PDA

View Full Version : Немога да спя..



MaLty
02-26-2009, 17:06
Вече от незнам колко месеца имам сериозни проблеми със съня..вечер като легна се мъча да заспя поне 1 час.След като заспя или сънувам кошмари и се събуждам през 1-2 часа или просто се събуждам без причина..случвало се е даже да не мога да заспя.

П.С:На 14 съм (почти)

afterforever
02-26-2009, 17:25
Както казва един наш известен съфорумник "ГОДИНИ&ПОЛ???" :D :D ... така


В колко си лягаш?

MaLty
02-26-2009, 17:38
на 14 момиче съм :D ем когато ми се доспи към 11-12

afterforever
02-26-2009, 17:48
пробвай да си лягаш към 11 и затваряй очите на загасена лампа без телевизори и други смущаващи съня адски изобретения.. на мен това ми помага

MaLty
02-26-2009, 17:50
пробвала съм не става..

afterforever
02-26-2009, 17:54
Иди на лекар, тогава :(

MaLty
02-26-2009, 17:59
ем и аз тфа си мислех ама на какъв лекар трябва да ида..психолог или? така де то първо при личната ми трябва да ида..ама де да знам и аз :?

Complication
02-26-2009, 18:38
Без адски "изобретения"...
Аз пък много добре спя на включен телевизор. :D

MaLty
02-26-2009, 18:39
аз и на включен и на изключен немога..

bloodyF
02-26-2009, 18:52
пии чай или мляко с мед преди сън ;) и си мисли за хубави работи... :-)

MaLty
02-26-2009, 18:56
ем тфа с млякото съм го пробвала..не става..иначе за какви хубави работи да си мисля? :D незнам някакси ако започна да мисля,мисля все за лоши неща..

Punisherrr
02-26-2009, 19:00
И аз имам някви такива периоди,в които като си легна мисля само за лоши неща... някъв страшен сдух ме хваща и не мога да спя спокойно... :( ... ама твоето май е по-зле... Не знам..иди на лекар.

MaLty
02-26-2009, 19:06
Ем аз съм така от незнам колко време вече..случвало се е да не спя няколко дена поред..казах на майка ми,тя каза че е нещо временно и някви такива..ама то е месеци вече :/

m3talmania
02-26-2009, 19:18
Попринцип такива смущения в съня са на психическа основа или просто от пубертета. :-| Гледай да не се вълнуваш много. Пий мляко преди да лягаш, но недей да прекаляваш с течностите преди лягане. Все пак ако до 1-2 седмици не се оправи - може би трябва да посетиш лекаря и оттам нз къде ще те пратят. 8-)

john95
02-26-2009, 19:26
Ако не спортуваш нищо и не употребяваш енергията си - ще ти е трудно да заспиш.
Ако ти се доспи гледай нещо тъжно и после си легни да видиш как бързо ще заспиш (За жалост съня може да не е много сладък, зависи какво си гледала).

Друг изпробван начин от мен е ... Взимаш си горещ душ преди да легнеш, и после се завиваш хубаво,става ти добре и просто затваряш очи.

ПП. - Друго не мога да се сетя - аз съм голям дечко и като си реша лесно заспивам :D

А това за пубертета също е вярно, ама чак пък да те тресе до толкова че да не можеш да спиш :?

MaLty
02-26-2009, 19:31
ем спортувам..тфа с душа ше го пробвам..мен не ми е проблем,обаче ставам нервна и заспивам в часовете..

john95
02-26-2009, 19:34
ем спортувам..тфа с душа ше го пробвам..мен не ми е проблем,обаче ставам нервна и заспивам в часовете..

Освен това ако пиеш Кола преди лягане или хапваш шоколад, също по трудно заспиваш

colymoly
02-26-2009, 19:37
носи по някой друг чувал камъни на гръб да видиш дали няма да ти се спи а като се пребия като куче к'вото и да става гътвам се и край, между другото тогава съня е най-сладък \:D/

AlokiNn
02-26-2009, 20:40
Аз се мъча да не спя кола пия шоколад ям кафета правя легна ли за 5 мин ей така да си почина ми става студено завивам се с дрехите замислям се затварям очи казвам си след малко ще ги отворя и на другия ден се събуждам :)

MaLty
02-27-2009, 10:20
Кафе и кола не пия преди да легна и шоколад не ям..colymoly аз кфото и да правя все същата работа..

colymoly
02-27-2009, 11:41
^ еми не знам наистина не знам трябва ти невролог :(

SnideOne
02-27-2009, 19:52
Хах мен пък ми е точно обратно проблема :D супер мн ми се спи :D заспивал съм прав във рейса и съм падал :D иначе.. ддз мен лично мн ме унася кат чета нещо... на 2-рата страница сънувам вече :-D

MaLty
02-27-2009, 20:42
Хах мен пък ми е точно обратно проблема :D супер мн ми се спи :D заспивал съм прав във рейса и съм падал :D иначе.. ддз мен лично мн ме унася кат чета нещо... на 2-рата страница сънувам вече :-D

:D ем на мен ми се спи..обаче немога да спя..иначе аз 2 пъти заспивах в час по български..залитам..абе ужас :D

Abigoria
02-28-2009, 09:08
спри кафето...

MaLty
02-28-2009, 09:14
Не пия кафе преди да легна!Даже преди да имам проблеми със съня изобщо не пиех кафе..

Abigoria
02-28-2009, 09:17
Не пия кафе преди да легна!Даже преди да имам проблеми със съня изобщо не пиех кафе..Нямам предвид преди да си легнеш... Ако си пила кафе 6-7 часа преди да си легнеш, както казаха и по- горе, шоколадм кола, то продължава да ти влияе... Сеш се?

MaLty
02-28-2009, 14:32
Не пия кафе преди да легна!Даже преди да имам проблеми със съня изобщо не пиех кафе..Нямам предвид преди да си легнеш... Ако си пила кафе 6-7 часа преди да си легнеш, както казаха и по- горе, шоколадм кола, то продължава да ти влияе... Сеш се?

ем именно..пия кафе сутрин само..и както казах преди да имам проблеми със съня не пиех кафе..не е от тва..

teenems
02-28-2009, 19:42
ам пиеш ли някви лекарства ,мама пиеше лекарства и не можеше да спи . пък защо не земеш да пиеш присивателни или да идеш на лекар ?!

MaLty
03-01-2009, 07:38
не пия лекарства..а към приспивателните се пристрастява..за тва неискам да пия

bloodyF
03-01-2009, 09:12
ем тфа с млякото съм го пробвала..не става..иначе за какви хубави работи да си мисля? :D незнам някакси ако започна да мисля,мисля все за лоши неща..


ами например ако си имаш приятел си мисли за него..или си представяй ,че си на някакво хубаво,спокойно място ...и може би ще се отпуснеш по този начин и ще заспиш :) :-)

BigBrother
03-01-2009, 22:37
аз щях да ти питам дали пиеш някакви лекарства. вече те питаха и ти каза не - добреее. имам други въпроси - консумираш ли алкохол? пушиш ли? приемаш ли някакви наркотични вещества? това е за сега, после ще имам и още въпроси.

MaLty
03-02-2009, 06:34
Пия алкохол..е не всеки ден,пуша в компания по някога,не се друсам.

BigBrother
03-02-2009, 22:44
имаш ли си гадже? имаш ли проблеми в семейството? изобщо нещо, което да ти създава стрес има ли?
някакви неща, които таиш в себе си и не можеш да споделиш?

MaLty
03-03-2009, 07:34
Гадже нямам,проблеми в семейството..мне,ми мисля че нищо не ми причинява стрес.Не обичам да споделям.

r3s53c7
03-03-2009, 08:15
Незнам при теб как е. И аз немога да заспя, единствения начин на заспиване е като легнапо корем и ръката да ми е на корема иначе по никакъв начин немога...даже съм страдал от безсъние...

chf0
03-04-2009, 19:31
Аз също съм така. Това лято ми се е случвало в период от 2 месеца да немога да заспа по 30 часа някъде а след това само по 5 часа сън. Отвратително е ходих да се моля по аптеките да ми дадът някакво приспевателно, но ме гонеха. Направо бях стигнал до някаква психоза. От много време съм така, на периоди е. гледаи много да се уморяваш през деня друго неможе да ти помогне. Ходих по лекари само някакви успокоителни ми изписват но те са леки и не ми помагат. Надявам се скоро да ти мине, знам колко е отвратително.

MaLty
03-04-2009, 19:45
То пак добре когато спя..щото като не спя 3-4 нощи подред и ходя като зомби..а ако питам за приспивателни 100 % няма да ми дадат..щото нямам 14 даже..охх незнам вече..

NqkfaNikakva21
03-04-2009, 19:48
Много кофти ситуация аз, ако заспя тва става към 3-4 и ако сме 1ва смяна на училище сичко загива

DeadpooL
03-04-2009, 20:33
Случвало ми се е момче съм точно на тази възраст не можех да заспивам зареди някви смотани мисли. Просо си живей живота без да ти пука за нищо и ще се оправиш без да го забележиш ;)

chf0
03-04-2009, 20:45
То пак добре когато спя..щото като не спя 3-4 нощи подред и ходя като зомби..а ако питам за приспивателни 100 % няма да ми дадат..щото нямам 14 даже..охх незнам вече..
Това исках да ти кажа, че няма смисал от приспивателни, опитвал съм. Единственото което ще ти помогне е да не седиш цял ден пред компа, а де се изморяваш ако трябжа да тичаш , нещо а у. такива работи. Поне докато отмине.

BigBrother
03-04-2009, 23:09
кво значи не обичаш да споделяш. всеки човек мисли за хиляди неща и му се случват хиляди неща и има нужда да споделя с близките и приятелите си, за да се разтоварва. една от причините да не можеш да заспиш е ако те мъчат и терзаят някакви мисли, постоянно мислиш за нещо - може да е проблем, а може и нещо хубаво да е, което много те вълнува. проблемът е психологичен и трябва да се търси психотерапия. а за приспивателни ти е малко рано още, изобщо не си и помисляй за тях. ходи на фитнес и се изморявай и по-малко време пред компютъра - той по-скоро преди на съня, отколкото да помага.

nencuHka
03-08-2009, 12:12
Аз също страдам от безсъние.. от ... 9 месеца не мога да заспивам,спа по 5-6-7 часа .. моето е от стрес - след като убиха сестра ми .

Нещо такова да се е случвало при теб,или нещо много да те е уплашило ?

MaLty
03-08-2009, 12:44
Аз също страдам от безсъние.. от ... 9 месеца не мога да заспивам,спа по 5-6-7 часа .. моето е от стрес - след като убиха сестра ми .

Нещо такова да се е случвало при теб,или нещо много да те е уплашило ?

Съжалявам за сестра ти. :( Нищо такова не ми се е случвало.

BigBrother еми не обичам..смисъл не обичам да занимавам хората с проблемите си.

Jesus
03-08-2009, 13:32
лъжица мед под езика преди лягане и тя постепенно се разтапя и за 5 мин си заспала :)

ThePowerOfLove
03-08-2009, 15:18
И аз лятото имах подобен проблем. Само че на мене и през деня не ми се спеше.
Щом продължава 3-4 месеца, може би трябва да отидеш при личната и тя вече да те насочи нанякъде :) Това с изморяването при мене не действаше..Ходих да тичам дори вечер но пак не ми се спеше..

-/-
03-09-2009, 08:04
Значи си водиш съвсем нормален живот и не можеш да заспиш? А умора чувстваш ли? Психична най-вече? Не може без да взимаш нещо, което да стимулира психиката ти да не чувстваш подобна умора. По колко часа на ден прекарваш пред РС. От много стоене пред РС, паметта на удоволствието привиква, чувстваш телесна/физическа/ умора, но не и психическа. Както ин е чувстваш глад. Всякакви подобни сензори намалят.
Нервните клетки не се възтановяват. Ако си взимала в прекомерни количетсва в годините, нещо което може да ги унищожава, това ес ледствието. По-горната ситуация също влияе на нервните клетки. Кафета, цигари, шоколад, кола, наркотици също.
Стресът в ежедневието и той.

А и реално не ти е особено голям проблем. Хората казват, че влияело на метаболизма ид руги процеси, но аз нямам такъв проблем. Също имам подобна "chronic insomnia", но нямам странични проблеми от това.

Fjordr
03-09-2009, 12:43
Недей да спиш една нощ и ще видиш как ще заспиш в 8 часа другата вечер. :-D

webmast3rche
03-09-2009, 18:18
Както казва един наш известен съфорумник "ГОДИНИ&ПОЛ???" :D :D ... така


В колко си лягаш?