това е проява на малодушие и егоизъм.И аз не искам да имам деца,нито сега,нито занапред,но ако съм си позволила да забременея и да задържа детето,не бих го оставила в дом.
Ако момичето е някоя лигла,която още разчита за всичко на мама и на тати и се ебе само,за да е готина-тогава не е правилно да задържи детето и по-добре да направи аборт.Но ако е някое отговорно и зряло момиче,което е готово да поеме отговорност за действията си-няма нищо нередно в това да роди.От нея дори би могла да излезе страхотна майка. :) Общо взето-не съдя младите майки,отношението ми към момиче,забременяло на тази възраст с нищо не би се променило от това,което е било преди забременяването и по въпроса дали е по-правилно момичето да направи аборт-зависи от самата нея. :)

buffy96
09-08-2010, 07:59
Случва се това да стане при невнимание или спукан презерватив.Вярно е,че роднините и близките трудно биха могли да свикнат с факта,че момиче на 15-16 чака дете при положение,че то още е дете-тийн.Майката на мой съученик/14/,го е родила на 16 годишна възраст,но както се разбира си е жив и здрав.Аз лично ако познавам такова момиче никога не бих го отхвърлила или нещо друго,а напротив-ще я подкрепям.Все пак това е един нов живот-твоето дете и е най-голямата грешка ако го махнеш само заради това какво ще кажат хората.Такъв момент има в "Железния светилник",който я е чел знае. :booooomb:

viqnkababyy
09-10-2010, 07:56
Само от заглавието - ужасТ :x

doktorEmilAntonov
09-10-2010, 22:06
Здравейте на всички мами,
реших да пъсна тази тема защото такива момичета вече не са рядкост.Но повечето 15-16 годишни щом разберат че са бременни решават веднага да правят аборт но има и доста изключения.Аз познавам няколко такива момичета който решиха да задържат децата си но за съжаление явно повечето хора не взимат присърце тийн майките.Много убиди и нападки се изсипаха върху тези момичета от приятели, познати и дори от роднини в период в който имаха най-голяма нъйда от подкрепа.След толкова перипети две от тези момичета отидоха да живеят по села а едно даже направи аборт в последния момент, защото не можа да издаржи на на постоянните коментари и убиди.Приятелите на тези момичета ги изоставят,а хората говорят лошо по тяхен адрес.
Как Вие бихте се държали с едно такова момиче?
Как бихте оценили решението да задържиш дете на тъкава възраст?
Как трябва да се държат хората с тези момичета според Вас?
Познавате ли момичета в такова положение?





Раждането в по-ранна възраст е изключително ценно в днешните времена на демографска криза. Добре е да се насърчава, колкото се може по-ранното раждане при етническите българки, естествено поне на 14-15-16 години, за да не бъдем заличени като нация.

naia
09-12-2010, 09:46
Дете да гледа дете, не се връзва..........Най-често родените деца остават без истинско семейство, а от там идват и проблемните деца, вандалчета и подобни.............

lipsvashh_mi
09-15-2010, 09:47
Как Вие бихте се държали с едно такова момиче?
отношението ми не би се променило,въпреки,че може да погледна на нея с други очи
Как бихте оценили решението да задържиш дете на тъкава възраст?
абсолютно безотговорно към бъдещето на даденото момиче...може да звучи егоистично но първо да помисли за себе си-как без образование,работа или стабилен партньор ще осигури прилично бъдеще за детето и себе си....пък и дори момчето да е отговорно камо ли на тази възраст двамата ще са психически подготвени да се грижат за друго същество-като още едвам се грижат за самите себе си...аборта е грях,но грехът,който едно момиче прави пред себе си задържайки нежеланото дете е съсипвайки целия си живот,затривайки мечтите и плановете си е още по-сериозен....
Познавате ли момичета в такова положение?
да

TVDQueen
09-18-2010, 16:30
Ами моето мнение е че тийнове+бебета не е добра комбинация.Деца да гледат деца никак не ми се нрави.Първо това са най-хубавите години училищни и изобщо.За момичетата, които все пак преодолеят егоизма за разлика от мен 8-) Трябва да се уважават.Аз лично не бих се натоварила с така отговорност, но всеки да съди по себе си и по възможностите си. :)

sh0c0ladch3ee
12-28-2010, 22:52
Хм знаете ли аз съм на 17 и майка ми е била също на тази възраст когато ме е родила... мога да ви кажа, че винаги родителите ми са се грижили и продалжават, разбира се да се грижат страхотно за мен. Никога не ми е липсвало нищо и винаги съм се чувствала мн обичана. Освен това, мн ме кефи тва, че е млада и винаги ме разбира с нея мога да говоря като с фр. на моета възраст. Сега тя е на 34 има си образование стабилна работа, баща ми дори има собствен бизнес, това, че майка ми ме е родила по-рано не е повлияло лошо в нито един момент от живота ми. Майките на приятелките ми вече са по на 40 45 ииии просто нямат какво да се кажат нянкак си всеедно живеят в различни светове докато майка ми се даржи мн. яко мога да говоря с нея за всичко..
Доколкото за мен аз не бих родила толкова млада ... (по простата причина, че не искам деца.. )не е за мен :)

knas90
04-17-2011, 07:05
15-16 годишни майки... Един вид дете да гледа дете...

xxxmyheroinexxx
05-16-2011, 09:46
Приятелката ми е почти на 17,и е бременна в 4тия месец. Не съм искал да става естествено,но се случи. :) Сега съм доста щастлив,въпреки,че някои от познатите ми ми се смеят... Но,честно казано не ме интересува какво мислят. Обичам я прекалено много, и смятам че това е достатъчно. :)

sladkoto
05-24-2011, 10:07
Приятелката ми е почти на 17,и е бременна в 4тия месец. Не съм искал да става естествено,но се случи. :) Сега съм доста щастлив,въпреки,че някои от познатите ми ми се смеят... Но,честно казано не ме интересува какво мислят. Обичам я прекалено много, и смятам че това е достатъчно. :)
Ще имаш нужда от много късмет, за да изгледаш дете! И не само. Ако не е тайна на колко години си ти? Всеки на този свят се смее на това, което не разбира, но някой ден и той разбира какво ти е на теб защото рано или късно и на него ще му се случи нещо, което ще запомни цял живот! Това е то съдбата, по-добре човек да си мълчи за да не се окаже че това което казва му е изиграло лоша шега в тоя живот. Успех ви желая :-)

15-16 годишни майки... Един вид дете да гледа дете...
Хора, които правят секс не са деца вече!!!

Biskfitka
05-24-2011, 22:10
^Те и 10-11годишните циганки правят секс,въпреки че сигурно и цикъл нямат още..но са деца :)

vesopeso
07-05-2011, 21:42
Аз съм абсолютно сигурен че да си майка на 15,16 е нещо НЕПОСТИЖИМО... Още повече най-честите подобни "майки" са циганките, които експлоатират децата си за да взимат социални и ги карат да просят абе въобще грозна картинка... Хората правят ядронен колайдер, преоткриват физиката, а ние седим и обсъждаме дали е нормално да си майка при положение, че не си дори леко кадърна. Това да отгледаш деца не е хич просто, иска грижи, труд и пари. Не джобните и не от социалните, трябва да се постави пример на детето, не живот от ден за ден... Така че заключвам с това. Ако си на 15,16 и си бременна, аборт! Не се чувствай гузно... Момчетата избиват по тази логика четирилони хора, ако се съди по сперматозоидите, които никога не стигат до яйцеклетката...

xXxPrivateLovexXx
07-20-2011, 20:56
Предполагам има изключения , които могат да се погрижат за децата си въпреки възрастта ...

fenkaaa
07-21-2011, 17:26
Най-добрата ми приятелка забременя няколко месеца преди да навърши 17.В този случай и казах,че решението си е нейно,все пак след 1 година става на 18.На майка и беше трудно,но беше с нея.. Баща и го прие по тежко.И разбирасе както накрая става.. тя направи аборт и се раздели с момчето..

По темата: не бих нападала такива момичета,които са били с човека,който обичат и са забременели дори по погрешка..

Но за тези,които спят безразборно с който им падне и забременяват .. за тях няма да говоря :)

Vilsy
07-28-2011, 00:29
Всеки си има право на избор и всеки сам си носи последствията..Аз няма да защитя тези "майки"..,Та да му се невиди,какви майки са това,та те са ДЕЦА..не умеят да се пазят все още,а ще гледат и възпитават дечица..Бременността не е само да "надуеш"корема..това е промяна на психика,на мислене,на живот...Най-големият дар за една ЗРЯЛА жена.Това е отговорност...Нима една незряла всe още пикла на 15-15,която не е могла да си държи краката затворени rли поне да се беше опазила..тръгнала да гледа бебе..Абе айде моля ви се,да ви имам и мисленето..това ДЕЦА ДА РАЖДАТ ДЕЦА няма да го приема.Човешкият живот не е игра..

LeprikonA
08-10-2011, 14:55
изобщо не съм съгласна с изречението "дете не гледа дете", по простата причина, че за да му се наложи на едно ДЕТЕ да отглежда своето значи е правило СЕКС, а щом го прави иска или не ще му се наложи да понесе последиците!

а на всичкото отгоре забременява и решава да "изхвърли боклука" а.к.а. да направи аборт... това да не е почистване на стаята?! това е живот! нов, нямащ-вина-за-нищо живот! щом "детето" се ебандури като оттървано после ще подсушава и храни челяд! не може недорасляци да са големи като си разтварят краката или си врат оная работа, но ако стане сериозно "о, ама аз съм дете още, как може, не, не, ще направя аборт" и всичко било решено...

отговорност му е майката! нямам нищо против момичета, които раждат на тази възраст - по-скоро бих им се възхитила, ако успяват да отглеждат детето си, да го възпитават! така биха показали, че са зрели, осъзнават какво им се случва, а и нищо не им пречи да обичат детето си! интересно ми е какъв човек би се присмял на такова момиче? някой, който баща му му дава парички всяка неделя в осем вечерта,докато си играе игрички на компютъра,нищо че вече е на 20! такъв, който не е видял нищо от сериозността на живота!

всеки от нас си носи последиците от действията си

sladkish_14
08-10-2011, 17:54
Как Вие бихте се държали с едно такова момиче? Как да се държа? Всеки сам избира какво да прави. Зависи от ситуацията, има момичета, които не по своя воля раждат и зачеват. А има и такива малоумни кифли, които се про*бават от 13 годишни и после не стига, че вършат глупости, които дори не осъзнават, ами схващат, че са бременни чак след третия месец, е какво да ги съжалявам ли? Всеки има глава на раменете, като си решил да отвориш краката си на 15, то поне бъди достатъчно информиран.
Как бихте оценили решението да задържиш дете на тъкава възраст?
Аз не бих. Оценявам го, като безумие. Наистина. Зависи от човека и приоритетите му, от родителите му, от средата, в която живее.
Как трябва да се държат хората с тези момичета според Вас?
Зависи от ситуацията и начина на забременяване. Познавам момиче, което в момента е на 20 и има 4 годишен син, но тя се напи и си легна с първият срещат в дискотеката, как да се държа? Да й се възхищавам ли? Не искам да ти казвам как ми изглежда. Но има и момичета, които забременяват от насилници, не бих ги гледала с лошо.
Познавате ли момичета в такова положение? Познавам,да.

MedSestrata
10-04-2011, 18:06
Как Вие бихте се държали с едно такова момиче? Как да се държа? Всеки сам избира какво да прави. Зависи от ситуацията, има момичета, които не по своя воля раждат и зачеват. А има и такива малоумни кифли, които се про*бават от 13 годишни и после не стига, че вършат глупости, които дори не осъзнават, ами схващат, че са бременни чак след третия месец, е какво да ги съжалявам ли? Всеки има глава на раменете, като си решил да отвориш краката си на 15, то поне бъди достатъчно информиран.
Как бихте оценили решението да задържиш дете на тъкава възраст?
Аз не бих. Оценявам го, като безумие. Наистина. Зависи от човека и приоритетите му, от родителите му, от средата, в която живее.
Как трябва да се държат хората с тези момичета според Вас?
Зависи от ситуацията и начина на забременяване. Познавам момиче, което в момента е на 20 и има 4 годишен син, но тя се напи и си легна с първият срещат в дискотеката, как да се държа? Да й се възхищавам ли? Не искам да ти казвам как ми изглежда. Но има и момичета, които забременяват от насилници, не бих ги гледала с лошо.
Познавате ли момичета в такова положение? Познавам,да.

+1

Не познавам обаче аз такова момиче.

meli2001
10-12-2011, 14:56
Аз не познавам никой друг освен циганките който имам вече трето на 15 години :shock:
просто биг ги избила всичките! :-x

sxetre
10-15-2011, 13:01
Аз не познавам никой друг освен циганките който имам вече трето на 15 години :shock:
просто биг ги избила всичките! :-x
Недей с лошото де.

Br0k3nM3L0dy
11-08-2011, 15:23
Това как бих се държала с такова момиче не зависи от това дали е бременна, а какъв човек е. Ако е някаква кифла или простакеса дето се прави на много зряла няма да ми е толкова на сърце, но предимно ще е заради персоната й... Инциденти се случват, някои пък имат желание, други ги насилват, но наистина факт е, че бременните момичета на 15-16 години стават все повече... Не бих искала да ми се случва някога такова нещо защото, ако реша да направя аборт, ще се разкъсам вътрешно, а ако запазя детето най-вероятно ще проваля бъдещето си и може би бъдещето на бащата... Но не става дума за мен в момента.. Мисля, че трябва да имаш доста силна воля за да решиш на 16 да родиш дете... или доста голям инат.. например.. Имах учителка на разменни начала от Америка, чиято братовчедка ( на 16 ) беше забременяла... Същата тази братовчедка е диагностицирана като биполярна и не е разбрала, че е бременна до шестия месец. В началото мислела да даде детето за осиновяване, но в крайна сметка решила да задържи детето, понеже е щастлива в момента.. ( нали като си бременна и се отделят повече хормони, които те правят щастлив ) Едно момиче от моя випуск, което обаче е година по-малко.. забременя преди година и нещо, тоест на 15 и направи аборт и най-глупавото е, че го разправяше на всички едва ли не се хвалеше.. или може би търсеше съчувствие, не знам... Самото момиче е много гаден характер и хората не приеха добре забременяването и аборта й, но една позната също забременя .. на 17 - 18 .. за бала си беше с огромен корем, но двамата с бащата са заедно и искат детето, не че е било планувано, но мисля, че ще се оправят, а и хората страшно много им се радват. (= Та най-общо казано да забременееш и родип на 15-16 е или въпрос на поемане на отговорност и проява на страшно силна воля и прекрасни качества или израз на огромната ти простота.