PDA

View Full Version : Вярно ли е, че от студената вода кожата се стяга ?



suitable
02-27-2009, 11:14
Вярно ли е, че се стяга кожата ? И по какъв начин точно ? Дали само за момента или има някакъв дълготраен ефект ? Трябва ли да се съветвам с лекар преди да опитам това ? - направих тема, защото една приятелка ходила в СПА център и там стояли в сауната, след което излизали и направо в снега - след това пак в сауната и я попитах и тя ми каза, че се стягала кожата, калявал се организма и така нататъка..

tItEufFf
02-27-2009, 11:21
Да, стяга се.
Една от тайните на Мерилин Монро била сутрин и вечер да си изплаква лицето със студена вода.
Аз лично всяка сутрин си изплаквам лицето със студена вода, защото съм ужасно подута сутрин. И да, има ефект.

shell
02-27-2009, 11:22
ами по този начим капилярите се свиват-тоест за тях това е един вед нещо каго тимнастика и е много хубаво за тях,защото стават по-еластични и кожата ще остане млада и красива за по-дълго време :) аз като си мия лицето задължително завършвам с няколко студени обливания :)

Mihailova
02-27-2009, 12:58
Да , вярно е. Неслучайно хората препоръчват , докато се къпем да си масажираме гърдите на студена вода , за стягане.

SoFarSoG00d
02-27-2009, 13:02
Да,порите се свиват,полезно е след баня ,когато порите са се разширили да измиеш лицето със студена вода,след парна баня на лицето и почистване-въщо студена вода.

Darkkiss
02-27-2009, 19:22
стяга се и само за момент
и за да ти го докажа
като гледам си момче
замисли се с каква вода се бръснеш?
студена или топла?
опитай веднъж със студена
и веднъж със топла
и ще осетиш...

Sintya
02-27-2009, 19:26
Да, от студеното, кожата се свива, това е защитна реакция... когато е горещо, обратното, кожата се отпуска, за да може да диша...

taNcheto93
02-27-2009, 19:54
От 2те страни на нослето ми съм забелязала, че имам разширени пори :oops: . Ако си мия лицето със студена вода ще си реша ли проблема или трябва да използвам някакъв специален продукт :?