PDA

View Full Version : С какво е вредно кафето?И много ли е вредно ако го пиеш от



zai4ety13
02-27-2009, 19:44
искам да ви питам,защото не съм много наясно, много ли е вредно кафето ако го пиеш от ранна възраст? Защото скоро,много ми се спеше и с една фр. решихмеда си купим кафе(аз тогава за пръв път пих,иначе преди съм пила кафе Либлибия с баба и дядо :D или онова Айс кафе,ама то не е точно кафе...) И така,купихме си кафе Еспресо(май такова беше) и си го изпихме.и аз последните дни почнах по-често да си копувам,но тая фр. ми каза че било доста вредно да го пия отсега.Аз и преди си знаех че е вредно ама....Кафето лесно мога да го откажа,но просто исках да питам с какво е вредно то? Мс предварително:)

П.С. забравих да кажа че съм само на 13...

marilyn
02-27-2009, 19:59
Принципно всички казват, че е вредно. Аз пия кафе редовно от твоите години, ама все още ми няма нищо, а по едно време даже прекалявах, защото пиех по 4-5 кафета на ден и то дооста силни. Пък си спях нормално. А някъде четох, че предпсзвало от алцхаймер. Но една кола е по-вредна от едно кафе. :)

AlokiNn
02-27-2009, 20:46
Вредно е . Води до пристрастяване и после ако не си пиеш кафето ставаше нервен и луд!

Darkkiss
02-28-2009, 04:24
ест че е

scyLLa
02-28-2009, 07:52
Вредно е за сърцето и за нервите

Abigoria
02-28-2009, 08:22
Вредно е, мн ясно.

zai4ety13
02-28-2009, 09:07
Вредно е, мн ясно.

Aз тва че е вредно го знам,ама с какво е вредно?
Някои например казват че зъбите се разваляли заради него или пък че се вдигало кръвното...

afterforever
02-28-2009, 09:10
И зъбите и за сърцето, нервната система, една съученичка пие много кафе и ако не пие - спи в часовете, ама буквално, не се майтапя. Плюс това, ако ти харесва квото и да ти кажем, няма да спреш, така че спри докато не те е закефило прекалено.

Abigoria
02-28-2009, 09:13
Вредно е, мн ясно.

Aз тва че е вредно го знам,ама с какво е вредно?
Някои например казват че зъбите се разваляли заради него или пък че се вдигало кръвното...
високо кръвно, диария, язва на стомаха и дванадесетопръстника, гастрит, нарушения в мастната обмяна с повишаване на холестерола в кръвта, влошаване симптомите на артрит. Може да повлияе на усвояването на желязото от храната и да засилва отделянето на калций с урината. Честата употреба на кафе от бременни жени увеличава риска от спонтанни аборти, ниско тегло на новороденото. Стига ли ти?

Nitroglycerin
02-28-2009, 09:35
Вредно е дори в по-късна възраст.Повишава кръвното налягане,в старческа възраст е по-вероято да получиш инслулт,инфаркт.Сега се опитват да дкажат,че то е една от причините за алцхаймер.Сега не се нуждаеш от кафе.

zai4ety13
02-28-2009, 09:44
Плюс това, ако ти харесва квото и да ти кажем, няма да спреш, така че спри докато не те е закефило прекалено.

ами аз от много скоро го пия и лесно мога да го спра.Просто исках да разбера с какво е вредно....

scyLLa
02-28-2009, 11:14
Вредно е, мн ясно.

Aз тва че е вредно го знам,ама с какво е вредно?
Някои например казват че зъбите се разваляли заради него или пък че се вдигало кръвното...
високо кръвно, диария, язва на стомаха и дванадесетопръстника, гастрит, нарушения в мастната обмяна с повишаване на холестерола в кръвта, влошаване симптомите на артрит. Може да повлияе на усвояването на желязото от храната и да засилва отделянето на калций с урината. Честата употреба на кафе от бременни жени увеличава риска от спонтанни аборти, ниско тегло на новороденото. Стига ли ти?
При едно кафе на ден това е невъзможно да стане трябва да пиеш като побъркан кафе най-често срещаното е тахикардиа аз имах такова сърцето ми направо щеше да изкочи, но тя се получава при много кофейн, не само кафе (кола и други кофейнови напитки)

Darkkiss
02-28-2009, 13:24
на 13 почни да пиеш кафе
да покажеш колко си голяма
след 2-3 години
като си развалина като др-те
да не се оплакваш

scanadal
02-28-2009, 15:02
Кофеинът е вреден наистина.И на твоите години защо ти е да пиеш кафета?Изчакай да мине време,недей отсега да се тровиш с кафета

slavito007
02-28-2009, 15:37
Глупости! И то пълни. Изкарахте го най-силната отрова и едва ли не по-зле от цигарите и наркотиците. Кафето има множество положителни качества и не влияе зле на организма, ако се консумира умерено. Ама чак от толкова ранна възраст... не знам. Засега се ограничавай

jghgh
02-28-2009, 15:51
на 13 почни да пиеш кафе
да покажеш колко си голяма
след 2-3 години
като си развалина като др-те
да не се оплакваш

ахьхаьх ти пък за кво така говориш, къде е казала че се прави на интересна
по-точно КЪДЕ виждаш да се прави на шантава в темата си?
пита с информативна цел


иначе за последното.. по-добре не пий, за да не стигнеш до момент, в който не можеш да се разсъниш без кафе.. защото повечето възрастни са така : ) беЗ кафе им е крив деня
кафето си е наркотик - може да провериш в narkopedia.hit.bg и ще видиш че е тъй :P
не го пий!

иначе ти казаха с кво е вредно.

OneGirl
02-28-2009, 17:29
Аз пък съм чувала, че кафето спирало разтежа :-o ама нз колко е вярно.
Иначе кафето е вредно особено в ранна възраст. Кафето по някакъв начин води до престрастяване, виждала съм дете във трети клас да казва " боли ме главата, защото не съм пил кафе" :shock: .

fuck_brainpants
02-28-2009, 18:12
ГЛУПАЦИ ! :D:D:D Естествено, че ако прекалява с кафенцето ще и вреди.... :D:D:D Много сте глупави... Над 90% от световното население пие по две три кафета на ден и като гледам не сме тръгнали да измираме. Вярно вредно е, но за тези които си позволяват да прекаляват с него. ;] Кафето предпазва от различни видове рак, алцхаймер, проверка за диабет... и.т.н
Моля ви... информирайте се пък малко не слагайте всичко и всички под общ знаменател !!!!!!!!!!!!!!!!!

Abigoria
02-28-2009, 18:42
Вредно е, мн ясно.

Aз тва че е вредно го знам,ама с какво е вредно?
Някои например казват че зъбите се разваляли заради него или пък че се вдигало кръвното...
високо кръвно, диария, язва на стомаха и дванадесетопръстника, гастрит, нарушения в мастната обмяна с повишаване на холестерола в кръвта, влошаване симптомите на артрит. Може да повлияе на усвояването на желязото от храната и да засилва отделянето на калций с урината. Честата употреба на кафе от бременни жени увеличава риска от спонтанни аборти, ниско тегло на новороденото. Стига ли ти?
При едно кафе на ден това е невъзможно да стане трябва да пиеш като побъркан кафе най-често срещаното е тахикардиа аз имах такова сърцето ми направо щеше да изкочи, но тя се получава при много кофейн, не само кафе (кола и други кофейнови напитки)
Мислех, че се подразбира... Обаче рано или късно от 1 ще спре да се 'енергизира' и ще се трови с много повече, така че...

Infinity
03-02-2009, 10:47
Мисля,че на твойта възраст може да има вреда за сърцето или за нервната системе...Но определено съм сигурна,че води към пристрастяване,а още от 13-годишна да съ вържеш за кафето...нещо ми се струва тъпичко :o

loverboy94
03-05-2009, 19:16
Повечето хора тука са писали "аааа много е вредно " и тем подобни неща ама повечето хора тук които не пият кафе яко си смучат кока-кола, пепси,дербита и др.(е ся кое по-вредно газираните напитки или кафето. аз мисля че кафето си е доста безободно в умерени количества пред газираните напитки.) Аз само чат-пат пия Мокачино. :D