PDA

View Full Version : Баланопостит



john95
02-26-2009, 20:49
От скоро имам такова почервеняване на главичката на пениса и четох че се нарича Баланопостит - та да попитам (понеже не ми се случва за 1 път) трябва ли да се лекува или мога просто да го оставя да отмине както съм правил преди.
Не ме сърби и нищо - просто е зачервено.

BigBrother
02-28-2009, 21:32
ако е само зачервяване и няма болка или сърбеж и няма образуване на секрет, може да не се лекува, просто е достатъчна ежедневна хигиена като не се използва обикновен сапун, а интимен гел.

batkodoki
02-28-2009, 22:50
От скоро имам такова почервеняване на главичката на пениса и четох че се нарича Баланопостит - та да попитам (понеже не ми се случва за 1 път) трябва ли да се лекува или мога просто да го оставя да отмине както съм правил преди.
Не ме сърби и нищо - просто е зачервено.

ако наистина се касае за баланопостит следва да се отстранят причината и условията за неговото възникване.

това може да е наличие на релативна или истинска фимоза;
може да е - както е посочено по-горе - ползване на неподходяща козметика и/или реакция към апретите в бельото (прах за пране, омекотители, багрила...)
но може да е и привнесена патогенна флора при незащитен полов контакт, а при определени условия дори собствената слюнка ползвана като лубрикант при игра с пишока може да стане причина за описаното състояние, както и играта без никакъв лубрикант (на сухо) способства да се "отворят" входни врати за евентуална инфекция

BigBrother
02-28-2009, 23:13
от моя опит слюнката по-скоро действа антибактериално и малко ме съмнява да е причина за баланопостит, освен ако няма някаква инфекция в устата, разбира се.

batkodoki
03-01-2009, 00:03
от моя опит слюнката по-скоро действа антибактериално и малко ме съмнява да е причина за баланопостит, освен ако няма някаква инфекция в устата, разбира се.

ако не беше втората част на изречението след запетаята - щях да те сдъвча безпощадно :)

но си прав "ако няма някаква инфекция в устата, разбира се" - а ние не знаем какво има. през монитора няма как да видим.
и ето ти куриоз: преди време лекувах девствено момче с бурна форма на гонорея. че беше девствено е вън от съмнение, имаше форма на фимоза технически непозволяваща вагинален полов контакт. накрая се изясни, че в рамките на петинга след продължителни целувки с приятелката си ползвал слюнката си за лубрикант за да освободи натрупаното сексуално напрежение след като се прибрал в къщи.

без кой знае какви угризения "приятелката" сподели, че преди това имала инцидентен орален полов контакт със случаен партьор, който не може да идентифицира, но който очевидно я е заразил, което и по безспорен начин се доказа от резултата от микробиологичната проба на нейният гърлен секрет. излекувахме и двамата разбира се.
но е важно да се разбере, че много и случайни фактори могат рязко да променят нормалната населеност в устната кухина (точно както и в женското влагалище) и да станат начало на една верига от неприятни събития.
далеч не винаги секса не е водещ. има си и хормонални причини, и неподходяща козметика, и някакъв физически дискомфорт, и антибиотици и дори елементарният ежедневен стрес и страх на който са подложени децата ни - всичко това вияе на тялото!

мит е, че винаги и всякога слюнката има антибактериални с/ва!
важи за кучетата.
важало е и за хората когато сме били животни. откакто сме Социални животни нещата са се променили драстично

BigBrother
03-01-2009, 23:18
добре, не споря. всичко, което беше казано е абсолютно вярно. сега нямам за цел да защитавам антибактериалните свойства на слюнката. тя по принцип си има такива, защото поддържа баланса на микрофлората в устата, но да оставим това на страна. описанията по горе случай по скоро ми се струва уникално съвпадение на обстоятелствата, но е факт, че никой не може да гарантира, че такова стечение няма да се случи и при някой друг. Добре, съгласен съм да не използват слюнка за лубрикант. Нека използват обаче създадените за тази цел лубриканти на водна основа, за да свикнат с тях. защото, ако при мастурбация видът на лубриканта няма значение, то при използване на презерватив всички знаем, че трябва да се използват лубриканти САМО на ВОДНА основа, защото тези на мазна основа повреждат презервативите. Иначе ако е лека форма на баланит нека първо да пробва с ежедневна хигиена с интимен сапун/гел или сода бикарбонат и чак ако това не помогне да се търси лечение с лекарства.