PDA

View Full Version : TRANCE ILLUMINATION @ Club FunKiss, Sofia /4.04.2009/



SpAcE_LaDy
02-27-2009, 19:02
TRANCE ILLUMINATION @ Club FunKiss, Sofia /4.04.2009/

Здравейте!
Имам честта да поканя всички вас, които споделяте с мен магията на транс музиката
/имам предвид на мелодичния транс - ъплифтинг, прегресив, еуфорик, тек, вокал, а не пси и гоа транса/
.. на може би едно от първите ъплифтинг и прегоресив транс партита само с наши си/български/ Ди Джеи /Джедаи хаха/, които определено разбират от тази музика..
Та партито ще се състои в клуб "FunKiss", София - в сградата на НДК, на 4ти април 2009 година :)

ДАТА: 4 Април 2009 г.
МЯСТО: Клуб "Funkiss" - София (пл. България 1, в сградата на НДК)
ОРГАНИЗАТОР: TranceBG.com

ЦЕНА: 5 лв

НАЧАЛО: 22:00
КРАЙ: --:--

LINE UP:
22:00 - 23:00 Radoslav Radoev [TranceBG.com; Progressive, Uplifting]
23:00 - 01:00 Vinid [TranceBG.com; Uplifting, Progressive]
01:00 - 03:00 Katsarov [TranceBG.com; Uplifting, Tech]
03:00 - xx:xx JULO° [TranceBG.com; Uplifting, Emotional]

http://trancebg.com/flyers/trance%20illumination/trance-illumination-2009-small.jpg

-------------------------------

Знам, че най-вероятно НЕ сте чували за тези DJи.. затова ще ви дам информация и за тях, за да добиете представа..

* Костадин Кацаров е транс Ди Джей, който има транс радио шоу/Destination Bulgaria/, излъчващо се всяка седмица по радио Катра FM, за жалост, обаче, станцията не се лови в София - а само в Пловдив и околните градове, в неговото шоу гост ди джеи са били имена като
Matt Darey, Benya, Andrew Bennett, Sean Tyas, Ronski Speed, Harry Lemon, Perry O'neil, Mat Zo, Leon Bolier, Mike Koglin, Lemon & Einar K, Niklas Harding, Tenishia, Gareth Emery, Daniel Kandi, Marcus Schossow, Paul Miller, Marco V, Andy Moor, Jon O'Bir, Dave Dresden, Judge Jules, Genix, Steve Porter, Agnelli & Nelson, Lange, Menno De Jong, Three Drives, First State, Nic Chagall и много други.

За повече информация посетете:
http://trancebg.com/forum/index.php?showtopic=216

И
http://trancebg.com/forum/index.php?showtopic=51

както и
http://myspace.com/katsarov

* VINID е Транс Ди Джей с много опит както в миксирането, така и в продуцирането, има собствено радио шоу, наречено Trance Art Sessions/TAS/ което се излъчва всяка 2ра и 4та неделя на месеца от 15:00 часа българско време по едно от най-известните онлайн радиа Party107..
Има участие в Евровизия през 2007ма година, администратор на форума на българското транс общество - www.tranceBG.com, както и организатор на самото парти, за което ви пускам покана :)
За повече информация:

http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewProfile&friendID=90679756
И
http://trancebg.com/forum/index.php?showtopic=306

* Радослав Радоев, познат още като WestStar или DJ Andropolis е професионален DJ от няколко години насам.. занимава се с миксиране на музика - от комерсиална /заради работата си на такива места/, до ТРАНС /заради собствените си интереси и желания и влечения/

* Юлиян - Julo се занимава от скоро джедайство, но за кратко време той се превръща в доста добър Дй джей, заради усета си към музиката и заради непрестанното пускане на своите плейъри.. повече информация от самия него на партито :)

---------------

Добре дошли сте и се надявам да ви видя там, защото ще е една наистина вълшебна вечер :) ще бъдем една голяма компания - хора, идващи от всички части на страната - все весели и жизнерадостни хора и изобщо ще е мн яко :)

Ако решите да идвате, но нямате компания, а дори и да имате - пишете ми ЛС за да се разберем за мястото и часа на срещата, където евентуално ще се видим по-рано, за да се запознаем с вас и евентуално да отидем някъде да хапнем или да пиинем по нещо, да си полафим и след това заедно да ходим към партито :)
Няма да съжалявате, поне аз така си мисля :)

Добре дошли сте!!!

LudoMlado
02-27-2009, 20:35
ОМГ :shock: ИСКАМ ИСКАМ !!! 5 лева направо на входа или билет трябва.

SpAcE_LaDy
02-27-2009, 20:49
Направо на входа :)

IdiOtKa
02-27-2009, 21:32
само псаи и гоа ... !

SpAcE_LaDy
02-27-2009, 22:24
psy и goa-та са за мен най-безизразните подстилове на транса..
uplofting, balearic, euphoric, progressive, tech, hard транце-а съчетават толкова красота, че веднъж усетиш ли я, никога не можеш да излезеш от тази магия.. докато псай и гоа.. за мен не се вписват в точното определение за транс музика..
жалко, че все още много малко хора осъзнават красотата на този стил /транса като цяло/

IdiOtKa
03-01-2009, 09:02
о да да супер безизрани са ! ...както и да е всеки си има мнение и тва че теб не те кефи псаиа и гоата вобще не ми дреме, както и да е .... а и както за теб има магия в тек и прогресива и блабла , така и за мен има магия в псаиа ... и то каква магия ... както и да е ..мир

s1NNer
03-02-2009, 09:45
И ааааз и ааз искааам!!!!!

SpAcE_LaDy
03-02-2009, 12:45
о да да супер безизрани са ! ...както и да е всеки си има мнение и тва че теб не те кефи псаиа и гоата вобще не ми дреме, както и да е .... а и както за теб има магия в тек и прогресива и блабла , така и за мен има магия в псаиа ... и то каква магия ... както и да е ..мир

именно, всеки има мнение и тая тема е пусната за прогресив/ъплифтинг парти, а не са псай и гоа.. така че щом не те кефи.. какво правиш тук?
следи темите за псай и гоа.. аз съм тук, за да съобщя за друго събитие.. и скоро и за още едно ще кажа, само да ми се потвърди официално информацията :) и пак ще е прогресив/ъплифтинг/тек/вокал и т.н. транс парти

s1NNer,
заповядай :) ако си 100% сиг. че идваш, драсни ми едно ЛС да си поговорим малко за това :) в смисъл за преди това.. да ти пратя музика ако искаш, да си полафим :)

SpAcE_LaDy
03-07-2009, 15:15
Flyer Added:

http://trancebg.com/flyers/trance%20illumination/trance-illumination-2009-small.jpg

SpAcE_LaDy
04-03-2009, 18:59
За който ще идва срещата е УТРЕ /4.4.2009/

20:00ч. БИЛЕТЕН ЦЕНТЪР НДК

СТАТИЯ, СПЕЦИАЛНО ЗА СЪБИТИЕТО
http://www.feedscraft.com/?act=article&id=423074&cat=3&subcat=15

ИНТЕРВЮ С ДИДЖЕИТЕ
Радослав Радоев (20 години): Занимава се професионално с миксиране на музика от 5 години. Работи като диджей в елитен софийски клуб, но мечтата му е да пуска електронна музика за хора, които я чувстват със сърцето си.

Ти по принцип работиш като DJ, какво ти дава тази професия? Това ли е мечтата ти?
Преди 5 години, когато прохождах в областта, беше само хоби. Но с времето всичко търпи промени. Гледаш други DJ, слушаш какво правят... почваш да се нахъсваш, да се стремиш да имаш тяхното влияние. Не само да радваш, а изцяло да контролираш настроението на хората. В България трудно се прохожда в тази област. Съобразяваш се с много странични фактори, които нямат конретна връзка със самото миксиране и музициране. Но в крайна сметка никой не е казал, че ще бъде лесно, а когато обичаш музиката и хората, нямаш причини да спреш да се бориш в тази посока.
И да... това е моята мечта... една от всички.

Все пак, въпреки натрупания опит, ми се струва, че изявата на 4-ти април ще е доста по-различна и нова за теб. Не бъркам, нали?
Да, не бъркаш. Това ще е първото официално транс участие! Самият факт, че има подобни събития в България радват все повече и повече. Това ще е и първото професионално DJ участие, защото днешно време има много ентусиасти, миксиращи на лаптоп, а за плейъри не всеки има възмоност да си закупи. Та да се надяваме, че Pioneer няма да ме подведат.

Намислил ли си си вече настроение, което искаш да постигнеш в хората, които ще дойдат на партито? На какъв транс ще заложиш?
В последните няколко години доминират две имена. Тиесто и Армин... За хората, които ще присъстват, ще има от селекцията и на двамата, плюс добавени неща от мен. Нека не забравяме, че ще има и други момчета след мен, и като цяло идеята на Trancebg.com е да покаже пълният потенциал на транс музиката. Мога да гарантирам, че музиката ще е убийствена... Ще има моменти в които ще се вилнее на пълни обороти, а в други... както е характерно за транс музиката, ще докоснем сърцето. Губещи няма да има...


Katsarov (32 години): Започва диджейската си кариера на 15 годишна възраст. Негово е ежеседмичното радиошоу за транс музика „Destination Bulgaria”, което може да се похвали с дълъг списък от имена на диджеи от световен ранг, които са предоставяли свои сетове за предаването. Сред тези имена са: Matt Darey, Andrew Bennett, Sean Tyas, Ronski Speed, Marco V, Andy Moor, Ron van den Beuken и много други. Кацаров също се изявява като продуцент и като перфектен mashups maker (смесва две песни, които имат подобно звучене, в една). Ако имаме късмет, ще чуем някои от неговите продукции на партито.

Ти си най-възрастния от великолепната четворка, която ще ни радва с любимата електронна музика в събота - притеснява ли те разликата във възрастта по някакъв начин?
Въобще НЕ! Ама голямо НЕ!

Каква е мечтата ти като DJ?
Може би да се видя и работя заедно с хора като Carl Cox, Ronski Speed, John O'Callagnan, Aly & Fila, Ron Van Den Beuken, Alex M.O.R.P.H, Sean Tyas, Simon Patterson, Giuseppe Ottaviani.

С какво може да се сравни чувството, докато си зад плейърите?
Честно казано, зависи къде си. Ако си сам у вас зад плейърите, за да направиш поредното предаване - малко скучно. Ако си в клуб, в който за първи път слушат нещо подобно, се радваш, че им създаваш мисли от рода "какъв е този странен тип ХАУС".
Ноооооо, когато си сред своите хора, хората, които слушат, танцуват и живеят с тази музика - няма такова чувство, не мога да го опиша. Последният път, помня, че си цепнах веждата от подскачане зад пулта. (луд смях)

Какъв сет си намислил за трансърите, които ще дойдат на 4-ти?
Все още не съм мислил, но определено ще е малко по-различно от това, което са слушали в досегашните Транс партита в България.

Желая ти успех и нямаме търпение да ни махнеш главите!
Ще се постарая от ...до.. да сте във въздуха.


Julo (30 години): По клубовете вършее от 2001 година, ангажиран е за редица частни партита. Увлича се по транса през 2004 година, след като чува парчета на Paul Oakenfold, Paul van Dyk, както и сетове на DJ Blighty, Armin van Buuren и Tiesto.

Мислиш ли, че това парти и фактът, че ще пускаш любимата си музика на
него, ще те нахъсат още повече да развиваш стила в България?
Идеята ми за това парти е да покажем на хората, че тази сцена не е недостъпна тук, както мнозина все още смятат. Според мен, тази година ще бъде още по-добра от предходната, но те фактите сами говорят. Да, смятам и като перспектива да помагам с всички възможни средства за развитието на БГ транс сцената.

От кого си наследил веселостта си или си си чудо неземно?
По принцип съм чувствителна натура и реагирам силно емоиционално на музика, която меко казано те "кара да летиш". Това, може би, е единствения звук под небето, от който ме полазват тези тръпки. Слушал съм много и различни неща, като се почне от поп и диско, през рок и метал и се продължи към по-експериментални неща, повечето от които наричам просто "INDEPENDENCE".
Транс слушам някъде от лято '97. Първите неща, които ме зарибиха, бяха неща от ранния гоа транс: Electric Universe, Sun Project, Etnica, Spongle, Man with no name, Astral Projection, etc. Повечето от тях успях да гледам на живо в "INDIGO", лека му пръст (беше невероятно място). Този клуб много допринесе за музикалната ми култура и развитие, днес няма къде да изживееш такъв екстаз.

Кога се зароди в главата ти идея за транс парти? Какво най-вече трябва, за да се организира такова?
Идеята ми за парти е в главата ми от няколко години, но трудно се пробива с транс, на пазар като този. Едва след последните събития от края на миналата и тази година /б.ред. в кратък интервал от време, се проведоха няколко транс партита в София и гостуваха имена от световна величина/, нещата вече са поразчупени и може смело да се мисли и за партита и за локални артисти. Основна роля изиграват естествено контактите и постоянството. Човек трябва да е реалист, едно такова парти се планира доста време, за да отлежат идеите и да се родят нови. Началото общо взето е изборът на място и уточняване на детайлите и т.н...

Използваш ли някакви стимуланти повреме на парти и какво ти е мнението за
тях по принцип?
По принцип съм пробвал доста неща и смея да твърдя, че музиката наистина е най-добрия стимулант. Но това го разбрах едва, когато се зарибих по евро транс звука (някъде може би към 2002 - сетовете на Oakenfold и Robert Miles). Тук не ти трябва нищо друго, освен добрата атмосфера и екзалтираната тълпа. Това е достатъчно да те разпилее, ебати кефа, hah. Доказателство за това бе феста в Плоещи, Румъния миналото лято (БЛАГОДАРЯ ТИ МЕРИ). Там имаше по малко от всичко любимо.

Какъв сет си ни подготвил?
Като музика рядко си подбирам какво точно ще звучи, изненадата е в основата на доброто настроение и готината вибрация на партито като цяло. Така че, ще се видим на 4-ти и ще разберете.


Никола Петров – Vinid (20 години): Миксира и продуцира транс музика от края на 2004-та. Води собствено радио шоу, наречено Trance Art Sessions/TAS/, което се излъчва всяка 2-ра и 4-та неделя на месеца от 15:00 часа българско време по едно от най-известните онлайн радиа - Party107. През 2009 очакваме ремиксът му на Katsarov – Memories of Summer (Amplified Digital), както и сингълът The Heart of Eleonora (TCD Recordings, съвместно с Vla-D и Veselin Tasev).

Ти си сред организаторите на това мероприятие – трудно ли се организира парти в днешно време?
Определено, когато става въпрос за подобен род, не-комерсиална проява. Всъщност човекът с най-голям принос за реализацията на това парти, е Julo. Той даде началния тласък за осъществяването на една идея, датираща от края на 2007-ма.

Ти си и продуцент, какво ти доставя по-голямо удоволствие – да пускаш музиката или да я правиш?
Зависи от много фактори: обстановка, настроение, нагласа, цел,... По-голямата част от продукциите ми не са „клубни”. Голяма част от тях дори са доста отдалечени стилово от транса (ambient, chillout, latino,..).

Какъв сет си ни подготвил?
Предимно Uplifting. За всеки по нещо, всичко за левче! (заради кризата – 5)"

woshata
04-04-2009, 21:01
да бате бих дошла и още как
даже ме навиваха по скайп
само че няма да съм в София
кофти тръпка
ае приятно изкарване .. аз следващия път :(

SpAcE_LaDy
04-05-2009, 20:16
Впечатления от партито:
http://trancebg.com/forum/index.php?showtopic=704