PDA

View Full Version : яйца



girl4eety
02-27-2009, 13:36
от яйца дебелее ли се ?

Mihailova
02-27-2009, 13:38
Не , не се дебелее. Ако се дебелееше , те нямаше да присъстват във всяка диета, а и най-малкото яйцата са полезни.

SoFarSoG00d
02-27-2009, 13:39
Не,дори яйцата са главен продукт във всички диети,но не трябва да се прекалява с тях,2 яйца дневно са добре .
Също така,яйцата трябва да бъдат варени,а не пържени.

OneGirl
02-27-2009, 14:16
На мен пък в 7 - ми клас една даскалка по биология ми беше казала, че от яйцата се е пълнеело, но от варените(каз ми го, защото аз бях мн слаба тогава). :D

SoFarSoG00d
02-27-2009, 14:23
В 100гр варени яйца има 154 клаории,не мисля,че е много,едно средно яйце е 53грама,следователно с две яйца ще успееш да закусиш,разбира се малко сиренце,чай и препечена филийка.

silver_moon
02-28-2009, 04:40
Не,дори яйцата са главен продукт във всички диети,но не трябва да се прекалява с тях,2 яйца дневно са добре .
Също така,яйцата трябва да бъдат варени,а не пържени.
напротив и пържените яйца се полезни и не се пълнее от тях...аз освен омлет по друг начин не ги ям и не съм качила, а ям най-малко 4 пъти седмично :)

Jesus
02-28-2009, 06:36
В книги съм чел че за 20 годишен човек повече от 6 яйца седмично е вредно за кръвно, холестерол и др. за 60+ пък повече 2 яйца на седмица увеличава риска от инфаркт :?

SoFarSoG00d
02-28-2009, 08:21
В книги съм чел че за 20 годишен човек повече от 6 яйца седмично е вредно за кръвно, холестерол и др. за 60+ пък повече 2 яйца на седмица увеличава риска от инфаркт :?
Вярно е,не трябва да се прекалява с белтъчини,може да доведат и до алергии.

silver_moon
02-28-2009, 08:31
В книги съм чел че за 20 годишен човек повече от 6 яйца седмично е вредно за кръвно, холестерол и др. за 60+ пък повече 2 яйца на седмица увеличава риска от инфаркт :?
Вярно е,не трябва да се прекалява с белтъчини,може да доведат и до алергии.
подкрепям :)
само да вмъкна, че става въпрос за жълтъка на яйцето, белтъка не вреди

GbSy
02-28-2009, 08:34
Мдам, яйцата са полезни, но не в големи количества; по-добре яж белтъците само, ако искаш да отслабнеш, те не са толкова калорични, и доколкото знам - по-полезни.

Canis_Dirus
02-28-2009, 13:16
В книги съм чел че за 20 годишен човек повече от 6 яйца седмично е вредно за кръвно, холестерол и др. за 60+ пък повече 2 яйца на седмица увеличава риска от инфаркт :?
Вярно е,не трябва да се прекалява с белтъчини,може да доведат и до алергии.
подкрепям :)
само да вмъкна, че става въпрос за жълтъка на яйцето, белтъка не вреди

Това къде го пише? В "Жената днес"??? Не е вярно! Яйца могат да се ядат в неограничено количество!

Darkkiss
02-28-2009, 13:22
В книги съм чел че за 20 годишен човек повече от 6 яйца седмично е вредно за кръвно, холестерол и др. за 60+ пък повече 2 яйца на седмица увеличава риска от инфаркт :?
Вярно е,не трябва да се прекалява с белтъчини,може да доведат и до алергии.
подкрепям :)
само да вмъкна, че става въпрос за жълтъка на яйцето, белтъка не вреди

Това къде го пише? В "Жената днес"??? Не е вярно! Яйца могат да се ядат в неограничено количество!

инт мие аз като ям по 4 на ден
как така не съм умрял до са
:razz:

sadsad
02-28-2009, 13:33
Яйца могат да се ядат в неограничено количество!
Ми то могат, ама последствията.....не е хубаво да се прекалява.

Canis_Dirus
02-28-2009, 13:33
В книги съм чел че за 20 годишен човек повече от 6 яйца седмично е вредно за кръвно, холестерол и др. за 60+ пък повече 2 яйца на седмица увеличава риска от инфаркт :?
Вярно е,не трябва да се прекалява с белтъчини,може да доведат и до алергии.
подкрепям :)
само да вмъкна, че става въпрос за жълтъка на яйцето, белтъка не вреди

Това къде го пише? В "Жената днес"??? Не е вярно! Яйца могат да се ядат в неограничено количество!

инт мие аз като ям по 4 на ден
как така не съм умрял до са
:razz:

Ако умреш, ще е защото ядеш много малко. Аз ям по 10-15 на ден.

Canis_Dirus
02-28-2009, 13:34
Яйца могат да се ядат в неограничено количество!
Ми то могат, ама последствията.....не е хубаво да се прекалява.

Какви са последствията? Обоснови се с медицинска литература за наблюдавани прецеденти!

sadsad
02-28-2009, 13:37
Яйца могат да се ядат в неограничено количество!
Ми то могат, ама последствията.....не е хубаво да се прекалява.

Какви са последствията? Обоснови се с медицинска литература за наблюдавани прецеденти!
Да ти напиша доклад нещеш ли......може да се получи обрив примерно.

Canis_Dirus
02-28-2009, 13:39
Яйца могат да се ядат в неограничено количество!
Ми то могат, ама последствията.....не е хубаво да се прекалява.

Какви са последствията? Обоснови се с медицинска литература за наблюдавани прецеденти!
Да ти напиша доклад нещеш ли......може да се получи обрив примерно.
Ако си алергичен - да. Но то е нормално, като си алергичен към дадена храна да я избягваш.

На здрав човек нищо няма да му стане.

SoFarSoG00d
02-28-2009, 13:45
Яйцата са полезни,защото съдържат необходими витамини и аминокиселини,които не се съдържат в други продукти.Съдържат следните миркоелементи:калций, мед, манган, желязо, йод, селен и пр. Полезно е да се консумират1-2 яйца дневно.
Ако се прекали с тях може да се предизвикат алергии,защото понякога организмът реагира при насищане с белтъчини,повишаване нивото на холестерола.Едно голямо яйце съдържа 210мг холестерол,а дневната доза,която не води до сърдечна опасност не трябва да надвишава 300мг

Canis_Dirus
02-28-2009, 13:54
Полезно е да се консумират1-2 яйца дневно.
Ако се прекали с тях може да се предизвикат алергии,защото понякога организмът реагира при насищане с белтъчини,повишаване нивото на холестерола.
:razz: :razz:


Едно голямо яйце съдържа 210мг холестерол,а дневната доза,която не води до сърдечна опасност не трябва да надвишава 300мг

Това не е вярно. Повечето изследвания не откриват никаква връзка между нивата на консумиран холестерол, серумен холестерол и риска от сърдечно-съдови заболявания.

SoFarSoG00d
02-28-2009, 13:56
Всяко едно нещо в прекалено големи количества,води до негативен ефект!Аз лично хапвам доста яйца,защото изразходвам доста енергия.

Jesus
02-28-2009, 14:00
Абе я кажете за вегетариянците, на какви вещества се наблюдава липсва че ми е интересно, пък така или иначе си нямата др работа и спамите :D

SoFarSoG00d
02-28-2009, 14:01
Абе я кажете за вегетариянците, на какви вещества се наблюдава липсва че ми е интересно, пък така или иначе си нямата др работа и спамите :D
Ами да ти кажа нищо не им липсва,месото има заместители,но не чак толкова добри.Доколкото знам имат намалено количество на витамин А,което се съдържа в месото.

Canis_Dirus
02-28-2009, 14:05
Абе я кажете за вегетариянците, на какви вещества се наблюдава липсва че ми е интересно, пък така или иначе си нямата др работа и спамите :D

Есенциални мастни киселини DHA EPA (Омега 3)- нямат растителен източник. Единствено ALA си набавят от лен.

Недостиг на всички мастно разтворими витамини - най-вече B12 и като цяло група B.

Също недостатъчно витамин А. В морковите витамин А няма. Има бета-каротин, което е ПРОвитамин А - тоест може да се превърне в ретинол (Витамин А),. но в много малък процент (под 5%). 100 грама дроб се равняват на няколко килограма моркови.

Jesus
02-28-2009, 14:32
Знаех си че да си вегетарианец е вредно 8-) Да постиш обаче не е :) защото на празници може да ядеш риба :)

SoFarSoG00d
02-28-2009, 14:37
Аз постя,това се отразява добре на организма,човек се пречиства.

BrokenInnocence
02-28-2009, 14:49
Аз съм вегетарианка... още не съм умряла от недостиг на каквото и да било... Вярно е, че някои неща не могат да се набавят от растенията... обаче могат от аптеката...

Canis_Dirus
02-28-2009, 15:03
Аз съм вегетарианка... още не съм умряла от недостиг на каквото и да било... Вярно е, че някои неща не могат да се набавят от растенията... обаче могат от аптеката...

Да де. А в аптеката от къде ги набавят?

Омега-3 нямат пълноценен растителен източник.

Ретинола в аптеката е само с рецепта, защото е опасен при предозиране. Особено синтетичния.

Това за пречиственето е голям виц. От какво се пречиствате? Кои са тези токсини и къде се съхраняват?

Аз ще ви кажа - отпадните вещества се съхраняват с мастните тъкани. Хората с нисък процент подкожни мазнини на практика нямат нужда от пречистване.

SoFarSoG00d
02-28-2009, 15:04
Аз съм вегетарианка... още не съм умряла от недостиг на каквото и да било... Вярно е, че някои неща не могат да се набавят от растенията... обаче могат от аптеката...
Ама строго вегетарианство?

BrokenInnocence
02-28-2009, 15:16
@ Canis_Dirus, пречистването никога не е било главната ми причина да стана вегетарианка.

Знам за хора, на които не им се е отразило добре, чувстват се по- слаби като не ядат месо, по цял ден им се спи, отпаднали са и т.н. Ако се стигне до там, че това по някакъв начин да застраши здравето ми ще започна да ям месо, но досега ми се отразява чудесно и се чувствам с пъти по- добре.

@ SoFarSoGood, ако под строго вегетарианство имаш предив "vegan", не, ям яйца и млечни продукти. Не ям месо и не нося естествена кожа.

Jesus
02-28-2009, 15:24
Значи пречистването не е само това какво ядеш ами и духовно, не може ти всяка вечер да ходиш по жени и т.н и иначе да постиш и да си мислиш че се пречистваш :?

Canis_Dirus
02-28-2009, 15:34
Значи пречистването не е само това какво ядеш ами и духовно, не може ти всяка вечер да ходиш по жени и т.н и иначе да постиш и да си мислиш че се пречистваш :?

Е па аз си серем всеки ден. Бъбреците ми работят перфектно, черния дроб и той. Серем и пикаем и се пречистваме.

А като ходим по жени после казваме по една молитва и палим по една свещ веднъж на седмица и сме пичове! Пък и не смятам ходенето по жени за грях. Ако е нередно, то господ не би ни направил сексуалното желание толкова силно. А да ни подлага на тестове е глупаво - той знае, какъв ще е резултата!


Ебeтe и да не ви пука!!!

DisciplineAndOrder
02-28-2009, 15:38
откъде тръгнахме,докъде стигнахме..

Canis_Dirus
02-28-2009, 15:41
откъде тръгнахме,докъде стигнахме..

От яйцето тръгнахме.
А как стават яйцата? От пилетата!
А как стават пилета? От оплодени яйца!
А как се оплождат яйцата? СЕКС!


Те това е. От яйцето до петела, който се качва върху всяка кокошка, понеже такава му е природата!

ThePainIsReaL
02-28-2009, 18:39
Яйца могат да се ядат в неограничено количество!
Ми то могат, ама последствията.....не е хубаво да се прекалява.

Какви са последствията? Обоснови се с медицинска литература за наблюдавани прецеденти!


Именно според медицинската литература трябва да се ядат ДО 2 яйца дневно. И даже не е полезно да е всеки ден.
Прочети и ще видиш.

Canis_Dirus
02-28-2009, 19:12
Яйца могат да се ядат в неограничено количество!
Ми то могат, ама последствията.....не е хубаво да се прекалява.

Какви са последствията? Обоснови се с медицинска литература за наблюдавани прецеденти!


Именно според медицинската литература трябва да се ядат ДО 2 яйца дневно. И даже не е полезно да е всеки ден.
Прочети и ще видиш.

Според истинската медицинка литература няма връзка между нивата на поемания с храната холестерол и серумния такъв.

Асоциацията на американските диетолози не е медицинска огранизация и тези хора НЯМАТ медицинско образование.

Покажи ми тогава медицинските изследвания, които сочат, че при ядене на повече от 2 яйца на ден се влошава някакъв определен показател.


Преди това можеш да потърсиш за Framingham. Най-мащабното медицинско изследване в историята, което НЕ открива връзка между посочените по-горе показатели!

ThePainIsReaL
02-28-2009, 19:18
Яйца могат да се ядат в неограничено количество!
Ми то могат, ама последствията.....не е хубаво да се прекалява.

Какви са последствията? Обоснови се с медицинска литература за наблюдавани прецеденти!


Именно според медицинската литература трябва да се ядат ДО 2 яйца дневно. И даже не е полезно да е всеки ден.
Прочети и ще видиш.

Според истинската медицинка литература няма връзка между нивата на поемания с храната холестерол и серумния такъв.

Асоциацията на американските диетолози не е медицинска огранизация и тези хора НЯМАТ медицинско образование.

Покажи ми тогава медицинските изследвания, които сочат, че при ядене на повече от 2 яйца на ден се влошава някакъв определен показател.


Преди това можеш да потърсиш за Framingham. Най-мащабното медицинско изследване в историята, което НЕ открива връзка между посочените по-горе показатели!

Ами добре. Аз не искам да споря. Това е което съм чела в учебниците по биология, в медицинските учебници, което да си казвали лекари и т.н.
Може би информацията там е на друга база.
След време може да придобия знания, които да ми кажат кое наистина е истината.
За сега просто няма да ям много яйца. Всеки сам си преценя.