PDA

View Full Version : Спешно помощ



anonimen1234
02-27-2009, 17:09
Здравейте!
Ще видя дали по-късно ще мога да кача снимки но мисля че няма да си личи...значи имам следния проблем:По цялото тяло ми излязоха едни чержени подкожни точици някой по-разбиращ дали може да помогне?Не ми казвайте че трябва да отида да се прегледам защото ще отида но чак след почивните дни защото едва ли някой ще работи до 3 март...

П.П. Болен съм от 3 седмици имам хрипове и носа ми е запушен.

hoodoo
02-27-2009, 17:17
По цялото тяло ли е? Аз имах такива на места преди 3 години някъде..нека да позная: леко запушен нос, чувстваш се отпаднал и си толкова горещ, че мислиш, че имаш температура?!
Ако е това, нищо ти няма. :D Просто ще си така около месец най-много...
О, да ... лежи си, взимай горещи душове и се опитай да заспиваш с много дрехи, за да се изпотяваш хубаво и да ти мине по-бързо :smt008

anonimen1234
02-27-2009, 17:39
Мерси много за отговора :grin:
Дано да е само това!Ако някой има друга теория моля нека да сподели.

П.П. На 16 съм и много ме е страх да не е меланом или някакъв друг вид рак на кожата :(

Boyd
02-27-2009, 19:13
Не ти ли е хрумнало за шарка!?

hoodoo
02-27-2009, 20:28
А, бе.. не е шарка :D
Не притеснявай момчето за глупости :-D

Nitroglycerin
02-28-2009, 09:50
Не ти ли е хрумнало за шарка!? от къде я измисли тая шарка с черни точки.Къпеш ли се редовно? /под редовно се има в предвид повече от 3-пъти седмично/

anonimen1234
02-28-2009, 10:31
Те не са черни а червени и се къпя всеки ден...

Abigoria
02-28-2009, 18:46
Подкрепям мнението за шарката... Карал/а ли си дребна шарка?

BigBrother
02-28-2009, 20:13
Възможно е да е алергична реакция. Пиеш ли някакво лекарство - антибиотик или нещо друго? А някаква по-особена храна да си ял тия дни?

anonimen1234
02-28-2009, 20:40
Подкрепям мнението за шарката... Карал/а ли си дребна шарка?

Карал съм едра шарка и се съмнявам да е това...


Възможно е да е алергична реакция. Пиеш ли някакво лекарство - антибиотик или нещо друго? А някаква по-особена храна да си ял тия дни?

Да пих лекарства но странна храна мисля че не съм ял.Мерси за отговорите мен най много ме притесняваше да не е някой вид рак на кожата :(

BigBrother
02-28-2009, 20:49
Щом си пил някакви лекарства е много вероятно да е алергична или просто странична реакция. Тоя рак на кожата откъде ти хрумна. Първо си много малък за такова нещо, пък и там симптомите са различни. Може и да е реакция на някой нов душ гел или сапун, ако ползваш. До няколко дни би трябвало да ти мине.

batkodoki
02-28-2009, 21:34
Здравейте!
Ще видя дали по-късно ще мога да кача снимки но мисля че няма да си личи...значи имам следния проблем:По цялото тяло ми излязоха едни чержени подкожни точици някой по-разбиращ дали може да помогне?Не ми казвайте че трябва да отида да се прегледам защото ще отида но чак след почивните дни защото едва ли някой ще работи до 3 март...

П.П. Болен съм от 3 седмици имам хрипове и носа ми е запушен.

ВЪЗРАСТ&ПОЛ?!

със сигурност "едра шарка" не е, а и много се съмнявам да си боледувал някога от нея :)

което не пречи в момента да развиваш някое от другите състояния популярни като "шарка" (морбили, скарлатина, рубеола ...etc..)

cherubic
03-01-2009, 06:44
О, Боже мой :lol:
Виж сега, не ги слушай ... шарка, рак на кожата :lol: (това даже май ти си го измисли :D ) ..
Никой тук не може да ти каже какво е! Ако е същото като моето, (което беше отдавна) лекарите няма да разберат какво ти има... Току-що питах майка си:
-Мамо, на мене какво ми имаше когато бях 4 клас...нали се сещаш едни малки подкожни червени точици..имах и малко кашлица и ме болеше главаа....
-Ами, сетих се..не си ли спомняш...НИКОЙ не разбра какво ти е и после ти мина.
Айде, ако не ми вярваш отиди на лекар след празниците, разбира се, освен ако не работят сега, и ми кажи каква диагноза са ти поставили :wink:

Kanela
03-01-2009, 20:54
Сърбят ли те?Температура качваш ли? - Ако и на двата въпроса отговора е не,значи изключваме шарката. 8)
Яйца ял ли си скоро?Колко ако да...Гади ли ти се?
Алкохол употребяваш ли?Ако си прекалил - при някои хора избива от кожата...

BigBrother
03-01-2009, 21:20
още ли не са минали червените точки?

anonimen1234
03-01-2009, 21:44
Сърбят ли те?Температура качваш ли? - Ако и на двата въпроса отговора е не,значи изключваме шарката. 8)
Яйца ял ли си скоро?Колко ако да...Гади ли ти се?
Алкохол употребяваш ли?Ако си прекалил - при някои хора избива от кожата...


Не ме сърбят и вече нямам температура.
Яйца скоро ядох но бяха 3 и скоро не ми се е гадило освен тази вечер но причината беше че ядох сладко и солено едновременно :)
Алкохол употребявам но не много често и не прекалявам,пък и след 14 алкохол не съм близвал :)


още ли не са минали червените точки?

Ами на някой места изчезнаха но най-обилно имам на стъпалата на краката и сигурно трябва повече време за да се забележи че изчезват...
Сетих се че скоро пих едни хапчета "Рибено масло" обаче бях спрял и след това отново почнах но те стояха на топло и бяха леко лепкави и изпих само 4 може би е от това...

BigBrother
03-01-2009, 21:58
рибено масло на топло и то станало лепкаво - нещо друго по-глупаво не се ли сети да направиш. може да е от това, но не е сигурно. всеки случай не ми се струва да е хранително натравяне. нещо от изпотяване да е? по стъпалата викаш - нещо чорапи, обувки, трябва все от нещо да е. от яйцата няма да е. от сладко и солено не трябва да ти се гади, нещо друго ще е. как се храниш обикновено? храниш ли се здравословно? ядеш ли много шоколад?

anonimen1234
03-02-2009, 07:48
Ми не се храня много здравословно но попринцип съм спрял да ям шоколад...пък и от изпотяване няма да е защото скоро не съм спортувал сериозно(3,4 седмици) защото съм болен и сезона не позволява да се играе футбол :( скоро пак почвам фитнес и плуване :)